DuranHedt.com

Ropne zapalenie wyrostka robaczkowego

ropne zapalenie wyrostka robaczkowego

ropne zapalenie wyrostka robaczkowego - ostre zapalenie wyrostka robaczkowego jelit, wraz z ropnej fuzji tkankach. Charakteryzuje się wystąpieniem silnego bólu w nadbrzuszu, migracji w prawej kości biodrowej regionie, nudności i wymioty, gorączka. Rozpoznanie opiera się na badaniu klinicznym i zidentyfikować pewne specyficzne objawy ropne zapalenie wyrostka robaczkowego. Tylko leczenie chirurgiczne, operacja jest możliwe zarówno w klasyczny sposób (laparotomii) i bardziej nowoczesnej metody endoskopowego (laparoskopia odbywa się tylko w przypadku braku ropnia, zapalenia otrzewnej brzucha).

ropne zapalenie wyrostka robaczkowego

ropny zapalenie ślepej kiszki - najczęstszą patologią chirurgiczną narządów jamy brzusznej (90%) spośród wszystkich chorób chirurgicznych wyrostka robaczkowego ropnych zdiagnozowanych w 30% przypadków. Częstotliwość ropne zapalenie wyrostka robaczkowego jest 1 w 200-300 osób rocznie. Ropne zapalenie wyrostka robaczkowego zazwyczaj dotyka dorosłych, kobiet cierpi dwa razy częściej niż mężczyźni. U dzieci, osób starszych i ciąży ropne zapalenie wyrostka robaczkowego występuje rzadko, ale jest bardziej dotkliwe, został skasowany obraz kliniczny i trudne do zdiagnozowania. W praktyce chirurgicznej, najczęstszą przyczyną zapalenie otrzewnej. W ogóle, w odpowiednim leczeniem chirurgicznym, rokowanie jest korzystne z ropne zapalenie wyrostka robaczkowego, prognoza jest znacznie gorzej, gdy pojawiają się komplikacje.

Przyczyny ropne zapalenie wyrostka robaczkowego

Ropne zapalenie wyrostka wynosi około 60% wszystkich form zapalenia w załączniku. Teraz przeznaczyć pewne teorie występowania ropne zapalenie wyrostka robaczkowego: mechaniczne, zakaźnego, krwionośnego i hormonalnego. należy wiedzieć, aby zrozumieć te teorie, które służy jako dodatku w organizmie. Dodatek pełni funkcję immunologiczną filtr dla jelit i innych narządów wewnętrznych. Według mechanicznej teorii rozwoju ropne zapalenie wyrostka robaczkowego predysponować cechy strukturalne dodatku: ma wąską krętą światło, upośledzone ukrwienie, często pognieciony. W związku z tym, często występuje zatykanie wyrostka prześwit (koprolitykamienie kałowe). Koprolity powstają w jelitach, nie wszyscy ludzie. Najczęściej ich powstawanie na skutek niewystarczającej ilości włókien zużyciu cieczy, jak również indywidualne cechy organizmu. Wyrostka strumienia przeszkoda może być wywołane nie tylko koprolity (35%), ale również chłonnych mieszków rozrost guza, pasożyty, ciała obce.

Po luzu okluzji w nim ciśnienia procesu wzrostu, pogarsza przepływ krwi rozpoczyna aktywnego proliferacji flory jelitowej. Prowadzi to do powstawania i postępu zapalenia, które przez kilka dni, może prowadzić do martwicy oraz procesowi perforacji ściany stosuje się do zapalenia otrzewnej (otrzewnej). Skład flory bakteryjnej w ropne zapalenie wyrostka robaczkowego polimorficzny i niespecyficzne. Zakaźne teoria ropne zapalenie wyrostka odnosi się do możliwości lokalnego stanu zapalnego w dodatku w amebiaza, iersinioza, dur brzuszny, gruźlica. Jednak naukowcy nie wykazały szczególnego charakteru ropne zapalenie wyrostka robaczkowego.

Mniej akceptowanym teorie powstawania ropne zapalenie wyrostka robaczkowego są naczyniowego i hormonalnego. Pierwsza hipoteza sugeruje możliwość wystąpienia chorób na tle naczyń - częściej zdarza się u osób starszych (pierwotna wyrostka robaczkowego). Teoria hormonalny uważa dodatek jako miejsce nagromadzenia specyficznych komórek wydzielających serotoninę - hormon się stan zapalny. Również wyróżnić różne sposoby infekcji w załączniku: częściej enterogenous ścieżkę, a tym bardziej z krwi lub lymphogenous.

Klasyfikacja ropne zapalenie wyrostka robaczkowego jest ściśle związana z patologicznych zmian zachodzących w załączniku. W początkowych fazach procesu zapalnego w dodatku, przed impregnacją tkanki ropnych jest wyrostka kataralny. Postęp zapalenie prowadzi do naciekania leukocytów tkanek w dodatku - wchodzi etap ropień wyrostka robaczkowego. Proces taki pojawia się podczas pracy zagęszczonej, przekrwienia, surowiczej pokryte powłoką fibryny. W sekcji zdefiniowane dodatku owrzodzenia w swojej jamie - akumulacji ropą.Dalsze topnienia tkanki dodatek prowadzi do przerw - tworzą zgorzel-pęknięcie ropne zapalenie wyrostka robaczkowego. Zgorzel dodatek zmodyfikowane podczas rozprowadzania operacje strony, w jego części ściany widoczną martwicą obserwowano zakrzepicy krezkowych. Color zmodyfikowany zgorzel dodatek dirty-zielony, z niego nieprzyjemny zapach zgnilizny. Około jelita ślepego określa umiarkowaną ilość fibryny mętnych wysięków (pod warunkiem, że perforacje nie nastąpiło). Jeśli progresji stanu zapalnego prowadzi do procesu rozrywania, najczęściej kończy się lokalnym lub rozlanego zapalenia otrzewnej.

Objawy ropne zapalenie wyrostka robaczkowego

Pierwszym objawem ropnia ropnym wyrostka robaczkowego jest zazwyczaj ból. Występuje najczęściej w nadbrzuszu, a następnie przeniósł się do prawej okolicy biodrowej. Ból jest umiarkowany, matowa, stałe, jest wzmacniany w lewym położeniu bocznym, wysiłek i kaszel. Ponieważ postęp bólu zapalnego może zmniejszyć lub nawet znika moment (w związku z utratą włókien nerwowych w załączniku). Jednakże, w ciągu kilku godzin od bólu powraca staje się silniejsze, towarzyszy wzrost temperatury do gorączkowych cyfr zjawiska wyrażanego zatrucia - zwykle wskazuje na rozwój rozlane zapalenie otrzewnej na tle zgorzelinowego ropne zapalenie wyrostka robaczkowego.

Pacjenci mogą również być zaniepokojony nudności, wymioty raz lub dwa razy, biegunka. To jest rzadko obserwowane tachykardia, odcinki wzrost ciśnienia krwi. W początkowych etapach ropne zapalenie wyrostka robaczkowego niewielki wzrost temperatury, zazwyczaj w temperaturze nie przekraczającej 38 ° C Choroba może być skomplikowana w przedwczesnej kontakcie kliniki, jak również w dłuższej eksploatacji regałów. Vermix stopniowo stopieniu tworzy wokół nacieku zapalnego. Wraz z upływem czasu jest albo dodatkowo topnienia tworzenia tkanki ropień wyrostka, lub Proces rozkład na sąsiadujących narządów.

Powikłaniem choroby otrzewnej w ciągu kilku godzin, mogą prowadzić do rozwoju ropnia nie tylko wokół dodatku, ale między pętli jelita (mezhkishechny ropień), W miednicy, pod wątroby. To często powoduje martwicę ściany jelita, tworzenie zrostów i przetoki niedrożność jelit, pileflebita (Zapalenie i zakrzepica żyły wrotnej). Możliwe rozprzestrzenianie się procesu na narządy klatki piersiowej (zapalenie płuc, zapalenie opłucnej), Miednicę (zapalenie błony śluzowej macicy).

Diagnoza ropne zapalenie wyrostka robaczkowego

Diagnoza ropne zapalenie wyrostka robaczkowego zazwyczaj nie przedstawia żadnych trudności, choć dla właściwej diagnozy czasami wymaga monitorowania pacjenta w czasie 2-3 godzin. gastroenterolog konsultacja pozwala na diagnostykę różnicową ropne zapalenie wyrostka z innych chorób jamy brzusznej. Jeśli wykluczyć inne patologie, ale diagnoza ropne zapalenie wyrostka robaczkowego pozostaje wątpliwości, być może trzeba skonsultować się z lekarzem-endoskopistę, a następnie laparoskopii diagnostycznej.

Duże znaczenie w diagnostyce ropne zapalenie wyrostka robaczkowego podano badanie kliniczne pacjenta. Ropne zapalenie wyrostka robaczkowego ma pewne specyficzne objawy, które u lekarza i badania. Do podawania doodbytniczego badaniu bólu stwierdza ścianę przednią odbytnicy z powodu zapalnej wysięku w jamie brzusznej. Wyraźna różnica pomiędzy doodbytniczego i temperatury pachowego więcej niż 1 °. Charakterystyczny objaw Kocher - poruszanie ból w prawej okolicy biodrowej w ciągu kilku godzin od wystąpienia objawów, Bartome - ból w prawej okolicy biodrowej jest wzmocnione przez badania palpacyjnego po lewej stronie. O zapalnego i objaw wskazuje Shchetkina-Blumberg - jeżeli podczas badania palpacyjnego w projekcji dodatku delikatnie popchnąć ręką na przedniej ściany brzucha, a następnie gwałtownie cofnął rękę - ból zintensyfikowane. Istnieje wiele innych, specyficznych ropnych objawy wyrostka robaczkowego, które może sprawdzić chirurga.

Klinicznych analiz wyłącznie charakter informacyjny CBC: to phlegmonous ropne zapalenie wyrostka robaczkowego są ujawniane zmiany zapalne, które znacznie nasilił przez na tle rozwoju zgorzelinowego wyrostka robaczkowego. USG brzucha, radiologiczne są przydzielane tylko wówczas, gdy konieczne ropne różnicową diagnozę wyrostka innych patologii. Z podejrzeniem ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego niekoniecznie trzymając EKG, ponieważ ta diagnoza jest często błędnie umieścić w dość ostry zawał mięśnia sercowego.

Rozpoznanie różnicowe ropne zapalenie wyrostka przeprowadzono kolka nerkowa i prawo odmiedniczkowe zapalenie nerek, ostra patologia prawego jajnika, ciąża pozamaciczna (Rupture odpowiednie jajowody) uchyłka Meckela, rozmaite choroby zapalne jelita cienkiego i grubego, wrzód trawienny w ostrej fazie, w szczególności z perforacją wrzody żołądka, zapalenie pęcherzyka żółciowego, prawostronne zapalenie płuc i opłucnej. Tak więc, ropne zapalenie wyrostka może uchodzić za wiele chorób przewodu pokarmowego, dróg oddechowych i żeńskiego układu rozrodczego, więc rozpoznanie choroby musi być dokładna i dokładny.

Leczenie ropne zapalenie wyrostka robaczkowego

Leczeniu ropnych operacji wyrostka robaczkowego sam. We wczesnych godzinach choroby może być trudne do ustalenia raportu medycznego, w tym przypadku, pacjent zostanie wysłana pod nadzorem Kliniki Gastroenterologii lub chirurgii, gdzie dwóch lub trzech godzin od prawidłowej diagnozy, prowadzonej przedoperacyjna preparat powinien być zainstalowany. Przygotowanie do zabiegu obejmuje odkażenie higieniczny (prysznic), zapobieganie powikłaniom zakrzepowo-zatorowym (bandaging kończyny napięte, heparyna). Jeśli pacjent został przyjmowania pożywienia przez ostatnie sześć godzin przed operacją, płukanie żołądka jest wykonywana przez sondę. Należy również opróżnić pęcherz. Jeśli to konieczne, wyznaczyć środki uspokajające, będą one pomóc pacjentowi przejść łatwiejsze znieczulenia i operacji.

Interwencja chirurgiczna dla formy nieskomplikowane ropne zapalenie wyrostka robaczkowego (ropień, zgorzelinowego bez perforacji) jest wykonywana laparoskopowo - częstość powikłań po takiej operacji jest minimalna, okres pooperacyjny przebiega znacznie łatwiejsze, szybsze odzyskiwanie wyłączona. Ciało pozostaje szorstka blizna, pooperacyjny rana rzadko zapalny. W obecności powikłań (perforacja, zapalenie otrzewnej, tworzenie ropnie brzucha) Operacja jest lepiej wydać klasyczną metodę laparotomię - pozwoli przeprowadzić gruntowne badanie jamy brzusznej, w celu wykrycia ropnie, zrosty, reorganizacji centrów infekcji. Po operacji, zalecana dieta, ograniczenie wysiłku fizycznego. Pacjent powinien być zbadany przez lekarza i chirurga do przeprowadzenia gruntownego pooperacyjnego leczenia ran.

Ropne zapalenie wyrostka robaczkowego zapobieganie specyficzne, nie istnieje odpowiedniej diety zaleca się stosowanie wystarczającej ilości włókien, cieczy, szczotkowanie ogniska przewlekłe infekcje. Rokowania dla nieskomplikowanych postaci wyrostka tyle korzystne, a propagacja zapalenia pogarsza się znacznie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Co boli po lewej stronie brzucha?Co boli po lewej stronie brzucha?
Ból w pachwinie u mężczyzn z prawej i lewej: PrzyczynyBól w pachwinie u mężczyzn z prawej i lewej: Przyczyny
AppendicismAppendicism
Ból w prawym górnym kwadrancie daje w plecy: przyczyny i leczenieBól w prawym górnym kwadrancie daje w plecy: przyczyny i leczenie
Ostre zapalenie wyrostkaOstre zapalenie wyrostka
Zapalenie ślepej kiszkiZapalenie ślepej kiszki
Wrzód jelitaWrzód jelita
Zapalenie wyrostka sutkowategoZapalenie wyrostka sutkowatego
Zapalenie wyrostka robaczkowego u dzieciZapalenie wyrostka robaczkowego u dzieci
Ropień wyrostkaRopień wyrostka
» » » Ropne zapalenie wyrostka robaczkowego