DuranHedt.com

Pylephlebitis

pylephlebitis

pylephlebitis - zapalenie ropne, towarzyszy zakrzepicy żyły wrotnej i jej oddziałów. Obraz kliniczny jest niespecyficzne: gorączka z dreszczami, bóle brzucha, brak łaknienia, żółtaczka i wodobrzusze są możliwe. Złotym standardem w diagnostyce brzusznej CT jest polosti- celu potwierdzenia diagnozy i biochemiczne krwi, badanie ultrasonograficzne dopplerowskie i naczyń wątrobowych, MRI, radiologiczne jamy brzusznej. Leczenie jest zwykle konserwatywny, główną rolę odgrywa przeciwbakteryjnym i terapii przeciwzakrzepowej, również prowadzone infuzji i leczenia objawowego. Leczenie chirurgiczne wskazano tylko dla eliminacji źródeł zakażenia (zapalenia wyrostka robaczkowego).

pylephlebitis

Pylephlebitis jest rzadką chorobą, która w większości przypadków rozwija się na tle ostre zapalenie wyrostka, często prowadzi do powstawania ropnie w wątrobie i śmierć. Przed era tomografii komputerowej w diagnostyce Gastroenterologii powstała dopiero pośmiertnie, ale dziś, CT jest złotym standardem, ponieważ pozwala na wizualizację masę zakrzepicy w żyle wrotnej in vivo. W związku z wykryciem rzadkiej pileflebita nie istnieją oficjalne statystyki, ale różnice według wieku i płci stwierdzono wśród zarejestrowanych pacjentów. Ciekawostką jest fakt, że zakrzepica żyły wrotnej jest prawie nigdy nie występuje u pacjentów z wirusowe zapalenie wątroby, chociaż dodatnie markery serologiczne nie można wykluczyć pileflebita diagnostyki.

powody pileflebita

Aby utworzyć pileflebita wymaga połączenia dwóch czynników: bakteriemia i zakrzepica żyły wrotnej. Może to spowodować bakteriemii dowolnego ropne zapalenie jamy brzusznej i małej zakrzepicy tazu- - marskość, nadkrzepliwością, guzy, inwazyjne zabiegi na naczyniach i niektórych innych warunków.

pileflebita rozwój często przyczyniają zapalenie ślepej kiszki, zapalenie dróg żółciowych, uchyłków. Rzadziej tło dla jej występowania są penetracja wrzody żołądka a KDP, czerwonka, w ropnie adrectal tkanki, zapalenie hemoroidów zapalenie żyły Schorzenia dróg oddechowych, suprarenal wrzody, wrzody w śledzionie i węzłach chłonnych krezkowych zapalenie trzustki i zapalenie pęcherzyka żółciowego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Oddzielnie, rozważyć niemowląt pylephlebitis zakażone resztę wywołującą pępowinowej (omphalitis).

W obecności źródła zakażenia w jamie miednicy lub bakterii stopniowo przenikają do krwi, do gniazd utworzonych microthrombuses. Ponieważ przepływ krwi po żylnej mikroorganizmów przenoszonych przez złoże jamy brzusznej dociera stopniowo proces patologiczny żyły wrotnej i jej gałęzi, znajdujące się w tkance wątroby są grubsze.Zapalenie żyły wrotnej prowadzącej do owrzodzenia i pogrubienia jego ściany, ropne imbibicję śródbłonka. Od pewnego czasu tworzą ciemieniowej lub całkowicie wypełnić światło masy zakrzepowego statków. Stopniowo krzepnie biodegradacji, a także impregnowane ropą. Jeśli stan zapalny brama Wiedeń otwarte podczas pracy, jego ściana ściemniać i mętna, a światło z ropą.

Postęp Pileflebita często prowadzi do rozprzestrzeniania się infekcji na inne narządy, powstawanie ropni w wątrobie, płucach, rozwój mózgu posocznica. mogą tworzyć wrzody jelit. Najczęściej w uprawach flory wrzodów zidentyfikować z E. coli, Proteus, Bacteroides, paciorkowce, Klebsiella. Znacznie rzadziej zasiane florę grzybiczych.

objawy pileflebita

Złożoność identyfikacji pileflebita że jej objawy są niespecyficzne, odzwierciedlając klinice procesów zapalnych w jamie brzusznej. Czasami pileflebita obraz kliniczny może być maskowany objawów choroby podstawowej (np wyrostka robaczkowego). Wiodące znaki pileflebita to osłabienie, zatrucie, wysoka gorączka z dreszczami, bóle w jamie brzusznej. Ból jest najczęściej zlokalizowane w prawym górnym kwadrancie, dolna połowa piersi po prawej stronie, może promieniować do pleców i barków z ostrzem.

Podczas formowania pierwotnego miejsca zakażenia w jelitach pacjenta może przeszkadzać brak łaknienia, nudności, wymioty, biegunka. Pylephlebitis czasami prowadzi do rozwoju nadciśnienie wrotne, przejawia krwawienie z żołądka i jelit, wymioty czerwonej krwi, smoliste stolce, wodobrzusze. Powstawanie ropni w wątrobie prowadzi do rozwoju żółtaczki.

diagnoza pileflebita

Wszyscy pacjenci z pileflebitom potrzebujesz porady gastroenterologa i chirurga. Testy laboratoryjne wykazały oznaki ogólnego procesu zapalnego (leukocytoza z przesunięciem w lewo), a także testy funkcji wątroby - zwiększenie poziomu bilirubiny, zwiększenie aktywności ALP i GGT. Niemal 90% pacjentów z pileflebitom hodowli pełnej krwi (hodowla bakteriologiczne krwi) jest pozytywny.

Żaden z laboratorium i oznak klinicznych pileflebita zapobiega z całą pewnością ustalić prawidłową diagnozę. Wystarczającą czułość pileflebita weryfikacji mieć tylko takie techniki badania, takie jak ultradźwięki, dopplerowskie naczyń wątrobowych, MRI, CT skanowania brzucha i żyłach wątrobowych. Zaletą CT jest możliwe zidentyfikowanie głównym miejscem zakażenia. Przeglądowy rentgenowskie prowadzi się tylko w diagnostyce różnicowej wskazany.

Pylephlebitis należy różnicować z zakrzepicą żyły wrotnej bez stanu zapalnego, hepatophyma, zakrzepica żył wątrobowych (Piorunującego Oczywiście), zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie dróg żółciowych, zakrzepica tętnic krezkowych i pozaotrzewnowych żyły, posocznica, schistosomiasis, dur plamisty.

leczenie pileflebita

Głównym celem leczenia w pylephlebitis jest antybiotykoterapia. Wyznaczony przez antybiotyki o szerokim spektrum działania, które mogą mieć wpływ na najbardziej prawdopodobnym źródłem zakażenia. Najczęściej stosowane leki piperacylina, cefalosporyny trzeciej generacji. Niektórzy autorzy proponują wprowadzenie antybiotyków przez cewnik wprowadzony do żyły pępowinowej lub pnia trzewnego, ale większa skuteczność tej metody dowodów nie jest odbierany.

Połączenie antybiotykoterapia antykoagulantami jest znacznie bardziej skuteczny niż monoterapia z antybiotykami. Zazwyczaj rozpoczęciem leczenia heparyn o niskiej masie cząsteczkowej, po czym przejście do form doustnych leków. Pod oznaczeń detoksykacji i terapii objawowej, żywienia pozajelitowego.

interwencja chirurgiczna jest niezbędne w celu wyeliminowania głównym miejscem infekcji (appendektomii, pęcherzyka żółciowego). Wcześniej pacjenci z wyrostka robaczkowego proponowane metodyki zabiegu, podczas którego wytwarza a.ileocolica podwiązanie gdy pierwsze objawy pileflebita, ale operacja nie byli praktyczne zastosowanie.

Przewidywanie i zapobieganie pileflebita

Prognoza na pogotowiu pylephlebitis, chociaż z wprowadzeniem praktyce CT i MRI śmiertelności została zmniejszona z 90% do 40%. Zapobieganie pileflebita jest terminowe leczenie chorób zapalnych jamy brzusznej i miednicy, a przeprowadzenie operacji inwazyjne badania naczyniowe uporządkowany. Wiadomo, że po wyrostka robaczkowego pylephlebitis odbiera prąd pioruna, często śmiertelne. Dlatego operacja w celu usunięcia zmienionych zgorzelinowego dodatku należy dokładnie sprawdzić jego naczynia krezki, aby szybko zidentyfikować zakrzepica żył krezkowych i rozprzestrzenianie się infekcji w żyle wrotnej.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Obturacyjna ropieńObturacyjna ropień
Mezhkishechny ropieńMezhkishechny ropień
AppendicismAppendicism
Ostre zapalenie wyrostkaOstre zapalenie wyrostka
Wrzód jelitaWrzód jelita
Choroba Leśniowskiego-CrohnaChoroba Leśniowskiego-Crohna
Zapalenie żyłyZapalenie żyły
Zapalenie wyrostka robaczkowego u dzieciZapalenie wyrostka robaczkowego u dzieci
Ropień wyrostkaRopień wyrostka
Phlegmonous wyrostka robaczkowegoPhlegmonous wyrostka robaczkowego