DuranHedt.com

Embolizm

embolizm reprezentuje okluzja naczyń. Można zauważyć z obu stron. Z jednej strony jest to typowa proces chorobowy, co jest spowodowane obecnością w obiegu i limfa i krew Cząstki, które nie znajdują się tam w warunkach normalnych. Często takie zjawisko powoduje zator (okluzji) naczynia do rozwoju lokalnych zaburzeń krążenia krwi. Ponadto, zatkanie może prowadzić do niedrożności naczyń krwionośnych. Z drugiej zator ręka może być traktowane jako konsekwencja amputacja, złamanie, szkoda w okluzji naczyń. Również zator może być wynikiem dożylne i wtrysk: Jest blokada korka zbiornika powietrza. Metoda ta została wykorzystana dla jednej chwili dewitalizacji eutanazja.

Ze względu na charakter swojej wywołującego obiektu zatorowości jest podzielony w następujący sposób:

  • Płucna cieczy - tłuszcze, płynie owodniowym;
  • Płucna ciało stałe - ciało obce, pasożyty, bakterie, tkanki;
  • gazy zator - występuje podczas operacji na otwartym sercu, ze choroby dekompresyjnej, rany klatki piersiowej i dużych żył szyi;
  • Bakteryjne zator - niedrożność naczyń krwionośnych przez drobnoustroje;
  • choroba zakrzepowo-zatorowa, czyli zator spowodowany przez skrzepy krwi oderwać. Zakrzepy w całości lub w części, zazwyczaj z żył obwodowych zdeponowanych w tętnicy płucnej. Tętnice wielkiego okręgu okluzji naczyń zazwyczaj jest wynikiem trombolityczne nakładek na ścianach lub zaworów z lewej komory serca (w tętniak Wady lewej komory serca, wsierdzia);
  • Zatorowość ciał obcych występuje ze względu na małe fragmenty w ranach, często nosi charakter wsteczny;
  • Lek zator - opracowany wstrzyknięć roztworów olejowych domięśniowo lub podskórnie w kontakcie z igły do ​​zbiornika. Złowione w tętnicy olejowej, prowadząc do jego blokady, przerywa zasilanie otaczających tkanek i późniejszego martwicy.


Największe niebezpieczeństwo lokalizacji jest zatorowość płucna, serce i mózg. przepisy ruchu cząstek zator powstały w 19 wieku, są one oparte na przekonaniu, że żadne cząstki tłuszczu niż inne cząstki bakterii nie może przeniknąć naczynka. Typowo ruch cząstek odbywa się zgodnie z normalnego przepływu krwi.

Cząstki, które prowadzą do zapurke naczyń nazywano "zator”. Charakteryzują się one określonego zachowania: zator z prawego serca i żylnych działów systemowych wielkiego koła wpadają w małym okręgu krovoobrascheniya- żył płucnych i lewą serca działów zatorów przeniknąć wielką arterię okręgu (narządów wewnętrznych, mózgu, serca, kończyn) - zator że występują w przewodzie pokarmowym narządów niesparowanych pozostają w systemie portalu.

wsteczny zator wyjątkiem, charakteryzuje się ruchem zatorów z naturalnej krwi stałego. Jest to na ogół charakterystyczne dla naczyń żylnych, które są zorientowane pionowo. W tym przypadku, zator ma większą gęstość niż osocze krwi, a zatem jego ruch nie jest spowodowany przez hydrodynamiczny i ciężkości. wiadomo również skrzyżowane zator. Kiedy jej cząstka porusza się swobodnie z żył do tętnic koła, mijając małe kółko. Powstaje ona z choroby serca, lub ubytek przegrody międzykomorowej i etc.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Złamania żeberZłamania żeber
Niedrożność tętnicy środkowej siatkówkiNiedrożność tętnicy środkowej siatkówki
Wynalazł metodę, która pomaga ludziom często rumieniWynalazł metodę, która pomaga ludziom często rumieni
Okluzja tętnicy podobojczykowejOkluzja tętnicy podobojczykowej
Ból w klatce piersiowej (klatki piersiowej)Ból w klatce piersiowej (klatki piersiowej)
Uzależniony od gier komputerowych mogą zabićUzależniony od gier komputerowych mogą zabić
Zatorowość płucnaZatorowość płucna
Zatorowość płucnaZatorowość płucna
Ostra okluzja naczyń krezkowychOstra okluzja naczyń krezkowych
Pieczenie, mrowienie, pulsowanie, swędzenie w kończynach dolnychPieczenie, mrowienie, pulsowanie, swędzenie w kończynach dolnych