DuranHedt.com

Przetoka

przetoka

przetoka, przetoka (Od łacińskiego słowa przetłumaczyć jako „rury”), - kanał, który łączy się ze środowiskiem zewnętrznym lub narządów pustych lub nowotworu łączy się z wnęką lub powierzchni ciała. Z reguły, przetokę jawi się jako wąskie kanały, położony nabłonek.

Aby odróżnić przetoki, która pojawiła się w wyniku pewnych procesów patologicznych oraz przetok, jako konsekwencja operacji przeprowadza się w celu podjęcia zawartość pewny wydrążonego korpusu.

Przetoka na dziąsłach

Przetoka na dziąsłach - Jest powikłaniem przewlekłego zapalenie ozębnej, która występuje najczęściej. Jeśli ocenimy choroby w kategoriach jej grawitacji, to jest uważany za najbardziej niebezpieczne, ponieważ rehabilitacja Po tym choroba trwa długo, a ponadto, że ważne jest, aby dowiedzieć się dokładnie, co wywołało jego manifestacji.

Progresja choroby wywołuje proliferację granulacji. Jest to tkanka łączna o charakterze łagodnym, który narusza proces gojenia. W tym momencie, bakterie mnożą, bo wtedy zaczyna się ropa. Jeśli zaczniesz leczenie we wczesnych stadiach choroby, a następnie pozbyć się choroby może być stosunkowo szybko.

Ale w przypadku braku odpowiedniego leczenia dziąseł terminowe przetoki bezpośrednio wywołuje zniszczenie gumy wokół zęba, a później tych tkanek miękkich, które znajdują się w pobliżu. Wraz z rozwojem przetok obfitego ropą i płynem krwi. W tym granulacji kiełkowania pod wyrostka zębodołowego (tak zwane osteotomii ząb). Następnie, w tym miejscu nie jest to sprzeczne z błoną śluzową, w wyniku czego nie jest przetoki przejście.

Głównym zagrożeniem dla tej choroby jest zdolność do pokonania tkanek miękkich twarzy. W przypadku braku odpowiedniego leczenia występuje poza kiełkowania przetoki: w zasadzie to wychodzi przez policzek. W rezultacie osoba ma istotny defekt w twarz.

Innym powodem, dla rozwoju przetoki na dziąsłach u człowieka - słaba jakość leczenia próchnica.

Gdy dentysta zamierza wypełnienie zęba, należy starannie oczyścić jamę, usunąć wszystkie części zęba, który został dotkniętych próchnicą oraz dezynfekcji. Jeśli działanie przeprowadzono słabo, a infekcja wchodzi do wewnątrz zęba, którą zamknięto. Mikroorganizmy są aktywnie rozwijany, a ludzie cierpią z powodu bólu, a następnie zapalenie wokół dziąseł.

przetokaDiagnoza przetoki na dziąsłach posiada dentysty. Ale powinno być przeprowadzone badanie rentgenowskie do bardziej szczegółowego funkcji obssledovaniya choroby. Rzeczywiście, podczas oględzin nie zawsze można ustalić, jak ciężka choroba jest i jaki jest jego zakres w tej chwili. Na zdjęciu rentgenowskim widać, jak głęboko pod wrażeniem dziąsła, ropa, jeśli nie w innych dziedzinach, a jeśli okostnej porażka zaczęło. Tylko determinacja wszystkich tych punktów może być przypisany do właściwego leczenia, aby osiągnąć rezultaty.

Jeżeli przetoka na dziąsłach pojawiła się z powodu zapalenie ozębnej, do rozwiązania problemu należy najpierw leczyć przyczynę choroby. Początkowo lekarz czyszczenie zębów z próchniczej tłuszczu kanałów, ropy, a następnie czyszczone i poddaje działaniu antyseptycznym zębów wnęki. Po tym, lekarz umieszcza pieczęć. Po obróbce w ostrej fazie choroby manifestacji pozwala na częściowe słabe. Po tym następuje etap pozbycie się drobnoustrojów do którego pacjent jest przypisany specjalne preparaty w postaci maści i past.

Dziś wielu wykorzystywać nowoczesne metody leczenia przetoki: metody ultradźwiękowej, laseroterapii, prąd kauteryzacji. Obowiązkowa jest również prowadzona farmakoterapia. W tym przypadku, przepisać leki przeciwzapalne są często stosowane antybiotyki.Jeżeli przetoka w gumie ma ciężką postać, operacja jest przypisany w tym przypadku pacjenta. Nawet jeśli dana osoba nie czuje bólu, ropa się przez przetokę, a następnie po pewnym czasie ropa nadal wpada okostnej. Z klęsce okostnej operacji powinno być zrobione tak szybko, jak to możliwe. W związku z tym, że choroba nie ból jest uważany za najbardziej niebezpieczne. Przy takim rozwoju choroby, lekarze starają się uratować zęba pacjentowi, a także aby uniknąć później wyraźne wady dziąseł. Ponadto przetoki Sposób chirurgiczny leczenia stosuje się, gdy granulat rośnie zbyt silnie.

Dlatego ważne jest, aby szukać pomocy w czasie, ponieważ w ciągu ostatnich tygodni jest prawidłowe podejście do leczenia zamknięcia przetoki.

Do rehabilitacji po chorobie jest szybszy, zaleca się, aby korzystać z niektórych z popularnych metod. Na przykład, zaleca się płukanie solanki usta, buliony szałwia, rumianek, eukaliptus.

przetoka odbytnicy

przetokaprzetoka odbytnicy - choroba, która nazywana jest także chroniczny paraproctitis, w których występuje zapalenie odbytu krypt adrectal celulozy, przestrzeń mezhsfinkternom. Zatem przetoki utworzone w wewnętrznym otworze, który wystaje zanieczyszczoną krypty. W przypadku przetoki występuje zakażenie światła jelit. W trakcie ropne ściany utworzonej z tkanki łącznej. Z reguły otworu zewnętrznego przetoki jawnie na krocze. Średnica przetoki w większości przypadków nie jest więcej niż jeden milimetr. Przetoka odbytu powstaje często jako zjawisko pooperacyjnego, pourazowego.

W większości przypadków, doodbytniczo przetoki objawia się u ludzi, cierpiących na ostrą po uprzednim ropnia.

Zazwyczaj osoba dostęp specjaliście skarżąc obecności zwojów (co jest Svishchev otwór) w pobliżu odbytu. Zazwyczaj w tej stałej rany ropa ichor, więc osoba odczuwa się silne wady. Alokacja są często bardzo silny, więc w wyniku ich stały wygląd skóry obok otworu Svishchev swędzącej i podrażnionej.

jeśli pełna przetoka i, odpowiednio, dobrze odsączone, ból ludzki nie martwi. Przejawia samoczynnie niepełne przetoki wewnętrzne odbytnicy. Zazwyczaj pojawia się ból podczas defekacji, a potem zaczyna stopniowo ustępują. Najczęściej choroba ma wahania kursu. Czasami przetoki ostry stan zapalny w adrectal tkanki. Zapalenie manifestuje się jako skutek zatkania ziarniny przetoki lub ropnych nekrotycznych mas. Z powodu wystąpienia takich zjawisk ropień, który później jest otwarty, a po opróżnieniu poprawia stan pacjenta. Ale rana nadal - ma średnicę nie większą niż jeden centymetr. Poprzez ten zewnętrzny otwór przetoki i dalej z ropą.

Podczas remisji pacjent nie odczuwa bólu, a jeśli on starannie przestrzega wszystkich zasad higieny, przetoka w tym czasie nie może dać mu dyskomfort. Jednak podczas zaostrzeń stanu pogarsza. Oprócz bólu i dyskomfortu w rejonie powstawania przetoki pacjenta cierpiącego na zaburzenia osłabienie, bóle głowy, sen. Nie mogą być problemy z psychiką i potencjalność u mężczyzn.

Kiedy dana osoba przetoka jelita komplikuje obecność nacieki i ubytki ropne, zaostrzenie występować częściej. W związku z powyższym, ogólny stan osoby może znacznie pogorszyć. Ponadto, istnieją poważne zmiany w charakterze lokalnym mogą zostać zdeformowane krocze, kanał odbytu, zmień mięśnie wycisnąć odbytu. Efektem wszystkich tych zjawisk - niewydolność zwieracza odbytu. Również powikłania chorobowe mogą występować pektenoz, który charakteryzuje się przez pojawienie się blizn w ścianie kanału odbytu. Jeżeli przetoka nie jest traktowane przez wiele lat choroba może zyskać formę złośliwą.

Rozpoznanie przetoką odbytu

przetokaZazwyczaj diagnoza przetoka odbytnicy wykonywane, gdy pacjent ma dostęp do odpowiedniego specjalisty skarg. Początkowo lekarz posiada zewnętrzną kontroli, przy czym otwór zewnętrzny jest wykrywany (zakładając, że dostępność pacjencie przetokę). Po tym badanie palpacyjne krocza i odbytu obszarze. Ponadto, lekarz wykonuje badanie palpacyjne i kanału odbytu. Specjalista analizuje szczegółowo historię choroby pacjenta.

Następnie lekarz przypisuje inne testy: z przetoką odbytu zastosowanie testu z barwnikiem, wyczuwając przetoki. Również każdy pacjent z przetoką musi koniecznie przechodzić Sigmoidoskopia w celu określenia stanu błony śluzowej odbytnicy, a także wykrywanie innych chorób.

Czasami rentgenowskie stosuje się jako dodatkowe metody diagnozy. Ważne jest również, aby odróżnić torbieli z przetoki adrectal błonnika, promienicy i innymi rodzajami przetok.

Leczenie przetoką odbytu

Diagnoza „przetoki odbytu” - stan, w którym nie jest bezpośrednim wskazaniem do zabiegu. Istotnym aspektem w leczeniu przetoki odbytnicy jest czas operacji. Data operacji, ważne jest, aby wziąć pod uwagę przebieg kliniczny choroby. Tak więc, jeśli istnieje pogorszenia choroby i utworzyła ropień, trzeba najpierw przeprowadzić autopsji ropień i wyeliminować proces ropny.

Jednak operacja nie powinna być opóźnione przez długi czas, ponieważ nasilenie będzie okresowo powtarzane. W konsekwencji ewentualnego pojawienia się blizn i późniejszej deformacji krocza i odbytu kanał.

Jeżeli w trakcie przetoki występować nacieki, lekarz przepisał leczenia przeciwzapalnego przetoki. Podczas terapii pacjent jest przypisany do antybiotyków, fizykoterapia. Po wyeliminowaniu operacji infiltracji jest przypisany pacjentowi. Jednak operacja zostanie przeprowadzona tylko wtedy, gdy przetoka otwarte.

Istnieje kilka różnych rodzajów działalności, które są przypisane do pacjentów z przetoką odbytu. W ten sposób, możliwe jest przeprowadzenie rozcinającym przetoki doodbytniczych światła wycięciem przetoki w odbytnicy światła, a następnie przez przeprowadzenie otwór odpływowy i smug, podobny przetoki wycięcie i zszywany zwieracza et al.

Aby wybrać optymalną metodę zabiegu, lekarz kieruje niektórych momentach. Przede wszystkim, to ma znaczenie, gdzie jest zlokalizowana przetoki w stosunku do zwieracza zewnętrznego odbytu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o proces opracowany blizny, a także czy istnieją nacieki ropne i ubytki w tkance adrectal.

przetokaWażne jest, że operacja była doświadczonym specjalistą w Coloproctology specjalistycznego szpitala. Jeśli istnieje ostre zaostrzenie przewlekłego ropnia, działanie awaryjne mogą być wykonywane w szpitalu ogólnym chirurgicznej. Jednak kontynuacja leczenia jest przeprowadzenie wysoko wyspecjalizowanego lekarza w związku z wysokim ryzykiem powikłań.

Najczęściej u pacjentów po zabiegu jako powikłania nawrotu przetoki występuje, a także może objawiać uszkodzenie zwieracza odbytu. Nawrót choroby występuje z powodu niewłaściwego wyboru sposobu działania, jego niewłaściwego postępowania, jak również ze względu na występowanie błędów w pooperacyjną pacjenta.

Z reguły, doodbytniczo przetoki rokowanie jest korzystne, jeśli tylko nie chodzi o przetoki, które charakteryzuje się nawracającymi, przewlekłym zapaleniem, bliznowacenie w zwieracza, jelito adrectal tkanki. Dlatego po raz pełnego leczenia ważne jest, aby wykonać operację.

Zapobieganie przetoki

Aby zapewnić zapobieganie dziąseł przetoki ważnego czasu, aby naprawić wszystkie problemy z zębami i robią to tylko z pomocą specjalistów. Istnieje ogólna zasada, że ​​badanie przez lekarza stomatologa każdy człowiek powinien odbywać się dwa razy w roku. Także w regularnych odstępach czasu (co kilka lat) Konieczne jest, aby obrazów diagnostycznych zębów, które wcześniej były leczone w celu jak poprzednio, aby zapobiec możliwości wystąpienia powikłań jest możliwe.

Ponadto, w celu zapobiegania tworzenia się przetok jest ważne, aby utrzymać odpowiedni poziom odporności.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Przetoki moczowo-płciowych u kobietPrzetoki moczowo-płciowych u kobiet
Szczelina odbytuSzczelina odbytu
RopieńRopień
Przetoka tętniczoPrzetoka tętniczo
JelitowaJelitowa
Przetoka oskrzelowaPrzetoka oskrzelowa
Przetoki żołądkowejPrzetoki żołądkowej
Przetoka pęcherzyka żółciowegoPrzetoka pęcherzyka żółciowego
ParaproctitisParaproctitis
Mochekishechny przetokaMochekishechny przetoka