DuranHedt.com

Aspartam

aspartamWzór strukturalny

Opis spóźniona na 28.09.2015

  • Nazwa łacińska: Aspartamum
  • Wzór chemiczny: C14H18N2O5
  • Numer CAS: 22839-47-0

nazwa chemiczna

N-L-a-aspartylo-L-fenyloalaniny 1-metylo

właściwości chemiczne

Aspartam - co to jest?

Ten materiał - substytut cukru słodzik. Pierwsze środki zsyntetyzowane w latach 60-tych 20 wieku. Jego była chemik George'a. M. Schlattera, substancja jest produktem ubocznym reakcji z wytworzeniem gastryny, jego właściwości dietetyczne zostały odkryte przez przypadek.

Związek słodszy niż cukier jest około 200 razy. Pomimo faktu, że słodzik ma wartość kaloryczną (około 4 kalorii na gram), aby stworzyć słodki smak substancja należy dodać dużo mniej niż cukier. Dlatego podczas stosowania w gotowaniu jego kaloryczność nie jest brana pod uwagę. W porównaniu z sacharoza, związek ten ma bardziej wyraźne, ale wolniejsze Objawia się smak.

Co to jest aspartam, jego właściwości fizyczne, szkoda aspartamu

Substancja jest zmetylowane dipeptyd, która składa się z reszt fenyloalanina i kwas asparaginowy. Według Wikipedia, jego masa cząsteczkowa = 294 g 3 mole na gęstość oznacza - około 1,35 gramów na centymetr sześcienny. Ze względu na fakt, że materiał ma temperaturę topnienia od 246 do 247 stopni Celsjusza, to nie może być wykorzystane do słodzenia produktów, które ulegają obróbce cieplnej. Związek ma umiarkowaną rozpuszczalność w wodzie i inne dwubiegunowy rozpuszczalniki.

aspartam krzywda

Obecnie środek czynny stosuje się jako środek zapachowy - aspartam E951.

Wiadomo, że po spożyciu substancji rozkłada się człowieka aminokwasy i metanol. Metanol jest toksyczny w dużych ilościach. Jednakże ilość metanolu, że ludzie, zwykle otrzymanych w trakcie posiłku, co znacznie przekracza poziom substancji w otrzymanej rozkładu aspartamu.

Jest udowodnione, że metanol w wystarczająco dużych ilościach stale wytwarzane w organizmie człowieka. Po podaniu jednej szklanki soku owocowego jest utworzony z większej liczby połączeń, niż po podaniu w takiej samej objętości napojów słodzonych pomocą aspartam.

liczne badania kliniczne i toksykologiczne zostały przeprowadzone pokazując, że słodzik jest nieszkodliwe. W tym przypadku, zestaw do zalecanej dziennej dawki środków. Jest 40-50 mg na kg masy ciała na dzień, co odpowiada 266 tabletek substancję słodzącą dla osoby ważącej 70 kg.

W 2015 roku przeprowadzono dwukrotnie w Wielkiej Brytanii randomizowanym, kontrolowanym placebo, w którym wzięło udział 96 osób. W rezultacie, nie było metabolicznych i psychologicznych objawów niepożądanych reakcji na sztucznym słodzikiem.

Efekty farmakologiczneSłodzik.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Aspartam to co to jest, jak to płynie metabolizm?

Jest ono przechowywane w różnych konwencjonalnych białka żywności. Substancja jest słodszy niż zwykłego cukru jest 200 razy, jego kaloryczność jest znacznie niższy niż cukier. Po otrzymaniu żywności zawierającej związek, to jest szybko wchłaniany w jelicie cienkim. metabolizowany Oznacza się w wątrobie poprzez reakcje transaminowania. Wynikiem jest kwas 2 amino i metanol. Produkty metaboliczne są uzyskiwane przez układ moczowy.

wskazania

Aspartam jest stosowany w celu zmniejszenia kaloryczności napojów i żywności na cukrzyca lub otyłość. Przy tym środki do sterowania są poziomy wagi i cukru we krwi.

Przeciwwskazania

Jest przeciwwskazane:

Należy zachować ostrożność w przypadku kobiet w ciąży i dzieci.

skutki uboczne

Aspartam - jest to bezpieczny produkt, który rzadko prowadzi do rozwoju jakichkolwiek niepożądanych reakcji ubocznych.

Rzadko mogą wystąpić:

  • bóle głowy, w tym migrena;
  • paradoksalnie zwiększenie apetytu;
  • wysypki skórne, pokrzywka, Inne niż poważne reakcje alergiczne.

Aspartam, instrukcja obsługi (dawka i sposób)

Substancja jest przyjmowana doustnie. Niezależnie od trybu spożyciu żywności lub leków.

Aspartam, instrukcje użytkowania

Zaleca się, by dodać od 18 do 40 mg leku na filiżankę napoju.

Maksymalna ilość środków słodzących, które mogą być konsumowane na dzień, bez szkodliwego działania na organizm jest 40-50 mg na kg masy ciała.

przedawkować

Brak danych na temat środków przedawkowania. Uważa się, że codzienne stosowanie wysokich dawek substancji może prowadzić do rozwoju złośliwość lub cukrzyca.

wzajemne oddziaływanie

Substancja nie wchodzi w interakcje z różnymi lekami.

Warunki sprzedaży

Przepis nie jest wymagane.

warunki przechowywania

Tabletki należy przechowywać w suchym, chłodnym miejscu.

Przestrogi

materiał podczas przeprowadzania leczenie długotrwałe ciepło rozkłada się i traci swój słodki smak.

odchudzanie

E951 często wprowadza się do napoju dietetycznego pożywienia. Przy tym środki do sterowania mogą być wagi.

Ciąża i laktacja

Słodzik nie jest zalecany w czasie ciąży.

Preparaty, które zawierają (analogowy)

Substancja jest zarejestrowana podłogę pod następującymi nazwami handlowymi: Shugafri, AminoSweet, Spoonful, NutraSweet, Canderel.

Opinie na temat aspartamu

W Internecie, aktywnie dyskusji środek słodzący. Niektórzy uważają, że substancja powoduje nieodwracalne szkody dla organizmu i szukasz alternatywy dla bardziej naturalnych substancji. Można również znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat korzystania diabetyków i dietetyków. Należy zauważyć, że substancja nie jest szkodliwa, z zastrzeżeniem odniesienia dziennego spożycia.

cena aspartam, gdzie kupić

Kup narzędzie w każdej sieci aptek lub za pośrednictwem Internetu. Jej cena zmienia się w zależności od dawki i liczby tabletek.

Cena Aspartam, produkowane przez firmę „Novaprodukt AG” w Moskwie jest około 70 rubli za 350 tabletek.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
CystynyCystyny
Wysoki poziom cukru może prowadzić do rakaWysoki poziom cukru może prowadzić do raka
GlutationGlutation
Dieta dla chorych na cukrzycęDieta dla chorych na cukrzycę
WalinaWalina
Octan wapniowyOctan wapniowy
Wysoki poziom cukru we krwi upośledza pamięćWysoki poziom cukru we krwi upośledza pamięć
ChloraluChloralu
TrichloroetylenTrichloroetylen
SerynaSeryna
» » Aspartam