DuranHedt.com

Inozytol

inozytolWzór strukturalny

Opis spóźniona na 22.02.2016

 • Nazwa łacińska: Inositolum
 • Kod ATC: A11HA07, C04AC03
 • Wzór chemiczny: C6H12O6
 • Numer CAS: 87-89-8

nazwa chemiczna

Cis-1,2,3,5-trans-4,6-tsiklogeksangeksaol lub (1R, 2R, 3S, 4S, 5R, 6S) cykloheksano-1,2,3,4,5,6-hexols

właściwości chemiczne

Inozytol, co to jest? Ten związek chemiczny - jest hexahydroxyalcohols cykloheksan, o 9 stereoizomerów. Najczęściej, tzw mio-inozytolu. Substancja ta jest podobna do sacharydy formuła, ale w ich strukturę i charakter nie jest dostępny dla nich nic. Środki określone jako substancje podobne do witamin i nazwał witamina B8. Jednak badania wykazały, że składnik ten jest produkowany w organizmie w sposób naturalny. Aby uzyskać informacje na temat sposobu, pozbawionych substancji może prowadzić do różnych chorób, nie zostały udowodnione eksperymentalnie.

Inozytol - biały, słodki proszek zachorował. Topnieje w temperaturze 225 stopni Celsjusza. Masa cząsteczkowa związku = 180.2 gramów na mol. Istnieje 9 stereoizomerów oznacza: mio, cis, Muko-, neo-, D Hiro-, epi, allo, Stsillo- i L Hiro-inozytolu. W niskich stężeniach, na lek. Środek jest zawarte w żywności: owoce cytrusowe, czerwony, zielony fasola, brukiew, karczoch, płatki, produkty mleczne, śliwki, melona i niektóre rodzaje mięsa.

Normalnie, ten związek chemiczny jest syntetyzowany z cząsteczek glukoza w sercu, wątrobie, nerkach i innych narządach i tkankach. W dużych ilościach, substancja czynna może być wykryty w soczewce oka, płynie łzowym i tylnej części oka.

Efekty farmakologiczne

vitaminopodobnoe.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Po otrzymaniu tabletek, kapsułek lub proszku inozytol przechodzi przez tkanki Na zależne kotransportera inozitolovy, na mechanizmach konkurencji. Z krwi substancji rozprzestrzenia się po całym organizmie. Najwyższe stężenie w komórkach mózgu, gdzie witamina B8 Gromadzi się membranę ochronną. Oznacza również dystrybuowane do wszystkich tkanek i narządów.

wskazaniaInozytol podawane jako część terapii skojarzonej:

Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany w recepcji alergie syntetyzować sztucznie substancji.

skutki uboczne

per se witamina B8 Nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Zdarza się, że stosowanie dużych dawek może wystąpić uczucie dyskomfortu w przewodzie pokarmowym, biegunka.

Inozytol, instrukcja obsługi (dawka i sposób)

W zależności od postaci dawkowania i chorób za pomocą różnych schematów leczenia.

Instrukcje dotyczące Inozytol

W zespół policystycznych jajników substancję podaje się w dawce od 0,2 do 4 g, raz dziennie, przed posiłkami. Do leczenia zaburzeń neurologicznych, leku stosowanego w skojarzeniu z innymi lekami, dzienna dawka wybrany indywidualnie (od 14 do 18 g).

Okres podawania zależy od wielu czynników i jest określana przez lekarza prowadzącego.

przedawkować

Prawdopodobieństwo przedawkowania niskowydajnych. Według badań klinicznych, spożycie narkotyków z 30 gramów dziennie może powodować dyskomfort w żołądku i biegunka.

wzajemne oddziaływanie

Lek jest dobrze w połączeniu z innymi substancjami. Jest często używany w połączeniu z melatonina, lit, kwas fitynowy i D Hiro-inozytolu, poprawa mio-inozytolu.

Warunki sprzedaży

Substancja jest dopuszczone do leków na receptę.

Ciąża i laktacja

Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem.

Preparaty, które zawierają (analogowy)

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
 • Medobiotin
 • pantotenian wapnia
 • Jezioro Volvi
 • nikotynamid
 • octan alfa-tokoferolu
 • ryboflawina
 • kompleks biotyna
 • chlorowodorek pirydoksyny
 • pirydoksyny
 • Vitrum Witamina E

Forma składa się z kompleksem witamin Vitrum Beauty Elite, lek Progepar.

Recenzje inozytolu

Opinie na ten temat nieco źle nie została znaleziona. Działania niepożądane zazwyczaj nie występują. Najczęściej przepisywany lek w postaci suplementu diety lub w połączeniu z innymi lekami.

cena inozytol, gdzie kupić

Kup inozytol może być częścią kompleksów witaminowych w każdej aptece lub zamówienia przez sklep internetowy. Kup inozytolu w Moskwie jako część leku Progepar Może to być około 1900 rubli 10 tabletek. Inozytol jest dostępny bez recepty w postaci witamin Vitrum twisted Elite To kosztuje około 1500 rubli za 60 tabletek.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Octan wapniowyOctan wapniowy
Tłuszcze trans upośledzać męskiej pamięciTłuszcze trans upośledzać męskiej pamięci
Vitrum instrukcja obsługi urodyVitrum instrukcja obsługi urody
SacharynaSacharyna
Bromek sodowyBromek sodowy
BetainaBetaina
TriklosanTriklosan
FenoksyetanoluFenoksyetanolu
Octan potasuOctan potasu
LeucynaLeucyna
» » Inozytol