DuranHedt.com

Chloralu

chloraluWzór strukturalny

Opis spóźniona na 21.09.2015

 • Nazwa łacińska: Chlorali hydry
 • Kod ATC: N05CC01
 • Wzór chemiczny: C2H3cl3O2
 • Numer CAS: 302-17-0

nazwa chemiczna

2,2,2-1,1-trihloretandiol

właściwości chemiczne

Substancja zsyntetyzowano w postaci bezbarwnych kryształów, które są łatwo rozpuszczalne w wodzie, etanol, aceton, eter dietylowy. Oznacza słabo rozpuszczalny w benzen, dwusiarczek węgla, i pirydyna. Narzędzie ma charakterystyczny zapach i gorzki smak, higroskopijna, lotny.

Otrzymany związek był pierwszy w latach 30 19 wieku naukowca Justus Liebig von podczas reakcji chlorowanie alkoholu etylowego.

Masa cząsteczkowa związku = 165.4 gramów na mol.

Określania autentyczności wodzianu chloralu

Ogólnie rzecz biorąc, po dodaniu do roztworu żrący, , Mętny, charakterystyczny zapach mieszanina zawierająca hydrat chloralu chloroform. Również tendencję do przywrócenia tej substancji po podgrzaniu amoniakalny azotan srebra.

Ponadto, związek podaje niespecyficznej reakcji w temperaturze wrzenia pod chłodnicą zwrotną z jej rezorcyny i wodorotlenek sodowy, Otrzymaną mieszaninę uzyskuje się zabarwienie purpurowe.

Sposoby ilościowego oznaczania hydratu chloralu

Do roztworu dodano suchej lub alkaliów żrących w roztworze w nadmiarze + kilku kropli fenoloftaleina. Otrzymaną mieszaninę należy wytrząsano przez 60 sekund i miareczkować nadmiar alkalicznym normalny kwas solny. Ilość substancji określa się na podstawie rozważań wynika, że ​​1 ml roztworu wodorotlenek sodowy stanowi 0.1654 g chloralu.

Ponadto, nie jest to metoda Jodometryczne określenia stężenia środka. wodzianu chloralu utlenia się za pomocą jod w środowisko zasadowe do TCA.

Efekty farmakologiczne

Nasenny, środek przeciwbólowy, środek uspokajający.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Lek znajduje przeciwbólowe, uspokajające i efekt uspokajający. W dużych dawkach, zbliżonych do maksymalnej dozwolonej substancja ma działanie narkotyczne.Mechanizm działania na ośrodkowy układ nerwowy kompleksu. Jest to osłabienie hamowania procesów po otrzymaniu niskie dawki, po uzyskaniu dużej zmniejszenie intensywności pobudzenia układu nerwowego.

W tej chwili substancja jest rzadko przepisywany do użytku ogólnoustrojowego. W większości przypadków jest to dodaje się do kompozycji do płukania ust lub krople dentystycznych.

Środki wchłania się szybko i prawie całkowicie z GI. Uspokajającego leku rozwija się w ciągu 15-20 minut po podaniu. Snu rozciąga się na 8 godzin.

Wprowadzanie systemowych środki obiegowe metabolizowany do trichloroetanol, który następnie, w postaci glukuronid i TCA wydalana przez nerki w moczu.

wskazania

Lek jest stosowany:

 • jako przeciwdrgawkowego tężec, spazmofilii i inne podobne choroby;
 • do intensywnej terapii dla ulgi drgawki w skojarzeniu u dzieci z fenobarbital lub (u) difeninom;
 • ból zęba do użytku lokalnego;
 • rzadko - jak środki nasenne i środek uspokajający Oznacza dla dzieci i dorosłych, w połączeniu z obwiednią i chroniąc błonę śluzową narkotyków.

Przeciwwskazania

Jest przeciwwskazany do stosowania:

 • na alergie na wodzian chloralu;
 • Pacjenci z ciężkimi chorobami serca i naczyń krwionośnych;
 • dla nerek i wątroby.

skutki uboczne

Zastosowanie hydratu chloralu może powodować:

 • opuszczenie HELL, senność, ucisk CNS;
 • mdłości, wymioty, podrażnienie błon śluzowych przewodu żołądkowo-jelitowego;
 • ból w jamie brzusznej, biegunka, zawroty głowy, trudności w oddychaniu;
 • Reakcje alergiczne różnym nasileniu.

Hydrat chloralu, instrukcja obsługi (dawka i sposób)

Do stosowania miejscowego krople dentystycznych z dodatkiem substancji.

Aby rozwiązać ten ząb zwilżonej 2-3 krople wacika bawełnianego lek jest umieszczone na dotkniętych próchnicą zębów przez 5-10 minut.

Doustnie lub lewatywy.

Jako środek uspokajający podawana dorosłym, od 0,2 do 0,5 g substancji. W celu osiągnięcia efektu wykorzystać środki hipnotyczne 1 gram.

Do leczenia napadów u dzieci w wieku 5 lat, określonego lewatywy z 20 ml 2% roztworu wodzianu chloralu. W przypadku dzieci powyżej 5 roku za pomocą 40-60 ml roztworu 3%. Jeśli to konieczne, po 60-120 minut, aby dać pacjentowi inną połowę dawki podawano wcześniej. Najczęściej w trakcie obróbki stosowany równolegle difenin i fenobarbital.

Maksymalna pojedyncza dawka dla dorosłych wynosi 2 g dziennie - 6 gramów.

przedawkować

Z powodu przedawkowania leków obserwowane są: silny ból brzucha, nudności, biegunka, omdlenia, wymioty, silny spadek HELL, drgawki, pływy, niewydolność oddechowa.

Leczenie - według przejawia objawów, konieczne jest, aby utrzymać normalne funkcjonowanie dotkniętych narządów i układów narządów.

wzajemne oddziaływanie

Substancja może nasilać działanie leków, które hamowania czynności ośrodkowego układu nerwowego.

Warunki sprzedaży

Aby zakupić substancję recepty mogą być wymagane.

Przykładem recepty chloralu:
Rp. Chlorali hydratis 1, 0
Mucilaginis Amyli
Aq. destill. aa 25 ml.

Przestrogi

W przypadku długotrwałego użytkowania, preparat może być uzależniające.

Preparaty, które zawierają (analogowy)

proszek wodzianu chloralu krople dentystycznych wygięcie.

Recenzje chloralu

Recenzje w Internecie pozostaje głównie z kropelek stomatologicznych substancji w kompozycji. Opinie są bardzo dobre. Lek jest szybko i trwale wyeliminować ból zazwyczaj nie powoduje skutków ubocznych, jest tani.

hydrat chloralu cena, gdzie kupić

Kupić wodzian chloralu jako część kropli dentystycznych wygięcie Może on wynosić od 14 do 50 rubli 10 ml pojemności fiolki.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
ButamirataButamirata
WalinaWalina
Octan wapniowyOctan wapniowy
FenazonFenazon
ChininaChinina
Chlorek żelazowyChlorek żelazowy
StrychninaStrychnina
SacharynaSacharyna
Chlorek miedziChlorek miedzi
Bromek sodowyBromek sodowy
» » Chloralu