DuranHedt.com

Seryna

serynaWzór strukturalny

Opis spóźniona na 18/12/2015

  • Nazwa łacińska: Serinum
  • Kod ATC: B05BA01
  • Wzór chemiczny: C3H7N1O3
  • Numer CAS: 56-45-1

nazwa chemiczna

--oksipropionovaya aminokwas- -Hydroksypropanowy 2-amino-3 kwas

właściwości chemiczne

Kulczyk - polarny hydroaminokwas. Substancja ma dwa izomery optyczne L i D. D-izomer Jest on utworzony z L-izomer pod wpływem specyficznego enzymu seryna racemazę. Racemiczny związek o wzorze Serina: C3H7N1O3 lub HO2C-CH (NH2) CH2OH. Wzór strukturalny Serina omówione bardziej szczegółowo w artykule w Wikipedii. Ciężar cząsteczkowy 105.1 g związku na mol substancja topi się w temperaturze 228 stopni Celsjusza. W Biochemistry, następujące skróty dla oznaczenia aminokwasów: Ser Ser S.

Pierwsze środki został rozdzielony z jedwabiu, ponieważ do białek materiału występuje w największej ilości. Ten związek chemiczny jest dalej klasy endogennych aminokwasów, jak to może być syntetyzowany w organizmie ludzkim, np glikozina - 3-fosfoglicerynianowej. Według właściwości fizycznych oznacza - jest to biały, krystaliczny proszek o lekkim smaku kwaśnego.

Substancja aktywnie udział w procesach przemiany materii w organizmie, budowa naturalnych białek, syntezę innych aminokwasów (reakcja dekarboksylacji Serina). Na skalę przemysłową wytwarza się go na drodze reakcji fermentacji. W roku produkuje około 100-1000 ton substancji. W laboratorium chemicznym. Związek ten można wytworzyć z akrylan metylu.

Efekty farmakologiczne

metaboliczny.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Kulczyk - bardzo ważne aminokwas, bierze udział w różnych procesach biologicznych w organizmie ludzkim. Substancja aktywnie uczestniczy w reakcjach syntezy puryny i pirymidyny, jest prekursorem innych aminokwasów - cysteina, tryptofan (bakterie) i glicyny- kwas foliowy, sfingolipidy, jednowartościowe fragmenty węgla biocząsteczki.Aminokwas ten jest ważnym katalizatorem działania różnych enzymów - trypsyny, chymotrypsyna itd. Po drodze pokonywania bariery krew-mózg nie jest metabolizowany, a przekształcony D-seryny. Ten izomer optyczny z kolei służy jako gliotransmittera i neuroprzekaźnikiem, koaktiviziruet Receptory NMDA. Ponadto D-izomer - silnym agonistą glicyny w receptory glutaminianu (Silniejsze niż glicyny).

Wnikania do organizmu, substancja czynna absorbowana w przewodzie pokarmowym i przenika do układu krążenia rozproszonej do tkanek i narządów. Lek. oznacza metabolizowany przez deaminowanie z wytworzeniem kwas pirogronowy i przekształcono D-izomeru przy użyciu enzymu seryna racemazę. Nekaplivaetsya substancja nie jest w organizmie.

wskazania

Serene wyznaczyć:

  • w terapii złożonej z niedożywieniem i niedożywienia;
  • w połączeniu z innymi środkami do leczenia niedokrwistość z niedoboru żelaza.

Przeciwwskazania

Seryna jest przeciwwskazane w obecności alergie na lek komponentów. Środki i łamanie metabolizm aminokwasów w organizmie.

skutki uboczne

Substancja jest dobrze tolerowane przez pacjentów, rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne (po otrzymaniu tabletek) nieprzyjemne objawy przewodu żołądkowo-jelitowego.

Instrukcje użytkowania (Metoda i dawkowanie)

W zależności od postaci dawkowania i preparatów, w których struktura substancja znajduje, jest on podawany doustnie w postaci tabletek lub kapsułek, lub dożylnie. Prowadzenie pojazdów i czas trwania leczenia zależy od lekarza prowadzącego.

przedawkować

Przedawkowanie tego aminokwasu nie jest praktycznie możliwe, nie ma danych na temat przypadków przedawkowania seryny.

wzajemne oddziaływanie

Substancja jest połączona z innymi lek. Oznacza to, że są często dodawane do preparatów żelaza lub stosować w połączeniu z innymi aminokwasami.

Warunki sprzedaży

W celu uzyskania tego aminokwasu nie wymaga recepty.

warunki przechowywania

Leki należy przechowywać w chłodnym miejscu, w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli środek jest członkiem z innymi lekami, warunki przechowywania mogą się nieznacznie różnić.

dzieci

Ta substancja czynna jest stosowana w praktyce pediatrycznej.

Ciąża i laktacja

Oznacza zatwierdzony do stosowania w okresie karmienia piersią oraz u kobiet w ciąży.

Preparaty, które zawierają (analogowy)

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
  • Infezol
  • glukoza

Substancja znajduje się w składzie: Aktiferrin, Typ aminy, Aktiferrin compositum, Aminoplazmal B.Braun E 10, Aminov Infant, Aminosol Neo, Aminosteril N Hepa, Infezol, Gepasol-Neo, Kabiven, Tserebrolizat itd.

opinie

Wskazówki na temat zastosowania tej substancji jest niewielka, ale ujemny, podczas leczenie skojarzone reakcje uboczne, ze względu na obecność tego składnika w kompozycji, zazwyczaj nie powstają.

Cena, gdzie kupić

Koszt leku Aktiferrin, w ramach których dany aminokwas wynosi około 180 rubli 20 kapsułek.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Chlorek magnezuChlorek magnezu
GlutationGlutation
WalinaWalina
ChininaChinina
Chlorek miedziChlorek miedzi
BetainaBetaina
FramycetynyFramycetyny
Octan potasuOctan potasu
LeucynaLeucyna
ProlineProline
» » Seryna