DuranHedt.com

Co mogę jeść po wyrostka robaczkowego?

Co mogę jeść po wyrostka robaczkowego

Zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie lub procesu chrevoobraznogo kątnicy, o czym świadczą statystyki medycznej, taka problemem dla zdecydowanej większości ludności świata. Manipulacja, aby usunąć dodatek w większości przypadków jest udany i bez komplikacji, ale nadal, aby przywrócić prawidłową pracę narządów wewnętrznych trawienie, człowiek, który cierpiał takiej operacji, konieczne jest, aby jakiś czas do przestrzegania ścisłej diety, aby powrócić do normalnego życia.

Posiłki po wyrostka robaczkowego

Raz daleko w tyle były ostre bóle, nudności, w połączeniu z groźbą zerwania dodatku, pierwszym krokiem w pacjenta, który przeszedł operację prostą Powstaje pytanie, co można jeść po wyrostka robaczkowego?. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest dobrze dobrana dieta pomaga osobie do szybkiego przystosowania się i wyjść z trudnej sytuacji, w celu poprawy ich zdrowia.

W pierwszych dniach po operacji, lekarze nie zalecają jeść absolutnie nic, jak nie można pić niczego, podczas pierwszego dnia po zabiegu. Alternatywnie, jeśli pragnienie pokonuje bardzo dużo, wystarczy zwilżyć usta zimną wodą.

Główne cele początku diety terapii koncentruje się na odbudowę organizmu są następujące:

 • Stymulacja gojenia się ran;
 • dostarczanie potrzeby fizjologiczne;
 • zwiększają odporność organizmu na negatywne czynniki zewnętrzne.

Już na drugi dzień po zabiegu, pacjent może korzystać z tych produktów spożywczych:

 • congee;
 • Niskotłuszczowy rosół;
 • słodka herbata;
 • galaretki owocowe.


W tym przypadku powinno się spożywać żywność ułamkowy, jedzenie około 5-6 razy w ciągu dnia. Żywność musi być przechowywany w temperaturze pokojowej, bez zimnego lub gorącego. Taka dieta należy następnie w ciągu 2 dni, po mangipulyatsii. Na trzeci dzień, można zwiększyć liczbę diecie, wprowadzając do niego ryżem lub puree z dyni i jogurtu naturalnego.

Ważne! W procesie optymalnej diety pooperacyjnym należy postępować metabolizm zasady ostrożności. Aby uniknąć takich niepożądanych konsekwencji może wyeliminować z diety następujące naczynia i produktów:

 • alkohol;
 • napoje gazowane;
 • kwaśny, ostry, słony i smażonych potraw;
 • bogata w produkty z włókien roślinnych (chleb, orzechy, zboża, rośliny strączkowe, suszone owoce, owoce, warzywa).

Według ekspertów z wyspecjalizowanej edukacji medycznej, korekcja umiejętność korzystania z żywienia w okresie pooperacyjnym pobudza wydzielanie normalne, przyczyniając się do normalizacji funkcji motorycznych przewodu pokarmowego, jednocześnie minimalizując ryzyko procesów fermentacyjnych, w połączeniu z powstawaniem gazu.

Podczas gotowania, dla człowieka, który przeszedł operację usunięcia wyrostka robaczkowego efektywne wykorzystanie następujących rodzajów gotowania żywności:

 • pieczenia;
 • gaszenie;
 • umiarkowany smażenie bez zarumienienia.

Dieta po operacji wyrostka robaczkowego - szczególnie

Odpowiednio dobrane strategia jedzenie po operacji przyczyni się nie tylko do szybkiego gojenia ran, ale również przywrócić funkcje trawienne.

Pierwszy dzień po zabiegu - moc uzdrawiania, która opiera się na ciepłej słodkiej herbaty, bulionu ryż, galaretki owocowe i słabym bulionu z kurczaka. Witalność organizmu należy wzmocnić dość często, nie rzadziej niż raz w ciągu 20-30 minut. W tym przypadku wystarczy ponownie przyzwyczaić organizm do jedzenia zdrowych posiłków.

Na początku drugiego dnia po operacji w diecie jest już możliwe, aby dodać przecier warzywny, który może wprowadzić wiele składników, takich jak gotowanymi ziemniakami lub squash, gotowane kurczaka lub dyni. Również w menu można wprowadzić jogurt z bifidobakterii i niskotłuszczowego jogurtu.

Każdego dnia w diecie może być uzupełniony o nowe, bardziej atrakcyjne produkty. Tak więc, na przykład, w czwartym dniu po operacji w żywności pacjent może już jeść zupy, gotowane z pieczonych i gotowanych warzyw. Można również wprowadzić w duszoną menu owsianki gotowanej ryby morskie i chudego mięsa gotowanego cielęciny.

Jeśli czas zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego przyszedł w lecie, w okresie rehabilitacji pacjenta do jedzenia i mogą być spożywane w czwartym dniu po zabiegu smoothie ze świeżych owoców i jagód.

Zdecydowana większość ograniczeń żywności są usuwane na trzecim tygodniu po interwencji chirurgów. Od dieta może być stopniowo usuwane płynnych zup, wprowadzając go bogatym bulionu mięsnego okraszony żadnych warzyw. Jednakże, tak jak poprzednio, w procesie gotowania zaleca się stosować mikser lub blender, bo jelito nie może prawidłowo spełniać swoje obowiązki.

Przestrzeganie prawidłowej diecie po operacji, będziesz w stanie znacznie skrócić okres rehabilitacji.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ból w pachwinie u kobiet w lewo, w prawo: PrzyczynyBól w pachwinie u kobiet w lewo, w prawo: Przyczyny
Co boli po lewej stronie brzucha?Co boli po lewej stronie brzucha?
Papkowate stolce u dorosłych. Przyczyny i leczenie biegunki.Papkowate stolce u dorosłych. Przyczyny i leczenie biegunki.
Ból w pachwinie u mężczyzn z prawej i lewej: PrzyczynyBól w pachwinie u mężczyzn z prawej i lewej: Przyczyny
AppendicismAppendicism
Ostre zapalenie wyrostkaOstre zapalenie wyrostka
Zapalenie ślepej kiszkiZapalenie ślepej kiszki
Zapalenie wyrostka sutkowategoZapalenie wyrostka sutkowatego
Zapalenie wyrostka robaczkowego u dzieciZapalenie wyrostka robaczkowego u dzieci
Ropień wyrostkaRopień wyrostka
» » Co mogę jeść po wyrostka robaczkowego?