DuranHedt.com

Buserelina wagonowni

Buserelina wagonowniZdjęcia leku

Opis spóźniona na 7.09.2014

 • Nazwa łacińska: Buserelina-depo
 • Kod ATC: L02AE01
 • Substancja czynna: Buserelinę (buserelina)
 • producent: ZSA „Pharmsintez” Rosja

struktura

Jedna fiolka zawiera 3,75 mg buserelina (3,93 mg octan busereliny) - składnik aktywny.

Dodatkowe składniki:

 • 2 mg - polisorbat 80
 • - 30 mg karmeloza natriya-
 • - 85 mg mannitola-
 • 200 mg - kopolimer D, L-mlekowego i glikolowego.

Akty rozpuszczalniku, takim jak 0,8% roztwór mannitol w 2 ml wody do iniekcji.

Formularz uwolnienie

Liofilizat do dalszego zawiesiny (depot), przeznaczone do podawania domięśniowego. Opakowanie zawiera jedną fiolkę zawierającą liofilizat wraz z ampułki rozpuszczalnika. Również dołączone jedną igłę strzykawki 2, 2 alkoholu wacika.

Efekty farmakologiczne

Anty-nowotworowych, anty-androgeniczne.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Leki przeciwnowotworowe Buserelina-Depot jest syntetycznym analogiem GnRH. Konkurencyjne wiązanie do receptorów komórkowych, z przedniego płata przysadka, To prowadzi do przemijającego zwiększenia stężenia w osoczu krwi hormonów płciowych.

12-14 dniach leczenia w dawkach leczniczych, nie jest kompletnym blokady funkcja przysadki gonadotropowych i w wyniku hamowały replikację LH i FSH. Ze względu na te procesy w gonadach hamuje syntezę hormonów płciowych, co prowadzi do obniżenia stężenia w osoczu krwi estradiol (Do wartości obserwowane u kobiet po menopauzie) i testosteron (trwającym wartości postcastration samce).

Przy ciągłym leczeniu zawartości 2-3 tygodni testosteron Jest ona zredukowana do koncentracji typowej w stanie wycięcie jądra, Innymi słowy, lek prowadzi do kastracji farmakologicznej.

Buserelina ma wysoką biodostępność.

Cmax w osoczu krwi obserwuje się po około 120-180 minut po wstrzyknięciu domięśniowym i utrzymywano przez 4 tygodnie w wystarczającym stopniu zahamowanie gonadotropin przysadkowych.

wskazania

Przeciwwskazania

skutki uboczne

reakcje alergiczne:

Centralny układ nerwowy:

Układ mięśniowo-szkieletowy:

 • podczas długotrwałego leczenia zaobserwowano deossification (Może być przyczyną osteoporoza).

Podczas terapii u kobiet, następujących działań niepożądanych: ból głowy, pocenie, depresja, zmiany popędu płciowego, ból brzucha, suchość pochwy, krwawienia miesiączkowego typu (przede wszystkim w ciągu pierwszych tygodni terapii).

W leczeniu raka prostata Mężczyźni busereliny stosowania może powodować postępu lub pogorszenia choroby podstawowej (w ciągu pierwszych 2-3 tygodni po pierwszej dawce). Zjawisko to jest związane z pobudzaniem gonadotropiny iw rezultacie testosteron.

Możliwe jest również, aby rozwinąć ginekomastia, wzrosła pocenie się, uderzenia gorąca, spadek potencji (Czasami wymagające oczyszczania rewizja), przejściowy wzrost we krwi androgeny, zatrzymanie moczu, uczucie słabości kończyn dolnych, obrzęki stóp, powiek i twarzy.

We wczesnym trakcie terapii u pacjentów z rak prostaty To może objawiać wzmocnienie ból w kościach, charakter tymczasowy, co jest wskazaniem do leczenia objawowego.Niektóre epizody odnotowano ucisku na rdzeń kręgowy i rozwój niedrożność moczowodu.

Bardzo rzadko obserwowano Zaburzenia dyspeptyczne i zator płucny.

Instrukcje użytkowania (Metoda i dawkowanie)

Depot buserelina lek jest przeznaczony wyłącznie do wstrzykiwań domięśniowych.

w terapii zależnego od hormonów raka prostaty Buserelina lek Depot obsługi zaleca się domięśniowo w dawce 3,75 mg, wyznaczony co 4 tygodnie.

na leczenie endometrium zmiany przerostowe i endometrioza Lek podaje się w dawce 3,75 mg. Zastrzyki domięśniowe zrobić raz na 4 tygodnie. Rozpoczęciu leczenia powinno być połączone z pierwszych pięciu dni cyklu menstruacyjnego. Przebieg leczenia wynosi od 4 do 6 miesięcy.

terapia mięśniaki macicy przeprowadza się w dawce 3,75 mg buserelina, wstrzykiwano domięśniowo co 4 tygodnie. Instrukcje użytkowania zaleca się rozpocząć leczenie w ciągu pierwszych pięciu dni cyklu miesiączkowego. Przebieg leczenia przed operacją wynosi 3 miesiące, w innych przypadkach wynosi 6 miesięcy.

Leczenie niepłodności Program IVF Określa się dawkę jednorazową - 3,75 mg. Iniekcja odbywa się na początku fazy pęcherzykowej (drugi dzień cykl menstruacyjny) Lub pod koniec fazy lutealnej (21-24 min dziennie cykl menstruacyjny), Przed stymulacją. Po 12-15 dniach po wstrzyknięciu w celu określenia stężenia w surowicy krwi estrogen, która powinna być zmniejszona o 50% w stosunku do wartości wyjściowych. W przypadku braku innych stymulujących wykonywane przeciwwskazań superowulacja przez gonadotropiny. Procedura ta jest wykonywana pod kontrolą stężeń estradiol we krwi i używając monitoringu USG.

Przygotowanie zawiesiny można przeprowadzić tylko doświadczonego medycznego z rozpuszczalnika i innych składników (igły, strzykawki, wymazy z alkoholem) zawarte w opakowaniach opakowania leku.

Gotową zawiesinę należy zużyć natychmiast po przygotowaniu.

przedawkować

Do tej pory, przedawkowanie narkotyków Buserelina depot nie zaobserwowano.

wzajemne oddziaływanie

Połączone leki aplikacja buzerelinę-depot, które zawierają hormony płciowe, może powodować rozwój syndrom Hiperstymulacji jajników.

Pi jednoczesne stosowanie środki hipoglikemiczne i buserelina najpierw skuteczność może ulec zmniejszeniu.

Warunki sprzedaży

Recepta.

warunki przechowywania

Lek Buserelina Depot odnosi się do listy B.

należy go przechowywać w ciemności, w miejscu niedostępnym dla dzieci w temperaturze od 8 ° C do 20 ° C

okres trwałości

24 miesiące.

Przestrogi

dla kobiet

W przypadku diagnozowania pacjenta każda forma depresja lub podejrzenie na nim podczas leczenia buserelina powinno być pod stałym nadzorem lekarza.

indukcja owulacji Jest ono prowadzone pod ścisłym nadzorem ze strony personelu medycznego.

Na początku leczenia mogą być utworzone torbiele jajnika.

Przed mianowaniem terapii Buserelina zajezdni powinny wykluczać możliwości ciąża, następnie przerywać hormonalne środki antykoncepcyjne (Jeśli jest stosowany). Jednak w ciągu dwóch pierwszych miesięcy leczenia, jest to niezbędne do korzystania z innych skutecznych metody antykoncepcji w celu zapobiegania niechcianej ciąży w tym okresie.

dla mężczyzn

W pierwszej fazie działania buserelina, w celu uniknięcia możliwych skutków ubocznych, konieczne jest powołanie antyandrogeny zastosowano 14 dni przed pierwszym wstrzyknięciem oraz 14 dni później.

analogi

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
 • buzerelinę
 • Lyukrin Depot
 • Eligard
 • Dekapeptil
 • Zoladex
 • Buserelina-Long
 • Diferelin

analogi narkotyków Buserelina depot zaprezentowane następujące leki:

Warto pamiętać, że odebrać swoje odpowiedniki, zamienniki leków nie jest zalecane, zwłaszcza te stosowane w terapii nowotworów oraz w leczeniu innych poważnych chorób.

Synonimy

dzieci

Nie ma wiarygodnych informacji na temat stosowania buserelina-zajezdni w dzieciństwie.

z alkoholem

Nie należy pić alkoholu podczas leczenia preparatem Buserelina depot. W najlepszym wypadku, taka kombinacja będzie prowadzić do zmniejszenia skuteczności leku, aw najgorszym alkoholu może powodować poważne komplikacje.

Ciąża i laktacja

Przeciwwskazane.

Recenzje Buserelina zajezdni

Na profesjonalnych i użytkowników forum o leku opinii depot Buserelina lekarzy stosowania bardziej optymistyczne niż referencje pacjentów.

Lekarz przeprowadzający leczenie, przede wszystkim zwraca uwagę na ostateczny wynik, stawiając na drugim miejscu niepożądane przejawy mijania, które występują w trakcie leczenia.

Pacjent często podkreśla skutków ubocznych i szkodliwych skutków narkotyków, przypisując negatywny wpływ na organizm.

Warto zauważyć, że, niestety, nie ma praktycznie żadnych narkotyków, żadnych skutków ubocznych, a czasem trzeba znosić wszystkie negatywne objawy, w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu.

depot leków Buserelina pewnością nie jest panaceum, ale to nie pomaga wielu pacjentów, szczególnie podczas Leczenie niepłodności w ramach programu IVF.

Cena Buserelina zajezdni, gdzie kupić

Jedno opakowanie leku można kupić w Moskwie około 4300 - 4500 rubli.

Cena depot buzerelinę iniekcji zależy od ilości w różnych patologiach. Różne choroby może wymagać 1. wstrzyknięć do 6 lub większej liczby wstrzyknięć.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
TsetrotidTsetrotid
Lyukrin depotLyukrin depot
ZoladexZoladex
BuzerelinęBuzerelinę
IngaronIngaron
OktreotydOktreotyd
AtsipolAtsipol
HirsutyzmHirsutyzm
BCGBCG
Buserelina instrukcja obsługi w sprayuBuserelina instrukcja obsługi w sprayu
» » » Buserelina wagonowni