DuranHedt.com

Hirsutyzm

leczenie hirsutyzm

Leczenie girsutizmayavlyaetsya najtrudniejszym zadaniem, nie tylko ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, ale również ich metabolizmu obwodowego.

Na poziomie tkanki docelowej, w szczególności w mieszku włosowym, T są przekształcane w aktywny dihydrotestosteronu pod wpływem enzymu 5a-reduktazy. Duże znaczenie zwiększenie frakcji wolnej androgenów, które pogarsza objawy kliniczne hiperandrogenizmu.

hirsutyzm leczenie polega blokowanie działania androgenów na różne sposoby:

  • hamowanie syntezy gruczołów dokrewnych,
  • PSSG wzrastających stężeniach, tj. Np. Zmniejszenie biologicznie aktywnego androgenu
  • hamowanie syntezy dihydrotestosteronu w tkankach docelowych, przez hamowanie aktywności enzymu reduktazy 5,
  • Blokada receptora androgenów na poziomie mieszków włosowych.

Z uwagi na rolę w tkance tłuszczowej syntezy androgenów, warunek wstępny dla leczenia nadmiernego owłosienia u kobiet z otyłością jest do normalizacji masy ciała. To pokazuje wyraźną dodatnią korelację pomiędzy poziomami androgenu i indeksu masy ciała. Ponadto, ze względu na rolę insuliny u kobiet z hiperandrogenizmu PCOS, Potrzebują insulinoterapia oporu.Połączenie kontratseptivyshiroko doustne stosuje się do leczenia nadmiernego owłosienia, zwłaszcza gdy łagodny wyrażone formy. Mechanizm działania polega na hamowaniu syntezy COC LH i podnoszenie PSSG że zmniejsza stężenie wolnego androgenowego. Najskuteczniejszym na podstawie badań klinicznych, COC zawierających dezogestrel, gestoden, norgestymatu.

Jednym z pierwszych był antyandrogenu octan cyproteronu (androkur), że mechanizm działania jest oparty na blokadzie receptora androgenu w tkance docelowej i hamowania wydzielania gonadotropowego. Antyandrogen również Dianę-35, połączenie 2 mg. octan cyproteronu 35 mikrogramów. etynyloestradiol, który ma również działanie antykoncepcyjne. Wzmocnienie efektu anty-androgeniczne można osiągnąć Diana androkura suplementacji - 25-50 mg. Od 5 do 15 dnia cyklu. Czas trwania leczenia wynosił od 6 miesięcy do 2 lat lub więcej. Lek jest dobrze tolerowany, działania niepożądane są często obserwowane na początku recepcji letargu, pasty, mastalgii, przyrost masy ciała i zmniejszenie libido.

Spironolakton (veroshpiron) również posiada działanie antyandrogennym. Blokowanie receptorów obwodowych i syntezę androgenu w gruczołach nadnerczowych i jajników, przyczynia się do redukcji masy ciała. Przewlekłe podawanie 100 mg. dzień oznaczony spadek hirsutyzm. Efekty uboczne: słabe działanie moczopędne (w ciągu pierwszych 5 dni leczenia), letarg, senność. Czas trwania leczenia - od 6 miesięcy do 2 lat lub więcej.

Flutamid - niesteroidowym anty-androgenów stosowane w leczeniu raka prostaty. Mechanizm działania opiera się przede wszystkim na hamowanie wzrostu włosów przez blokadę receptorów i nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych w niewielkim hamowania syntezy T.. Przydzielony 250-500 mg. dziennie przez 6 miesięcy lub dłużej. Po upływie 3 miesięcy wykazały widocznego efektu klinicznego bez zmiany poziomu androgenów we krwi.

Rilizingovyh agoniści hormonu gonadotropin (Zoladex, Diferelin depot buserelina, Dekapeptil) do leczenia nadmiernego owłosienia są rzadko stosowane. Można je podawać na wysokim poziomie LH. Mechanizm działania opiera się na funkcji przysadki blokada gonadotropowych, a tym samym syntezę LH zależne od androgenów w komórkach osłonki pęcherzyka Graafa jajnika. Wadą jest charakterystyczny wygląd dolegliwości klimakteryjnych zespołem spowodowane przez ostry spadek funkcji jajników. Te leki stosowane w leczeniu hirsutyzmu są rzadko stosowane.

Leczenie farmakologiczne hirsutyzmu nie zawsze jest skuteczna, to powszechnie stosuje się różne rodzaje epillyatsii (elektryczne, laser, chemiczne i mechaniczne).

Hiperandrogenizm i przewlekły brak jajeczkowania zaobserwowano zaburzeń endokrynologicznych, takich jak wrodzonego przerostu nadnerczy, z zespołem hormonalnego-neyroobmenno, choroby i hiperprolaktynemią Cushinga. W tym przypadku, jajniki rozwijać morfologicznych zmian podobnych do zespołu policystycznych jajników, a tam jest hiperandrogenizm. W takich przypadkach chodzi o tzw wtórnych policystycznych jajników i podstawową zasadą leczenia jest terapia z powyższych chorób.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
HirsutyzmHirsutyzm
Hiperandrogenizm u kobietHiperandrogenizm u kobiet
HiperandrogenizmHiperandrogenizm
HirsutyzmHirsutyzm
Określić poziom estradioluOkreślić poziom estradiolu
Policystycznych jajnikówPolicystycznych jajników
Leki na zwiększenie poziomu testosteronu u mężczyznLeki na zwiększenie poziomu testosteronu u mężczyzn
Policystycznych jajnikówPolicystycznych jajników
Profil hormonalnyProfil hormonalny
Mężczyzna pseudohermafrodytyzmMężczyzna pseudohermafrodytyzm