DuranHedt.com

Formaldehyd

formaldehydWzór strukturalny

Opis spóźniona na 12.09.2015

 • Nazwa łacińska: Formaldehydum
 • Kod ATC: D08AX
 • Wzór chemiczny: CH2O
 • Numer CAS: 50-00-0

nazwa chemiczna

metanal lub aldehyd mrówkowy

Właściwości chemiczne formaldehyd

Formaldehyd, jakie rzeczy?

Formaldehyd - aldehyd kwasu mrówkowego, alifatyczny aldehyd. metanal i formaldehyd są synonimami, są jedną i tą samą substancją.

Jak to związek chemiczny zapachy? Substancja ma ostry, szorstki zapach. Formaldehyd wzór strukturalny (racemiczny) - HCHO. Bardziej konstrukcja i budowa przestrzenna cząsteczki pokazano zdjęcie w formaldehyd Wikipedia.

Co jest formaldehyd? Fizyczne właściwości substancji - bezbarwnym gazem, który bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, rozpuszczalnikach polarnych i alkoholi. ciężar cząsteczkowy = 30,3 gramów na mol. Środki topi się w temperaturze -118 ° Celsjusza i wrze w temperaturze -19.

W przemyśle, najczęstszą reakcją producenci formaldehyd o otrzymaniu od metanol. Utlenianie prowadzi się w obecności katalizatora, srebra, w temperaturze 650 stopni Celsjusza i pod normalnym ciśnieniem atmosferycznym. W ten sposób około 80% związku chemicznego.

Istnieje również sposób opiera się na zastosowaniu katalizatora żelazo-molibdenu, reakcję prowadzi się w temperaturze 300 stopni Celsjusza. W takim procesie chemicznym Stopień przemiany reagentów wyjściowych osiąga 99%.

Formaldehyd jest dostępny z metanu?

Produkcja przemysłowa substancji odbywa się również za pomocą utleniania metanu. Reakcję prowadzi się w temperaturze 450 ° C i pod ciśnieniem 2 MPa, w obecności fosforan glinu.

właściwości chemiczne

Ze względu na niską gęstość elektronów formaldehyd reaguje ze słabych nukleofili wchodzi niemal wszystkie reakcje charakterystyczne alifatycznych aldehydów. Formaldehydu nie reaguje z eteru.

Substancja reaguje z utlenianiem nadmanganian potasu, Cu (OH) 2 i srebrny gidroksiddiaminom. Związek chemiczny reaguje również z fenol, w której wynikiem jest utworzone Żywice fenolowo-formaldehydowe oraz wodę.

Formaldehyd reaguje z kwas azotowy. Reakcja ta jest wykorzystywana dla mineralizates denitryfikacji, przy czym przydzielone azot, tlenek azotu, 2 woda i CO2.

Jakościowa reakcji formaldehyd

Reakcja jest stosowany do wykrywania substancji z kwasem chromotropowym (Pojawia się fioletowy), rezorcyny, fuksyny kwasu (Roztwór stał się niebieski lub niebiesko-fioletowy) lub p-ty kodeina w kwas siarkowy.

Klasa zagrożenia formaldehydu. Niż jest to niebezpieczne?Formalina należą do drugiej klasy niebezpieczeństwa (materiał wybuchowy), oznacza zapala przy 435 stopniach Celsjusza. Po kontakcie z wnętrzem p-ra, ma negatywny wpływ na człowieka, jego narządów płciowych, oczu, dróg oddechowych, ma silny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Negatywny wpływ na zdrowie ludzi jest najczęściej przejawia objawy ostrego zatrucia. Odbieranie 60-100 ml środka może być śmiertelne. wdychanie formalina opracowanie: zapalenie spojówek, zapalenie oskrzeli, obrzęk płuc, uczucie lęku, drgawki, zawroty głowy, nudności, chwiejność chodu. Objawy zatrucia substancją, jeśli wniknął w przewodzie pokarmowym: nudności, dyskomfort w żołądku i przełyku, hematemesis, biegunka, bezmocz i jadeit, obrzęk krtani a nawet zatrzymanie oddychania reflex.

W kosmetykach i preparatach medycznych dopuszczalna zawartość formaldehydu (od 0,1 do 0,5%). Jest on stosowany jako środek konserwujący i antyseptyczne komponentu. Substancja ta nie może być stosowana do ochrony produktów w pojemnikach aerozolowych, różnych dawek. Szkoda formaldehydu w paznokci nieco przesadzone. Mimo, że zgromadzone w płytce paznokcia, a wdychanie jego oparów może ostatecznie mieć negatywny wpływ na zdrowie, w zgodności ze środkami bezpieczeństwa poważnego uszkodzenia tego elementu nie działa. Formalina może być obecny w kompozycji do prostowania włosów keratyny. Droższych kosmetyków procent zawartości substancji toksycznych jest zredukowany do zera.

Jak doprowadzić ciało formaldehydu?

Kiedy związek chemiczny zatrucie dane mogą być wymagane płukanie żołądka z 3% roztworu octan amonu, chlorek, octan, odbiór węgiel aktywowany lub soli fizjologicznej przeczyszczający, oczyszczanie lewatywy, może pić mleko płynne, alkaliczne surowe jajka. Miejsca uszkodzenia i błony śluzowe można przemyć wodą i mydłem. Konieczne jest również, aby zapewnić normalne oddychanie, układu sercowo-naczyniowego, nerek i wątroby.

Ten związek chemiczny jest również zawarty w wiórowej drewna (formaldehydowych). tam Dopuszczalne norma - ilość substancji niebezpiecznych wysp, które w końcu zaczyna odstawać od płyty. Formaldehyd klasy emisji E1 - po 100 g płyty wiórowej zawiera nie więcej niż 10 mg wolnej składnika.

Efekty farmakologiczne

antyseptyczny, dezodorant.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Co jest formaldehyd i jak to wpływa na organizm? Ten związek chemiczny hamuje wydzielanie gruczołów potowych, dezynfekuje hamuje istotną aktywność bakterii chorobotwórczych. oaktvino oznacza w stosunku do Gram-dodatnie i Bakterie Gram-ujemne, stęchły i drożdże.

W miejscowego stosowania substancji nie przenikają do krwi i nie ma skutków systemowych na organizm.

wskazania

Korzystanie z formaldehydem w medycynie:

 • aby wyeliminować nadmierne pocenie jakiegokolwiek pochodzenia;
 • jako środek zapobiegawczy do grzybiczych zmian chorobowych.

Ponadto, lek stosowany w leczeniu obuwia i odzieży.

Przeciwwskazania

Środki są przeciwwskazane w obecności nadwrażliwości składnika czynnego oraz w chorobach zapalnych skóry.

skutki uboczne

Stosowanie leków może powodować suchość i złuszczanie skóry, swędzenie i zaczerwienienie w miejscu zastosowania. czasami rozwijać Miejscowe reakcje alergiczne.

Instrukcje użytkowania (Metoda i dawkowanie)

roztworu formaldehydu stosuje się wyłącznie miejscowo.

Substancję stosuje się do suchych warunkach nadmiernego pocenia się po kąpieli. Potraktowanie powierzchni musi być dokładnie przy użyciu minimalnej ilości substancji. Z regionu międzypalcowej podeszwy i środek jest stosowany przez 30-40 minut, wrażliwa skóra dłoni i pach - 20 minut.

Leku nie należy stosować w ciągu dnia po goleniu. Jedna procedura zmniejsza pocenie skóry na 7-12 dni. Jeśli to nie wystarczy, a następnie powtórz procedurę od kilku dni.

przedawkować

Przy częstym i obfitym użycia roztworu lub żelu, skóra może być sucha i zaczynają płatków.

wzajemne oddziaływanie

interakcji lek nie jest ustalone.

Warunki sprzedaży

Przepis nie jest wymagane.

warunki przechowywania

Zależnie od substancji, postaci dawki przechowywany w temperaturze nie przekraczającej 25, a nie mniej niż 15 stopni Celsjusza. Środki muszą być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i dzieci.

okres trwałości

Od 2 do 5 lat.

Przestrogi

Rozwiązanie nie może być stosowane w twarz, oczy i błon śluzowych.

Preparaty, które zawierają (analogowy)

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
 • Vinylinum
 • kwas nadmanganowy
 • woda utleniona
 • iodoform
 • Pantotsid
 • zieleń brylantowa
 • czteroboran sodowy
 • Ekteritsid
 • ichtiol
 • błękit metylenowy
 • Elekasol
 • formalina
 • Formagel
 • Aseptolin
 • olazol
 • xeroform
 • Vitaon
 • oktenisept
 • Formidron
 • Vishnevsky maść

Nazwa handlowa oznacza: Formidron, Formagel, formalina.

opinie

Sądząc po opiniach, lek jest dobrze wysusza skórę, eliminuje pocenie. Jest często stosowany w leczeniu obuwia.

Cena, gdzie kupić

Kupić 3,7% żel do stosowania miejscowego Formagel może być na 180-220 RUB za rury, pojemność 15 gramów.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
SulfazinSulfazin
WalinaWalina
Octan wapniowyOctan wapniowy
TrichloroetylenTrichloroetylen
Rośliny domowe chronić pracowników biurowych z chorobąRośliny domowe chronić pracowników biurowych z chorobą
FormidronFormidron
SerynaSeryna
Chlorek miedziChlorek miedzi
TriklosanTriklosan
FormagelFormagel
» » Formaldehyd