DuranHedt.com

Cysteina

cysteinaWzór strukturalny

Opis spóźniona na 19.01.2016

  • Nazwa łacińska: Cysteinum
  • Kod ATC: B05BA01
  • Wzór chemiczny: C3H7NO2S
  • Numer CAS: 52-90-4

nazwa chemiczna

--tiopropionovaya aminokwas lub 3-merkaptopropanovaya 2-aminokwas

właściwości chemiczne

Ten związek chemiczny - jest alifatyczny zawierający siarkę aminokwas, który jest częścią różnych tłuszczów i białek. Innych nie-niezbędnych aminokwasów może niezależnie syntetyzowany w organizmie z metionina. Cząsteczka posiada dwa izomery optyczne D- i L-. Najczęstszym i ważnym L-cysteina. Bierze udział w tworzeniu tkanki skórnej i detoksykacji.

Cysteiny o wzorze strukturalnym: HO2CCH (NH2) CH2SH, racemiczny o wzorze cysteiny: C3H7NO2S. A C oznacza zmniejszenie, cis, Cys lub Ugu, UGC. Związek chemiczny otrzymany przez hydrolizę białka keratynowe odpadów, a mianowicie - piór ptaków, ludzkich włosów i szczeciny kwasu solnego o stężeniu 20%. Z jednej tony odpadów można otrzymać około 100 mg aminokwasu. Ponadto lek in vitro, jest wytwarzana alkilowanie Ester chlorometylowy ftalimidomalonovogo (benzylo) siarczku, a ponadto hydroliza Produkt uzyskiwany przed S benziltsisteina. Następnie chemiczny. związek redukuje się do cysteiny.

Cysteina - biały, krystaliczny proszek o lekkim charakterystycznym zapachu. Kryształy rozpuszczają się dobrze w wodzie, woda-R-ry szybko utlenia się na powietrzu. Substancja jest zaangażowany w reakcjach transaminacji. masa cząsteczkowai Związek = 121.2 gramów na mol.

Cysteina w żywności

Aminokwas ten znajduje się w dużych ilościach w surowe mięso kurczaka, świń i drobiu w lososya- yaytsah- moloke- orzechów i nasion polsolnechnika- rise- soe- Ewangelia czosnku i brokuły i czerwonej papryki.

substancja czynna stosowana jako suplement diety w medycynie. Produkt spożywczy został zarejestrowany jako E920 lub E921.

Efekty farmakologiczne

metaboliczny, inne anty (Lokalne).

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

L-cysteina Posiada zdolność do skrócenia okresu regeneracji po oparzeniach i zabiegach chirurgicznych, i wiążą się przyspieszyć ewakuację metali ciężkich i rozpuszczalnego żelaza. W regularnych procesów przyjmowania przyspieszone dany aminokwas spalanie tkanki tłuszczowej i tworzeniu mięśniowej. Substancja niszczy śluzu w drogach oddechowych wspomaga gojenie się zapalenie oskrzeli i rozedma, aktywuje leukocyty i limfocyty, stymulowanie układu immunologicznego.Ponadto lek zawiera inne anty-action. Normalizuje przemianę materii w soczewce oka, co prowadzi do rozwoju zaćma.

W żywym organizmie oznacza się lepiej wchłaniany od cystyny ​​i szybko metabolizowany. Produkt nie kumuluje się w organizmie.

wskazania

Aminokwas jest przewidziany:

  • do stosowania miejscowego w początkowych kształtach zaćma o różnej genezie (krótkowzroczny, wiek, promieniowanie, stłuczenie);
  • jako część roztworów infuzyjnych do leczenia i profilaktyki beri-beri lub hipowitaminozę, utrzymanie sił witalnych organizmu w okresach rekonwalescencji po operacji lub urazu.

Przeciwwskazania

Cysteina jest przeciwwskazany u:

skutki uboczne

Od czasu do czasu w trakcie leczenia tym lekiem może wystąpić reakcje alergiczne charakter lokalny i systemowy.

Cysteina, instrukcja obsługi (dawka i sposób)

Dożylnie lub domięśniowo jako część innych leków do ogólnoustrojowego stosowania substancji, stosowane zgodnie z instrukcją. W zależności od leku i choroba wyznaczyć różne schematy leczenia.

W okulistyce substancję podaje się w postaci elektroforezy p ra wody destylowanej. Elektroforeza została wykonana z ujemnym biegunem. Roztwór przygotowuje się bezpośrednio przed zabiegiem. Czas trwania pierwszego elektroforezie - 8 minut. Następnie, każdy okres dni procedury można zwiększyć przez 2 min (do 20 minut). Czas trwania leczenia - 40 dni.

Czasami cysteina 2% roztwór stosowany jako tacki do oczu. Jednakże, ze względu na złożoność i procedury przygotowania do niej, co bardziej prawdopodobne przepisać krople do oczu z zawartością danego aminokwasu.

przedawkować

Nie stwierdzono przypadków przedawkowania narkotyków.

wzajemne oddziaływanie

Aminokwas ten jest również połączony z innymi substancjami, w ramach różnych leków do stosowania miejscowego i układowego.

Warunki sprzedaży

Bez recepty.

warunki przechowywania

Lek jest przechowywany w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej.

okres trwałości

Okres trwałości jest różna w zależności od producenta i postaci dawkowania.

Ciąża i laktacja

L-cysteiny można stosować w ciąży i w okresie karmienia może być potrzebne.

Preparaty, które zawierają (analogowy)

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
  • Infezol
  • glukoza

Substancja ta jest członkiem: Aminov Infant, Aminoplazmal E10, E15, E5, kapsułki Vitrum Beauty, Vitrum Beauty Elite, Gepasol-Neo, Nefrotekt, Infezol 100, Progepar, kropelki do oczu cysteina ultra.

opinie

Opinie na temat produktu leczniczego jest mała, ale nie ma negatywny. Skutki uboczne nie rozwijają.

Cena cysteina, gdzie kupić

Kup Cysteina jest częścią tabletek powlekanych Vitrum Beauty może być za 590-730 rubli za 30 sztuk. Cena cysteina składa wątrobę Progepar wynosi około 1000 rubli 50 sztuk.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
EslidinEslidin
WazopresynaWazopresyna
Juvederm ultra 3Juvederm ultra 3
Vitrum instrukcja obsługi urodyVitrum instrukcja obsługi urody
SerynaSeryna
KeratynomKeratynom
BetainaBetaina
MetioninaMetionina
System słodki skóraSystem słodki skóra
Octan potasuOctan potasu
» » Cysteina