DuranHedt.com

Glicerol

glicerolWzór strukturalny

Opis spóźniona na 16/10/2015

 • Nazwa łacińska: Glycerolum
 • Kod ATC: A06AG04, A06AX, D11AX
 • Wzór chemiczny: C3H8O3
 • Numer CAS: 56-81-5

nazwa chemiczna

Propano-1,2,3-triolem

właściwości chemiczne

Gliceryna - jest to jeden z najprostszych alkohole trójwodorotlenowe. Wzór glicerolu HOCH2-CH (OH) CH2OH, racemiczny o wzorze: C3H5 (OH) 3,. Jego ciężar cząsteczkowy = 92,1 gramów na mol, gęstość - 1,261 grama na centymetr sześcienny. Ciecz wrze w temperaturze 290 stopni Celsjusza, a topi się w temperaturze 18 materiał najpierw otrzymać przez zmydlanie tłuszczów w latach 70-tych w wieku 18 jako produkt uboczny.

Glicerol, co to jest?

Substancja jest przezroczysty, lepki płyn jest higroskopijny bezbarwny, bezwonny, słodki smak. Oznacza zaokrąglenie w górę do obojętnego odczynu. Można go mieszać w dowolnych proporcjach z octan etylu, etanol, i wodą, związek nie jest mieszalny z Tetrachlorek wodorem, benzen, dwusiarczek węgla, chloroform i różne oleje.

Chemiczne właściwości charakterystyczne polioli podgrupa glicerolu. Podczas interakcji z halogenowodorki i halogenki fosforu formy substancji di- i monogalogengidriny. W reakcji estryfikacji z mineralnymi lub estrów karboksylowych do S-osad. Szczególnie praktyczne znaczenie ma odbierać odpowiedź oznacza interakcji z azotowy i kwas siarkowy, powstały w wyniku którego nitrogliceryna, który został użyty do produkcji proszku. Reakcja odwodnienia w wyniku tworzenia się związków toksycznych - akroleina.

Obszary zastosowania związku: Tytoń profilu produkcyjnym Medicine- produkcji kosmetyków i detergentów branży sredstv- żywności (E422) - rolnictwo- Prospect z tworzyw sztucznych, skóry, farb i lakierów, przejrzysty svechey- radia lutowania i elektrotechniki. glicerol stosuje się w produkcji dynamitu jako wypełniacz do papierosów elektronicznych.

Znaczenie biologiczne są różne estry glicerolu i wyższy trikarboksylowy do t (Tłuszcz) oraz fosfolipidy (glicerydy karboksylowe i kwas fosforowy).

Efekty farmakologiczne

Degidratiruyuschee, dermatoprotektivnoe, przeczyszczający.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

W medycynie stosowany jako narzędzie zewnętrzne i miejscowe. gliceryna - osmotycznie czynny, ułatwia proces przejścia z pozanaczyniowym kanału wodnego do osocza krwi.

Wzór glicerolu C3H5 (OH) 3,. Po podaniu doustnym środki zwiększa osmolalność osocza, zmniejsza wewnątrzczaszkowe i ciśnienie wewnątrzgałkowe, Dlatego lek jest pokazany podczas terapia odwodnienie obrzęk mózgu. Maksymalny efekt tej aplikacji uzyskuje się w ciągu 60-90 minut.

Jeżeli substancja jest podawany doodbytniczo, to jest łagodne działanie drażniące na błonę śluzową, to jest stymulacji odruchu perystaltyki jelit, zmiękcza stolec i szybko usuwane z okrężnicy. Po takim skutkiem wykorzystania przeczyszczające uzyskuje się w ciągu 15 -30 minut.Gdy stosowane miejscowo, gliceryna zmiękcza i wykazuje właściwości dermatoprotektornye substancja aktywuje odnowę skóry. Często ten komponent służy jako podstawa maści lub kremu.

Oznacza bardzo szybko wchłania się przez błony śluzowe, doustnie jest prawie całkowicie. Metabolizm zachodzi w wątrobie. Wyświetlane leku w postaci metabolitów i niezmieniona przez nerki.

wskazania

Gliceryna jest przepisywany:

 • do leczenia funkcjonalnej, wiek, psychogenne zaparcie (W tym u kobiet w ciąży lub niską ruchliwość podczas laktacji);
 • jako środek zapobiegawczy w zaparcia zakrzepowe hemoroidy, zwężenie odbytu, ból w odbycie, ropień odbytu, po doznaniu zawał mięśnia sercowego;
 • w różnych preparatach i maści, aby zmiękczyć skórę i przetwarzania śluzowej;
 • na obrzęk mózgu dla terapia odwodnienie.

Przeciwwskazania

Jest przeciwwskazany do stosowania:

skutki uboczne

Przy wystarczająco długotrwałego stosowania leku mogą powodować podrażnienia i dyskomfortu w odbycie, i ewentualne reakcje alergiczne w skali lokalnej. rzadko rozwija nieżytowe odbytnicy.

Glicerol, instrukcja obsługi (dawka i sposób)

W zależności od kształtu czynnika uwalniającego i świadectwa wyznaczony wnętrza, doodbytniczo lub miejscowo.

Instrukcje dotyczące medycyny gliceryny

Leki stosowane doodbytniczo. Jest podawany do odbytnicy po 15-20 minut po spożyciu. Jeśli lek jest częścią czopka, jest ona wykorzystywana 1 raz dziennie.

Zgodnie z instrukcją na medycynie leczenie Gliceryna należy przerwać po przywróceniu normalnego funkcjonowania przewodu pokarmowego.

roztwór glicerolu poddano skórę lub błony śluzowe, przy użyciu 88% roztworu.

przedawkować

W przypadku korzystania z systemu istnieje możliwość przedawkowania. objawy: zamieszanie, nudności, biegunka, zaburzenia rytmu serca, Choroba nerek, ból głowy, suchość błon śluzowych w jamie ustnej, pragnienia zawroty głowy, wymioty, odwodnienie.

wzajemne oddziaływanie

Jeśli lek jest stosowany ogólnoustrojowo, aktywny składnik ma zwiększyć skuteczność diuretyki i inhibitory anhydrazy węglanowej.

Warunki sprzedaży

aby kupić glicerol w aptece na receptę nie jest wymagane.

okres trwałości

24 miesiące.

Przestrogi

Świece nie są zalecane przez dłuższy czas lub regularnie stosowany jako środek przeczyszczający.

Przy podawaniu układowym u pacjentów z cukrzyca zwiększone ryzyko wystąpienia ciężkiego odwodnienia, co może powodować hiperglikemia i przeciążenia układu krążenia. Zarejestrowana liczba zgonów u chorych na cukrzycę stosujących lek.

dzieci

W Stosowanie u dzieci świecami dla dzieci glicerol. Schemat dawkowania i czas trwania zastosowania przepisanej przez lekarza.

starsi

Korygowanie dawki w przypadku pacjentów w podeszłym wieku nie jest wymagane.

Ciąża i laktacja

Lek może być stosowany do zaparć u kobiet w ciąży lub karmiących.

Preparaty, które zawierają (analogowy)

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
 • Norgalaks
 • glicerol
 • microlax

Synonimy Gliceryna: Dekseril, Glitselaks, czopki gliceryny, Świece gliceryną, roztwór glicerolu.

Recenzje glicerolu

W Internecie, w większości dobre do powiedzenia na temat leków opartych glicerol. Recenzje glicerolu w postaci czopka doodbytniczego jest szczególnie dobra. Pacjenci uwagę na wysoką skuteczność leku wraz z niskim kosztem i bez skutków ubocznych. Czopki doodbytnicze są łatwe w użyciu, bezpieczne i nieszkodliwe.

Cena glicerolu, gdzie kupić

Cena glicerolu w postaci czopków do podawania doodbytniczego dzieci Glitselaks, Dawka 750 mg kosztuje około 100 $ za 10 sztuk. Kup świece z glicerol wyższa dawka dla osób dorosłych (1,32 grama), możliwe jest 150 rubli, 10 sztuk.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
GlutationGlutation
WalinaWalina
Octan wapniowyOctan wapniowy
GlicerolGlicerol
SerynaSeryna
SacharynaSacharyna
Chlorek miedziChlorek miedzi
BetainaBetaina
TriklosanTriklosan
FenoksyetanoluFenoksyetanolu
» » Glicerol