DuranHedt.com

Gimnastyka poporodowych

gimnastyka poporodowych

W tym czasie, gdy kobieta na dziewięć miesięcy pielęgnowaniu przyszłego dziecka, istnieje znaczna restrukturyzacja prawie wszystkich systemów jej organizmu. Ze względu na zwiększone obciążenia i całkowitej zmiany hormonalne zwiększa ciężar kobiety, aw końcu po urodzeniu dziecka dodatkowy ciężar w młodym matkom pozostać.

Nie ulega wątpliwości, każda młoda matka chce jak najszybciej wrócić do poprzedniej postaci. Ale ciało po porodzie jest słaby, istnieje wzajemny reorganizacja wszystkich systemów, a bardzo często, aby powrócić do poprzedniej wagi jest konieczne nie tylko ograniczać się do jedzenia, ale również w celu zapewnienia wystarczającej aktywności fizycznej.

Ogólnie rzecz biorąc, okres po porodzie trwa około ośmiu tygodni, w tym czasie organizm jest najbardziej aktywnie restrukturyzacji. W świetle tych lekarzy nie zaleca się ćwiczyć zbyt wysokiego napięcia aktywnego wysiłku fizycznego w tym czasie. ale nadal gimnastyka po porodzie To może być stopniowo wprowadzane do sposobu życia młodej matki z pierwszych tygodni. Głównym warunkiem - ćwiczenia w pierwszych dniach po urodzeniu powinno być tak łagodny i modne obciążenie stopniowo rosła z dnia na dzień.

Podstawowe zasady gimnastyki po urodzeniu

Optymalnie do rozpoczęcia uprawiania sportu po urodzeniu jedynie po konsultacji z lekarzem: będzie on w stanie ustalić, czy proces odzyskiwania przebiega normalnie, a powie ci dokładnie, które sprawuje można ćwiczyć już teraz, a nie obciążenie, podczas gdy lepiej jest unikać.

Opierając się wyzwaniem dla kobiety, która zamierza stopniowo umieścić na swoim miejscu rutynowych gimnastyki po urodzeniu - to odzyskanie postawa chodu, powrót zwykłym tonem wszystkie mięśnie, które utraciły elastyczność w okresie ciąża (W szczególności, mówimy o mięśnie dna miednicy i brzucha).

sprawuje także po urodzeniu dziecka przyczynia się do powrotu do swojego normalnego położenia miednicy i jamy brzusznej, pobudza krążenie krwi, oddychanie, pomaga w normalizacji stan układu nerwowego.

Aby ćwiczenia po porodzie przynieść maksymalne korzyści młoda matka i przyczynił się do ożywienia zarówno fizycznego i emocjonalnego, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów.

Od pierwszego dnia, aby wykonać ćwiczenia, trzeba przejść od prostych do złożonych, stopniowo zwiększając obciążenie. Korzystnie codziennie wykonywać zestaw ćwiczeń, który jest co najmniej nieznacznie różni się od poprzedniej. Boring gimnastyka, monotonnie powtarzające się z dnia na dzień, może mieć negatywny wpływ na ogólną kondycję organizmu i nie przynoszą efekt w postaci utraty wagi. Ponadto, wysokie ryzyko, że takie badania mogą po prostu drażnić młodą matkę.

W pierwszych tygodniach ćwiczeń, aby być wykonywane codziennie. Kiedy intensywność ćwiczeń i całkowitego czasu trwania zatrudnienia do znacznego zwiększenia liczby takich szkoleń może być zmniejszona do 3 razy w tygodniu.

Niedawno rodziła kobieta musi wykonywać wszystkie ruchy płynnie i powoli, jeśli to konieczne, należy natychmiast podać krótki postój i złapać oddech.

Za szkolenie trzeba wybrać odpowiednie ubrania - wygodne, nie krępuj ciała. Ćwiczenia w pozycji leżącej należy zrobić leżąc na płaskiej powierzchni podłogi. Przed treningiem jest bardzo ważne, aby dokładnie przewietrzyć pomieszczenie do ćwiczeń kobieta podczas odetchnął głęboko czyste i świeże powietrze.Przed przystąpieniem do siłowni, młoda matka powinna opróżnić pęcherza i jelit. Wskazane jest, aby starannie podejść czas ćwiczeń: aby optymalnie zestaw ćwiczeń przez około jedną godzinę przed posiłkiem i po tym, jak został karmienia dziecka. Fakt, że istnieje rozwój w trakcie intensywnego wysiłku kwas mlekowy, które mogą zmienić właściwości smakowe mleka. Przy zbyt dużej aktywności fizycznej może być nieznacznie zmniejszona produkcja mleka. Dlatego zaleca się, w trakcie wysiłku fizycznego i po wysiłku pić tyle ciekłym - najlepiej, zwykły czystej wody.

W okresie po porodzie, preferowane rodzaje aktywności fizycznej są spacery z wózkiem, pływanie. W zimie można jeździć na nartach i łyżwach. Ale z treningu siłowego, jazda na rowerze, bieganie, i ekstremalnych ćwiczeń i sportu, pożądane jest, aby poczekać co najmniej kilka miesięcy.

Ćwiczenia złożonych ćwiczeń po porodzie w ciągu pierwszych dni po urodzeniu

gimnastyka poporodowychCokolwiek program ćwiczeń nie wybrał młodą matkę, przed przystąpieniem do głównej części, należy zrobić trochę pięć minut rozgrzewki. Jeśli kobieta ma co najmniej jedną godzinę, a następnie rozgrzewka może trwać do dziesięciu minut.

Początek rozgrzewki może być głęboki oddech - kilka bardzo głębokich oddechów. Po tym następuje rozciąganie: pociągnąć do góry, a następnie schylać i dotykać podłogi palcami. W treningu mogą obejmować szeroki trzepotanie rękami we wszystkich kierunkach, w górę iw dół po schodach na ziemi.

Niemal nazajutrz po urodzeniu przy braku powikłań i dobre samopoczucie nowo wykonanego matki mogą wykonywać proste ćwiczenia.

W pozycji leżącej może być kilka minut, aby obrócić ramiona, aby zmierzyć poziom, naśladując swoisty pranie. W tym samym miejscu z kolei trzeba wzywać nogi przesuwając je na podłodze.

W pozycji leżącej powinny być wywyższony miednicę. W tym przypadku, nogi zgięte w kolanach, a jego ręce za głową. Może to być kilka razy, aby usiąść w pozycji leżącej, jednocześnie wymachując rękami, starają się dotrzeć do palców. Zaleca się również, aby wykonać ruch światła, dzięki czemu „rower”. Następnie można przewrócić się na brzuch i splótł ręce pod brodą, unieś nogi jednego po drugim, trzymając je trochę w stanie zawieszonym. Z kolei, unieś nogi do góry, jak to możliwe, na czworakach. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są dziesięć razy. Po tym dziesięć do piętnastu razy do kompresji i dekompresji palce. Te proste ćwiczenia są użyteczne w zapobieganiu rozwojowi zakrzepica, i trenować osłabione mięśnie brzucha.

Istnieją inne ćwiczenia kompleksy poporodowych, które mogą być praktykowane w następnym dniu po wielkim wydarzeniem w życiu mojej matki. Bardzo przydatne ćwiczenia, w których praktyka głębokiego oddychania. Ważne jest, że dolna część brzucha był zaangażowany w proces wdechu i wydechu.

Na pierwszym ćwiczeniu trzeba wziąć pozycji leżącej na plecach i zgiąć w kolanach z obu nóg. Ręce leżeć na brzuchu. Oddech zrobiony nos, powoli wydech - usta. Z głębokim wydechu brzuch trzeba udaru od dołu do pępka. Istotne jest to, że ciśnienie w żołądku nie produkuje: ruch powinien być lekki. To ćwiczenie jest powtarzane 15-20 razy. Po tym, kobieta musi przewracać się na brzuchu. Aby ułatwić leżeć pod brzuch jest zamknięty małą poduszkę. Oddychanie jest wykonywana podbrzusze, powinno być tak głębokie. Kiedy należy wydech, miednica przesuwa się do góry. Ćwiczenia te pomagają poprawić pracę układu sercowo-naczyniowego kobiety i stymuluje krążenie krwi, stymulują metabolizm. Ponadto, gdy ćwiczenia oddechowe przez kilka tygodni, można doskonale przygotować mięśnie do jeszcze bardziej intensywnego wysiłku. Całkowity czas trwania siłowni w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka nie powinna przekraczać 10-15 minut. Ale żeby wykonać takie proste treningu kilka razy dziennie. Ale to jest bardzo ważne dla kobiety w każdym razie nie był szkolony w pierwszych dniach po porodzie jest zbyt intensywny: przepracowanie nie może być kategorycznie.

Kobiety, które doznały cesarskie, powinniśmy poczekać z aktywności fizycznej, o ile światło nie wolno robić gimnastyka lekarzem.

Już w domu opieki młoda matka powinna przypomnieć tzw ćwiczenia Kegla. Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie, mięśnie dna miednicy trzeba zwrócić na wdechu i wydechu, aby odpocząć. Wykonując po narodziny To musi koniecznie zawierać to ćwiczenie, dlatego bardzo ważne jest, aby przywrócić elastyczność mięśni pochwy. Aby dźwięk mięśnie odzyskać tak szybko, jak to możliwe, to ćwiczenie należy powtarzać codziennie przynajmniej sto razy, robi to w kilku podejść w ciągu dnia.

Wszystkie te ćwiczenia można zmieniać według własnego uznania. Nie jest konieczne, aby przeprowadzić te, które powodują trwały dyskomfort. Najważniejsze jest to, aby przynieść przyjemność z ćwiczeń, a następnie występuje uczucie wesołości, a nie zmęczenie.

Ćwiczenia złożonych ćwiczeń po porodzie w okresie rekonwalescencji

gimnastyka poporodowychOkoło trzeciego tygodnia mogą być podawane w postaci kompleksu z gimnastyki po urodzeniu bardziej skomplikowanych ćwiczeń, które przyczyniają się do zwiększenia napięcia mięśni ciała. Wskazane jest, aby zróżnicować zakres ćwiczeń w pozycji leżącej. W ten sposób możliwe jest wykonanie alternatywnych nogi podnoszenia: prostując nogę w górze, kobieta może trzymać nogę w tej pozycji i pracować palec, na przemian ciągnąc go do siebie i pociągając do tyłu. Na następnej nogi unosi robić ruchy obrotowe. Podnoszenie każdą stopę powtórzyć 15-20 razy.

W leżącej wyciągniętymi rękoma wzdłuż ciała. Stopy na wydechu powinien być podciągany do piersi po kolei. Wykonywać każda noga jest powtarzany 6 razy. Po zakończeniu podejścia powinna się wyprostować, rozciągnięte na sznurku: skarpety są ściągane w jednym kierunku, palce - do drugiego.

Leżąc w pozycji leżącej, ręce powinny być składane w tylnej części czoła. Wydech, unieś górną część ciała. Ręce są dociskane do podłogi. Głowica obsada jest niemożliwe: jest w tej samej linii z kręgosłupem. Wzrost powtarza się 6-7 razy.

Warto wprowadzić wspólny zbiór ćwiczeń poporodowym znane wszystkim do ćwiczeń „kota”: aby je wykonać, trzeba dostać się na czworakach i maksymalnej zakręcie w plecy przez zaokrąglenie go. Tego ćwiczenia powinno również obejmować mięśnie krocza.

Na czworakach jest ona wykonywana również ćwiczenia, które pomagają wzmocnić sygnał krocza i brzucha mięśni jednocześnie. Aby to zrobić, trzeba dostać się na łokciach, wydech i zgromadzi ostrze. Wdechowe ostrza są rozwiedzeni, a tył jest zaokrąglana w jak największym stopniu, jak w przypadku realizacji „kota”. Pozostając w takiej sytuacji powinno być możliwe, aby narysować krocze i brzuch. Na wydechu powinien być maksymalny relaks.

Innym ćwiczeniem należy zrobić, siedząc na krześle. Powinno być możliwe, aby wyprostować plecy i narysuj brzuch. Nogi są umieszczone w przybliżeniu na szerokość ramion. W tym położeniu są wykonywane zakręty ubocznych. W tym przypadku trzeba dotrzeć rękę do podłogi. Musimy oprzeć się na 6-7 razy w każdym kierunku. Jednak kobiety, które przy urodzeniu były szyte na obszarze krokowym, siedząc ćwiczenia lepiej nie wykonywać jeszcze kilka tygodni. Przechylił się na bok i można włączyć z pozycji stojącej: ćwiczenie to przyczynia się do powstawania linii talii.

W pozycji stojącej, można dokonywać prostych ćwiczeń przeznaczonych do wykonywania mięśnie brzucha, ramion, nóg. Użyteczne ćwiczenia obejmujące ruchy miednicy, na przykład, stojąc na lekko zgięte w kolanach nogi (nogi razem), należy wstrząsnąć biodrami w przód iw tył, aby narysować okrąg w jedną i drugą stronę. Kiedy ruch obrotowy należy starać się wyciągnąć brzuch. Na wdechu należy zatrzymać, wydech - nadal posuwa się naprzód.

gimnastyka poporodowychPo wykonaniu złożonych ćwiczeń powinien odpocząć, leżąc na podłodze na brzuchu lub plecach. W tym przypadku, oddech musi być bardzo głęboka.

W domu jest przydatny do włączenia do wspólnego zestawu ćwiczeń poporodowym Niektóre ćwiczenia z hantlami. Tak zwane ćwiczenia odporne na wzmocnienie mięśni przeprowadzonych z ciężarami światła (ich masa nie powinna przekraczać 1 kg).

Ponadto pojawienie się poporodowym 6-8 tygodni może wykonywać kompletne ćwiczenia dla prasy (siedzieć w pozycji leżącej), pompek z podłogi.

Inną opcją jest wystarczająco zabawne ćwiczenia poporodowe - ćwiczenia z dzieckiem i tata. Podczas gdy dziecko jest małe, może to być pewnego rodzaju „skorupy”: dziecko może zostać podniesiona na nogi ugięte, Crouch z plecakiem kangura gdzie dziecko siedzi. I wtedy dziecko będzie stopniowo przyzwyczaić się do faktu, że codzienne ćwiczenia - jest normą. Oprócz lekcji z matką zawsze miłe szybko rosnącego dziecka.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Pochwy rozciąganiePochwy rozciąganie
Jak usunąć tłuszcz z brzucha po porodzieJak usunąć tłuszcz z brzucha po porodzie
AlumaAluma
Seks po porodzieSeks po porodzie
Miesiączka po porodzieMiesiączka po porodzie
Powrót do figury po porodziePowrót do figury po porodzie
Korzystanie przekładki postnatalnyKorzystanie przekładki postnatalny
Nowy program „smsmame”Nowy program „smsmame”
Antykoncepcja po porodzieAntykoncepcja po porodzie
Odzysku w okresie poporodowymOdzysku w okresie poporodowym
» » Gimnastyka poporodowych