DuranHedt.com

Antykoncepcja po porodzie

antykoncepcja po porodzie

Kilka tygodni po tym jak światło pojawia powitalny dziecko, kobieta powoli wraca do normalnej aktywności seksualnej. A w tym czasie, bardziej niż kiedykolwiek, pytanie pojawia się ostro antykoncepcja. Mimo wszystko, większość kobiet po pojawieniu się dziecka nie pragną zajść w ciążę ponownie bez „wytchnienia”. A jeśli w pierwszym wśród młodych matek mądrości, że karmienie piersią - to czas, kiedy dziecko nie może się zdarzyć koncepcję, obfitość pewnych faktów całkowicie przeczy tej teorii.

W tym przypadku, ciąża, rozpoczyna się natychmiast po kobieta urodziła dziecko, nie jest pożądane dla młodej matki, a ze względu na jego stan osłabienia. Młoda mama powinna w pełni odzyskać ciało, czy jej stan zdrowia podczas następnej ciąży może znacząco pogorszyć i owoce mogą być opracowane z pewnym opóźnieniem. Według powszechnej opinii medycznej, pełne przywrócenie kobiecego ciała i gotowość do późniejszego macierzyństwa występuje u około dwóch do trzech lat po urodzeniu. Dlatego często jest to ciąża, która występuje natychmiast po urodzeniu, w wielu przypadkach kończy swoją sztuczną przerwę. I to jest wysoce niepożądane z punktu widzenia uzyskania zarówno szkody fizyczne i psychiczne. Tak więc, antykoncepcja po urodzeniu - jest niezwykle ważnym zagadnieniem wymagającym właściwego podejścia.

Życie seksualne kobiet po porodzie

Skocz do początku życia seksualnego wyraźnie nie powinno być po porodzie. Lekarze zalecamy, aby trzymać się okres abstynencji, co najmniej cztery tygodnie. Ale najlepsze jest jeszcze do podtrzymania zalecanych sześć tygodni. Jednakże istnieją statystyki, że większość małżonków wznowienia stosunków seksualnych mieszkających już w pierwszym miesiącu po urodzeniu dziecka. W tym przypadku, kobieta powinna zdawać sobie sprawę z faktu, że ciąża po porodzie jest możliwe nawet przed wznowieniem cykl menstruacyjny. Dlatego przy pierwszym stosunku płciowego po porodzie powinny być obowiązkowo używać środków antykoncepcyjnych, stosując jedną lub więcej metod ochrony.

Cechy antykoncepcji po porodzie

Jednak lekarze sugerują, że nie jest dość niskie prawdopodobieństwo zapłodnienia komórki jajowej możliwości w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po urodzeniu. karmienie piersią - naturalne, naturalny proces, w którym widoczny jest korzystne nie tylko dla dziecka, ale dla matki jak i procesów rozwojowych odwróconej w organizmie kobiety karmiące występuje szybciej. I antykoncepcja po porodzie wiąże się wybór metody ochrony przed niechcianą poczęcia, które nie będą miały negatywnego wpływu na proces produkcji mleka matki i jej jakości, a także bez wpływu na zdrowie matki nie jest pożądane i dziecko.

porodzie konratseptsiyaMetoda, zwana laktacja brak menstruacji, pod warunkiem, że jest ona poprawna aplikacja działa, według statystyk, 98% przypadków. Jednak spełnienie wszystkich warunków powinny być ostrożnym. Taka metoda antykoncepcji po porodzie jest ważna tylko wtedy, gdy kobieta produkuje karmienie piersią na jego wniosek, a w tym samym czasie karmienia odbywa się również w nocy. Ważne jest, że karmienie piersią zachodził wyłącznie piersią, nie został wykorzystany tj suplementacja. Dziecko musi mieć piersi co trzy godziny w ciągu dnia i nocy pomiędzy karmieniami nie powinno trwać dłużej niż sześć godzin. Tak więc tym bardziej będzie podawanie na żądanie, tym wyższy poziom wydajności będzie w takim sposobie antykoncepcji. Fakt, że skutki prolaktyny, hormonu, który wywołuje laktację, efekt przygnębiający na seksualne hormony. W konsekwencji pojęcie nie występuje.

Przy zastosowaniu metody metoda lam pamiętać, że jest on ważny tylko do pierwszej miesiączki i nie więcej niż sześć miesięcy po urodzeniu. Natychmiast po wejściu kobieta suplementacja w diecie dziecka, lub zwiększa odstępy między karmieniami, skuteczność tej metody jest znacznie zmniejszona.

W praktyce istnieje wiele wyjątkowe chwile, które muszą być brane pod uwagę. Tak więc, na przykład, czasami po 8-12 tygodniach normalnego procesu karmienia dziecka w kobietę dzieje się tak zwana kryzys laktacja. W rezultacie nie jest nieplanowana ciąża. Jednocześnie kobiety, które nie karmić mleko dla niemowląt po zaledwie sześciu do ośmiu tygodni można uzyskać ponownie w ciąży.

Inne metody antykoncepcji po porodzie

Możliwe jest również użycie innych metod antykoncepcji po porodzie. Względnie wysoką wydajność (99%) zapewniają wewnątrzmaciczne. Jeśli nie ma przeciwwskazań i poród kobieta nie miała komplikacji, wewnątrzmacicznego antykoncepcji mogą być stosowane niemal natychmiast po urodzeniu. Najbardziej optymalny czas dla procesu wprowadzenia antykoncepcyjnego - w połowie drugiego miesiąca po urodzeniu dziecka. Takie obliczenie czasu znacząco zmniejszyć ryzyko ewentualnej utraty wkładki.

wkładki wewnątrzmaciczne nie mają negatywnego wpływu ani na jakość mleka matki, ani proces jego produkcji. Mogą być używane przez dłuższy okres czasu - około pięciu lat. Oznacza to chroni przed ciążą natychmiast po prawidłowej instalacji.

Jako wady tej metody ochrony należy zauważyć prawdopodobieństwo wydalania (to znaczy „stratę”) antykoncepcji natychmiast po wprowadzeniu. Ponadto, po włożeniu IUD Niektóre kobiety mogą znacznie zwiększyć utrata krwi podczas menstruacji i bólu może wystąpić u tych dni. Ponadto, przy użyciu tej metody antykoncepcji nie jest kompletna ochrona przed rozwojem ciąża pozamaciczna. Taka metoda ochrony nie powinien być stosowany przez kobiety, która ma wielu partnerów seksualnych.

Jako antykoncepcja po porodzie właściwego stosowania prezerwatywa. Z zastrzeżeniem stosowania prowadnicy narzędziem, a wyrównanie obu partnerów sprawność użycie prezerwatywy może być w 100%. Prezerwatywy, a poza tym mogą być stosowane w pierwszej poporodowej stosunku.

Ta metoda antykoncepcji jest tak dostępne, jak to możliwe, natomiast nie wpływa na zdrowie dziecka i matki. Ponadto, jako pozytywny zapobiegania notatki przy użyciu prezerwatywy przed chorobami, które są transmitowane przez kontakt seksualny.Jednak wiele kobiet cierpi z powodu braków jako stowarzyszenie stosowania prezerwatyw podczas stosunku płciowego, zmiany czucia podczas stosunku płciowego, trzeba uważnie śledzić wszystkie instrukcje dotyczące jego użytkowania.

porodzie konratseptsiyaaplikacja apertura w poporodowym antykoncepcji skutecznie w przybliżeniu 80-90%. W przypadku korzystania z tej metody w połączeniu z plemnikobójczy, jego skuteczność może być bardziej ulepszone. Ważne jest, aby pamiętać, że membrana jest stosowany dopiero po seriach do sześciu tygodni po urodzeniu. To nie ma wpływu na zdrowie kobiet i dzieci. Ale to jest bardzo ważne, aby dobór membrany wykonane indywidualnie ginekolog. Ponadto, po każdym stosunku seksualnym zadbać przepony.

Stosowanie środków plemnikobójczych, którego wydajność wynosi około 95% w warunkach normalnego użytkowania może w pierwszym stosunku po urodzeniu.

Plemnikobójczych nie mają negatywnego wpływu na zdrowie kobiet i dzieci, a do pewnego stopnia mają zabezpieczenie na temat chorób przenoszonych drogą płciową, które są.

Jako konkretne wady tej metody powiedzieć względną wysokie koszty, wyraźny związek ze stosunkiem seksualnym, a także zmiany jakości doznań podczas ustnego kontaktu seksualnego.

Hormonalne środki antykoncepcyjne po porodzie

Zastosowanie jako sposób antykoncepcji po porodzie, zwane środkami minipill, skuteczne, gdy stosuje się prawidłowo o około 98%. Jeśli matka karmi swoje dziecko z mlekiem matki, a następnie za pomocą mini-pigułka powinna być sześć tygodni po porodzie. matki zakaz karmienia piersią stosować mini pigułkę w ciągu miesiąca po urodzeniu. Jako część mini-pigułka zawiera żeński hormon płciowy progestagen, Nie stwierdzono wpływu na produkcji, jakości i ilości produkcji mleka u kobiet. W przypadku korzystania z czasów antykoncepcyjnych kobieta może stopniowo przejść Połączone doustne środki antykoncepcyjne (Skrót COC).

Mini-pigułka wpływa na śluz szyjki macicy, uniemożliwiając w ten sposób zamocowanie w macicy zapłodnionego jaja. Biorąc leku powinno odbywać się ściśle według instrukcji, w sposób ciągły, w tym samym czasie. Ponadto, stosowanie tych tabletek w ciągu pierwszych kilku miesięcy, od czasu do czasu kobieta może objawiać krwawienie między miesiączkami. Jednak po pewnym czasie, to zniknie na własną rękę. Przed użyciem tej antykoncepcji kobiety powinny skonsultować się z lekarzem i ginekologa.

Jak stosować antykoncepcji hormonalnej również tzw zastrzyki hormonalne. Skuteczność tej metody ochrony wynosi około 99%. Po urodzeniu matka, która karmiła dziecko, musi zrobić pierwszy zastrzyk po sześciu tygodniach. Jednocześnie, dla matek karmiących piersią zrobić zastrzyk hormonalny w ciągu miesiąca po urodzeniu dziecka.

To narzędzie jest chistogestagennym antykoncepcji hormonalnej, które obejmują kobiece sex hormon progestagen, który nie wpływa niekorzystnie na proces laktacji. Ta metoda antykoncepcji nie jest naruszona jako zdrowia dziecka i matki. Po jednorazowym wstrzyknięciu, w zależności od rodzaju leku stosowane w celu ochrony przed ciążą przez okres ośmiu do dwunastu tygodni.

Jednak stosowanie takich metod ochrony, wiele kobiet skarży się na odprowadzania krwi między okresami. Taka sytuacja może wystąpić w ciągu pierwszych kilku miesiącach korzystania z funduszy później zjawisko to znika samoistnie. Czasami kobieta może odczuwać zawroty głowy, może zmienić masy ciała.

Przed użyciem tej metody, to ważne jest, aby mieć pewność, aby dostać się do lekarza po poradę. Pamiętaj, aby monitorować sytuację i na czas, aby zrobić następny zastrzyk hormonu. Gdy lek jest zatrzymany, przywrócenie zdolności do wyobrazić obserwuje się przez jeden rok.

antykoncepcja po porodziePoporodowy antykoncepcyjny może być również przeprowadzane poprzez wprowadzanie Norplant - wszczepy hormonalne, które skutecznie dotyka około 99%. Po porodzie kobiety, które karmią dziecko musi wprowadzić Norplant sześć tygodni. Dla matek karmiących piersią wstrzykiwany implant już cherezodin miesięcy po urodzeniu dziecka.

środek ten składa się z 6 SILASTIC kapsułek, które zawierają kobiece sex hormon progestagen. Te kapsułki są podawane za pomocą małych operacji chirurgicznej na wewnętrznej stronie przedramienia. Ich efektem ma trwać pięć lat.

Metoda ta nie wpływa negatywnie na stan dziecka i kobiet, nie jest związana ze współżycia seksualnego. Po pięciu lat, skuteczność tego sposobu jest znacznie zmniejszona, w związku z czym kapsułki muszą być usuwane.

Jako efekt uboczny sposobu kobiet niekiedy zauważyć występowanie krwawienia pomiędzy okresami, zwiększenie masy ciała, ekspresji okresowego zawroty głowy.

Przed zastosowaniem metody konieczne jest, aby dostać się do lekarza po poradę. Kapsułki wyciąg powinien wydać tylko specjalista. Po skutki leku jest zatrzymany, płodność zostanie przywrócona w ciągu jednego roku.

wykorzystanie Połączone doustne środki antykoncepcyjne Karmienie piersią może odbywać się od siódmego miesiąca dopiero po urodzeniu dziecka. Po zawieszeniu karmienia może natychmiast wykorzystać tę metodę. Zakaz karmienia piersią matka może zdecydować się na zastosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych z czwartego tygodnia po urodzeniu. Jeśli poprawnie korzystać z tej metody, jego skuteczność może wynosić do 100%.

Połączone doustne nie tylko zapewniają całkowitą ochronę przed wystąpieniem niepożądanego poczęcia, ale również w pewnym stopniu chronić objawów zapalenie miednicy, choroba piersi i okaleczania żeńskich narządów płciowych. Ponadto, środki te mają pewien pozytywny wpływ na skórę i włosy kobiet.

Jako ujemne momenty Należy zauważyć zmniejszenie ilości mleka, przy stosowaniu takich tabletek. biorąc również ich wpływ na jakość mleka matki. Dlatego karmienie piersią łączne stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych nie jest dozwolone. Przed użyciem tej metody antykoncepcji po porodzie powinna początkowo skonsultować się z lekarzem i przejść przez przypisanego ich badania.

Inne metody antykoncepcji po porodzie

Antykoncepcja po porodzie za pomocą naturalnych metod planowania rodziny jest bezpośrednio zależny od sposobu regularnego cyklu miesiączkowego kobiet, i czy jest ona zgodna ze wszystkimi instrukcjami dokładnie tak, jak powinno. Nawet z tej metody, skuteczność wynosi tylko 50%. W tym przypadku wymagane okresowej abstynencji od współżycia seksualnego. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że metoda ta może być stosowana bezpośrednio po urodzeniu dziecka, ale dopiero po całkowitym przywróceniu cyklu miesiączkowego. Kobieta, która nie karmić mlekiem matki dziecka, odzyskiwanie cyklu miesiączkowego trwa już od sześciu do ośmiu tygodni po porodzie.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że jajeczkowanie Występuje przed menstruacją. Dlatego kobieta może już być w ciąży, ale brak miesiączki po porodzie okresie połogu wyjaśnia.

Istnieje również metoda Obuwie damskie i samiec sterylizacja, który jest nieodwracalny sposób antykoncepcja. W tym przypadku operacja jest wykonywana przez podwiązanie jajowodów lub poprzez nałożenie żeńskich końcówek na jajowodu podwiązanie i mężczyźni produkować nasieniowodów. Ale taki poważny krok powinien zrobić tylko ci, którzy są w pełni przekonany, że niechęć do posiadania dzieci w niedalekiej lub bardziej odległej przyszłości.

Najlepiej, przed rozpoczęciem życia seksualnego po porodzie, kobiety powinny odwiedzić ginekologa i wspólnie ustalić najbardziej odpowiednie dla jej metody antykoncepcji po porodzie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Przedłużone karmienie piersią rozwija prawo nawyków żywieniowych u dzieckaPrzedłużone karmienie piersią rozwija prawo nawyków żywieniowych u dziecka
Zaparcia w ciążyZaparcia w ciąży
Ciąży pozamacicznej zakończyła się urodzeniem dzieckaCiąży pozamacicznej zakończyła się urodzeniem dziecka
Jak zwiększyć podaż mleka?Jak zwiększyć podaż mleka?
Seks po porodzieSeks po porodzie
Miesiączka po porodzieMiesiączka po porodzie
Powrót do figury po porodziePowrót do figury po porodzie
Czy mogę zajść w ciążę w ostatnich dniach miesiączki?Czy mogę zajść w ciążę w ostatnich dniach miesiączki?
Czy to możliwe, aby zajść w ciążę w 7 dniu cyklu?Czy to możliwe, aby zajść w ciążę w 7 dniu cyklu?
Serce płodu: chłopiec czy dziewczynka?Serce płodu: chłopiec czy dziewczynka?
» » Antykoncepcja po porodzie