DuranHedt.com

Odzysku w okresie poporodowym

Odzysku w okresie poporodowym

Nie ma nic szczególnie dziwnego w tym, że okres po porodzie jest czasem nazywany czwarty trymestr ciąża. Wspomnienia dziecka-łożysko jest jeszcze tak świeża w pamięci młodej matki, a ciało ma "okazało„Do tyłu. Jest jego globalny restrukturyzacji, który nazywany jest odzyskanie kobiet po porodzie.

połóg

początek okres po porodzie kobieta zdecydowała się liczyć czas od ostatniego porodu. Zakończone w tym okresie tylko wtedy, gdy w pełni przywrócone wszystkie układy i narządy, które uległy zmianie w okresie ciąży. Po porodzie jest podzielony wczesnym etapie (pierwszej godziny po pojawieniu się dziecka), a późniejszym etapie (Aż do całkowitego odzyskania). Na początku, młoda matka jest w sali porodowej, jak w pierwszych godzinach po porodzie często mają wiele komplikacji. Dlatego ważne jest kontrola lekarzy.

Późno po porodzie okres - czas, w którym ciało kobiety ma duże doświadczenie stres. Dlatego w tym czasie, należy zadbać nie tylko z małym dzieckiem, ale również urodziła jego kobiety. Po tym wszystkim, że jest teraz bardzo potrzebny odpoczynek, sen, dobre odżywianie, a także wsparcie psychologiczne dla wszystkich bliskich przyjaciół.

W pierwszych dniach po narodzinach dziecka kobieta przeżywa globalną zmianę własnej świadomości. Ona uczy się rozpoznawać siebie jako matki, jest dostosowana do tego, że teraz jej życie zmieniło się radykalnie. Ponadto na ramionach młodej matki ponoszą odpowiedzialną misję - do podejmowania decyzji dotyczących małego człowieka. Wszystkie te zmiany w końcu staną się powszechne i znane, ale obecnie w trakcie rekonwalescencji po porodzie, mają bezpośredni wpływ na ogólny stan kobiety. Ważne jest, aby przezwyciężyć te trudności w pierwszych tygodniach. Do tego bardzo potrzebują pomocy bliskich - zwłaszcza męża, który wraz z żoną musi przejść przez emocjonalny procesu odzyskiwania.

Wczesne stadium połóg

Odzysku w okresie poporodowymNiezwłocznie po urodzeniu dziecka i lekarze łożysko przeprowadzić badanie łożyska i produkować wszystkie niezbędne kroki w celu opieki nad kobietą w pracy. Przeprowadzić dokładną analizę łożyska i łożysko, aby upewnić się, że cały proces był normalny, a w macicy nie ma żadnych fragmentów. Po opóźnienia detekcji części łożyska do macicy, lub w przypadku uszkodzenia niektóre kobiety spędzić kilka dodatkowych procedur. Czasami wskazane jest przeprowadzenie badania USG macicy po pewnym czasie.

Po zakończeniu procesu GENERIC jest całkowicie zakończona, podkładka krocza i brzucha ciążowy grzejny umieszcza się na lodzie. Procedura ta stymuluje skurcze macicy i przywrócić ją do swoich poprzednich wymiarów. Ponadto, pod wpływem zimna zatrzymuje krwawienie. Zachowaj poduszki nie potrzeba więcej niż 20 minut.

później narodziny kobieta powinna mieć pewność, aby oddać mocz. To działanie jest czasami dość problematyczne, ponieważ właśnie urodziła kobiety tam skurcz zwieracza pęcherza lub atonia pęcherza. Początkowo należy spróbować wywołać odruch proces tworzenia pustych przestrzeni, na przykład, można słuchać dźwięku z bieżącą wodą, dostroić się do procesu psychicznie. W przypadku braku krwawienia kolor i ciepłe poduszki w obszarze powyżej spojenia. Jeśli nadal nic się nie dzieje, kobieta umieścić cewnik lub zażywanie narkotyków. Po oddawanie moczu odzyskane, należy pić więcej do uzupełnienia bilansu wodnego.

Ale kobiety, które rodziły się kilka razy po urodzeniu czasami cierpią z powodu objawów nietrzymanie moczu z powodu pęcherza atonia. Podobne zjawisko jest charakterystyczne dla tych, którzy utracili rozciągnięte i tonu mięśni dna miednicy. W tym przypadku eksperci radzą, codziennie kilka razy, aby wykonywać ćwiczenia Kegla.

Po powrocie do szpitalnego nowo wykonanego matki powinien być bardzo ostrożny, aby traktować wszystkie działania jako zachowaną wielkiej słabości po porodzie i dużej utraty krwi. Odzyskiwanie po porodzie - proces płynne i stopniowe, więc kobiety powinny być przygotowani na to, że w pierwszych dniach swego oczywistego zawroty głowy, omdlenia. Dlatego trzeba wstać z łóżka bardzo delikatnie, powoli i spokojnie. Nie ma potrzeby się spieszyć podczas chodzenia. Nawet jeśli matka nagle usłyszał płacz dziecka, w „reaktywne” spieszyć się nie jest konieczne: lepiej nie robić zamieszania, rozmawiać z dzieckiem słodko śpiewa do niego. Po tym wszystkim, dziecko już zna głos matki.

W pierwszych dniach i nocach po dostawie optymalnej pozycji do snu będzie ułożenia na brzuchu. Jeśli zdrowie pozwoli, w dzień lub dwa po porodzie można rozpocząć mały trening. Po pierwsze, mogą być wykonywane w pozycji leżącej, na przykład, podnieść ręce do łatwych stopy ruchu. Każdego dnia te ćwiczenia można zrobić bardziej intensywny. Nie należy zapominać o ćwiczenia oddechowe - nie tylko może przyczynić się do organizmu w tonie, ale również do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Późnym etapie połógOdzysku w okresie poporodowymPo porodzie charakteryzuje się wyglądem upławy, zwane lochia. Zaraz po urodzeniu dziecka, taki przydział przypominać ciężkie miesiączki. Przedstawiają one charakterystyczny zgniłe zapach, który znika po chwili. Ale jeśli taka wydzielina ma zapach zgnilizny, która stopniowo wzrasta, oznacza to o konkretnych sprawach, w szczególności na rozwój infekcji. Dlatego w tym przypadku kobieta powinna udać się do lekarza.

Początkowo lochia wyglądać plamienia, później stają się brązowawe. Około czwartego tygodnia po urodzeniu taki podział staje się rzadkością i znikają.

W okresie poporodowym, kobieta powinna używać podkładek dopóki lochia nie zniknie całkowicie. Równie ważne są regularne zabiegi higieniczne: Należy wziąć prysznic częściej można przyjmować w tym samym czasie, starając się myć genitalia tylko na zewnątrz.

W pierwszych dniach po porodzie u kobiet zwiększa piersi, rozpoczyna tworzenie siary, a następnie - mleko. W tym czasie nie jest aktywnym procesem skurczów macicy: W pierwszym tygodniu po porodzie macicy zmniejsza się o połowę, a macicy całkowicie zredukowane przez 6-8 tygodni po porodzie. Jest to tak zwany proces inwolucji macicy, co bezpośrednio zależy od sposobu nerwowego, układu hormonalnego kobiety, ogólny stan swojego ciała, a także szereg innych czynników. W procesie kształtowania karmienie piersią hormonu w organizmie jest aktywnie zwolniony oksytocyna. Dzieje się tak podczas stymulacji dziecka smoczek. Konsekwencją wpływ tego hormonu nie tylko stymulacja laktacji, lecz także bardziej aktywne skurcze macicy.

Kobieta ma dziecko, macica waży około '75 Kilka dni po porodzie kobieta może czuć pewną ociężałość i napięcie w macicy.

Wszystkie zmiany, które pojawiają się od razu po urodzeniu w organizmie kobiety, są bardzo poważne, więc potrzebują dużo czasu i wiele wysiłku.

Ból po porodzie

Ból w podbrzuszu kilka dni nadal po urodzeniu, po czym stopniowo ustępują. Jeśli ból objawia się w wyniku aktywnych skurczów macicy, szczególnie intensywne, kobieta powinna zająć stanowisko, gdzie będzie to najbardziej wygodne. Można położyć się i położył poduszkę pod brzuch, w pozycji siedzącej przodu zginać trochę lepiej. Jeśli nie występują tak przyjemne odczucia podczas karmienia dziecka, należy wypróbować kilka póz aby następnie wybrać optymalny. Najłatwiej jest jeśli objawy bólu karmić dziecko w pozycji leżącej na plecach, na boku, albo pół-posiedzenia.

Dodatkowo do bólu, który prowokuje skurcze macicy kobiety często cierpi na ból mięśni, które aktywnie uczestniczących w procesie porodu. Jeśli bardzo obolałe mięśnie brzucha, można dokonać ocieplenie masażu, który pomaga rozluźnić mięśnie. W tym przypadku, również skuteczne ćwiczenia oddechowe, które kiedyś kobietę w połogu.

Kobiety, które podczas porodu zostały odsłonięte nacięcia krocza (Prowadzenie rozwarstwienie krocza) może również cierpieć ból w miejscach złączy. Ważne jest, aby szwy były zawsze czyste i suche. Więc po powrocie do domu, kobieta powinna ostrożnie obchodzić się z nimi. W takim przypadku zaleca się myć genitalia wywary z ziół - rumianku, eukaliptusa, nagietek.

Ale jeśli ból nie ustaje, a w miejscach spoin pojawi zapach i ropa, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Kobieta musi być bardzo ostrożny wstanie z łóżka, chodzić, wykonywać pracę fizyczną. Pierwsze trzy miesiące, natomiast odzysk kontynuuje po porodzie, kobiety są zabronione podnosić ciężary.

Nawet jeśli blizny goją się prawidłowo, blizny pozostają później. Aby złagodzić go, można wykonać masaż krocza, przy użyciu różnych olejów roślinnych. nasiadówki z ziół mają również pozytywny wpływ na blizny, ich zmiękczania. Już wspomniano wcześniej Ćwiczenia Kegla jest również konieczne, aby przywrócić regularnie ton mięśni pochwy.

Choroba w okresie rekonwalescencji po porodzie

Odzysku w okresie poporodowymOkres po porodzie często pogarsza u kobiet hemoroidy. W zasadzie przedłużeniem dolnej części jelita żyłach wystąpić nawet podczas rodzenia. Wynika to z silnego nacisku macicy w miednicy, a zwiększony przepływ krwi.

Jeśli choroba postępuje, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Ponadto, ważne jest, aby zwrócić uwagę na dietę: dieta jest wskazane, aby wprowadzić wiele produktów bogatych w błonnik. nasiadówki z ziół również przyczynić się do złagodzenia stanu. Ich wytwarzania, można użyć ziół pokrzywy, koniczyna, liście olchy, lub kupić w aptece specjalną kolekcję ziół.

Inną chorobą, która może czyhają na kobiety w okresie poporodowym - to depresja poporodowa. Po dziecko jest w końcu urodziła, nastrój kobiety staje się radosna i optymistyczna. Jednakże, okres poporodowy charakteryzuje tzw wahania nastroju, które mogą przekształcić się w stanie depresji poporodowej. Lekarze twierdzą, że częste zmiany nastroju po urodzeniu dziecka - stan charakterystyczny dla okresu, gdy organizm jest nastąpić tak wielkie zmiany. Ale jeśli po powrocie do domu ze szpitala do młodej matki spada cały ciężar problemów dotyczących opieki nad dziećmi, poza tym, że jest karmienie piersią i równoległe próbuje przywrócić swój kształt, taki wysiłek może prowadzić do wypalenia i, w konsekwencji, do stanu depresyjnego. Dlatego konieczne jest, aby wszystkie codzienne problemy z młodą matką podzielił jej pomocników domowych, a kobieta była w stanie przynajmniej trochę odpoczynku i relaksu. Następnie odzyskiwanie po porodzie będzie bez nieprzyjemnych objawów depresji.

Jak złagodzić ożywienie w okresie poporodowym?

Aby zdać ten etap jak bezboleśnie, jak to możliwe, kobieta powinna być przede wszystkim, aby zapobiec zbyt dużo wyczerpanie i zmęczenie. Ważne jest, aby odnosić się do własnego państwa ściśle, pomimo faktu, że cały czas poświęcony dziecku. Spacery z dzieckiem - to powód, aby zatrzymać się na otwartym powietrzu, co jest bardzo przydatne dla kobiet, które niedawno urodziły. Jednak w pierwszym tygodniu, gdy matka jest nadal dość słaby, chodzić można zastąpić dziecko śpi na balkonie i spędzić ten czas na własne wakacje.

Młoda matka jest zalecana do picia herbat ziołowych, które pomagają poprawić laktację i jednocześnie korzystne dla procesu odzyskiwania ciała. W szczególności możliwe jest przygotowanie napoju z kwiatów i owoców głogu, liści brzozy, czarnej porzeczki, malin, róży, ziela melisy i mięty, Motherwort. Wszystkie te zioła pomagają przezwyciężyć neuronowych stymulacji do stymulowania układu sercowo-naczyniowego.

Nie mniej ważna jest zbilansowana dieta poprzez spożywanie wystarczającej ilości białka, witaminy, węglowodany. Ponadto młode matki zaleca przyjęcie kontrastu prysznicem, kąpieli ziołowych nalewek, aromaterapia z olejkami eterycznymi. Jednak przy wyborze olejek eteryczny, który można również dodawać do kąpieli, konieczne jest, aby nauczyć się przeciwwskazania każdego z nich.

Ale jeśli jest powolne ożywienie po urodzeniu, a kobieta czuje się ciągle łamane, przygnębiony, spięty, najlepszym krokiem w tym przypadku byłaby konsultacja z psychologiem.

Powrót do figury po porodzie

Odzysku w okresie poporodowymNagromadzenie tłuszczu są obecne w każdej kobiecie, która niedawno urodziła dziecko. Po tym wszystkim, w okresie ciąży niemowlęcym warstwy tłuszczu ma funkcję ochronną i zapewnienia normalnego procesu karmienia piersią w przyszłości. Po porodzie dodatkowych kilogramów czasem stają się przedmiotem poważnych frustracji dla młodej matki. Aby powrócić do dawnej formy, wystarczy przestrzegać kilku zaleceń. Przede wszystkim, to świetny sposób, aby doprowadzić organizm wraca do normy piersią. W procesie karmienia umów macicy znacznie bardziej intensywny i tłuszczu spożywane w trakcie powstawania mleka kobiecego. Jeśli w tym samym czasie, aby jeść, aby nie przekroczyć dopuszczalnej liczby kalorii i nie nadużywa słodkich i tłustych, proces utraty wagi jest dość intensywny. Potrawy powinny być spożywane dużo witamin, pierwiastków śladowych.

Ale ćwiczenia czynne gry sportowe można rozpocząć nie wcześniej niż jeden miesiąc po urodzeniu dziecka. Jeśli podczas porodu były pewne komplikacje z aktywności fizycznej trzeba poczekać trochę dłużej. W pierwszym tygodniu można wykonywać tylko proste ćwiczenia. Z upływem miesiąca, można zaangażować się w intensywny: najbardziej odpowiedni dla młodych matek będzie tańczyć, joga, prostego programu ćwiczeń opracowany przez trenera. Można zaangażować się w sporcie oraz w domu, podczas gdy dziecko śpi. Początkowo, dwa razy w tygodniu przez 30-40 minut wystarczy, aby wykonywać, później kwota szkolenia może zostać zwiększona. Ważne jest, że waga nie jest szybko zmniejszona, ale stopniowo: w ciągu tygodnia nie powinno zająć więcej niż 500 gramów wagi.

Ale jeśli młoda matka gry sportowe, nie przejadanie się, a waga nie jest zmniejszona, to jest szansa, aby zwrócić się do endokrynologa.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Owrzodzenie szyjki macicy po porodzieOwrzodzenie szyjki macicy po porodzie
Seks po porodzieSeks po porodzie
Miesiączka po porodzieMiesiączka po porodzie
Powrót do figury po porodziePowrót do figury po porodzie
LohiometraLohiometra
Korzystanie przekładki postnatalnyKorzystanie przekładki postnatalny
Gimnastyka poporodowychGimnastyka poporodowych
Nowy program „smsmame”Nowy program „smsmame”
Antykoncepcja po porodzieAntykoncepcja po porodzie
Krwawienie po porodzieKrwawienie po porodzie
» » Odzysku w okresie poporodowym