DuranHedt.com

Osteochondroza

osteochondroza

osteochondroza - choroba, w której występują procesy zwyrodnieniowe, dystroficzne w tkankach kręgosłupa. Zmieniające się uszkodzenie dysku międzykręgowego, powierzchnie stawowe, które przylegają do nich, kręgów, urządzenie więzadeł. Co do zasady, początkowo w zmianach Osteochondroza występować w kości i więzadeł. Ponadto, początek choroby osoba uświadamia sobie dopiero wtedy, gdy zaczyna cierpieć z powodu powikłań takim stanie - ból pleców, zaburzenia czucia, zanik mięśni, zaburzenia narządów wewnętrznych.

Choroba ta jest rozpowszechniona wśród współczesnych ludzi: według różnych szacunków, cierpi z osteochondroza w wysokości do 90% ludności świata. Ogólnie choroba dotyka ludzi, którzy mają ponad 30 lat. Do tej pory najczęściej wykrywane lędźwiowego osteochondrosis (Około połowa przypadków).

stadia choroby zwyrodnieniowej stawów

Choroba rozwija się u ludzi stopniowo. na pierwszy etap progresji choroby jądro miażdżyste rozpoczyna się proces odwadniania. W związku z tym, zmniejszenie wysokości łopatki zmniejsza się, a pierścień włóknisty tworzy pęknięcie. Jednakże, poza zmianami międzykręgowych dysków nie występują.

na drugi etap zbieżność z dwóch sąsiadujących ze sobą kręgów w wyniku obniżenie wysokości dysku stałego, punkt przyłączenia mięśni i wiązadeł. Ze względu na obwisłych mięśni i więzadeł pojawia nadmiernej ruchomości kręgów, które wywołuje niestabilność odcinka kręgowego silnikiem. Podczas tego okresu, kręgi może ślizgać się lub przemieszczać się, tworząc w ten sposób spondylolisthesis.

dla trzeci etap Rozwój choroby zwyrodnieniowej charakteryzuje znaczne zmiany morfologiczne w krążki międzykręgowe. Powstaje i wystawały wypadanie dysk rozwijać subluxations w stawach międzykręgowych i stawów unko kręgowe.

Po wystąpieniu Czwarty etap Zmiany adaptacyjne występują u chorego kręgosłupa. W tym przypadku, ludzkie ciało dostosowuje się do mobilności kręgów jest zbyt silny, łamiąc go. Ponieważ pojawiają się wynikiem unieruchomienia kręgosłupa osteofity- przyrosty kości na powierzchniach krawędziowych sąsiednich kręgów. Osteofitów zranić korzenie nerwowe. Stopniowo zwłóknieniem zmiany w krążków międzykręgowych i stawów. W konsekwencji, oryginał jest utworzony w segmencie ruchu powłoki kręgi i objawy stopniowo znikają.

Przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów

Przyczyny osteochondrozaSpecjaliści wyrażone różnych założeń dotyczących przyczyn, które przyczyniają się do rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów. Powody te są nazywane mechaniczny uraz kręgosłupa, zaburzenia w metabolizmie organizmu, predyspozycji do choroby, która ma charakter dziedziczny. Ale wyraźna przyczyna choroby jest trudny do określenia ze względu na częstość występowania choroby. Często występuje u młodych i starszych ludzi w silny fizycznie i mają niewielki trening.

Czasami można usłyszeć opinię, że objawy choroby zwyrodnieniowej stawów są spowodowane przez nagromadzenie soli w kręgosłupie człowieka. Pacjenci często mówią o odkładanie soli, jeśli słyszą skrzypienie i skrzypienie w stawach. W rzeczywistości, choroba rozwija się w wyniku zaburzeń odżywiania tkanek. W związku z tym, ich struktura jest stopniowo degeneruje. W tkankach kości i chrząstki są ciągle trwający proces renowacji. Jeżeli dana osoba ma odpowiednią regularne ćwiczenia, tkanka staje się bardziej elastyczna. Ale ludzie, którzy są w dużej mierze siedzący tryb życia, taki materiał jest mniej silny.

Ponadto, powodem może osteochondroza nadwagą, zaburzenia postawy, niekorzystne warunki środowiska, w szczególności położenie korpusu podczas pracy, nierównomierny rozwój układu mięśniowo-szkieletowego; ciąża, stres, hipotermia, zakażenie.Tak więc, widmo czynniki powodujące rozwój choroby, jest bardzo szeroki. Nie najmniej rolę w tym procesie odgrywają szczególnie ukrwienie i odżywienie chrząstki i kości. Rdzeń dysk dorosłych nie mają naczyń krwionośnych, a więc tlen i wszystkie dyski niezbędnych składników odżywczych uzyskanych z sąsiednich tkanek. W konsekwencji, dla normalnej podaży dysków kręgosłupa potrzebują do otaczającej tkanki przepływ krwi stale zintensyfikowane. Przyspieszyć proces, jak to możliwe, zapewniając aktywne mięśnie.

Objawy choroby zwyrodnieniowej stawów

Objawy osteochondrozaPrzejawy choroby może być zróżnicowana i zależy bezpośrednio od choroba pozostaje na jakim etapie rozwoju. Najbardziej wyraźne objawy choroby pojawiają się w czasie propagacji patologicznego procesu w części tylnej pierścienia włóknistego i tylnego więzadła podłużnego. Podczas aktywacji procesu chorobowego u pacjenta rozwija odruch i kompresja zespoły neurologiczne.

Osteochondroza może występować na różnych częściach ciała, tak że objawy choroby jest bardzo szeroki. U pacjenta z osteochondroza mogą wystąpić bóle kończyn lub drętwienie, czasem martwi ból w klatce piersiowej, złamania narządów płciowych, bóle głowy. Jednocześnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że powodem takich wyświetlaczy - osteochondroza.

Jeśli u pacjenta wystąpi w okołokręgosłup piersiowy steohondroz, objawy mogą przypominać objawy choroby serca: angina, zawał mięśnia sercowego. Dlatego czasami praktykowane niewłaściwego leczenia, prowadząc do dalszej progresji choroby zwyrodnieniowej stawów. Dlatego też, w przypadku podejrzenia rozwoju tej choroby człowiek powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem i przejść niezbędne badania.

Osteochondrosis głównie powoduje ból i silne poczucie dyskomfortu w plecy. W niektórych przypadkach ból występuje okresowo, jest nietrwałe. Przez pewien czas może zniknąć. Ale dla każdej osoby bólu powinno być bardzo niepokojącym objawem i powodem do niepokoju. Ważne jest, aby rozważyć i określić dokładnie, co spowodowało ból. Na przykład, może to być silne obciążenie fizyczne, podnoszenia itp ciężkości.

Następujące objawy wskazuje, że występują osteochondroza kręgosłupa szyjnego, uważane drętwienie ręki i nogi, jak również ból w nich. Objawy te są wspólne dla innych typów choroby zwyrodnieniowej krążka. Najczęściej rozwija się w ból lewej nogi lub ręki, czasami daje serce, w żebra. W przypadku manifestacji takich objawów nie trzeba od razu biec do zażywać leki z serca lub innych chorób i powinien uważnie słuchać i oceniać charakter bólu, zmienia się w zależności od tego, co dana osoba robi w danej chwili. Wszystkie jego obserwacje powinny szczegółowo opowiedzieć lekarzowi, po którym pacjent jest przypisany do masażu, gimnastyka, praktykował inne metody leczenia. Dostępu specjalistom w początkowych stadiach choroby pozwoli jej bardziej skuteczne leczenie.

Leczenie osteochondrozyTak więc, większość pacjentów z rozpoznaniem ból pleców, skarżą się na dyskomfort w kręgosłupie w różnych miejscach, pod groźbą różnej intensywności i charakteru. Mają wyższy poziom zmęczenia, który przejawia się w pracy fizycznej i psychicznej. Może zakłócić czułość w różnych częściach ciała, najczęściej w nogach. Ponadto, pacjenci mogą zauważyć chłód w dłoniach i stopach. Przejawem osteochondroza kręgosłupa szyjnego jest często zawroty głowy i ból głowy. Może ona również znacznie zmniejszona ostrość widzenia.

Jeśli pacjent ma miejsce osteochondroza odcinka lędźwiowego kręgosłupa, W tym przypadku można wykazać, różnych zaburzeń ludzkiego układu rozrodczego. Po leczeniu choroby zwyrodnieniowej lędźwiowo mężczyzn często zauważyć poprawę potencjalność. Jednocześnie, jeżeli sakralna osteochondroza kręgosłupa rozwija się u kobiet, może to skomplikować proces poczęcia i ciąży ciąży. Oprócz tych objawów w Osteochondroza możliwych i innych przejawów: skurcze mięśni, trudności w poruszaniu się, bóle fotografowania i wsp.

Rozpoznanie osteochondroza

Najważniejszym punktem w diagnostyce choroby zwyrodnieniowej krążka jest wywiad lekarski, a najważniejszym punktem w procesie staje się badanie pacjenta do przedstawienia lekarzowi wszelkie reklamacje w szczegółach. Jeśli niektóre objawy choroby zależą od charakterystycznych przejawów osteochondroza, to istnieje również wiele oznak, że ważne jest, aby odróżnić od objawów innych chorób. Dysfunkcje wielu narządów, która objawia się w osteochondroza, często podobne do objawów nieżyt żołądka, angina, wrzody żołądka. Dlatego każdy objaw osteochondrozy poddawany jest szczegółowym badaniu i analizie.

Podczas diagnozy, lekarz bierze pod uwagę wiek pacjenta, rozwój objawów. Aby wyjaśnić diagnozę, dodatkowe metody są stosowane do badania. Najczęściej w tym przypadku praktyka badań radiologicznych. Przegląd kręgosłup radiografii jest wykonywana w celu określenia stanu pacjenta. Jeśli istnieje więcej konkretnych zarzutów, praktykowane zmierzające rentgenowskie skierowane na miejscu klęski.

Stosunkowo skomplikowany sposób diagnozowania jest uważany mielografii. Badanie to polega na wprowadzeniu do płynu mózgowo-rdzeniowego kanał kontrastu. W tym przypadku istnieje ryzyko uszkodzenia rdzenia kręgowego, a także reakcje alergiczne. Ale w tym samym czasie, metoda ta jest uważana za pouczające określić obecność przepukliny kręgosłupa, jeśli to konieczne.

Ponadto praktyka tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego. Są one jednak stosunkowo drogie, więc praktykowane głównie do postawienia diagnozy różnicowej i do określenia obecności guzów kręgosłupa, jeśli to konieczne.

Leczenie osteochondrozy

Ćwiczenia kręgosłupa osteochondrozaDo leczenia choroby zwyrodnieniowej krążka kręgosłupa odniosły skutek, konieczne jest, aby zapewnić nie tylko dokładnej diagnozy, ale także kompleksowe podejście do problemu. Lekarz zazwyczaj wybiera zabiegi w zależności od rodzaju kręgosłupa został uderzony. Główne metody leczenia kręgosłupa szyjnego i piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa są masaż, terapia manualna, akupunktura, elektrostymulacja, fizjoterapia, terapia próżniowa, rozbudowa, jak również innych metod. Może być również stosowana w leczeniu równoległego środków ludowej.

Lekarz przepisuje leczenie, tak aby zapewnić usunięcie niepokojące objawy pacjenta, i przyczyn, które powodują chorobach kręgosłupa. Aresztować ból poprzez stosowanie fizykoterapii, leków. Jak ćwiczyć konkretne ćwiczenia kręgosłupa osteochondroza.

Jedną z głównych metod leczenia osteochondroza i inne choroby układu mięśniowo-szkieletowego jest stosowanie terapii fizycznej. Dla tego zastosowania specjalnego sprzętu do rehabilitacji. Z pomocą regularnych ćwiczeń wykonywać indywidualnie wybrany specjalista może poprawić krążenie krwi, zwiększa metabolizm. W konsekwencji, poprawia odżywianie krążków międzykręgowych i obciążenie kręgosłupa jest zmniejszona.

metoda fizjoterapii obejmuje wpływ na różne czynniki fizyczne. Przy użyciu prądu o niskiej częstotliwości, pole magnetyczne, laserowe i inne. Skutecznie usuwa ból, zmniejszenie zapalenia i równolegle leku jest bardziej skuteczne. Z pomocą masażu może złagodzić napięcie i ból mięśni, uaktywnić krążenie krwi. Manipulacja pozwala zatrzymać ostrego i przewlekłego i uporczywego bólu stawów i kręgosłupa, w celu zwiększenia zakresu ruchów i ma ogólnie pozytywny wpływ na organizm. trakcja procedury kręgosłupa jest stosowany w leczeniu silnego bólu. Wykonywany jest na specjalny sprzęt. W procesie zwiększania przestrzeni międzykręgowej, kręgosłup jest przywracany formularza. Farmakoterapia jest praktykowane głównie w okresie zaostrzenia.

Ale w większości przypadków, nawet tylko skuteczne leczenie może spowolnić postęp choroby, zapobieganie nawrotom. Pełni utwardzone tylko w początkowym stadium choroby zwyrodnieniowej stawów. Ważne jest, aby pamiętać, że czas trwania leczenia zależy od tego, jak choroba rozpoczęła terapie, a także od tego, jak dobrze pacjent wykonuje wszystkie terminy i porady lekarza. Typowo, okres aktywnego leczenia trwa od jednego do trzech miesięcy. Po operacji, osoba odzyskuje około jednego roku. Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi oczekiwanych rezultatów, i istnieją szczególne przesłanki, lekarz przepisuje przeprowadzenia operacji.

Zapobieganie chorobie zwyrodnieniowej stawów

Ludzie, którzy już cierpią z powodu objawów choroby zwyrodnieniowe dysk, trzeba starać się nie przeciążać kręgosłupa i zminimalizować ciśnienie w krążkach międzykręgowych. Wskazane jest, aby zawsze starać się utrzymać plecy proste, uniknąć uszkodzenia rdzenia. Ważne wygodne łóżko po przespanej nocy: trzeba podnieść indywidualnie z pamięci materace piankowe. Nie należy podnosić ciężary ponad 10 kg, a odebrać obiekt, konieczne jest najpierw usiąść, wziąć jeden z elementów, a następnie dostać się z nim. Kobiety nie powinny nosić buty o bardzo wysokich obcasach. Ponadto, ludzie, którzy skarżą się na ból pleców, należy codziennie wykonywać ćwiczenia, które wzmacniają gorset mięśni. Zaleca się, aby popływać.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
SpondylarthrosisSpondylarthrosis
Choroby Koeniga (aseptyczna martwica kostno-chrzęstna powierzchnie stawowe)Choroby Koeniga (aseptyczna martwica kostno-chrzęstna powierzchnie stawowe)
Mielopatia dyskogennegoMielopatia dyskogennego
Lumbago (lumbodynia)Lumbago (lumbodynia)
SpondylolisthesisSpondylolisthesis
Szyjny kręgosłupaSzyjny kręgosłupa
OsteochondrozaOsteochondroza
Spondylarthrosis kręgosłupa lędźwiowegoSpondylarthrosis kręgosłupa lędźwiowego
Kręgosłupa szyjnegoKręgosłupa szyjnego
Przepuklina kręgosłupa lędźwiowegoPrzepuklina kręgosłupa lędźwiowego