DuranHedt.com

Nabrzmiałe piersi

nabrzmiałe piersi

biust Okresowo pęcznienia. W tym przypadku jest szczególnie wrażliwa. Czasami kobieta czuje się tak wiele bólu w piersi, że nie może jej dotknąć. Zjawisko to jest zwykle związane z zmiany hormonalne w organizmie.

Jakie są objawy obrzęku piersi?

Co do zasady, nabrzmiałe piersi - zjawisko, które jest bezpośrednio związane z cykl menstruacyjny. Najczęściej kobieta mówi, że ma ból piersi i obrzęk gruczołu sutkowego w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Jednak zanim piersi miesiączki puchnąć z różną intensywnością w różnych kobiet. O czym świadczą statystyki medycznej, ponad połowa wszystkich kobiet w pewnym okresie życia lub stale zainteresowani pytaniem, dlaczego jest nabrzmiałe piersi.

Kobieta, której badly nabrzmiałe piersi, często mówi, że jest ona coraz gorszą wydajność, zmniejszoną aktywność seksualną, a czasem nawet poważnie pogarsza się ogólną jakość życia. Niektórzy eksperci twierdzą, że jeśli kobieta jest regularnie narzeka, że ​​jej nabrzmiałe piersi i ból sutków przed menstruacją, fakt ten należy uznać za czynnik ryzyka rozwoju rak piersi.

Najczęściej, kobieta powiedziała, że ​​jej nabrzmiałe piersi i ból brzucha na kilka dni przed menstruacją. Zazwyczaj ból odczuwany w obu piersi. Martwi dokuczliwy, tępy ból, ale czasami staje się bardziej intensywna i jest wzmacniany do takiego stopnia, że ​​kobieta jest trudno podnieść ręce lub przenieść je. Ból może być podany do łopatki, łopatka, pod pachami. Po zakończeniu krytycznych dniach ból i obrzęk znika. Ten objaw występuje często u kobiet w wieku rozrodczym. Jeśli kobiece piersi nabrzmiały, negatywnego wyniku testu, co oznacza, że ​​ciąża nie jest obecny, co można zaobserwować w tym samym czasie i inne pokrewne symptomy. Jest to ból głowy, depresji, depresji stały, łamanie funkcji żołądkowo-jelitowych. Faktem jest, że odpowiedź na pytanie, dlaczego boli w klatce piersiowej i pęcznieje, może to być objawem zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Rzadziej, kobieta powiedziała, że ​​po miesiącach nabrzmiałe piersi. W tym przypadku ważne jest, aby ustalić, czy doszło ciąża, ponieważ czułość w piersi może być jednym z jego znaków pośrednich. Dlatego też, jeśli kobieta jest opóźnienie i obrzmiałe piersi, wskazane jest, aby zrobić test ciążowy i udać się do lekarza.Ważne jest, aby natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli ból i obrzęk piersi pojawiają absolutorium sutek, jeśli ból jest wzmacniany i dostarcza znaczącego dyskomfortu. Objawy te często wskazują na poważną chorobę.

Dlaczego objawia obrzęk piersi?

nabrzmiałe piersiTak więc powodem, że kobieta przejawia się okresowo nabrzmiałe piersi może być syndrom napięcia przedmiesiączkowego. Ale odpowiedź na pytanie, dlaczego nabrzmiałe piersi, czasami również z innych powodów. Tak więc przejawem bólu cyklicznego, obrzęk częściej u kobiet, które są chore mastopatia. Zaburzenia hormonalne mogą być obserwowane w związku z przewlekłym zmęczeniem, wysoki stres, nieregularne życia seksualnego. Bardzo często problemy te pojawiają się po doznaniu poronienie lub po kilku aborcji.

Nabrzmiałe piersi - to powód do wizyty u lekarza w celu dokładnego przeglądu i późniejsze powołania właściwego schematu leczenia. Jeśli pierś jest obrzęk i ból, czasami ten objaw może wyjaśnić przyczyny i hormonalne. Czasami po urazach lub chirurgicznej interwencji kobieta zauważa, że ​​pęczniały klatkę piersiową lub pod piersi nabrzmiały. Jeśli opuchnięte piersi prawo lub w lewo piersi jest spuchnięte, może to wskazywać na rozwój gruczolakowłókniak, torbiele lub nawet nowotwór złośliwy. W tych chorób nie jest oznaczony wygląd wznowy i obrzęk piersi może być jednostronne. Więc odpowiedź na pytanie, co jeśli opuchnięte piersi, jest jasne: to jest niezbędne, aby skonsultować się z lekarzem.

Jeśli opuchnięte piersi przed miesiączką lub w dowolnym innym momencie cyklu, a następnie wyjaśnić, dlaczego nabrzmiałe piersi, może tłumaczyć brak równowagi kwasów tłuszczowych w tkankach piersi. Prowadzi to do wzrostu jego wrażliwość na hormony. Jest to łatwe do wyjaśnienia, dlaczego piersi jest obrzęk i ból, jeśli bierze jakieś leki leki - hormony, antydepresanty i wsp. Powodem przejawy takie nieprzyjemne objawy w niektórych przypadkach jest zatrzymywanie płynów w organizmie. Czasami kobieta podnosi biustonosz prawidłowo, co prowadzi do zaburzeń krążenia krwi w gruczołach sutkowych. W konsekwencji, to objawia się ból.

Jak pozbyć się obrzęk piersi?

Obrzęk gruczołówJeśli pojawią się takie objawy, należy skierować do ginekologa lub mammologist. Lekarz zaleci badania, aby dokładnie określić, co jest przyczyną doprowadziło do pojawienia się tego objawu. W tym celu wyznaczony przez USG piersi i narządów miednicy, mammografii, analizy w celu określenia stężenia we krwi hormonów, Radiometrii.

Leczenie odbywa się w zależności od przyczyny, która jest w stanie ustalić ten sposób diagnostyczny. Jeśli kobieta martwi wyraźny syndrom napięcia przedmiesiączkowego, ona może przepisać hormonalnych środków antykoncepcyjnych, a także czynniki, które wpływają na metabolizm i produkcję hormonów. Jest to również w procesie kompleksowego badania przydzielono do grupy otrzymującej leki przeciwzapalne.

Skuteczną metodą leczenia obrzęku piersi jest lek ziołowy. Niektóre specjalne kolekcje roślin przeciwbólowy, łagodzi obrzęki i ma kojący wpływ na organizm. W takie opłaty obejmują dziurawiec, pokrzywa liści, piwonii, korzeń mniszka, seria, celandine, melisa, mięta i inne. Niektóre rośliny są również w stanie normalizacji równowagi hormonalnej. to nasiona lnu, Sojowy, et al., Jednak najpierw musi być konieczne, aby skonsultować się z lekarzem. Często kobiety z PMS, przepisane leki wytwarzane na bazie roślin leczniczych. Kiedy zatrzymanie płynów jest bardzo ważne, aby przestrzegać dieta, jak lekarz może zalecić stosowanie leków moczopędnych.

Ważne jest, aby przestrzegać pewnych wytycznych żywieniowych. Z diety należy wykluczyć tłuste i słone jedzenie, nie jeść w drugiej fazie cyklu miesiączkowego, mocnej herbaty i kawy. Nie należy również nosić obcisłe, sylwetkę ubrania, które jest wielkim ciężarem na piersi. Jeśli pojawia się dyskomfort podczas noszenia biustonosz należy zwrócić uwagę przy wyborze bielizny i nosić biustonosz bez kamieni i inkrustacji.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kobiety i stan emocjonalny. Zabezpiecz się przed wstrząsami, aby uniknąć trwałego odkształcenia emocjonalnej i powtarzalnych stres.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Wydzielina z piersi u kobietWydzielina z piersi u kobiet
Kobiet z mutacjami w genach uciekają się do zabieguKobiet z mutacjami w genach uciekają się do zabiegu
Aktywne spacery chronią przed rakiem piersiAktywne spacery chronią przed rakiem piersi
Marchew może chronić przed rakiem piersiMarchew może chronić przed rakiem piersi
Opóźnienie miesiączki, test jest negatywny i bez bóluOpóźnienie miesiączki, test jest negatywny i bez bólu
Kapusta nawrotu raka piersiKapusta nawrotu raka piersi
Śmiertelność z powodu raka piersi jest taka sama w krajach biednych i bogatychŚmiertelność z powodu raka piersi jest taka sama w krajach biednych i bogatych
Otyłość u kobiet zwiększa ryzyko raka piersiOtyłość u kobiet zwiększa ryzyko raka piersi
Objawy zapalenia sutkaObjawy zapalenia sutka
Guz, guzek lub zgrubienie w piersi, piersiGuz, guzek lub zgrubienie w piersi, piersi