DuranHedt.com

Dlaczego ból piersi, a co z tym zrobić?

ból piersi

Kobieta w każdym wieku może być w obliczu takiego problemu jak wystąpienia niewygodnych doznań w gruczołach mlekowych. Odnosi się to do ostrej lub nieprzyjemnym bólem bólu, które zaczynają przeszkadzać pacjenta w okresie dojrzewania i jest całkowicie nie zatrzyma, dopóki menopauzy. Kobiety, które mają obolałe piersi, prawie zawsze są zaniepokojeni, oprócz tego zjawiska jest objawem strasznej choroby. Ale w rzeczywistości, w większości przypadków, występowanie bólu wynika z naturalnych zmian hormonalnych.

Gdy ból w klatce piersiowej z powodu hormonów

 1. W ciągu ostatnich dni cyklu, przed rozpoczęciem miesiączki. W tym czasie, ciało aktywnie produkuje hormony niezbędne dla pomyślnej rozrodczym. Zaledwie kilka dni po rozpoczęciu miesiączki dyskomfort znika.
 2. W czasie owulacji. Mrowienie w piersi towarzyszy rysunek bóle w rejonie macicy. Oba zjawiska są ze względu na zmiany hormonalne, otrzymując jaja z jajnika.
 3. Podczas ciąży. Pierś znacznie zwiększa rozmiary - piersi przygotowują się do produkcji mleka.
 4. W wyniku aborcji. Te bóle są najbardziej niebezpieczne od tych, które są spowodowane zmianami hormonalnymi. Ze względu na aborcji uszkodzony naturalnych funkcji gruczołów, które może prowadzić do nowotworów łagodnych lub złośliwych.
 5. W okresie dojrzewania.
 6. W okresie menopauzy, lub w każdej innej sytuacji, gdy kobieta przechodzi terapię hormonalną.

Inne częste przyczyny dolegliwościNależy również wspomnieć, że z tego, co może boleć piersi, następujące dokumenty powinny być wymienione warunki:

 1. Ciężkie urazy spowodowane przez udary i inne rodzaje działania mechanicznego. Do tej kategorii należy przypisać jako bólu wynikającego z powodu słabej przywiązania dziecka do piersi.
 2. Pierś. Stan nie zostanie spowodowane przez brak równowagi hormonalnej, w połączeniu z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.
 3. Mastitis. Występuje u kobiet karmiących piersią z powodu zastoju mleka, wraz z gorączką i ogólnym złym stanie zdrowia.
 4. Fibrocyst. Jest łagodny, ale przynosi wiele dolegliwości.
 5. Onkologia. Rak piersi powoduje ból tylko w późniejszych etapach, a to jest bardzo niebezpieczne, „dzwon”.
 6. Przetrenowania mięśni piersiowych. Taki warunek jest bardziej powszechne u sportowców płci męskiej niż żeńskiej. Jeszcze z nim można zmierzyć się z uczciwą seks, którzy lubią spędzać czas na siłowni.

Co zrobić, aby znaleźć objaw w pytaniu

Teraz, że rozumiemy, dlaczego dziewczyna ból piersi i co jest powodem takiego stanu u dorosłych kobiet trzeba mówić, jak zareagować. Przede wszystkim przekonać się nie panikować. Jeśli regularnie odwiedza lekarza piersi i dotknąć prostatę sam dla podmiotów, nic się martwić. Przyczyny Komunikat do lekarza powinno być:

 • wygląd wydzieliny z sutków jakiejkolwiek natury u kobiet nie będących w ciąży;
 • silny ból w jednej piersi;
 • gorączka;
 • edukacja w tkankach fok.

We wszystkich innych sytuacjach, eksperci zalecają płeć piękna nosić komfortowy biustonosz wspierającą, jeść prawo poprzez wyeliminowanie z diety słonych pokarmów i kofeiny, utrzymania regularnego życia seksualnego. narodziny dziecka ma pozytywny wpływ Ponadto stan gruczołów sutkowych. A jeśli już myśli o dodaniu do rodziny, być może teraz jest czas, aby rozwiązać ten problem.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Niewydolność hormonalna u kobietNiewydolność hormonalna u kobiet
Objawy miesiączki podczas ciążyObjawy miesiączki podczas ciąży
Wszystkie menopauzy u kobiet: Faza, objawyWszystkie menopauzy u kobiet: Faza, objawy
Nabrzmiałe piersiNabrzmiałe piersi
Czy mogę zajść w ciążę w ostatnich dniach miesiączki?Czy mogę zajść w ciążę w ostatnich dniach miesiączki?
Opóźnienie miesiączki, test jest negatywny i bez bóluOpóźnienie miesiączki, test jest negatywny i bez bólu
Czy to możliwe, aby zajść w ciążę w 7 dniu cyklu?Czy to możliwe, aby zajść w ciążę w 7 dniu cyklu?
Brak owulacjiBrak owulacji
Guz, guzek lub zgrubienie w piersi, piersiGuz, guzek lub zgrubienie w piersi, piersi
KlimakteriumKlimakterium
» » » Dlaczego ból piersi, a co z tym zrobić?