DuranHedt.com

Marskość

marskość

marskość - Jest to bardzo trudne choroby wątroby, w której substytucja występuje nieodwracalne tkanki narządu miąższu wątroby lub włóknistego zrębu tkanki łącznej. Do tej pory, marskość wątroby jest częstą chorobą na świecie: wśród pacjentów w wieku produkcyjnym, jest on uważany za jednego z sześciu głównych przyczyn śmierci. Choroba ta występuje częściej u mężczyzn. Jeśli porównać częstość występowania marskości wątroby u kobiet, stosunek choroby zarówno u mężczyzn jak i kobiet jest jeden do trzech. Najczęściej marskość dotyka ludzi, którzy są ponad czterdziestu lat.

Przyczyny marskości wątroby

Najczęściej rozwój marskości wątroby występuje jako konsekwencja długotrwałego zatrucia alkoholem, a także rozwija się na tle wirusowe zapalenie wątroby typu B, C i D. W rzadkich przypadkach, marskość wątroby rozwija się u ludzi, cierpiących na choroby dróg żółciowych o zastoinowej niewydolności serca, oraz u pacjentów poddawanych różnych toksycznych środków chemicznych i charakteru leku. Czasami objawy marskości wątroby występuje u osób, które cierpią z powodu zaburzeń metabolicznych dziedzicznych. Ponadto, pewna liczba pacjentów rozwija pierwotna marskość żółciowa wątroba, których etiologia pozostaje niejasna.

Marskość wątroby występuje jako jeden z najgroźniejszych powikłań wielu dolegliwości wątroby. Gdy choroba, która ostatecznie prowadzi do marskości wątroby, w pewnym stopniu zniszczone komórki wątroby. W rezultacie, nie bliznowacenie nowotworów wątroby i aktywność narządów nie może dalej rozwijać się normalnie. Zdarza się, że rozwój marskości sprowokować substancje toksyczne zatrucie, tłuszcze, narkotyki, alkohol.

Zatem główną przyczyną marskości obejmują następujące stany:
- marskość alkoholikiem. Ta przyczyna choroby występuje na tle nadużywania alkoholu. W tym przypadku ważna jest ilość i częstotliwość picia.
- kryptogenna marskość. Powodem tej postaci choroby nie zostało ustalone do tej pory. Ta postać marskości jest uważany za główną wskazówką dla przeszczep wątroby. Po progresja choroby występuje niezwykle szybko.
- Marskość wątroby, która prowokuje chroniczny wirusowe zapalenie wątroby. Ludzie, którzy cierpią z powodu wirusowego zapalenia wątroby, należy zawsze brać kursy leczenia podtrzymującego lub marskość jest nieuniknione.
- Genetycznie dziedziczone marskość. W tym przypadku nie jest nagromadzenie toksyn i późniejszego zniszczenia wątroby.
- Pierwotna marskość żółciowa. Częściej u kobiet. Zatem istnieje blokada dróg żółciowych w wątrobie, co prowadzi do jego zniszczenia.
- Pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych. To rzadkie u osób z wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Staje się zarazić żółciowych, marskość wątroby uszkodzonych tkanek.
- autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Występuje z powodu silnej aktywności immunologicznej organizmu.
- Narodziny dzieci bez przewodów żółciowych.
- Klęska leków wątrobowych.

Marskość wątroby - to bardzo poważna choroba, która często prowadzi do śmierci osoby. Po tym wszystkim, praca wątroby w organizmie człowieka jest niezwykle ważne: zapewnia ona eliminację toksyn, a także odpady ludzkie. wątroby jest synteza z wielu substancji, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania organizmu. Ponadto rozwój marskości interakcji daje przewodów żółciowych i wątroby, co prowadzi do poważnych procesu trawienia.

Co się dzieje po marskość wątroby?

marskośćWątroba, która wpływa na marskość wątroby albo Równoczesna wielkości, na nim są chropowatości, nierówności, ona staje się bardzo gęsta. Kiedy występuje marskość martwica Tkanka wątroby. Procesy zachodzące w tej chorobie są rozproszone: są one zaangażowane w całym ciele. Często staje się kontynuacji rozwoju marskości rak wątroby.

W wątrobie, istnieją tak zwane marskością wątroby węzły. są one jednostki regeneracyjne naprawy tkanek na miejscu śmierci komórek wątrobowych. Takie komórki są otoczone włóknistej tkanki łącznej. Jednak, mimo że komórki i przywrócony, ale ich ukrwienie nie jest normalne. W konsekwencji, nie mogą one wykonywać swoje funkcje. początkowo zwłóknienie mogą być odwracalne. Dlatego przy najmniejszym procesie zaostrzeń powinien natychmiast rozpocząć terapię zmniejszania zwłóknienia.

Marskość sklasyfikowane według struktury powstające węzłów. W przypadku wystąpienia MKD kształt choroby średnica większości węzłów w wątrobie nie przekraczać 3 mm. Ta forma choroby jest często objawia się w alkoholowej marskości wątroby i marskość wątroby, w którym występuje z powodu zaburzeń odpływu żółć i krwi żylnej. W tej postaci marskości wątroby i ma normalną wielkość lub zwiększyć.

Jeśli u pacjenta wystąpi Formularz SKD marskość wątroby, rozmiar węzłów czasami nawet kilku centymetrów. Ta forma marskość wątroby przejawia się przewlekłe zapalenie wątroby, a także z powodu niektórych chorób genetycznych. W tym przypadku, wątroba często kurczy.

Objawy marskości zależy od stopnia, do ograniczeń w funkcjonowaniu wątroby, a także od ciężkości zaburzeń wewnątrzwątrobowych. Bardzo często zdiagnozowano marskość wątroby, gdy pacjent odbywa szczegółowe objawy kliniczne. Często choroba jest wykryta już w ostatniej fazie.

Objawy marskości

Objawy marskości wątroby od dłuższego czasu nie pojawiają się wcale. Choroba jest często bezobjawowo przez wiele lat. Zdarza się, że objawy marskości wątroby jest minimalna, a nawet nietypowe. Bardzo często osoba, która ma marskość wątroby, występuje tylko zespół asteniczny. W tym przypadku pacjent martwi uczucie senność i zmęczenie, ma zmniejszoną zdolność do aktywnej pracy. Jednak niewiele osób może podejrzewać rozwój poważnej choroby, odpisanie tych objawów do normy przemęczenie. Czasami ludzie rozwija się marskość wątroby również zauważyć, utrata pamięci, stracił niegdysiejszego inteligencję.Jednakże, z dbałością o własne zdrowie mogą zauważyć inne objawy marskości wątroby. Niektóre z nich są wspólne dla innych chorób ciała. Na skórze i w oczach mężczyzny wykazały niewielkie zażółcenie. Takie żółknięcie występuje ze względu na zbyt wysoką krwi bilirubina.

może wystąpić swędzenie, zaczerwienienie dłoni. Skóra może stać się zbyt suche, mogą wystąpić łysina i problemy z potencjalność u mężczyzn. Jednocześnie kobiety mogą świętować zakłócenia cyklu miesiączkowego, uczucie ciężkości w żołądku, okresowo odbijanie, nudności.

W późniejszych stadiach choroby marskość objawy stają się bardziej wyraźne. Mężczyźni czasami rosną piersi, może być utrata włosów na klatce piersiowej i kończyn. Ludzkie jamy otrzewnej płyn gromadzi się, przez co zwiększa się żołądka. Równoległy może schudnąć nogi pacjenta, na skórze pojawiają się siniaki bez powodu, opowiadają żyły na brzuchu i nogach.

Objawy marskości wątroby jest także ściemnienie i zmętnienie moczu pacjenta, kał staje się lżejsze.

Czasami pacjenci uwagę wygląd krwawienia hemoroidy, przed nimi nie typowe. Także to był stały przepływ krwi z dziąseł. Po pierwsze, tylko podczas czyszczenia zębów tętniczego krwi później można przejść bez powodu, a dziąsła rany nie goją się przez długi czas. Przyczyną zjawiska opisane staje zmniejszyła krzepliwości krwi.

Jeśli pacjent podejrzewa marskości wątroby, objawy opisane powyżej należy natychmiast powiadomić osobę i stać się pretekstem natychmiastowa wizyta u lekarza.

Powikłania marskości

marskośćJeśli pacjent przejawia się marskość wątroby, objawy mogą być bardziej dotkliwe. W tym przypadku mówimy o powikłań marskości wątroby. Podczas progresji choroby jest nagromadzenie wody i soli w organizmie, która ostatecznie staje się początkowo przyczyną obrzęku nóg, a później - w części brzusznej. Co do zasady, osoba zaniepokojony obrzęk w godzinach wieczornych.

Powikłaniem marskości często staje spontaniczne bakteryjne zapalenie otrzewnej. Płyn otrzewnowy zbiera się, że jest warunkiem wstępnym do wzrostu bakterii chorobotwórczych. W tym przypadku mówimy o zagrożeniu dla życia ludzkiego, który jest chory z marskością wątroby. Objawy to może się nie pojawić, czy pacjent cierpi na gorączkę, ból brzucha, gorączka, biegunka, słaby apetyt.

W marskości często występują wewnątrz krwawienie z punktu widzenia tworzenia przeszkód dla normalnego przepływu krwi przez tkanki blizny. Krwawienie może wystąpić po wątroby, czasami tworzy wewnętrzny phlebeurysm. Wszystkie te objawy mogą być zagrażające życiu pacjenta. Jeżeli takie krwawienie u pacjenta jest często objawia się wymiotami zawartość we krwi, omdlenia, zawroty głowy.

Innym powikłaniem marskości wątroby - wątroba encefalopatia. Jest to niebezpieczny stan, w którym występuje nagromadzenie toksyn w krwi pacjenta. W rezultacie, mogą wystąpić zaburzenia czynności mózgu. W tym stanie, objawy mogą pojawić się codziennie ze snem i budzi w nocy, ciągłe rozdrażnienie, utrata koncentracji. W rezultacie możliwe śpiączka a następnie śmierć.

zespół wątrobowo - kolejny powikłaniem marskości wątroby. W tym przypadku nie jest zmniejszenie czynności nerek prowadzi do ich powolnego zniszczenia. Najgroźniejszym powikłaniem marskości jest rak wątroby. Do tej pory ta forma raka - drugi w liczbie zgonów z powodu wszystkich chorób nowotworowych.

Diagnostyka marskości wątroby

Najdokładniejsza metoda diagnozowania marskość wątroby, jest dziś biopsja wątroba. Ważne i badania pacjenta, ponieważ lekarz musi wiedzieć, o ile jest on spożywany pacjenta, czy pacjent choruje na wirusowe zapalenie wątroby. Specjalista dokonuje palpacyjne wątroby w celu ustalenia, czy jest ona zwiększona.

Ponadto, lekarz musi ocenić objawy, które manifestują się w ciele pacjenta.

czasami odbywają endoskopia, w których zamocowane żylaków przełyku.

Ponadto podejrzewa się marskość wątroby, w niektórych przypadkach, przypisanych tomografia komputerowa, USG, tomografii rezonansu magnetycznego. przypisano także badanie krwi.

Leczenie marskości

marskośćmarskość Leczenie powinno być skierowane głównie do tego, w celu wyeliminowania dalszego uszkodzenia tkanki wątroby. Ważne jest również do zapobiegania lub leczenia powikłań choroby, stosowania środków zapobiegawczych w celu zapobiegania raka wątroby. W niektórych przypadkach opisanych powyżej, konieczny do przeszczepu wątroby. Przesadzanie należy zrobić, jeśli leczenie marskości wątroby nie działa. Należy jednak zauważyć, że metoda ta ma wiele przeciwwskazań.

Aby osiągnąć normalizację metabolizm komórki wątroby zastosowanie kompleksy witaminowe odbioru, a także leki riboksin, Essentiale. Jeżeli pacjent posiada autoimmunologiczną marskość, to przepisać glikokortykosteroidy.

Jeżeli osoba ma krwawienia lub inne poważne objawy choroby, należy pilnie hospitalizowany.

W ogóle, skuteczność w leczeniu marskości wątroby w pierwszej kolejności zależy od tego jak dana osoba pełni przestrzega tryb wakacyjny, odpowiadający dieta w marskości wątroby. Ważne jest, aby całkowicie zrezygnować z korzystania z napojów alkoholowych. Warunkiem koniecznym do leczenia marskości jest stały nadzór lekarza. Na ogół, leczenie tej choroby, należy dążyć do zatrzymania postępu choroby.

Dieta marskość wątroby

Diety z marskością wątroby obejmuje, po pierwsze, odmowa żywności, w której znajduje się duża zawartość białka. Po tym wszystkim u pacjentów z marskością wątroby przerw trawienia protein w dół, w wyniku czego natężenie gnijących procesów wzrostu jelita. Dieta dla marskości zapewnia okresowe dni postu, podczas którego pacjent nie spożywać pokarmów zawierających białko. Ponadto, kolejnym ważnym problemem jest ograniczenie stosowania razem z głównym posiłku soli.

Dieta w marskości wątroby polega na wyeliminowaniu wszystkich produktów, które zawierają sodę i proszek do pieczenia. Nie można jeść czekoladę, bekon, szynka, owoce morza, wołowiny, konserwy, wędliny, sosy, sól, ser, lody. Aby poprawić smak produktów, mogą być stosowane zamiast przypraw solą, sokiem z cytryny.

Dieta dla marskość wątroby, pozwala na stosowanie małej ilości dietetycznego mięsa - królik, cielęciny, drobiu. Raz dziennie można zjeść jedno jajko.

zapobieganie marskości

Najważniejszym środkiem zapobiegawczym w tym przypadku jest utrzymanie zdrowego stylu życia. Konieczne jest, aby stosować się do zasad prawidłowej i zdrowej diety, unikać nadużywania alkoholu. Jeżeli dana osoba rozwija się przewlekłe zapalenie wątroby, powinni być traktowani w czasie, wybierając leczenie taktyki prawo. Mączki, z ludźmi, którzy już zdiagnozowano marskość wątroby, powinno odbywać się wyłącznie w sposób zgodny z zasadami prawidłowej diety. Okresowo, konieczne jest użycie witaminy i minerały. U pacjentów z marskością wątroby, pacjentów szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Marskość alkoholowaMarskość alkoholowa
Żółtaczka, zażółcenie skóryŻółtaczka, zażółcenie skóry
Stłuczenie, starty, krwawienie w skóręStłuczenie, starty, krwawienie w skórę
Marskość Leczenie i rokowanieMarskość Leczenie i rokowanie
Wirusowego zapalenia wątrobyWirusowego zapalenia wątroby
Rak wątrobyRak wątroby
Biochemiczne analizy moczuBiochemiczne analizy moczu
Zespół wątrobowoZespół wątrobowo
Ciemnienie moczuCiemnienie moczu
Marskość żółciowaMarskość żółciowa