DuranHedt.com

Biegunka

biegunka

biegunka (biegunka) - stan, w którym nie jest na tyle częsty i poszczególnych ruchów jelit człowieka, w którym przydzielane ciecz konsystencji stolca. W dorosłej zdrowa osoba wyróżnia się w ciągu jednego dnia od 100 do 300 g kału. Ich ilość jest zróżnicowana w zależności od wysokości włókien zawartych w produktach spożywczych i pozostałej ilości substancji niestrawionych i wody. Jeżeli czas trwania choroby pozostaje w redystrybucji dwóch do trzech tygodni, w tym przypadku mamy Ostra biegunka. W obecności płynu w ludzkim kale ponad trzy tygodnie się przewlekła biegunka. na przewlekła biegunka Obserwuje się także pacjentowi systematyczne obszernych stolce. W takiej sytuacji masy stolca przekracza 300 g na dzień. Biegunka pojawia się, gdy ktoś w fotelu gwałtownie zwiększa zawartość wody - 60 do 90%. Zaburzenia wchłaniania substancji odżywczych z pożywienia u pacjentów z rozpoznaną polifekaliya: Urządzenie nadzwyczaj wiele kału, które składają się z resztek jedzenia, które pozostają niestrawione. W przypadku zaburzeń motoryki jelit fotela będzie bardzo płynny i częste, ale na ogół, że waży mniej niż 300 gramów dziennie. Oznacza to, że nawet w przypadku oryginalnych cech trakcie analizy biegunka może dowiedzieć się, co jest przyczyną takich chorób, a tym samym ułatwiają proces diagnozowania i późniejszego wyboru terapii.

Biegunka stanowi dowolnego rodzaju procesu patologicznego, w których istnieje zaburzenie jelitowej absorpcji wody i elektrolitów. W związku z tym biegunki dowolnego typu występuje w przybliżeniu w tym samym wzorem. I grube jelito cienkie i ma bardzo dużą zdolność do absorpcji wody. Tak więc, każdy dzień osoba korzysta około dwóch litrów płynu. W ogóle, jelito otrzymuje około siedem litrów wody, z uwzględnieniem ślina, sok żołądkowy, jelitowy i trzustki sok, żółć. Tak więc kał przydzielane tylko 2% całkowitej objętości cieczy, a reszta jest wchłaniany bezpośrednio do jelit. Eesli ilość płynu w stolcu zmienił nawet bardzo nieznacznie, stolec staje się zbyt trudne. Jeśli wydaje się zbyt dużo płynu, to osoba ma biegunkę w okrężnicy. Choroba objawia się zaburzeniami w procesie trawienia, problemy z absorpcją, wydzielanie i ruchliwość jelit. W przypadku biegunki, jelita cienkiego i jelita grubego są postrzegane jako pojedyncze jednostki fizjologicznej.

rodzaje biegunki

na biegunka wydzielnicza  Istnieje zwiększone wydzielanie elektrolitów i wody do światła jelita. W rzadszych przypadkach przyczyną tego typu biegunki się zmniejszyć wchłanianie. Tak więc, biegunka wydzielnicza jest pokazany na cholera, ehsherihiozom, salmonelloza. Ale czasami taki stan występuje u pacjentów z pewnym patologii zakaźnych. W obecności tego rodzaju pacjentów biegunka ciśnienie osmotyczne w osoczu krwi, wyższego niż ciśnienie osmotyczne kale. Pacjent stać wodnisty stolec i dość obfity, kolor - zielony. Przyczyny wydzielniczej biegunki sodu aktywny proces i wydzielanie wody w jelitach. Występowanie tego procesu wywołują toksyny bakteryjne enteropatogennego wirusy, wiele leków i innych substancji biologicznie czynnych. Więc może wywołać biegunkę wydzielniczą kwasów tłuszczowych o długim łańcuchu i Wolne kwasy żółciowe, środki przeczyszczające, które zawierają antraglikozidy, olej rycynowy.

na giperekssudativnoy biegunka potliwość występuje osocze, śluz, krew do światła jelita. Warunek ten jest typowe dla pacjentów cierpiących na zakaźnych i zapalnych chorób jelit (szigeloza, salmonelloza, Kampylobakterioza, klostridioz). Również typowe dla tego rodzaju biegunki przejawia się choroby niezakaźne np wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chłoniak, Choroba Leśniowskiego-Crohna. Ciśnienie osmotyczne osocza krwi wyższe niż ciśnienie osmotyczne kale.

Ciśnienie osmotyczne materiału kału jest niższe niż ciśnienie osmotyczne osocza krwi. Kału ciecz występuje domieszka ropa krwi śluzu.

na hiperosmolarny biegunka pacjent ma zaburzenia wchłaniania w jelicie cienkim niektórych składników odżywczych. W organizmie wyraźnie zakłócony metabolizm. Ten rodzaj biegunki objawia się nadmiernym spożywaniem typu soli przeczyszczających. Ciśnienie osmotyczne materiału kału jest większe niż ciśnienie osmotyczne osocza krwi. Dla danego stanu cieczy charakteryzuje się obfitej i krzesło, w którym wykryte cząstki niestrawionego pożywienia.

na hiper- i wyjściowo hipokinetyczny biegunka pacjent był naruszenia tranzytu zawartości jelit. Przyczyną tego stanu - zmniejszona lub zwiększona ruchliwość jelit. Bardzo często jest to zjawisko typowe dla ludzi, którzy cierpią na zespół jelita drażliwego, nerwice, jak również dla tych, którzy używają zbyt wielu środków przeczyszczających i leki zobojętniające sok żołądkowy. Ciśnienie osmotyczne materiału kału, gdy stan ten jest takie samo jak ciśnienie osmotyczne osocza krwi. Krzesło nie jest zbyt wielkie, ciekłej lub o konsystencji pasty konsystencji. Dwa ostatnie rodzaje biegunki występują tylko u chorych na choroby niezakaźne.

Przyczyny biegunki

W przypadku wystąpienia biegunki wpływ następujące wydarzenia: wydzielanie jelitowe, zbyt wysokie ciśnienie w gut wnękę, wypacanie jelit, naruszenie w procesie transport zawartość jelita. Wszystkie te mechanizmy mają pewien związek, ale dla konkretnego typu choroby, charakteryzujących się przewagą odpowiedniego typu naruszenia.

objawy biegunkibiegunkaOstrej biegunki jest pokazana na sortuje infekcje, stany zapalne w jelitach, a tym samym skutki pewnych leków. Typowo, biegunki jest pokazana w połączeniu z wieloma innymi objawami: może być bębnica, inflacja, ból brzucha, słabość, uczucie chłód, Podwyższona temperatura ciała.

Objawy choroby zakaźnej jest powszechnym typem złe samopoczucie, manifestacje gorączka, zły apetyt, wymioty. Bardzo często przyczyną biegunki staje niskiej jakości jedzenia i podróży (przejawiającą tzw biegunka podróżnych). Pojawienie luźnego stolca z elementów krwi wskazuje na obecność uszkodzeń w błonie śluzowej jelit. Ich pojawienie się wywołało pewne patogenne mikroby lub pałeczka okrężnicy o właściwościach enteropatogennych. Stan u pacjenta w tej postaci choroby związanego z ostrymi objawami septycznymi i obecność bóle brzucha.

Ponadto, biegunka mogą wywołać niektóre leki. poziom odwodnienie ciało można oszacować już przy użyciu badania pacjenta. Jeżeli korpus jest znaczna utrata elektrolitów i wody, a następnie jest suchość skóry, zmniejszenie turgor może przejawiać tachykardia i niedociśnienie. Ze względu na znaczące straty wapnia do organizmu może być tendencja do drgawki.

W przewlekłej biegunki, czyli choroby przez okres dłuższy niż trzy tygodnie, badanie powinno być ukierunkowane przede wszystkim na celu wyjaśnienie przyczyn jego powstania. Specjalistyczne badania danych historycznych, prowadzi wszystkie odpowiednie badania kału. Istotne jest w trakcie diagnostyki w celu ustalenia czasu trwania biegunki, aby ustalić, jaka jest ilość stolca w ciągu dnia, częstość i nasilenie perystaltyki jelit, wahania wagi. Jeśli nie jest to choroba jelita cienkiego, krzesło będzie obszerny, wodnisty lub tłuste. Choroby okrężnicy towarzyszy często stolce, ale będzie mniej liczne, przy zawartości ropy, krew, śluz. Kiedy patologii jelita grubego biegunka często towarzyszy ból w jamie brzusznej.

diagnoza biegunka

Proces diagnoza odbywa się zwykle badanie fizykalne. W tym przypadku, ekspert uważnie analizuje stan wypróżnień pacjenta i prowadzi Proktologia badawczego. Jeśli zostanie znaleziony kał pacjenta krew, jest szczelina odbytu, paraproctitis lub przetoka, wtedy możemy założyć, obecność pacjenta Choroba Leśniowskiego-Crohna. Podczas badanie mikroskopowe kału ważne jest określenie w niej komórki zapalne, tłuszcz, obecność jaj robaki i pierwotniaki.

Stosując metodę może zdiagnozować sigmoidoskopię wrzodziejące zapalenie jelita grubego, czerwonka, rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego. Do diagnozy „ostrej biegunki” lekarz jest prowadzona głównie przez skargi pacjenta, historii, badania Proktologia, badania fizykalnego. W laboratorium makro- i mikroskopowym badaniu próbek kału.

Jeśli podczas diagnoza okazuje się, że stan zapalny w jelitach nie jest, to najprawdopodobniej biegunka w tym przypadku jest związany z zaburzeniami wchłaniania. W niektórych przypadkach ostrej biegunki sprowokować enterowirusy. Jeśli podejrzewasz, że wirusowe zapalenie jelit lekarz musi ustalić, czy objawy tej choroby są takie same. W wirus jelit we krwi i komórki zapalne w kale nie są dostępne, terapia przeciwbakteryjna jest nieskuteczna w procesie leczenia, pacjent może odzyskać spontanicznie. Wszystkie te funkcje muszą zauważyć, specjalista w diagnostyce różnicowej chorób jelitowych różnego rodzaju.

W procesie diagnozy przewlekłej biegunki, przede wszystkim dowiedzieć się, czy nie ma połączenia w wystąpieniu biegunki, infekcje lub stany zapalne. Aby to zrobić, należy przeprowadzić badania kału - mikroskopijny, bakteriologiczny, Sigmoidoskopia. Ponadto, w celu uniknięcia zapalenia powinna być określona patogenetyczny mechanizm biegunki. Często pomaga ustalić prawidłową diagnozę pewien okres pobytu w konkretnej diety biegunka.

leczenie biegunki

biegunkaNiektóre podejścia do leczenia biegunki są wspólne dla wszystkich czterech typów choroby. W ten sposób skutecznie prowadzi taką samą dietę z biegunką, objawowych leków i leków o działaniu antybakteryjnym. Przede wszystkim zmiany w praktyce wzorców żywieniowych. Zatem dieta dla biegunki polega na wykorzystaniu produktów, które przyczyniają się do zahamowania perystaltyki, zmniejszają wydzielanie wody i elektrolitów. Ważne jest, aby wykluczyć te produkty, których właściwości sugerują wzrost motorowego ewakuacji oraz funkcje wydzielnicze jelit.

Leczenie biegunki obejmuje wizytę środki przeciwdrobnoustrojowe, które mają na celu przywrócenie eubioz jelit. Pacjenci z ciężką biegunką należy podjąć antybiotyki, środki przeciwdrobnoustrojowe i sulfonamidy narkotyki, antyseptyki. Najkorzystniejszym sposobem leczenia biegunki są narzędzia, które nie naruszają równowagi mikroflory jelitowej.

Medycyna alternatywna dla biegunki są uważane bakteryjny narkotyki, leczenie, które trwa do dwóch miesięcy. W stosowania jako leczenie objawowe adsorbentów, neutralizujące kwasy organiczne i przepisać ściągające i leżąca znaczy.

Ponadto, leczenie biegunki stosując środki regulujące ruchliwość i zmniejszają ton jelita. I poprawić stan odwodnienia organizmu służy rehydracja. Jeżeli pacjent jest zdiagnozowany ostrego stanu, uwodnienie prowadzi się drogą doustną, w rzadkich przypadkach, rehydratacji dożylnie we wlewie krystaloidów polijonowego rozwiązań.

Biegunka w czasie ciąży

Dość często objawia się gdy biegunka ciąża. Dla zaistnienia takiego warunku w ciąży istnieje szereg przyczyn. Tak, czasami biegunka występuje z powodu choroby jelit lub przewodu pokarmowego jako całości. W niektórych przypadkach przyczyną biegunki w ciąży są wspólne dolegliwości. Jednak w czasie ciąży ciało kobiety staje się bardzo podatny na różnego rodzaju infekcje, biegunka może zatem wywołać choroby zakaźne, toksyczności lokalnej. Na przykład, kobiety w ciąży są bardzo wrażliwe na toksyny. Jednakże przyczyny biegunka może być wadliwe działanie systemu nerwowego, a obecność robaków, a nie wytwarzanie enzymów w organizmie. Często przyczyną biegunki staje toksykoza ciąży.

W niektórych przypadkach biegunka może być niebezpieczne dla kobiet, wykonujących rodzajem oczyszczenia organizmu przed zbliżającym funkcji narodziny. Należy jednak wyraźnie śledzić przyczyny biegunki. Mimo wszystko, jeśli warunek ten wystąpił z powodu zatrucia pokarmowego lub innych, to jest bardzo niebezpieczne dla nienarodzonego dziecka i kobiety.

W czasie ciąży, leczenie biegunki powinien być podawany wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarza, który jest wymagany, aby wziąć pod uwagę wszystkie poszczególne chwile. Równolegle, pacjent ekspert dostosowuje moc wyznaczając ją na specjalnej diecie. Dla przyszłej matki jest bardzo ważne, aby stale obserwować tryb picia, spożywanie dużej ilości płynów, ponieważ odwodnienie - niepożądany stan dla płodu i matki.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Papkowate stolce u dorosłych. Przyczyny i leczenie biegunki.Papkowate stolce u dorosłych. Przyczyny i leczenie biegunki.
Płynne zielone stolce u dorosłych: przyczyny i leczeniePłynne zielone stolce u dorosłych: przyczyny i leczenie
Jak leczyć biegunkę w domu?Jak leczyć biegunkę w domu?
Śluz w kale u niemowlątŚluz w kale u niemowląt
Bifidumbacterin suchy instrukcja obsługiBifidumbacterin suchy instrukcja obsługi
Co może być w ciąży z biegunką?Co może być w ciąży z biegunką?
Biegunka (biegunka)Biegunka (biegunka)
Biegunka. biegunkaBiegunka. biegunka
Ból i krew po oddaniu stolcaBól i krew po oddaniu stolca
Ostra biegunkaOstra biegunka