DuranHedt.com

Objawy biegunki

objawy biegunki dorośli Należą do nich:

 • luźne stolce;
 • skurcze mięśni, ból w jamie brzusznej;
 • Dreszcze, gorączka, ogólny stan słaby dyskomfortu i poczucia słabości;
 • Utrata masy;
 • Jadłowstręt (utrata apetytu);
 • Pragnienie.

Wszystko to jest podstawowy objawy biegunki. Nudności lub wymioty są zawsze dodawane do biegunki, temperatury i innych cech, w przypadku gdy ten stan jest pokazany po biorąc duże ilości alkoholu.

Objawy biegunki - temperatura

Biegunka, dreszcze i gorączka - objawy zatrucia jest często złej jakości żywności. W połączeniu ze zwiększoną Zaburzenia dyspeptyczne Temperatura są najbardziej powszechne objawy chorób zakaźnych. Tak zachowuje się zatrucia pokarmowe. Po godzinie lub dwóch po przyjęciu niskiej jakości żywności często rozwija biegunkę pasmami krwi, nie są wymioty, a temperaturę na 39 °. Jeśli osoba dorosła ma takie objawy, trzeba naglące wezwanie do lekarza. W tym przypadku ważne jest, aby wiedzieć, jak leczyć biegunkę - o tym, jak można traktować można przeczytać można w ten artykuł.

Ostra biegunka: objawy

Kiedy cały okres istnienia częstych wodnistych stolców i ogranicza się do dwóch lub trzech tygodni jest uważany ostra biegunka. Od nasilenia objawem biegunka może być nieznaczne, pacjent ten sposób bardzo aktywne Medium - człowiekowi żywotność zachowane, ale codzienne aktywność jest zmniejszona, i ciężkie. W ostatnim przypadku towarzyszy osłabiające ból brzucha i wymaga obowiązkowego reżim łóżka lub okręgu.

Poza przyczynami zatruć pokarmowych ostrej biegunki może być zmiana stref klimatycznych podczas podróży. Taki stan nazywany jest „biegunka podróżnych» - diarrheo turista. Ciekłe odchody zawierających zanieczyszczenia krwi wskazuje uszkodzenie błony śluzowej jelit spowodowanej mikroflorą patogenną.
Przewlekła biegunka: objawy

Przewlekła biegunka trwa dłużej niż cztery tygodnie, może wskazywać na poważne choroby, takie jak procesy zapalne jelit, przewlekłe zapalenie okrężnicy.Przewlekła biegunka może być bardzo niebezpieczne dla organizmu. On zawsze powoduje odwodnienie i utratę soli mineralnych. Stałe biegunka powoduje brak soli i cieczy, pacjent staje się słaby, zmęczony, emaciated. Inną konsekwencją może być beri-beri - skrajny niedobór witamin. A to z kolei może prowadzić do jeszcze poważniejszych konsekwencji.

Wirusowe Biegunka: Objawy

Obraz kliniczny charakteryzuje się wirusowej biegunki częstych kombinacji i gorączka biegunka niestrawność z ciężkimi i ulegają zmianie w górnych drogach oddechowych (tak zwane biegunka rotawirusa). Z pomocą mikroskopii elektronowej, wirus stwierdzono w kale, które wraz ze specjalnymi badań immunologicznych potwierdza diagnozę.


Biegunka pochodzenia zakaźnego: Objawy

Zakaźna biegunka może być spowodowana przez szereg prostych mikroskopijnych organizmów, bakterii chorobotwórczych, wirusów i robaków. Najbardziej powszechne są infekcje bakteryjne i wirusowe.

Po spożyciu, wszystkie z powyższych czynników chorobotwórczych i zmian mikroflory jelitowej wystąpienia biegunki zakaźnej. Objawy to biegunka  następujące elementy:

 • Nagłe pojawienie się praktycznie zdrowej osoby (okres inkubacji trwa zazwyczaj tylko kilka godzin);
 • bóle głowy;
 • Skurcze bóle brzucha;
 • gorączka;
 • Nudności i wymioty.

Hologennaya Biegunka: Objawy

Innym dość powszechny rodzaj biegunki - to holagennaya biegunka. objawy to jest bezpośrednio związane z przyczynami. Powodem hologennoy biegunka - wprowadzanie nadmiaru kwasów żółciowych okrężnicy. I kwasy te są obecne w stolcu, co nabywa lub jasny zielonkawo-żółte zabarwienie. Jest również cechą charakterystyczną tego typu biegunka - ból w oblastisprava biodrowej pojawiający się na badania palpacyjnego w uplink i kątnicy.

objawy biegunki u dzieci

Jeśli dziecko pojawia się biegunka, pierwszą rzeczą, aby myśleć - to infekcja jelit. Może być przyczyną i najprostsza - Giardia. Kiedy bakterie i wirusy dostają się do organizmu dziecka, wynik jest ostrym schorzeniem jelit i biegunki. Poza tym mogą pojawić się takie objawy, jak nudności, złe samopoczucie, gorączka, odmowa jedzenia, wymioty.

Biegunka u niemowląt: objawy

U dzieci w pierwszych tygodniach i miesiącach życia, pojęcie biegunki można określić nie tyle częstotliwość stolca (i to zwykle część) jako wyraźnej konsystencji ciekłej. Dla nich, zwykle wzór - bardziej płynny stolec, dlatego często. Biegunka u dzieci jest bardziej niebezpieczna niż u dorosłych. Ostra biegunka u niemowląt i może prowadzić do śmierci, dlatego wymaga hospitalizacji.Od biegunki - nie jest chorobą, lecz objawem, prawidłowe i skuteczne leczenie może być stosowany tylko wtedy, gdy rozpoznanie choroby podstawowej. Oraz u dzieci i dorosłych.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
BiegunkaBiegunka
Temperatura i biegunka u dorosłychTemperatura i biegunka u dorosłych
Leczenie jelit w domuLeczenie jelit w domu
Papkowate stolce u dorosłych. Przyczyny i leczenie biegunki.Papkowate stolce u dorosłych. Przyczyny i leczenie biegunki.
Płynne zielone stolce u dorosłych: przyczyny i leczeniePłynne zielone stolce u dorosłych: przyczyny i leczenie
Jak leczyć biegunkę w domu?Jak leczyć biegunkę w domu?
Równolegle z antybiotykami jest przydatna się probiotykiRównolegle z antybiotykami jest przydatna się probiotyki
Leki na biegunkę (tabletki i inne środki)Leki na biegunkę (tabletki i inne środki)
Co może być w ciąży z biegunką?Co może być w ciąży z biegunką?
Biegunka (biegunka)Biegunka (biegunka)