DuranHedt.com

Czarny stolec

zawartość:

czarny stolecFaktura, kolor, a nawet zapach kału może dużo powiedzieć o stanie zdrowia człowieka. Fakt ten został wzięty pod uwagę przez starożytnych uzdrowicieli. Więc jeśli nagle krzesło nagle czarny - jest to okazja, aby poważnie myśleć o przyczynach tych zmian. Być może wyjaśnienie jest zupełnie nieszkodliwe i zwykłych rzeczy - na przykład spożywanie pewnych produktów. Ale czasami czarny cal dowody poważnych chorób, które wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej. Ponadto istnieje szereg chorób przewlekłych i warunków, w których poczerniałe krzesło w każdym razie jest bardzo niebezpieczne objawy i podejrzane.

Zwykłym kolorem stolca

Normalny stolec odcień zmienia się od tan do ciemnobrązowego i mogą się nieznacznie różnić w zależności od rodzaju żywienia człowieka i osobistych cech jego ciała. Taki kolor jest obecnością struktury z kału i żółciowych zawraca jelit niestrawione cząstek spożywczych stanowiących diety konkretnej osoby kilku dni. Jednocześnie zdrowy stolec powinien być sformalizowane.

Co do zasady, każdy zdaje sobie sprawę z tego, co kolor stolca jest normalne to jest dla niego, a więc gdy staje się niezwykły, ale zauważ, że jest to praktycznie niemożliwe.

Dlaczego czarny cal: powody nieszkodliwe

Często stolec staje się czarny po zjedzeniu niektórych pokarmów, które dają mu taki niezwykły kolor. Burak czerwony, granat, śliwki, porzeczki czarne, czerwone winogrona, jagody - to wszystko i wiele innych owoców, warzywa i owoce są w stanie zmienić kolor kału. Ten sam efekt ma stosowanie w żywności, takich jak kiełbasy-krovyanki.

Jeżeli po przeanalizowaniu wykrywanie czarnego stolca swoją dietę, człowiek dochodzi do wniosku, że przyczyną wszystkich poszczególnych produktów, a jednocześnie czuje się zdrowy, a krzesło jest urządzony, to nic się martwić. To wystarczy, aby przestać jeść te owoce i jagody, a maksymalnie kilka dni kału dostać swój zwykły normalny odcień.

Nie martw się w przypadku normalnego koloru w stolcu czarne plamki - to po prostu nie strawione resztki jedzenia, które zmieniły swój ton w przewodzie pokarmowym.

Częstą przyczyną poważnych obaw staje się obecność wtrąceń w stolcu, który wygląda bardzo przypomina małe czarne robaki. Są one powszechnie mylone z robakami i udać się do lekarza, aby zrobić test i rozpocząć leczenie. Jednak najbardziej prawdopodobne jest to nic innego jak włókna bananowego zjedzony niedawno. A prawdziwe owsiki i robaków, a także większość innych pasożytów, ma zupełnie inny kolor: biały lub żółtawy.

Wpływ leków na kolor stolca

Kał może nagle stać się czarny po zażyciu niektórych leków. Na przykład, środki stosowane do leczenia i zapobiegania anemii, zawiera żelazo co daje krzesło i zabarwienie. Ten sam efekt może mieć wiele kompleksów witamin, leków zawierających bizmut, oraz węgiel aktywny.

Jeśli osoba, która odkryła ciemnienie kale, w przeddzień biorąc żadnych leków, należy uważnie przeczytać instrukcję do nich. Upewniając się, że cała sprawa w przygotowaniach, można odpocząć - bez szkody dla organizmu nie jest obecny w tej sprawie.Należy podkreślić, że leki zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna), taki sam, jak również niektórych preparatów o działaniu przeciwzapalnym (ibuprofen, indometacyna itp Diklofinak) i leki, które zmniejszają krzepliwość krwi w sobie plamy kału nie. Jednakże, biorąc je czasami powoduje krwawienie wewnętrzne. Dlatego też, jeśli pacjent znajduje się czarne stolce (zwłaszcza w postaci biegunki) podczas leczenia tymi lekami należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Czarny cal: gdy winę chorobę

Nagle sczerniały stolec dość często jest objawem klinicznym wewnętrznego krwawienia. W większości przypadków, wszystko wyjaśnione przez erozję naczynia krwionośnego w miejscu owrzodzenia (głównie „winę” wrzód żołądka, a tym bardziej - wrzód dwunastnicy). Dlatego osoby cierpiące na chorobę wrzodową, powinien być uważnie obserwowany pod kątem koloru i konsystencji stolca ich. A jeśli nagle stają się płynne i czarny - jest powodem do natychmiastowego leczenia u lekarza.

Wraz z ciemnienie fotelu u pacjentów cierpiących z powodu wewnętrznego krwawienia, istnieją inne objawy zagrażającego stanu życia: wymioty kawy lub szkarłatny kolor i objawów krwawienia, którego intensywność zależy od masywności (zawroty głowy, bladość, osłabienie, przyspieszone bicie serca, obniżenie poziomu hemoglobiny i krew ciśnienie).

Oprócz krwawiący wrzód trawienny, powoduje czarne mogą Stolec się różne choroby jelit, guzy żołądka, żylaki przełyku. Zdarza się, że winowajcą jest niebezpieczne i inne choroby:

 • białaczka limfoblastyczna ostra forma;
 • zapalenie przełyku;
 • zapalenie błony śluzowej żołądka;
 • choroba Crohna;
 • tęgoryjec;
 • plaga;
 • histoplazmoza.

Czarny stolec u dzieci

Na szczęście dzieci powoduje czarne odchody w większości przypadków jest on nieszkodliwy. Rzadko spotkać poważne i zagrażające życiu warunki, które są barwione czarny dorosły krzesło.

Nowi rodzice często boją koloru i konsystencji stolca okruchy, która jest uwalniana w ciągu pierwszych dni życia dziecka. Prawie całkowicie czarny i lepki stolec zwany smółki u noworodków, a to jest normą. Malowanie tak zwanej pierwotnej kału ze względu na swoją strukturę: składa się z żółcią, włosy strawione komórki nabłonka, śluzu, płyn owodniowy i wody. To zajmie trochę czasu, a stolec dziecka nabyć naturalnym dla tych dzieci jasnożółta lub musztarda kolor.

Jeżeli stolec ma kolor czarny u starszych dzieci, jest to okazja dla rodziców do analizy składu żywności i leków, które dziecko odbyło się dzień wcześniej. Jeśli jadł jagody, banany, jeżyny i niektóre inne owoce, warzywa i owoce, nowa mieszanka została wprowadzona do swojej diety, dziecko było traktowane przez niektórych leków (w tym przypadku, należy dokładnie przeczytać instrukcje) lub dziecko dany węgiel aktywowany, jest prawdopodobne, wszystko, nie warta pokonać. Zwłaszcza jeśli dziecko czuje się zdrowy i normalnie wesoły i aktywny.

W przypadku, gdy pojawienie się czarnego stolca towarzyszy ogólnego pogorszenia stanu dziecka i mamy niepokojące objawy (bóle brzucha, nudności, osłabienie, zawroty głowy, zaparcia lub biegunka, wymioty i tak dalej. D.), pilnej potrzeby wezwać lekarza. Dzieci, zwłaszcza bardzo młodych, cały stan niebezpieczny może się rozwijać w znacznie szybszym tempie niż u dorosłych.

Czarny stolec w ciąży

Czarny stolec u kobiet w ciąży - to zjawisko dość powszechne. W tym przypadku, ciąża i poród nie są same w sobie ciemnienie przyczyną krześle. Zazwyczaj zmiany te są bardzo boi się kobiet w ciąży. Rzeczywiście, podczas rodzenia tak niepożądanej do przeprowadzenia w jakikolwiek choroby i podjąć dodatkowe leki - to wszystko może mieć niekorzystny wpływ na pozycję płodu.

Nie ma powodu do paniki - jest zwykle przyczyną czarnym stolcu w ciąży polega na tym, że biorą kompleksy witaminowe, wzbogacone w żelazo. Ponadto, kobiety oczekujące dziecka, staraj się jeść jak najwięcej owoców, jagód i warzyw, który zawiera również żelazo. Tlenki soku żołądkowego, ten element jest barwiona czarny stolca.

Dlatego też, jeśli wygląd czarnego stolca nie towarzyszy ogólne złe samopoczucie i objawy lękowe, nic się martwić. Ale z historią choroby wrzodowej lub ciężarnej każdej przewlekłej choroby układu pokarmowego powinno być strzeżone i przejść dodatkowe testy.

Znaleziono czarną CAL: co robić?

Każda osoba, która odkryła czarne odchody, taki czy inny sposób zaczyna się martwić o to, co jest przyczyną tych zmian. W każdym razie, nie panikuj z wyprzedzeniem, a przede wszystkim pozwolić rzeczy według własnego rytmu. należy podjąć następujące działania:

 1. Dokładnie zbadać diety żywności w ciągu ostatnich kilku dni. Jeśli były obecne żywności, które zostały omówione powyżej (buraki, czarnej porzeczki, pudding, granaty i tak dalej. D.), to najprawdopodobniej pomalowany krzesło w nietypowym czerni. Powodem tego może być pobieranie pewnych leków medycznego (w tym również omówione wcześniej). W przypadku, gdy po raz ostatni osoba zwykle jedli żywność i nie brać żadnych leków, nagłe zaciemnienie stolca może wskazywać na rozwój warunkach zagrażających życiu. I w tym przypadku, aby odłożyć wizytę u lekarza w każdym razie niemożliwe.
 1. Obserwować kolor i konsystencję stolców na kilka dni. Jeżeli przyczyny są nieszkodliwe i nie są niebezpieczne (spożywanie niektórych pokarmów i biorąc leki), krzesło jest znormalizowana co najwyżej kilka dni po ich eliminacji. W przypadku, gdy kał jest czarny z powodu poważnych chorób, to nie zdarza. Szczególnie powinny zaalarmował od czasu do czasu powtarzając czarny biegunkę.
 2. Zwrócić szczególną uwagę na ludzkie samopoczucie, kału, które stały się nagle czarny. On wygląda chory? Jaki był stan jego zdrowia w ostatnich tygodniach i miesiącach poprzedzających ostry czernienie krzesło? czy jest on cierpi z powodu chorób przewlekłych?

Jeżeli przyczyny zmiany koloru stolca są nieszkodliwe, zdrowia ludzkiego pozostaje niezmieniona: czuje się zdrowy i pełen energii. W przypadkach, w których pojawienie się czarnych krzeseł towarzyszą zaparcia, wzdęcia, niedokrwistość, wymioty, zgaga, nudności, bóle brzucha i inne niepokojące dolegliwości bólowych, intensywność która z biegiem czasu zwiększa również, że najprawdopodobniej ma to poważna choroba lub powikłań.

Czarny cal: gdy na alarm?

Istnieją sytuacje, gdy pojawienie się czarnego stolca odłożyć wizytę u lekarza w jakikolwiek sposób zagrażającego życiu. W przypadku osób cierpiących na pewne choroby (albo po nich predyspozycje genetyczne), a także w obecności pewnych podejrzanych objawów czarny kału jest wskazaniem do natychmiastowego hospitalizacji w celu dokładnego zbadania, w celu określenia przyczyn zmiany i ich eliminacji.

Tak, sczerniałe stolec powinien niezwłocznie powiadomić osoby cierpiącej na raka jelita grubego. W każdym przypadku konieczne jest, aby poprosić o pomoc, nawet do tych, których krewni cierpią z powodu tego nowotworu.
Historia marskości lub przewlekłego WZW B jest również okazją do natychmiastowej wizyty u lekarza, gdy wykryje czarne krzesło. To samo odnosi się do pacjentów z chorobą wrzodową.

Jeśli badanie krwi wykaże jednostki regularnie niedokrwistość i nagle jego krzesło uzyskał czarny kolor, to tylko należy natychmiast poinformować o tym lekarza, który będzie plan działania.

Z nagłym ciemnienie kału natychmiast trzeba szukać kwalifikowanej pomocy, a jeśli następujących objawów:

 • nudności;
 • wymioty;
 • gorączka;
 • masywne wymioty w przeddzień wykrywania czarnym stolcu, zwłaszcza wynikające na tle alkoholu.

Tak, sam w sobie nie jest niebezpieczny czarny cal. Ale może to sygnalizować poważne problemy w organizmie, aż do stanów, są w stanie w przypadku braku terminowej pomocy być śmiertelne. Z drugiej strony, często jest to wyjaśnienie jest banalne spożywanie pewnych produktów, które są barwione z kałem w nietypowym kolorze. W każdym razie, nie będzie „wrażliwy” badanie stanu swego fotela i jeszcze bardziej niemożliwe, aby nie zwracać uwagi na jego zmiany. Natura jest mądry - to pod warunkiem, że cały system sygnałów i wskaźników, które powinny sprawić, że myślę o nim, gdy on jest w porządku.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Plamy na skórze (wysypki w postaci plam)Plamy na skórze (wysypki w postaci plam)
Co robi krwawy stolec bez bólu?Co robi krwawy stolec bez bólu?
Jak leczyć wzdęcia?Jak leczyć wzdęcia?
Płynne zielone stolce u dorosłych: przyczyny i leczeniePłynne zielone stolce u dorosłych: przyczyny i leczenie
Jak leczyć biegunkę w domu?Jak leczyć biegunkę w domu?
Krzesło wzór karmienia niemowlątKrzesło wzór karmienia niemowląt
Przyczyny krwawienie z odbytuPrzyczyny krwawienie z odbytu
Lekkie krzesło u dorosłych: Przyczyny przebarwieńLekkie krzesło u dorosłych: Przyczyny przebarwień
ChromhidrosisChromhidrosis
Częste stolce u dorosłych: objawy choroboweCzęste stolce u dorosłych: objawy chorobowe