Rinzai

Opis spóźniona na 19.05.2014
- Nazwa łacińska: Rinza
- Kod ATC: N02BE71
- Substancja czynna: Paracetamol (paracetamol) Kofeina (Coffein), chlorowodorek fenylefryny (Fenylefryna) chlorfenamina maleinianu (chlorfenamina)
- producent: UNIQUE FARMACEUTYCZNE Laboratories, Indie
Skład Rinzai
Kompozycja zawiera Rinzai leku (na tabletkę): paracetamol - 500 mg chlorowodorek fenylefryny - 10 mg kofeina - 30 mg maleinian chlorfenamina - 2 mg.
Dodatkowe materiały: stearynian magnezu, parahydroksybenzoesan metylu sodu, skrobia kukurydziana Sól sodową karboksymetylocelulozy skrobi, koloidalna krzemionka, powidon (K-30)talk, barwnik karmin.
Formularz uwolnienie
Jest on dostępny w tabletkach okrągłego płaskiego kształtu bez powłoki z karbem na jednej stronie oraz ściętą krawędź, różowego koloru z białymi plamami i kolorze bordowym. 10 z tych tabletek w jednym opakowaniu typu blister kartonu w jednym blistrze.
Efekty farmakologiczne
- psychostymulantem;
- antikongestivnoe (zmniejszenie obrzęku);
- przeciwhistaminowy;
- przeciwbólowe;
- przeciwgorączkowy.
Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne
farmakodynamika
Rinzai - kombinacja leków, lista jego skutków jest sumą efektów składników leku.
paracetamol ma środek przeciwbólowy i efekt przeciwgorączkowy. Łagodzi ból głowy, pleców, stawów, gardła, ból wynikający z przeziębienia i zmniejsza wysokie temperatury ciała.
Paracetamol inhibituje enzymy cyklooksygenazy-1 i cyklooksygenazy-2, zmniejsza syntezę prostaglandynyi działa w centrum termoregulacji układu nerwowego. W tkankach w stanie zapalnym zablokowane przez enzymy specyficzne, aby inaktywacja cyklooksygenazy-1 i -2 w nich jest bez znaczenia, to wyjaśnia nieznaczny Działanie przeciwzapalne. Jednak, paracetamol jest skuteczny w zatrzymując produkcję prostaglandyn w komórkach układu nerwowego, w wyniku, tylko on obniża gorączkę i nie wpływa na normalną temperaturę ciała. Paracetamol nie wpływa na błonę śluzową żołądka, w przeciwieństwie do innych NLPZ. Paracetamol w dawkach terapeutycznych nie ma wpływu na metabolizm wody mineralnej i wymiany innych.
fenylefryny Odnosi się do agonistów alfa-adrenergicznych. Zmniejsza światło naczyń krwionośnych, co powoduje zaczerwienienie i obrzęk obejmuje śluzowej nosogardzieli, nosa i zatok przynosowych.
chlorfenamina bloker receptora histaminy i ma Efekt anty-alergiczne, i zmniejsza obrzęki i przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, jamy nosa i zatok zmierza do osłabienia wysiękowego objawów.
kofeina Ma stymulujący wpływ na układ nerwowy, który zmniejsza zmęczenie i senność, co prowadzi do zwiększenia wydolność fizyczną i psychiczną. Wzmacnia i przyspiesza działanie przeciwbólowe paracetamolu.
Farmakokinetyka
Paracetamol jest szybko wchłaniany z środkowych częściach układu pokarmowego, jest aktywnie wiąże się z białkami osocza. Najwyższe stężenie we krwi - po 1 godzinie po wypiciu. Paracetamol może przenikać przez Bariera krew-mózg i łożysko.
wskazania
Z tego co Rinzai medycyny pomoc? Większość ludzi, przynajmniej raz odwiedził aptekę, widzieli na półce ten lek i zadać to pytanie.
Zimą i jesienią jest łatwo złapać przeziębienie, wraz przekrwienia błony śluzowej nosa i gorączki, z której pomaga Rinzai. Lek łagodzi ból głowy i ból zęba, ból w stawach, mięśniach, nerwoból, ból oparzeń, urazów. Jednak nie wszyscy pacjenci nie lubią biorąc pigułki, z których preferowane analogi leku w innych formach (na przykład, w proszku).
katar (Z włączeniem alergicznego) zapalenie gardła i zapalenie zatok Są także wskazania do podawania leku.
Przeciwwskazania
- Nadwrażliwość Lek i jego składników;
- nadciśnienie tętnicze w ciężkie;
- dotkliwy miażdżyca naczynia serca;
- dotkliwy niewydolność serca, Łącznie zaburzenia rytmu;
- dotkliwy nerka i niewydolność wątroby;
- piloroduodenalnoy przeszkoda;
- nieodłączne wzrost bilirubina we krwi;
- Zespół Dubina-Johnsona;
- astma oskrzelowa;
- przewlekłe obturacyjne choroby płuc; objawy
- pheochromocytoma;
- nadczynność tarczycy;
- cukrzyca;
- choroby krwi;
- zmniejszenie zawartości leukocyty lub hemoglobina we krwi;
- zwiększone ciśnienie śródgałkowe i jaskra;
- bezsenność;
- przerost prostata z utrudnione oddawanie moczu;
- padaczka i stan drgawkowy;
- uzależnienia od alkoholu;
- wiek poniżej 15 lat;
- Ciąża i laktacja;
- nadwrażliwość na pochodną ksantyny (teobromina, teofilina).
Nie dotyczy antydepresanty, Beta-blokery, inhibitory monoaminooksydazy (MAO) oraz w półksiężyca po odebraniu inhibitorów MAO.
skutki uboczne
W większości przypadków lek jest dobrze tolerowany przez pacjentów. Efekty uboczne są rzadkie i jest na ogół związane z długotrwałym stosowaniu leku w dawkach większych niż te określone w instrukcji.
Możliwe działania niepożądane:
- naruszenia przez przewód pokarmowy - zgaga, ból żołądka, zwiększone ślinienie się, brak łaknienia, mdłości, wymioty, opóźnione stolca, biegunka, enzymów wątrobowych i inne zaburzenia wątroby gepatonekroz (Stosowane w wysokich dawkach);
- Zaburzenia metaboliczne - hipoglikemia;
- - zaburzenia pracy serca, kołatanie serca bradykardia, arytmia, duszność, ból w sercu;
- Zaburzenia naczyniowe - zwiększenie ciśnienie krwi;
- Zaburzenia neurologiczne - niepokój, osłabienie, bóle głowy, drażliwość, bezsenność, drażliwość, depresja, dyskineza, szumy uszne, stan konwulsyjne, śpiączka;
- Zaburzenia psychiczne - omamy;
- zaburzenia układu moczowo-płciowego - jadeit, dysuria, kolka nerkowa, trudności w oddawaniu moczu;
- Układ krwiotwórczy - niedokrwistość (W tym aplastyczna i hemolitycznie) pancytopenia, neutropenia, agranulocytoza, małopłytkowość, leukopenia;
- zaburzenia układu oddechowego - skurcz oskrzeli u pacjentów z alergią na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
- zaburzenia narządów wzroku - suchego oka, rozszerzenie źrenic, zaburzenia zakwaterowania, zwiększonego ciśnienia śródgałkowego;
- zaburzenia układu odpornościowego - wysypka na skórze, pokrzywka, swędzenie, toksyczna nekroliza naskórka, wstrząs anafilaktyczny, zespół Stevensa-Johnsona, obrzęk naczynioruchowy.
Instrukcje użycia Rinzai
Instrukcje dotyczące Rinzai wyraźnie mówi o tym, jak brać pigułki, a nie inny sposób wielość i przyjmowania instrukcji na proszek Rinzai sępa.
Dozowanie - ustny. Dorośli i dzieci w wieku poniżej 15 lat, aby wziąć jedną tabletkę co 6-8 godziny, nie więcej niż pięć dni. Lek należy przeprowadzić w ciągu pół godziny po jedzeniu. Spłukać niezbędną ilość wody. Maksymalna dawka - 4 tabletek na dzień.
przedawkować
Przedawkowanie paracetamolu. Paracetamol jest toksyczny wpływ na dorosłych po podaniu dawki 10-15 gramów. Objawami przedawkowania:
- blada skóra, utrata apetytu, nudności, biegunka, dolegliwości żołądkowe;
- wzrost poziomu bilirubina, Spadek wartości protrombiny;
- efekt hepatotoksyczne - ból w prawym podżebrza, osłabienie, pocenie się, żółtaczka, powiększenie wątroby, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych;
- w rzadkich przypadkach może rozwinąć gepatonekroz z dodatkiem wątroby encefalopatia (Pogorszenie funkcji poznawczych i funkcjonowania wyższej aktywności nerwowej) rozsiane wykrzepianie wewnątrznaczyniowe, kwasica metaboliczna, hipoglikemia, zaburzenia rytmu, stan konwulsyjne, śpiączka, obrzęk mózgu, upadek.
Jeszcze rzadziej zaburzenia czynności wątroby mogą rozwijać się błyskawicznie z jednoczesnym połączeniem niewydolności nerek. Gdy otrzymasz bardzo duże dawki są możliwe: splątanie, pobudzenie, zaburzenia snu, zawroty głowy, zaburzenia rytmu serca, rozwój zapalenia trzustki. Z długotrwałych wysokich dawek leku może rozwijać aplastyczna niedokrwistość, neutropenia, agranulocytoza, pancytopenia, leukopenia, małopłytkowość.
Objawy przedawkowania chlorowodorku fenylefryny: zawroty głowy, dezorientacja, niemiarowość, drżenie kończyn, nerwowość, niepokój.
Przedawkowanie objawy maleinian hlorfenmin: rozszerzone źrenice, światłowstręt, suchość w ustach hipertermii, jelit, bradykardia, niedociśnienie.
Objawy przedawkowania kofeina: Ból głowy, drżenie, lęk, wygląd przedwczesnych pobudzeń.
Leczenie przedawkowania: płukanie żołądka, węgiel aktywowany, leczenie objawowe (metionina po 8 godzinach i N-acetylocysteina Po 12 godzinach przedawkowania), monitorowania oddychania zewnętrznego i aktywność serca. Kiedy zajęcie zaleca się odbiór diazepam.
wzajemne oddziaływanie
Unikać otrzymujących skojarzone z innymi Rinzai preparaty zawierające fenylefryny, paracetamol, chlorfenamina lub kofeina.
Rinzai wzmacnia efekt Beta-blokery, inhibitory MAO i leki uspokajające leki. Podczas odbioru rinzai leki przeciwdepresyjne, przeciwpsychotyczne, przeciw chorobie Parkinsona i leki mogą pojawić się zatrzymanie moczu, suchość w ustach, zaparcia.
Paracetamol zmniejsza skuteczność leków moczopędnych i zwiększa możliwość efektów toksycznych w wątrobie, a jednocześnie przy barbiturany, karbamazepina, difeninom, ryfampicyna.
barbiturany zmniejszyć przeciwgorączkowe działanie paracetamolu. Szybkość wchłaniania paracetamolu w przewodzie pokarmowym, może być zwiększona, gdy łączy się z metoklopramid i domperidon. Paracetamol zwiększony efekt w kombinacji z kwasem askorbinowym kodeina, chlorfenamina, skopolamina, propyfenazon i kofeina. paracetamol z niesteroidowe leki przeciwzapalne To zwiększa ryzyko powikłań nerkowych. Jednym z głównych składników chlorowodorek fenylefryny lek wykazuje właściwości adrenomimetic w połączeniu z trój- antydepresanty.
Zastosowanie tabletek rinzai zmniejsza zdolność guanetidina zmniejszyć ciśnienie. Dzielenie chlorowodorek fenylefryny digoksyna tabletki i inne glikozydy nasercowe może prowadzić do niemiarowość a nawet atak serca. Zmniejszyć skuteczność fenylefryny Beta-blokery Inne środki przeciwnadciśnieniowe (np rezerpina i metylodopa).
maleinian chlorfenamina To wzmacnia działanie uspokajające barbiturany, neuroleptyki, uspokajające, znieczulające, narkotyczne leki przeciwbólowe.
kofeina jako część Rinzai poprawia biodostępność inny Przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, poprawia to działanie pewnymi pochodnymi ksantyny, alfa- i beta-agonistów, psychoaktywne fundusze. cymetydyna, izoniazyd, hormon antykoncepcyjne nasilać działanie kofeiny. Kofeina redukuje efekt z recepcji opioidowe środki przeciwbólowe, leki uspokajające, środki na znieczulenie i leki hamowania czynności ośrodkowego układu nerwowego. Kofeina zmniejsza stężenie litu w krwi.
Warunki sprzedaży
Lek ten jest dostępny bez recepty.
warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze do 250 ° C, w suchym miejscu, z dala od światła słonecznego. Trzymać z dala od dzieci.
okres trwałości
3 lata.
Przestrogi
Nie należy przekraczać dawki podanej w instrukcji. Nie stosować razem z leki uspokajające, nasenne i innych leków zawierających paracetamol lub innych substancji obecnych w kompozycji Rinzai.
Lek podaje się tylko jako lekarz w przypadku pacjentów: nadciśnienie, BPH, arytmie, pheochromocytoma, opóźnienie oddawania moczu.
Jeśli lek jest niezbędne do korzystania przez długi czas, wymagany monitoring stanu funkcjonalnego wątroby i krwi stanie.
W okresie leku nie powinno być nadużywane do kawy mocnej herbaty, tonik inne napoje z powodu możliwych problemów ze snem, a także pojawienie się drażliwość, kołatanie serca, zawroty głowy, niemiarowość.
Aplikacja Rinzai może mieć wpływ na wynik kontroli dopingowej.
Jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem.
analogi Rinzai
analogi narkotyków są Rinzai Antigrippin, Gripaut, Gripeks aktywami, Coldrex, Paralia Extra, Antiflu, Theraflu, Fervex, Kombigripp Hotsip, Rinzasip.
Rinzai lub Theraflu - co jest lepsze?
Najczęściej zadawane pytanie efektywności porównawczej tej grupy leków. W Rinzai zawartości paracetamolu jest wyższa niż w Theraflu, a ten ostatni nie jest kofeina. Stąd oczekiwany efekt terapeutyczny z recepcji Rinzai wyższa niż z otrzymywania Terflu. Jednak warto pamiętać, że wyższa zawartość substancji czynnych zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
dla dzieci
Dzieci w wieku poniżej 15 Lek jest przeciwwskazany.
z alkoholem
W trakcie leczenia tym lekiem trzeba zrezygnować z używania alkoholu.
z antybiotykami
należy powstrzymać się od jednoczesne podawanie Rinzai i hepatomegalia nefrotoksyczne i antybiotyków.
Rinzai w ciąży i laktacji
Ciąża i laktacja są przeciwwskazania do przyjmowania Rinzai.
Recenzje Rinzai
Liczne opinie lekarzy i pacjentów miało pozytywny kolor, prawie żadnych przypadków przedawkowania lub występowanie działań niepożądanych wiadomości.
Często istnieje spór o leku wśród konsumentów - jest antybiotyk czy nie? Rinzai nie stosuje się antybiotyki lub ich substytuty i ma działanie przeciwbakteryjne.
Cena Rinzai
Cena tabletek w Rosji około 80 rubli - o ile istnieją tabletki o podobnym składzie. Opakowanie Cena Rinzasip (Proszek 10 cz.), Około 30% lub więcej tabletek.
Na Ukrainie, średni koszt Rinzai - 113 hrywien.