DuranHedt.com

Zaburzenia obwodowego układu nerwowego. polineuropatia

Zaburzenia obwodowego układu nerwowego. polineuropatia

W organizmie nerwów obwodowych odpowiedzialny za komunikację i konkretnego narządu ośrodkowy układ nerwowy. To co sprawiło, wszystkie ruchy, które dana osoba robi. Jeśli wystąpi awaria dostarczenie takiego połączenia, to osoba przejawia stan patologiczny zwany neuropatia.

Struktura obwodowego układu nerwowego

Obwodowy układ nerwowy osoba łączy narządów i kończyn do ośrodkowego układu nerwowego. Neurony PNS znajdują się w korpusie zewnętrznym CNS, czyli mózg i rdzeń kręgowy.

Obwodowym układzie nerwowym osoby rzeczywiście nie ma takiej ochrony jak OUN, więc to może być narażone na działanie toksyn, a także uszkodzone mechanicznie. W konsekwencji, obwodowy układ nerwowy - stosunkowo częstym zjawiskiem. Ich obróbki, a także leczenie chorób, które wpływają na ośrodkowy układ nerwowy, należy przeprowadzić natychmiast. Postanowił podzielić obwodowego układu nerwowego somatyczny układ nerwowy i autonomiczny układ nerwowy.

Obwodowy układ nerwowy człowieka ma pewną strukturę. Składa się on z zwoje, nerwy, jak również zakończeń nerwowych i zmysły specjalne. Zwoje - klaster neuronów, które składają się z wiązki o różnych wymiarach w różnych miejscach w ciele ludzkim. Sklasyfikowany dwa rodzaje zwojów - rdzeniowego i autonomicznego.

Nerwy PNS są wyposażone w dużą liczbę naczyń krwionośnych. Składa się on z włókien nerwowych, a każdy nerw składa się z różnych ilości włókien. Pokonać któregokolwiek z NTC składników prowadzi do tego, że jego funkcja jest osłabiona. W konsekwencji, rozwój chorób obwodowego układu nerwowego.

Zaburzenia obwodowego układu nerwowego

Zaburzenia obwodowego układu nerwowegoWśród chorób, które mają wpływ na układ nerwowy, następujące odmiany wyróżnia się: stwardnienie mononeuropatię, ogniskowej mononeuropatię, polineuropatia.

Wraz z rozwojem ogniskowe neuropatii dotknięte indywidualne splot nerwów, część lub kręgosłupa. Ta strata jest wynikiem urazu, silnej presji lub wpływu innych czynników. W konsekwencji, w obszarze zagrożonym są obserwowane naruszenia motor, wrażliwy i wegetatywny charakter.

na stwardnienie mononeuropatię jednocześnie wpływa nie tylko jeden, ale kilka pni nerwowych. Porażka nie jest symetryczna. Zazwyczaj takie patologii u pacjentów naczyń, neurofibromatosis, niedoczynność tarczycy, sarkoidoza i in.

na polineuropatia jest symetryczny uszkodzenie włókien obwodowy zawierający rozproszoną postać. Wśród przyczyn objawów polineuropatii jest określane przez stan zapalny układu nerwowego, poważnych naruszeń w żywieniu i metabolizm endogennego zatrucia. Polineuropatia rozwijają się u pacjentów z chorobami układowymi i zakaźnych w następstwie szczepienia. To jest chorobą ogólnoustrojową jest często obserwowane u pacjentów zcukrzyca aharnym i przewlekłego alkoholizmu.

Przyczyny polineuropatii

Ostra polineuropatia prowokuje szereg różnych czynników. Najczęściej ostrą postacią choroby zachodzi pod wpływem infekcji bakteryjnych, które są zaopatrzone toksykoza. Ponadto, jako przyczyny ostrej polineuropatii określano autoimmunizacji, zatrucia, stosowanie wielu leków, w szczególności, antybiotyki, a także tych produktów, które są wykorzystywane podczas chemioterapii. Choroba może wystąpić u osób cierpiących na raka, którym towarzyszy uszkodzenie nerwów.Przewlekłe polineuropatia rozwija się pod wpływem cukrzycy, systematycznego spożywania alkoholu, ograniczenie funkcji tarczycy, niewydolność wątroby, brak ciało witamina B12 lub nadmiar witamina B6.

Częściej niż obecnie przewlekłą postacią choroby rozwija się jako konsekwencja ciągłego wysokiego poziomu cukru we krwi pacjenta, który nie podjęcia środków w celu jego zmniejszenia. W takim przypadku, oddzielne formy choroby określa się - polineuropatia cukrzycowa. Ustawianie polineuropatii diagnoza i leczenie pacjenta, lekarz musi wziąć pod uwagę te czynniki, które wpłynęły na jego rozwój.

Objawy polineuropatii

Choroby obwodowego układu nerwowegoGłównym objawem klinicznym jest obecność zaburzeń ruchowych polineuropatii i zaburzeń czuciowych i zaburzeń układu autonomicznego. W większości przypadków dotkniętych włókna nerwowe polineuropatia największą długość. Dlatego początkowo objawy pojawiają się w dystalnych kończyn. Ze względu na rozproszonego charakteru uszkodzeń obserwowanych włókien nerwowych symetryczny się objawów.

W rozwoju polineuropatii u ludzi stanowi naruszenie wrażliwości, manifestację objawów autonomicznych i motorycznych. Najczęstszym naruszeniem funkcji ruchowych u chorych z polineuropatii jest niedowład, towarzyszy hipotonia i zanik mięśni. Niedowład najczęściej cytowane w kończynach. W przypadku ciężkiej choroby polega proces mięśnie tułowia i głowy. Aby rozróżnić dwa rodzaje objawów polineuropatii: ujemny i pozytywny objawy. ujemny objawów niedoczulica, osłabienie, a następnie mięśni, ataksja sensoryczny (zaburzenie koordynacji ruchów), zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego, puls fiusirovanny, mocne lub słabe pocenie, impotencja. Objawy pozytywne są drżenia, neyromiotoniya, drgania pęczkowe, parestezje, wyrazem bólu i zespołu niespokojnych nóg, wysokie ciśnienie krwi, tachykardia, kolki jelitowej.

Zaburzenia czułość w polineuropatii może być bardzo zróżnicowany. Zatem, czułość może zejść jak również całkowicie nieobecne. Okresowo obserwowano parestezje (mrowienie i „kury”), jak i ból o różnym charakterze. Na przykład, ból może wystąpić jako reakcja na nie bolesnego bodźca. Ponadto, ból może być spontanicznie.

także opisywany jest polineuropatia nerwoból, objawia się bólem w miejscu unerwienia nerwu. Z reguły jest to zwykle przenika ból lub zamiatać. Jest również oczywiste, kauzalgia. To spalanie i uporczywy ból, który rozwija się w miejscu unerwienia nerwu z powodu kontuzji. Jednocześnie często rozwijają różnorodne zaburzenia autonomicznego, zaburzeniami odżywiania tkanek.

Innym przejawem polineuropatii związanej z autonomicznego układu nerwowego, jest zaburzenia erekcji U mężczyzn, charakteryzujących się zaburzeniami erekcji i niemożności wykonywania normalnego współżycia seksualnego.

klasyfikacja

Oceny choroby, specjaliści zidentyfikować ostry, podostre i chroniczny polineuropatia. W ostrej postaci choroby objawy stają się bardziej wyraźne kilka dni lub tygodni po wystąpieniu choroby. Podostre polineuropatia charakteryzuje się wzrostem objawów przez kilka tygodni. Ale one nie występują więcej niż dwa miesiące. Przewlekła polineuropatia może rozwijać się przez kilka lat.

wyróżniają się toksyczny polineuropatia (Inna nazwa tej choroby - zespół Guillain-Barré), W którym jedna faza przez wskazane. Dlatego, objawy nasilają się raz, po czym choroba stopniowo ulega zmniejszeniu. Początkowo, pacjent może wykazywać objawy zakażenia, choroby przewodu pokarmowego i układu oddechowego.

To wyróżnia się jako porfiriynaya polineuropatia, zapalna polineuropatia demielinizacyjna, występujący z okresowymi nawrotami i remisji. Kiedy jest następny zaostrzenie choroby, deficyt neurologiczny za każdym razem jest coraz głębsza.

na polineuropatia aksonów Choroba rozwija się stopniowo, w pierwszej kolejności, jest zaangażowany dalszą nogę. W tego typu polineuropatii w mięśniach pacjenta bardzo szybko są zmiany troficzne, zaniepokojony bólem, zaburzeniami czynności układu autonomicznego. Pacjent jest oznaczony czuciowych i ruchowych awarię.

na polineuropatia demielinizacyjna Pacjent wcześnie przejawia odruchy. Naruszone wrażliwość mięśni i stawów. W zachodzących procesów i bliższych i dalszych końcach, z bardziej wyraźnym niedowładem, jednak zanik mięśni jest mniejszy.

diagnostyka

Polineuropatia u dzieckaPrzy odpowiednim podejściu do ustalenia rozpoznania, aby określić obecność polineuropatii u ludzi nie jest łatwe. Co do zasady, eksperci mają trudności w określeniu etiologii choroby. Aby uzyskać dokładny obraz, pacjent jest przypisany do przeprowadzenia analizy klinicznej Croi i moczu w celu ustalenia zawartości glukozy we krwi enzymów, mocznik, wątroby. przeprowadzono również badanie radiologiczne klatki piersiowej, elektroforezy białek osocza. W niektórych przypadkach, przeprowadzić badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej przepisane pacjentom. Tam gdzie wskazano możliwe instrumentalne badania układu moczowo-płciowego, układu pokarmowego, ogrodzenia nakłucia lędźwiowego testów na obecność choroby reumatyczne.

leczenie

Przypisywanie schemat terapii polineuropatia, lekarz jest zobowiązany do kompleksowego podejścia do tego problemu. Biorąc pod uwagę fakt, że w tej chorobie często występują procesy autoimmunologiczne, pacjent powinien natychmiast podać e fundusze powołanie glikokortykosteroidów (prednizolon), A także leków, które są zdolne do hamowania procesów immunologicznych w organizmie. Ponadto, leczenie polineuropatii zastosowanie dużych dawek witamin, głównie grupa B i witamina C, sól potasowa. Terapia jest powoływana dieta, które pacjent musi ściśle przylegać do pewnego okresu. praktykowane jest również stosowanie środków antyhistaminowych i środków, których działanie polega na poprawę przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. mianowany również terapii odtruwania. Aby to zrobić, pacjent jest wstrzykiwany dużo płynów, aby zapewnić eliminację toksyn z krwi. Krew również oczyszczane za pomocą hemosorption i plazmaferezy.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że leczenie polineuropatii jest przypisany na podstawie przyczyn, które wywołały takie zaburzenia. Tak więc, jeśli czynnikiem w rozwoju tej choroby jest zbyt wysoki w organizmie witaminy B6, po normalizacji jego poziomu takich objawów zniknie. Polineuropatia cukrzycowa jest spowolnienie, a objawy stają się mniej widoczne, jeśli stale monitorować poziom cukru we krwi. Podczas leczenia zaburzenia czynności wątroby, rak nerek stopniowo znika, a objawy polineuropatia. W przypadku pacjentów, niektóre choroby nowotworowe guza usunięto chirurgicznie, w niektórych przypadkach, eliminuje nacisk na nerw i, w konsekwencji, objawy polineuropatia przestanie. Przy niedoczynności tarczycy jest praktykowane za pomocą terapii hormonalnej. Kiedy polineuropatia alkoholowa w organizmie brakuje witaminy B, a kwas foliowy. Jeśli wyeliminować toksyczne działanie alkoholu, a także uzupełnienia niedoboru witamin, stan pacjenta jest normalne.

Ale czasami ustalić, jaką wywołała powodu przejaw choroby, jest to niemożliwe. W tym przypadku leczenie neurologiczne zaburzenie zapewnia ulgę w bólu i zmniejszenie osłabienia mięśni.

Praktykowane środki przeciwbólowe recepcji, niektóre są również skuteczne zabiegi fizyczne. Jeśli taktyka leczenia choroby został zbudowany prawidłowo i terminowo terapia jest stosowana w większości przypadków, choroba może być wyleczona skutecznie.

Metody rehabilitacji po chorobie należą fizykoterapia, fizjoterapia, masaże. Jest to ważne w fazie rehabilitacji i pełni.

Tradycyjne metody leczenia polineuropatii polega na pobraniu opłaty ziołowe o wysokiej zawartości witamin i wzmocnienia efektu zastosowanie odpowiedniej aktywności fizycznej, termiczne.

Aby zapobiec rozwojowi tej choroby, ważne jest, aby leczyć choroby podstawowej, jak tylko wykrywać i zapobiegać skutków toksycznych przy pracy z niebezpiecznymi substancjami.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Objawy nerwowym kaszelObjawy nerwowym kaszel
Nowe lekarstwo na paraliżNowe lekarstwo na paraliż
Podwojenie przed oczamiPodwojenie przed oczami
Jak niebezpieczne jest masturbacja?Jak niebezpieczne jest masturbacja?
Nowa metoda z użyciem komórek macierzystych grzebienia neuronalnegoNowa metoda z użyciem komórek macierzystych grzebienia neuronalnego
Wzrokowego (zapalenie nerwów)Wzrokowego (zapalenie nerwów)
Jak wzmocnić system nerwowy dziecka?Jak wzmocnić system nerwowy dziecka?
Wysypki w postaci pęcherzyków (pryszcze) na skórzeWysypki w postaci pęcherzyków (pryszcze) na skórze
BliznaBlizna
Valerianahel instrukcja obsługiValerianahel instrukcja obsługi
» » » Zaburzenia obwodowego układu nerwowego. polineuropatia