DuranHedt.com

Opadające powieki) (ptosis

Opadające powieki) (ptosis

wypadnięcie - z języka greckiego oznacza „upadek”. Termin ten jest stosowany w medycynie, jest określona przez pominięcie (zmiana położenia) każdego narządu. Opadanie powiek oczy wyrażały opadanie powiek górnych powieki.

Jak pominięcie?

ptosis wieku Występuje zarówno u dzieci jak i dorosłych. Górna pokrywa opadanie powiek może być wrodzona lub nabyta (objawiające powodu pewnych powodów). W zależności od stopnia nasilenia choroby ustalony pełny (Źrenica jest całkowicie zakryty przez górną powiekę) częściowy górną powiekę ptozy (jedna trzecia źrenicy u góry zamknięty) i niekompletny ptozy (zamknięte dwie trzecie źrenicy).

Istnieje również klasyfikacja w zależności od stopnia uszkodzenia: w jednostronny postać choroby występuje tylko opuścił powieki opadanie powiek lub prawo wieku. na dwustronny - wpływa tylko dwa oczy. Czasami zdiagnozowano dolną powiekę opadanie powiek.

To patologia występuje nie tylko u dorosłych: wystarczająco częstym zjawiskiem - opadanie powiek u dzieci.

Jeżeli dana osoba rozwija opadanie powiek oka może się wydawać, że nie jest to szczególnie istotny problem. opadanie powieki lewego oka i prawego oka wydaje się początkowo tylko defekt kosmetyczny. Nie należy jednak zapominać, że ta choroba jest poważna przeszkoda na wizji. To nie pozwala pacjentowi w pełni zobaczyć, dlatego musi on stale rozciągnąć brwi do oczu z takiej ingerencji. W niektórych przypadkach, nawet rzucić z powrotem głowę, aby zobaczyć normalnie. Dlatego z taką chorobą osoby jakości życia znacznie się pogarsza.

Pacjenci często rozwijają podrażnienia, jest zmęczenie oka, jako że człowiek jest zmuszony do ciągłego wysiłku, aby otworzyć prilgat normalnego przeglądu. Często rozwija się u takich ludzi zez, jak również podwójne widzenie. Człowiek czasami nie zakrywają całkowicie oczu, jest ograniczona mobilność górnej powiece. Często nie jest suchość w oczach. Uszkodzony narząd wzroku stopniowo pogarsza się i notatki niedowidzenie - odchylenie od widoku w tym samym kierunku.

Dlaczego manifest pominięcie?ptosis wiekuPominięcie wieku może wynikać z wielu przyczyn. Przyczyny zaniechania wieku, który jest nieodłączny w naturze, często wiąże się z czynnikiem dziedzicznym. Jeżeli jedno z rodziców wspomniano powiek opadanie powiek, jest prawdopodobne, że choroba będzie miała dziecko. Co do zasady, przyczyny zaniechania górnej powieki wrodzoną rodzaju związanego z niedorozwojem mięśni, który stanowi, unosząc górną powiekę. Również rodzaj choroby wrodzone może wiązać się z Patologia okoruchowy jądra nerwu, słabość mięśni górnych rectus oka. W rzadszych przypadkach wrodzonego wypadnięcie z górnej powiece, w wyniku innych patologii (npzespół alpebromandibulyarny, anormalnie krótkie szpary powiekowej). ptosis leczenie wieku w tym przypadku odbywa się tylko po dokładnej definicji przyczyn, które wywołały chorobę.

Nabyte opadanie powieki dolnej i górnej jest bardziej powszechne. W tym przypadku, w zależności od przyczyny choroby, opadanie powiek jest podzielony na kilka odmian. Powodem jest koniecznie uwzględnić w diagnostyce, ponieważ wpływa na leczenie dolnej powieki opadanie powiek. Fakt, że pacjent wymaga korekty górnej powieki, czasami nawet od widocznego na zdjęciu.

neurogenny ptosis - konsekwencją paraliżu nerwu okoruchowe. Ten objaw jest obserwowane u pacjentów z guzy, neuropatia cukrzycowa, tętniaki wewnątrzczaszkowe.

Formularz miogenna Ten objaw występuje u pacjentów miastenię. W tym przypadku nie może być obustronne opadanie powiek. Ze względu na obciążenia w oku pacjenta rozwijającego podwójne widzenie.

rozcięgnową ptosis typowe dla ludzi w podeszłym wieku, którzy mają mięsień, który podnosi powieki, stopniowo oddalając się od płyty, do którego jest podłączony. W rezultacie napięcie znika wieku i jej utrwalenie. Ten objaw może wystąpić u osoby, która miała kontuzję.

Formularz mechaniczny objaw - w wyniku bliznowacenia lub guza powodując powieki poziomo skrócony.

Opadanie powiek jest zdefiniowany jako fałszywą, powodują, że jest zbyt duże fałdy skóry nad okiem. Również takie zjawisko można zaobserwować u osób z zeza i hipotonia gałki ocznej

Jak pozbyć się zaniechania?

ptozy zabiegLekarz, który diagnozuje, nie identyfikuje bezpośrednio opadanie powiek, a przyczyną, że wywołał wygląd tego objawu. Podczas diagnozy lekarz jest zobowiązany do szczegółowego badania, aby dowiedzieć się, gdy choroba objawia się, czy opadanie powiek zaobserwowano w którymś z bliskich krewnych, czy dana osoba ma przewlekłą chorobę. Pamiętaj, aby zidentyfikować wrodzoną lub nabytą formę wystąpienia choroby u pacjenta.

Pamiętaj, aby przeprowadzić rutynowe badanie okulistyczne, w trakcie którego jest ustalana przez ostrości wzroku, zaburzenia pola widzenia, ciśnienia wewnątrzgałkowego. Sprawdzić oczy, także przypisane MRI i CT mózgu, jeśli to konieczne.

Leczenie górnej powieki opadanie powiek odbyła konserwatywny i chirurgicznie. Jak wyleczyć bez operacji opadanie powiek, należy uznać jedynie tych pacjentów zdiagnozowanych z neurogennego postaci choroby. W tym przypadku leczenie opadaniem twarzy prowadzi się w celu przywrócenia funkcji nerwowych. Praktykowane technik fizjoterapii, leczenie miejscowe. Jeśli konserwatywna korekta ptosis wieku nie daje rezultatów, wtedy pacjent potrzebuje operacji. Ptosis czasami korygowane przez tymczasowo mocowania plastra powiekę, jednak metoda ta jest niewygodna do tej samej osoby stwarza dyskomfort kosmetycznych.

Ale najczęściej leczenia opadające powieki, a także leczenie grawitacyjne opadanie powiek osób odbyło chirurgicznie. Lekarze ostrzegają, że odłożenie operacji i praktykować leczenie górnej powieki opadanie powiek nie powinno być w domu. Szczególnie ważne jest, aby ustalić, jak traktować górną powiekę opadanie powiek, jeśli dziecko jest chore. U dzieci, jest aktywny tworzenie postawy i narządu wzroku, ptozę może więc negatywnie na wywołującą organizmu. Interwencja chirurgiczna w tym zakresie nie prowadzi się dla dzieci w wieku poniżej trzech lat, ponieważ przed tym wieku nadal jest aktywnym powstawanie szczelin oczu i powiek. Małe dzieci mogą pociągnąć plaster na skórę, ale w nocy to koniecznie muszą być usunięte. Jednak ta metoda jest praktykowana tylko tymczasowo.

Jeśli jest brak mobilności wieku, jest przymocowany do rąbka przedniej mięśni. Operacja ta nie powoduje komplikacji w przyszłości. resekcja mięśni odbywa się w niektórych przypadkach. Istnieją także inne opcje interwencji chirurgicznej. Zgodnie z ogólną zasadą, operacja odbywa się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, odbywa się szybko i bez silnego bólu. Po 3-5 dniach, szwy są usunięte, a po kilku dniach osoba może prowadzić normalne życie. Po zabiegu, aby ponownie stan, w większości przypadków nie rozwijają.

W przypadku braku w odpowiednim czasie i prawidłowego leczenia opadaniem w trakcie czasu osoba rozwija zez, niedowidzenie, pogorszenie wzroku.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Niekontrolowane ruchy powiek, głowy, ramion, rysunek w brzuchuNiekontrolowane ruchy powiek, głowy, ramion, rysunek w brzuchu
Obrzęk górnej powiekiObrzęk górnej powieki
Nowotwory okaNowotwory oka
Gastroptosis (ptozy żołądka)Gastroptosis (ptozy żołądka)
MiastenięMiastenię
Nerwowy skurcz oczu (TIC)Nerwowy skurcz oczu (TIC)
Gradówka dolną powiekę: objawy i metody uzdatnianiaGradówka dolną powiekę: objawy i metody uzdatniania
Tłuszczowych przepuklina wiekuTłuszczowych przepuklina wieku
Asian kształt oczuAsian kształt oczu
Pominięcie górnej powiecePominięcie górnej powiece
» » » Opadające powieki) (ptosis