DuranHedt.com

Paraproctitis

paraproctitis

paraproctitis (Z greckiego paraproctitis, od greckich paraproktos - .. «pobliżu odbytu„, a choróbsko - "zapalenie") - zapalenie ropne włókno, który otacza odbytnicy. choroby paraproctitis 15% wszystkich zmian odbytnicy. rozróżniać ostry i chroniczny formą choroby. przewlekły wrzód Zwykle występuje od nieleczonych ostrej formie.

Choroba jest spowodowana przez działanie mikroorganizmów - gronkowce, paciorkowce i odmieniec, wprowadzania do odbytnicy przez gruczoły szczeliny odbytu, błonę śluzową i z krwią od sąsiednich organów zapalnym. W konsekwencji, w tamtejszych tkanek okolopryamokishechnyh ropień, która powstaje wokół obrzęk i zaczerwienienie. Czasami przyczyną choroby może stać się konkretne infekcje, np gruźlica. Nieleczony, może rozwijać przewlekły ropień, ropa może dostać się do jamy brzusznej. ropień leczenie - operative, co powinno nastąpić jak najszybciej po rozpoznaniu.

Przyczyny są ropień hemoroidy, Crypto, dostępność szczeliny odbytu. Czasami ropień może być spowodowane przez manipulacje, które zraniły kanału odbytu i nieprzestrzegania zasad higieny osobistej.

Objawy ropnia

W miejscu zakażenia są 4 rodzaje ropnia - podskórny, podśluzówkowe, ischiorectal i miednicy, doodbytniczo. W podskórnych ropnia paraproctitis znajduje się w tkance z dala od zwieracz. Podśluzówkowej ropień proces ropne znamienne przez układ pod błoną śluzową jelita grubego. Ropień tkanki obszar kulszowych utworzone na ischiorectal paraproctitis. Najgłębiej wnika w obrębie miednicy, zapalenie odbytnicy paraproctitis - w tkance miednicy.Paraproctitis objawy: obrzęk i zaczerwienienie, bolesność formacja ropień przestrzeni, ostry ból, które nasiliły się podczas chodzenia, siedzenia, a czasami podczas defekacji. Jest osłabienie, objawy zatrucia, temperatura - niskiej jakości, może być ból w okolicach miednicy. Zakres i charakter bólu zależy od położenia ropnym procesem rozmnażania. Ogólny stan najciężej chorych z głębokich owrzodzeń znajdujących się w miednicy, a są one trudniejsze do wykrycia.

Jeśli po wystąpieniu nieprzyjemnych objawów nie odbywają rozpoznanie ropnia i późniejsze leczenie, ból ma tendencję do intensyfikacji, zatrzymanie moczu i stolca może wystąpić. Jeśli nie przeprowadzenia niezbędnego leczenia, ropień może wybuchnąć i ropa dostaje się do otrzewnej.

Paraproctitis odzyskiwania zwykle kończy się, gdy otwór wrzodów w ścianie jelita wyleczone w innych przypadkach występuje przewlekły wrzód, czemu towarzyszy powstawanie przetoka odbytnica.

diagnoza paraproctitis

paraproctitisPrzewidywanie paraproctitis leczenie zależy od stopnia choroby zaniedbania. chirurg lub coloproctologist słuchać skarg pacjenta, przeprowadzi badanie per rectum. Diagnozowanie ropień podskórny nie jest trudne, można zauważyć, patrząc z infiltracją i zaczerwienienie, tkliwość palpacja. Typ podśluzówkowej ropnia rozpoznano doodbytniczego cyfrowego badania, które wykazały bolesną uszczelnienia w jednej ze ścianek okrężnicy. Aby zdiagnozować dwa inne rodzaje chorób stosowane ultrasonografia.

ropień leczenie

Choroby leczone tylko operacyjnie. W dziale chirurgiczny ropnia jest otwarty, ropa jest usuwany. Ból natychmiast ustępują i pacjent odzyskuje. Jednak jest prawdopodobne, że tworzą przetoki i będą musiały przeprowadzić kolejną operację. Coloproctologist zazwyczaj prowadzi się rodnik operacji, z wyjątkiem otwierania ropień zlikwidowane również jego związek raka jamy ustnej. Operacja ta prowadzi do całkowitego wyleczenia.

Po zabiegu zaleca się pacjentowi lekka dieta, regulowania narkotyków krzesło, witaminy, Ciepłe kąpiele sitz, fizjoterapia. Może być również przypisane do przebiegu leczenia antybiotyki.

Chirurgiczne leczenie ropnia ma korzystny rokowanie, z zastrzeżeniem terminowego działania wysoko wykwalifikowanego lekarza.

powikłania paraproctitis

Jeśli ropień nie jest traktowana szybko, może to prowadzić do przewlekłej ropnia posocznica, Stan zapalny może przejść do innych narządów układu moczowo-płciowego. Powikłania ropnia może wystąpić w niszczeniu ropnej rozwój ścian odbytnicy u mężczyzn obserwowane uszkodzenia ścian cewki moczowej, a kobiety mogą dostać ropę w pochwie. Dlatego trzeba leczyć ropień jak najszybciej.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Czerwona krew z odbytu? Być może masz hemoroidyCzerwona krew z odbytu? Być może masz hemoroidy
Szczelina odbytuSzczelina odbytu
Ból w odbycieBól w odbycie
RopieńRopień
ParaproctitisParaproctitis
Zapalenie odbytuZapalenie odbytu
Szczelina odbytuSzczelina odbytu
Pęknięcia w odbycie, jak leczyć?Pęknięcia w odbycie, jak leczyć?
Z tego, co ma hemoroidy?Z tego, co ma hemoroidy?
Ból i krew po oddaniu stolcaBól i krew po oddaniu stolca