DuranHedt.com

Zapalenie jelita grubego

zapalenie jelita grubego

zapalenie jelita grubego - choroby, w którym nie jest zapalenie śluzówki jelita. Zapalenie może się odbywać zarówno w ostrej oraz postaci przewlekłej. To powoduje przewlekłe zapalenie jelit i które powodują zakażenia wirusy i bakteria. Objawy zapalenia jelita grubego jest niekiedy powikłane zapalenie żołądka lub jelita cienkiego. Choroba, w niektórych przypadkach, do podjęcia Zespół jelita drażliwego ze względu na podobieństwo objawów. Lecz z rozwojem zespołu nadwrażliwości jelita grubego dzięki zaobserwowano.

Przyczyny zapalenia jelita grubego

Najczęstszą przyczyną zapalenia jelita grubego staje się ciągłym użyciu jedzenie, które jest trudne do strawienia, alkoholu, ostrych przypraw. prowadzi również do powstania zapalenia jelita grubego przewlekłe zaparcie, dzięki którym osoba zgromadzonych resztek kału. Czasami zapalenie jelita grubego rozwija się jako konsekwencja naruszenia przepisów sanitarnych jako alergię na niektórych pokarmów. zapalenie jelit jest często reakcją na stres na infekcje jelitowe, ich niewłaściwego leczenia.

ostre zapalenie

ostre zapalenie Często jest to postrzegane w połączeniu z ostre zapalenie jelit - zapalenie błony śluzowej jelita cienkiego. Czasami także rozpoznaniem Zapalenie żołądka i jelit - zapalenie żołądka.

Czynniki wywołujące ostrego zapalenia okrężnicy jest salmonella, Shigella, W rzadszych przypadkach prowokuje pojawienie się innych bakterii i wirusów. Także ostre zapalenie może rozwinąć się w wyniku non-bakteryjne zatrucie pokarmowe naturze, stały poważne błędy w codziennej diecie.

W mniejszym stopniu wystąpienia ostrego zapalenia okrężnicy wpływać wspólnych zakażeń, substancje toksyczne, reakcje alergiczne. Zapalenie okrężnicy, pojawia się w wyniku ekspozycji na czynniki lokalne uszkodzenie błony śluzowej jelit. Substancje te są masami zawarte w jelitach, albo może pochodzić z krwiopochodnej trasy, i wpływają na stan jelit po oddzieleniu błony śluzowej.

Objawy ostrego zapalenia jelita grubego

W przypadku ostrego zapalenia jelita grubego człowieka, przede wszystkim, czuje wzrost bólu, który jest ciągnięcie lub charakterze spastycznym. Oprócz bólu, w tym przypadku, są pokazane, i inne objawy zapalenia jelita grubego: pacjent znacznie dudnienie w brzuchu, traci apetyt, cierpią ciągle manifestuje biegunkę, narzeka stanu ogólnego złego samopoczucia. Kontynuując stoi luźne stolce ze śluzem, czasem z krwią. Jeśli choroba jest ciężka forma krzesła może być wodnisty, a jego częstotliwość może wynosić do dwudziestu razy dziennie. Ponadto, istnieją często bolesne parcie, czyli fałszywy parcie na stolec. Temperatura ciała wzrasta do 38 stopni, a czasem wzrasta powyżej. Objawy zapalenia okrężnicy, płynące w szczególnie ciężką postać komplementarne oznaki zatrucia, suchym językiem pokryta szarawy Bloom. tam wzdęcia, ale jeśli biegunka jest bardzo silny, żołądek można wyciągnąć. Podczas badania palpacyjnego okrężnicy jest bolesne, ale w jego różnych działach czuł dudnienie. W badaniu wziernikowaniem esicy lekarza pacjenta określa przekrwienie i obrzęk śluzówki w dystalnej części okrężnicy. Śluz, ropę czasami występuje na ścianach okrężnicy. Możliwe jest również obecność nadżerek, krwawienie, owrzodzenia.

Jeśli ostre zapalenie jelita grubego jest łagodne, poprawa może występować osobno. W ciężkich postaciach choroby ma wydłużony czas trwania. Z powodu ostrego zapalenia jelita grubego u ludzi może później przejawiać szereg komplikacji: go pyelitis, ropnie wątroba, posocznica, zapalenie otrzewnej.

przewlekłe zapalenie

zapalenie jelita grubegoprzewlekłe zapalenie To jest słusznie uważana za jedną z najczęstszych dolegliwości układu pokarmowego. Często choroba może być związany z zapaleniem jelita cienkiego i żołądka.

Przewlekłe zapalenie posiadające źródło zakaźnego patogeny infekcji jelitowych spowodowanych głównie Shigella i Salmonella. Wywołać rozwój choroby może i innych prątków, a także oportunistycznych i saprofitycznych flory jelitowej. Choroba zapalna jelita może również wspierać robaki. Najczęściej ludzie zdiagnozowano przewlekłe zapalenie jelita grubego, które są pochodzenia innego niż zakaźny.

Na przykład, colitis odżywcza jelit objawia się ze względu na poważne naruszenie żywności, a także z powodu niedożywienia. równoczesne zapalenie jelita grubego Wydaje się, jako dodatek nieżyt żołądka, zapalenie trzustki, przewlekłe zapalenie jelit. Ta postać choroby, co w konsekwencji stałą podrażnienia śluzówki okrężnicy, który prowokuje produkty niecałkowitego trawienia. Również związane okrężnicy może wystąpić jako skutek dysbioza. toksyczne zapalenie okrężnicy - w wyniku ekspozycji na związki zatrucia chemicznego. leczniczy grubego wynikać z długiego i niekontrolowanego stosowania niektórych leków - antybiotyki, środki przeczyszczające i inne leki.

niedokrwienne zapalenie jelita grubego a zmiany segmentami okrężnicy, które występuje z powodu chorób układu krążenia w organizmie. alergiczne zapalenie jelita grubego występuje często u osób cierpiących na alergie pokarmowe, jak również tych, którzy nie mogą tolerować pewne środki chemiczne i leki, ma dużą wrażliwość organizmu na florę bakteryjną w jelicie.Rozpoznanie przewlekłego zapalenia jelita grubego „” może być ustawiony przez szereg badań. Aby to zrobić, prowadzone baru lewatywa, endoskopii, badań laboratoryjnych.

Przewlekłe zapalenie występuje w postaci stopniowego jako zasadę, że rokowanie jest niekorzystne. Jako powikłania choroby często występuje martwica jelita grubego, a następnie część zapalenie otrzewnej, jelitowy krwawienie.

Objawy przewlekłego zapalenia jelita grubego

W przewlekłym zapaleniem okrężnicy u ludzi najczęściej zmiany chorobowe okrężnicy jako całość (Pancole). Objawy zapalenia okrężnicy w tym przypadku są przedstawione na naruszenie fotela (może występować jako przewlekła biegunka, zaparcie). Ponadto, pacjenci cierpią z powodu bólów brzucha, bolesne parcie, bębnica. Co do zasady, przewlekłe zapalenie jelita grubego, zwłaszcza po prawej stronie, istnieje silna biegunka. Krzesło może występować maksymalnie piętnaście razy dziennie, jednocześnie czuje, że jelita nie są opróżniane do końca. Jeśli proces pogarsza, pacjent czuje fałszywe chęć oddawania kału. Okresowo rozciągają gazów grudek kału przez śluz, czasami z krwią. Jeżeli dana osoba została spastyczne zapalenie okrężnicy, kał wygląda rozdrobniony. Takie objawy pojawia się, gdy proces zapalny obejmuje dystalny jelita grubego. W spastyczne zapalenie okrężnicy, defekacji odbywa się na czas nieokreślony. Ponadto, u pacjentów z spastyczne zapalenie okrężnicy obecnych bóle głowy, bezsenność, zmęczenie.

W przewlekłym zapaleniu jelita grubego w czasie rentgenowskich jelita grubego, zaobserwowano kontrastu masy retencję. Choroba występuje przez dłuższy czas, czasami przez wiele lat.

Bóle przewlekłe zapalenie jelita grubego zazwyczaj ból, tępy. Występują one w jamie brzusznej iw jego częściach bocznych. Czasami pomaga zmniejszyć ból stosowania ciepła. Ataki bolesne są często towarzyszy chęć oczyścić i przechodzącej flatus. Jeśli zapalenie rozciąga się na błonie surowiczej jelita grubego, ciągły ból może pogorszyć podczas chodzenia i kiedy dana osoba zajmuje pozycji leżącej, to ustępuje. Ból obolałe charakter, który rozprzestrzenił się na cały brzuch, czasami występuje niezależnie od żywności, wypróżnianie. U pacjentów z zapaleniem jelita grubego jest także stała wzdęcia, który powstaje w wyniku problemów z trawienia pokarmu w jelicie cienkim, jak i ze względu na dysbioza. Ponadto objawy przewlekłego zapalenia jelita grubego jest często nudności, anoreksja, odbijanie obecność gorzki smak w ustach, Stała dudnienie w brzuchu. W konsekwencji, osoba obserwowane osłabienie, zmniejszenie zdolności do pracy, objawiający polyhypovitaminosis i niedokrwistość.

wrzodziejące zapalenie jelita grubego

zapalenie jelita grubegowrzodziejące zapalenie jelita grubego przewlekły i często nawracającą chorobą. Najczęściej u młodych ludzi od 20 do 40 lat, nie jest również zwiększenie częstości występowania tej choroby u pacjentów powyżej 55 lat. We wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, istnieje kilka charakterystycznych objawów: biegunkę, zaparcia, ból brzucha, krwawienie z przewodu jelitowego. Ponadto istnieje gorączka i nudności, stopniowo zmniejszając wagę pacjenta, osoba czuje skrajne osłabienie i zmęczenie. Objawy są gorsze, gdy wzrasta natężenie i zakres zmian zapalnych.

W ciężkiej całkowitej klęski okrężnicy u pacjentów doświadczających obfite biegunki, kału, w którym znaczną część obecnej we krwi. Krew często przychodzi stosunkowo dużych skrzepów przed opróżnieniem skurcze pojawiają się bóle brzucha. Osoba rozwija się anemia, wyraźne objawy zatrucia. W tym przypadku choroba jest obarczona powikłaniami, które stanowią zagrożenie dla życia pacjenta. Perforacja okrężnicy toksyczne rozszerzenie okrężnicy i ciężkim krwawieniem w jelicie. Najbardziej niekorzystne przebieg choroby obserwowanej u pacjentów, którzy mają postać pioruna z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

Celem przedmiotu w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, lekarz jest prowadzona przez szereg pojedynczych czynników: lokalizacji patologii, jej długość, występowanie powikłań. Przede wszystkim, za pomocą leczenia zachowawczego, aby zapobiec atakom choroby, jej przebiegu i zapobiec nawrotom. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego charakter dystalnej (odbytnicy, proctosigmoiditis) Występują łatwe, stąd te dolegliwości można leczyć w domu. Takie choroby uważa się za najbardziej często objawia formy przewlekłego zapalenia okrężnicy. Są one powstają głównie w wyniku czerwonka bakteryjna, przewlekłe zaparcie, stały podrażnienie odbytnicy z powodu częstego wykorzystywania czopki, lewatywy. W takich chorobach, to jest ból w lewym obszarze biodrowym i odbytu przejawia wzdęcia.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest zalecany do jedzenia wysokokalorycznych pokarmów, głównie białka i witaminy produktów. Liczba jest ograniczona do tłuszczów zwierzęcych i błonnika pochodzenia roślinnego jest całkowicie wyłączone.

Rozpoznanie zapalenia jelita grubego

Aby ustalić diagnozę koniecznie prowadzone powierzchowne i głębokie badanie palpacyjne brzucha, podczas której ujawnił bolesnych obszarów na ścianie brzucha, dotkniętym obszarze jelita grubego i innych objawów choroby.

Praca jest również korpologicheskoe badanie. Zazwyczaj kał smród, prezentują dużo śluzu, leukocyty, niestrawione włókna. W wrzodziejące zapalenie jelita grubego, są również obecne w kale erytrocyty.

Ponadto, u pacjentów z podejrzeniem przewlekłego zapalenia jelita grubego jest przypisany do prowadzenia baru lewatywy, sigmoidoskopia, sigmoidoskopia, kolonoskopii. W trakcie tych badań można znaleźć zapalenie błony śluzowej jelita, czasami - ropa nekrotyczne zmiany wrzodziejące zapalenie.

W przypadku ostrego zapalenia okrężnicy laboratorium analiz ujawnić łagodny leukocytoza, stany podgorączkowe, zwiększone ESR.

Podczas diagnozy ważne jest, aby zidentyfikować zapalenie jelita grubego, którzy mają pochodzenie zakaźne lub pasożytnicze. Przewlekłe zapalenie jelita grubego jest ważne, aby odróżnić od zapalenie trzustki, przewlekłe zapalenie jelit, anatsidnyh żołądka. Ważne jest, aby pamiętać, że choroby te często związane z przewlekłym zapaleniem jelita grubego. Ponadto, „zamaskowana” przez przewlekłe zapalenie jelita grubego jest nowotwór jelita grubego. Jeżeli lekarz ma podejrzenie choroby, pacjent jest zobowiązany do wyznaczenia baru lewatywa, aw niektórych przypadkach - endoskopia z biopsja.

leczenie zapalenia jelita grubego

zapalenie jelita grubegoOpieka medyczna dla grubego desygnowany w zależności od rodzaju zaburzeń przewodu pokarmowego występuje u pacjenta. Tak więc, jeśli ktoś obserwuje spastyczne zapalenie okrężnicy, zapalenie jelita grubego leczenie powinno być prowadzone w celu zmniejszenia aktywności perystaltyczne. Podczas zaostrzenia zapalenia okrężnicy polecam biorąc antyseptyczny jelit. Do osłabienia perystaltyki, należy podjąć przeciwskurczowe łagodne.

Pod stałym nadzorem lekarza do leczenia w szpitalu może odbierać blokery i cholinergicznych fundusze. W celu wyeliminowania nadmiernej produkcji śluzu w jelitach stosowane są ściągające i leżąca preparaty, które dodatkowo zabezpiecza jelit ze szkodliwym działaniem śluzu. Z równoczesnym zmniejszeniem żołądka kwasowości pacjentów przydzielono do grupy otrzymującej kwas chlorowodorowy lub acidin-pepsyna w procesie odżywiania.

W leczeniu zapalenia okrężnicy ważnej multiwitamina. W przypadku spastyczne zapalenie okrężnicy leczenie obejmuje środki przeczyszczające. Również w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego stosuje się czystki aplikacji i wlewów leków.

Jeżeli istnieje jednoczesne zaostrzenia przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka w celu leczenia zapalenia okrężnicy, antybiotyki są również przewidziane.

W leczeniu zapalenia jelita grubego jest bardzo ważne, aby przestrzegać diety, w której jest wyłączone z ciasta diety, tłustych ryb, mięsa, jaj, nabiału, roślin strączkowych, przypraw, kawy, alkoholu. Jednak ważne jest, aby dieta zawierała wszystkie niezbędne substancje potrzebne w organizmie.

Leczenie ostrej postaci zapalenia jelita grubego prowadzi w szpitalu. Jeśli infekcja stwierdzono podczas badania, przeciwbakteryjnym i przeciwpasożytniczym leczenia Providence. Ponadto, lekarze zalecają dla jednego lub dwóch dni nie jeść. Następnie należy postępować zgodnie specjalnie zaprojektowaną diety dla pacjentów z zapaleniem jelita grubego. Ponadto zaleca się przeprowadzenie fizykoterapii.

Jako środków ludowej do leczenia zapalenia okrężnicy, można użyć napar z skórki arbuza, wywary i napary ziół rumianku, centaury, szałwia. Zaleca się również lewatywa z rumianku wywaru

Zapobieganie zapaleniu jelita grubego

Aby zapobiec zapalenie jelita grubego jest ważne, aby jeść prawo i utrzymać zdrową dietę. Żywność powinna być dokładnie żuć. Jako leczenia przewlekłego zapalenia okrężnicy jest wczesne leczenie ostrego zapalenia okrężnicy. W tym celu ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, trzymać się diety, ćwiczenia.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Zapalenie jelita grubego: objawy, leczenieZapalenie jelita grubego: objawy, leczenie
Zapalenie jelita grubego u dzieciZapalenie jelita grubego u dzieci
Rak jelita grubego: przyczyny choroby, objawy, leczy możliweRak jelita grubego: przyczyny choroby, objawy, leczy możliwe
Śluz w stolcu u dorosłych: causes and treatmentsŚluz w stolcu u dorosłych: causes and treatments
Co lepsze lewatywa baru lub kolonoskopii?Co lepsze lewatywa baru lub kolonoskopii?
Objawy raka jelita grubego we wczesnym stadiumObjawy raka jelita grubego we wczesnym stadium
Objawy polipów okrężnicyObjawy polipów okrężnicy
Choroby jelit i ich objawyChoroby jelit i ich objawy
Niedokrwistość i zespół jelita drażliwego: jaki jest związek?Niedokrwistość i zespół jelita drażliwego: jaki jest związek?
Nowotwór jelita grubego: ObjawyNowotwór jelita grubego: Objawy