DuranHedt.com

Atonia jelit

atonia jelit

atonia jelit - stan, w którym dana osoba ma skargi na łamanie podczas wypróżnienia. Takie trudności, przede wszystkim odzwierciedlenie w tym, że odstępy pomiędzy aktami defekacji stale rosnącej lub krzesło jest bardzo trudne. Gdy atonia jelit cechą jest zaparcie, co sugeruje pewną liczbę stanów patologicznych, lub jest wynikiem działania na ludzki organizm niektórych negatywnych czynników. atonia jelit występuje jako konsekwencja utraty tonu mięśni jelitowych. Kiedy atonia jelit może wystąpić skurcze i zauważalne rozluźnienie mięśni. Takie problemy często brać na przewlekły charakter i kontynuować pacjenta na wiele lat.

rodzaje zaparć

atonicznych zaparcia Powstaje on w wyniku atonii jelit. Jednakże, istnieją inne typy zaparcia, atonia jelit, w którym także jest często jednoczesne warunek. Najczęstszą zaparcia odżywcza, który powstaje w wyniku niewłaściwego podejścia do jedzenia. Ponadto, izolowane psychogenne, neurogenny, dokrewny, toksyczny zaparcia, a zaparcie, uszkodzenia wynikające z okolicy odbytu i osłabienie mięśni.

Zaparcia powstają również w wyniku ekspozycji na przeszkody mechaniczne do promowania treści w jelitach. Może to być polipów lub guzów, zrosty, Ilość wad okrężnicy.

Konsekwencje zaparcia

Ludzie, którzy są stale cierpiące na zaparcia spowodowane jelit, w świetle jelita często gromadzą się toksyny. Zdarza się, że powstają koprolity (Tak zwane kamienie kałowe) zawiesina o zawartości szkodliwych drobnoustrojów i toksyn, śluzu.

Cieczy, a także witaminy i pierwiastki śladowe aktywnie absorbowane w okrężnicy. Dlatego też bardzo często osoby cierpiące na zaparcia, uczucie zatrucia wewnętrznej progresji, które występuje w wyniku kontaktu z krwią szkodliwych substancji. Wskutek zapaleniem błony śluzowej jelit, zaburzenia mikroflory stan stopniowo pogarsza się i ogólnego stanu organizmu. Jest obarczona reakcji alergicznych, zaburzeń o charakterze immunologicznym. Z wysokim stopniem żużlowania jelita zwiększa ryzyko onokbolezney.

Objawy i przyczyny atonia jelit

atonia jelitGłównym objawem jest atonia jelit zaparcia. Atonicznych zaparcia, to jest wtedy, gdy krzesło jest opóźniony o czterdziestu ośmiu godzin lub więcej. W wielu przypadkach atonicznych zaparcia osoba może odczuwać ból brzucha, wzdęcia, dyskomfort w jamie brzusznej. W rezultacie osoba dostaje gorszy ogólny stan zdrowia, pojawia się osłabienie, zmienia cerę. U pacjentów, którzy mają zaparcie trwa Bole trzy dni, można podnieść ciśnienie i temperaturę. Czują silną masy w jamie brzusznej, a nawet tracą zainteresowanie jedzeniem.Z reguły, najczęściej atonicznych zaparcia wynikające ze słabości mięśni brzusznych i ściany brzusznej, a także ze względu na słabą perystaltyki są bez bólu. Podobne zjawiska są często konsekwencje ciąża i poród. Czasami atonia jelit rozwija się u kobiet w okresie klimakterium, otyłość, rozedma płuc, hipokinezja, a także z powodu długotrwałego leżenia w łóżku.

Ponadto przyczyny atonicznych zaparcia mogą być zaburzenia jedzenia, na czczo, brak ruchu, stojący naprężenia i niezwykłe warunki, które zapobiegają wypróżnianie, chorób odbytnicy, chorobę układu wydzielania wewnętrznego, zakażenia. Mogą wystąpić zaparcia również po zażyciu niektórych środków farmakologicznych. Dzieci atonia jelit mogą być ze względu na obecność wad jelitowych.

Rozpoznanie atonia jelit

W procesie diagnozowania choroby bardzo ważne jest, aby znaleźć przyczyny problemów jelitowych. W związku z tym koniecznością Lekarz posiada badanie pacjenta, dowiedzieć się cechy jego stylu życia, diety, dziedziczności. Ponadto analiza kału produkowane, posiewy bakteriologiczne kału. W razie potrzeby, pacjent ma przypisany do wziernikowania okrężnicy identyfikacji stanów patologicznych. Jest to bardzo ważny czas, aby zobaczyć, gastroenterologa i proctologist, ponieważ niekontrolowane przyjmowanie środków przeczyszczających może zaostrzyć chorobę.

Leczenie atonia jelit

W leczeniu atonii jelit konieczne jest przede wszystkim do obserwacji dieta, opracowała specjalną dietę. Ważne jest, aby jeść ułamkową, małe porcje.

Dieta jest ważne, aby mieć pewność, aby zawierać pokarmy, które mają poskablivayuschim wpływ. Te produkty mleczne, soki, kwas chlebowy. Jest również bardzo ważne, aby unikać spożywania pokarmów, które powodują te jelit „związanie”. To wędzone żywności, jajka na twardo, gruszki i inne produkty.

Ludzie, którzy cierpią na zaparcia atoniczny eksperci również zalecają spożywanie pokarmów, które zawierają wystarczającą ilość tłuszczu i błonnika. Produkty te przyczyniają się do zwiększenia ruchliwości jelit i przyczyniają się do zmiany składu chemicznego w jelicie grubym. Jako środki przeczyszczające są często zaleca się jeść figi, śliwki, wywar z siemienia lnianego, morze kapusty. Bardzo pomocny i wywary z różnych ziół. Kiedy atonia jelit jest również przydatna do picia soku grejpfrutowego, napar z kory kruszyny kruche, wywar z korzenia tataraku, wywar z trawy rzędu naparu herbaty ziela tymianku z nasion kopru.

W leczeniu atonii jelit jest ważna do przestrzegania jasnego harmonogramu przyjmowania pokarmu i opróżnianie. Istnieje również szereg ćwiczeń, które przyczyniają się do łatwego i bardziej regularne wypróżnienia. Specjalna gojenie masaż brzucha również używany.

Jeśli atonicznych zaparcie trwa przez dłuższy czas, może stosowanie leków do leczenia. Kiedy ból odczucia przepisać leki, przeciwskurczowe. Często pacjenci, którzy cierpią z powodu długiej i bolesnej zaparcia przepisać środki przeczyszczające. Ważne jest, że leczenie rozpoczyna się najbardziej nieszkodliwe leków, które nie drażnią ściany jelita.

atonia jelitSzczególnie skuteczne atonia jelit środków pobudzających ruchliwość jelit, np metylosiarczan neostygminy. Preparaty odbytnicy są również używane, które mają zdolność do zwiększania odruch defekacji. to czopki gliceryny, jak również czopki z masła kakaowego i belladonna. Używany do leczenia i microclysters z olejów roślinnych.

Jeśli atonicznych zaparcie trwa przez dłuższy czas, należy skonsultować się ze specjalistą i poddać się badaniu u proktologa, który może wykrywać i chorób współistniejących.

Zapobieganie atonia jelit

Jest to bardzo ważny środek zapobiegawczy jest, aby uniknąć siedzący tryb życia, umiarkowane ćwiczenia fizyczne, wykonujące zestawy ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie brzucha. Ważne jest, aby regulować diety, wyeliminowanie szkodliwych produktów. Stosowanie produktów mlecznych oraz owoców i warzyw, które zawierają dużo błonnika, poprawiają ogólną kondycję i pobudzają perystaltykę.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Leczenie jelit w domuLeczenie jelit w domu
Leczenie zaparcia i profilaktykaLeczenie zaparcia i profilaktyka
Ćwiczenia na zaparcia sprowokować perystaltykę!Ćwiczenia na zaparcia sprowokować perystaltykę!
Spastyczne zaparcia: objawy i leczenieSpastyczne zaparcia: objawy i leczenie
Środki z zaparciami dla dzieci: ZaleceniaŚrodki z zaparciami dla dzieci: Zalecenia
Leczenie zaparciaLeczenie zaparcia
Ból i krew po oddaniu stolcaBól i krew po oddaniu stolca
Zaparcia u osób starszych - co robićZaparcia u osób starszych - co robić
KrwawienieKrwawienie
Jak szybko iść do łazienki na duży, jeśli nie można?Jak szybko iść do łazienki na duży, jeśli nie można?