DuranHedt.com

Leki na zaparcia u dorosłych

Leki na zaparcia u dorosłych

O zaparcia wiele wiedzieć z pierwszej ręki. Siedzący tryb pracy, od przekąski fast food, stres, złe nawyki i wiele innych cech nowoczesnego rytmu życia nie mogą wpływać na zdrowie człowieka. Pojawienie się objawów związanych z zaburzeniami funkcjonowania jelit, trudno nie zauważyć. Bez recepty na zaparcia u dorosłych w szerokim zakresie. Ale samo powołać się skuteczne i, co najważniejsze, bezpieczne leczenie nie jest łatwe. Lepiej jest szukać pomocy u lekarza, który dokona wyboru leczenia w oparciu o wagi problemu i indywidualnych cech pacjenta.

Leki na zaparcia u dorosłych

Środki przeczyszczające są rozróżniane na podstawie jego działania. Istnieją narzędzia, które:

  • zmiękczenia stolca;
  • zwiększone ciśnienie osmotyczne w ścianie jelita grubego;
  • Jest podrażnia receptory;
  • zwiększenie objętości kału;
  • pobudzają perystaltykę.


Procedura wyboru i mianowania leków medycznych powinien być podawany pod nadzorem specjalisty. W takim przypadku konieczna jest ostrożność, ponieważ oprócz wydajności jest również ważnym środkiem bezpieczeństwa. Należy zwrócić uwagę, że lekarstwo na zaparcia u dorosłych długotrwale i niekontrolowanego przyjęcia, może być uzależnia organizm. Dlatego nadużywane farmakoterapia nie jest konieczne. Bardziej nadaje się do długotrwałego użytkowania bez konsekwencji są leki na bazie laktulozy, są przypisane nawet do kobiet w ciąży i małych dzieci.

Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest podłączyć do zwalczania nieregularny jelita pracują inne działania, takie jak zmiana reżimu i diety, prowadzić bardziej aktywny tryb życia.

Zaparcia u dorosłych: im więcej pomocy

Oprócz leku, lub alternatywnie można spróbować medycynie. Istnieją różne opłaty zioła o działaniu przeczyszczającym. Rośliny stosowane w leczeniu zaparć obejmują, na przykład:

  • thoroughwax;
  • siano;
  • rumianku;
  • krwawnika;
  • mniszek lekarski.

Jeśli zaparcia towarzyszą skurcze jelit, można wziąć kojący napar, takie jak waleriana. Ponownie, nie jest konieczne do samoleczenia. Lepiej o ziołowych skonsultować się ze specjalistą. Innym szczegółem, preferują produkty apteka, którego jakość jest monitorowany. Poprzez zakup trawy z rąk, jest to prawie niemożliwe, aby mieć pewność, że ich przyjazności dla środowiska i bezpieczeństwa.

Obejmują w żywności diety, które mają efekt przeczyszczający. Przydatne są owoce i warzywa, chleb pełnoziarnisty, produkty mleczne, owoce suszone. Nie zapomnij o konieczności pić dużo płynów. Zadbaj o swoje zdrowie, ponieważ zależy nam na wiele sposobów.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Olej słonecznikowy na zaparcia, pomaga normalizować krzesłoOlej słonecznikowy na zaparcia, pomaga normalizować krzesło
Lekarstwem na zaparcia w ciążyLekarstwem na zaparcia w ciąży
Leczenie zaparcia i profilaktykaLeczenie zaparcia i profilaktyka
Zaparcia w ciąży. Co robić, jak leczyć?Zaparcia w ciąży. Co robić, jak leczyć?
Ćwiczenia na zaparcia sprowokować perystaltykę!Ćwiczenia na zaparcia sprowokować perystaltykę!
Spastyczne zaparcia: objawy i leczenieSpastyczne zaparcia: objawy i leczenie
Które nie mogą być spożywane z hemoroidów?Które nie mogą być spożywane z hemoroidów?
Środki z zaparciami dla dzieci: ZaleceniaŚrodki z zaparciami dla dzieci: Zalecenia
Leczenie zaparciaLeczenie zaparcia
Choroby jelit i ich objawyChoroby jelit i ich objawy
» » » Leki na zaparcia u dorosłych