DuranHedt.com

Karmienie piersią

karmienie piersią - metoda karmienia noworodka, który jest tylko odpowiednie odżywianie.

Oprócz bezpośredniej absorpcji mleka dla niemowląt mleczarnia gruczoły matka piersią - to również kompleks serii psychologicznych i fizjologicznych interakcji pomiędzy dzieckiem a matką. Rooming po urodzeniu dziecka jest jednym z ważnych elementów karmienia piersią.

Karmienie piersią może się różnić w niektórych aspektach:

  • Karmienie bezpośrednio przez matkę biologiczną
  • Podawanie wstępnie mleku
  • pielęgniarka karmienia
  • Karmienia dawcy mleka

mechanizm podający

piersi kobiety, nie jest gotowa do karmienia, ma przewody mleczne i niewielka ilość tkanki sekrecyjnej, która rośnie podczas rodzenia. na ciąża Kanały zaczynają się rozwijać pod wpływem hormony, utworzona teethridge, Ściany, które składają się z lactocytes. W połowie ciąży, zaczynają produkować siara, Oznacza to, że ciało kobiety jest gotowy do produkcji mleka, ale ze względu na zwiększony poziom hormonów łożyskowych nie jest to jeszcze dzieje.mechanizm podający

Gdy jest obecny w ilości ciała wymagana prolaktyna, Zaczyna produkować mleka. Po każdym karmieniu, jego poziom nieco zwiększona, co stymuluje nowe piersi. Mleko jest wynikiem narażenia oksytocyna. Gdy dziecko piersią, nie jest odruchem wybór przysadka substancja. Prowadzi to do zmniejszenia specjalnych komórek, które zapewniają ściskanie mleka w kanałach, których średnica może być zwiększona dwukrotnie.

Karmienie na żądanie

Apetyt dziecka jakoś determinuje produkcję mleka kobiecego. Dlatego lekarze zalecają w odpowiedzi na sygnały dziecka, aby go do piersi za każdym razem - oznacza to karmienie na żądanie. To nie jest ograniczona przez ilość mleka, czas trwania i liczbę razy. Takie podawanie jest zatwierdzony przez WHO.

Eksperci WHO wraz z rosyjskich lekarzy zaleca, aby matki co najmniej dwóch lat, aby karmić piersią dziecko, maksymalnie do 6 miesięcy nie jest zalecane, aby wprowadzić do swojej diety w żadnych dodatków. To rozwiązanie eksperci wyjaśniają znaczenie mleka matki w tworzeniu odporność, zwapnienie zębów i rozwoju kośćca, prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów.

W pierwszych tygodniach po urodzeniu, dziecko jest prowadzony przez jego podstawowych instynktów, a jednym z zadań matki - do ich przestrzegania. Jak tylko dziecko zaczyna zachowywać się niespokojnie, matka daje mu pierś, aby zaspokoić swój głód, pragnienie, uspokoić, pomaga lepiej spać. Jeśli matka nie zaprzecza, dziecko, dostaje dobre odżywianie.

relactation - proces odzyskiwania laktacja, który został zawieszony z jakiegoś powodu. Dla niej wymaga stałej stymulacji piersi - co najmniej raz na trzy godziny, który jest dostarczany poprzez naturalną ssania lub tłoczenia. Takie działania podnieść prolaktyny we krwi matki i wzrost tkanki gruczołowej. Po pewnym czasie w mleku matki zaczyna się rozwijać, a w przypadku terminowego usuwania, zaczyna produkować konsekwentnie. Medycyna, istnieją przypadki, w których nawet babcie zastosowanie wnuków do piersi, zaczął zrelaksowany. Podobnie może być system karmienia dziecka pielęgniarki, nawet kobietę, która do tego momentu nigdy nie opiekowała dziecka ustalone.

Tandem piersią - Karmienie piersią jest dwoje dzieci w tym samym czasie.

laktacja indukowana - piersią dziecko kobieta, która nie jest jego matką. W przypadku przyjęcia, na przykład, matka może nadal karmić własne mleko dziecka. Czy takie laktacja mechaniczną stymulację hormonów sutki.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Nowoczesne probemy piersiąNowoczesne probemy piersią
Wydzielina z piersi u kobietWydzielina z piersi u kobiet
Karmienie piersią dziecko decyduje o sukcesie w nauceKarmienie piersią dziecko decyduje o sukcesie w nauce
Przedłużone karmienie piersią rozwija prawo nawyków żywieniowych u dzieckaPrzedłużone karmienie piersią rozwija prawo nawyków żywieniowych u dziecka
Śluz w kale u niemowlątŚluz w kale u niemowląt
Jak zwiększyć podaż mleka?Jak zwiększyć podaż mleka?
Karmienie piersią jest ważne?Karmienie piersią jest ważne?
Karmienie piersią chroni kobiety przed demencją w starszym wiekuKarmienie piersią chroni kobiety przed demencją w starszym wieku
Korzystanie przekładki postnatalnyKorzystanie przekładki postnatalny
LactostasisLactostasis
» » » Karmienie piersią