DuranHedt.com

Laktogen łożyskowy

laktogen łożyskowy - jest jednym z hormony peptydowe, który jest wytwarzany tylko w czasie ciąża łożysko płodu. Hormon ten pod względem składu chemicznego, mianowicie sekwencja aminokwasów znajduje się bardzo blisko prolaktyna i STH. Laktogen łożyskowy ma właściwości obu tych hormonów. W tym przypadku aktywność lactogenic nawet wyższa niż prolaktyna wydzielana przez przysadka.

Jednym z głównych zadań laktogen łożyskowy jest rozwój gruczołów sutkowych w okresie ciąży, a także przygotowanie ich do karmienie piersią przyszłość dziecka. Również aktywny hormon prolaktyna jak jest w stanie zapewnić pracę corpus luteum w okresie ciąży, w celu zwiększenia wydzielania progesteron ciałko żółte. Inną ważną funkcją jest zmniejszenie syntezy białka laktogen, co przyczynia się do spożycia owoców glukoza, Wpływa na metabolizm matki wywiera efekt immunopressivny, która jest niezbędna dla prawidłowej ciąży. Oznacza to, że okazuje się, że płód i łożysko wykonywać funkcję kontrolną metabolizm Ciało matki, dostosowując je na potrzeby płodu.Synteza rozpoczyna się od laktogen łożyskowy Piąty tydzień ciąży, jego stężenie zależy od masy płodu i łożysko, maksymalny poziom hormonu obserwuje się po 36 tygodniach. Po porodzie, jej poziom szybko spada.

W czasie ciąży, poziomy analizy hormonu odbywa się koniecznie, to pozwala na ustalenie obecności powikłań, stan patologii trofoblastu łożyskową. Jest to szczególnie ważne dla przeprowadzenia tej analizy u kobiet z przewlekłymi chorobami, takimi jak nadciśnienie.

podwyższone poziomy Hormon ten może wskazywać następujące odchylenia:

  • cukrzyca
  • konflikt Rh
  • Wiele ciąż (większych rozmiarach wzrasta łożyskową i syntezę hormonów)
  • trofoblastu guza

obniża laktogen łożyskowy na:

  • horionkartsinoma
  • molowy ciąża
  • Gepirtezivnoy toksikemii

Zmniejszone stężenie tego hormonu, zwłaszcza w późniejszych stadiach ciąży duże zagrożenia dla płodów ze względu na możliwość zaburzeń łożyska. Redukcję czynnik 2 stanowi zagrożenie dla płodu, 80% - antenatal jego zniszczenia. Contents łożyskową laktonega w bardzo wczesnym stadium ciąży wynosi 0,05 mg / l, a na koniec ciąży może osiągnąć 11.7.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
RelaxinRelaxin
ProlaktynaProlaktyna
Karmienie piersiąKarmienie piersią
PrzysadkaPrzysadka
Somatotropina (hormon wzrostu)Somatotropina (hormon wzrostu)
LeptynaLeptyna
SekretynaSekretyna
ThyroliberineThyroliberine
NeurohormonyNeurohormony
GruczołyGruczoły
» » » Laktogen łożyskowy