DuranHedt.com

Elektroencefalografii (EEG)

Elektroencefalografii (EEG) To oznacza nie-inwazyjną metodą analizy stanu czynnościowego mózgu przy użyciu jego zapis aktywności bioelektrycznej. Poza tym, to określenie ma odcinek elektrofizjologii, który analizuje wzorce aktywności elektrycznej mózgu, jak również potencjalnych wpisów przeznaczyć na powierzchni skóry głowy.

Pierwsze próby do badania procesów elektrycznych zachodzących w mózgu, rozpoczęto w 1849 roku. Wykazały one, że oprócz mózgu, mięśni i nerwów, mają również właściwości elektrogenicznego.

Pierwsze zwierząt, które nie może zarejestrować do słabych prądów mózgu były małpy i króliki, aktywny Badania aktywności psa mózgu rozpoczęto po rosyjskich fizjologów. Jednak początek elektroencefalograficznego badaniu został zainicjowany przez naukowców V.V.Pravdich-Neminskim, który jako pierwszy opublikował nagraną EEG mózgu. To właśnie on wprowadził termin w użytku w 1913 roku. Piętnaście lat później, austriacki psychiatra mógł zrobić pierwszy zapis ludzkiego elektroencefalogramu.

Powszechna metoda badań dopiero w 1934 roku.

Zarejestruj electroencephalogram wykonane specjalne elektrody, najczęściej z których - igłę i chashechkovye i mostków. Każda elektroda jest połączona ze specjalnym wzmacniacza. Do rejestrowania wyników badań zastosowano taśmę papieru, lub drogą elektroniczną, jeżeli sygnał jest natychmiast przekształcane przez przetwornik analogowo-cyfrowy. Indeksy płytowy z każdej elektrody jest wykonane w stosunku do potencjału zerowego pacjenta, dla którego zwykle przyjęte nosa lub ucha płata, nie mając możliwości.elektroencefalogram - wykres mózgowej aktywności elektrycznej, która powstaje w wyniku elektroencefalografii. Badanie to jest głównym w diagnozie padaczka i jej różne przejawy, lokalizacja konwulsyjne ostrości, nieobecności i tak dalej. Obecnie tego typu badania wskazują na diagnozę. Kiedy pacjent ma gotowości do napadów, electroencephalogram pokazuje ostre „szczytów” i fale powstające na tle arytmia.

Przeprowadzenie tej analizy jest całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe. Podczas badania pacjent cały czas siedzi w fotelu z zamkniętymi oczami i zrelaksowany. Udać dołączone małych elektrod ze specjalnym kasku. elektroencefalograf Produkuje potencjalny zysk, który odbiera z czujników w setki tysięcy razy, po której znajduje się nagrać je na papierze. Uczucie głodu podczas procedury może prowadzić do błędnych wyników, podobnie jak brudne i głowa pacjenta (ze względu na pogorszenie kontaktu elektrod ze skórą).

W przypadku, gdy pacjent podczas EEG dzieje konfiskata, zawartość informacyjna takiego badania jest znacznie zwiększona przez fakt, że możliwe jest znacznie bardziej precyzyjnie określić lokalizację zaburzeń mózgu. Jednak specjalne ataki nie prowokować bezpieczeństwo pacjenta.

Przeprowadzanie elektroencefalograficznych jest możliwe tylko przez wykwalifikowanego technika. Zazwyczaj jest to specjalnie wyszkolony neuropathist, lub tzw neurofizjolog electroencephalographer. Jego obowiązki obejmują zdolność do odszyfrowania EEG w zależności od wieku pacjenta. W tym przypadku, specjalista nie tylko odszyfrowuje urządzenia zapisującego, ale również sprawia, że ​​rozpoznanie w oparciu o ogólny obraz kliniczny choroby. Wyniki zależą w dużej mierze od narkotyki, podjęte przez pacjenta, jego wieku, ostatniego ataku, wad czaszki i upośledzenia wzroku, dostępności drżenie kończyn i głowy.

EEG odróżnić neepileptichkie ataki z padaczkowy, je sklasyfikować. Ponadto, stosując tę ​​metodę, należy ustawić obszary mózgu, które wywołać atak, ewentualnie monitorowanie dynamiki wpływem narkotyków, pytanie o kontynuacji lub przerwaniu leczenia.

Optymalny czas do EEG - nie wcześniej niż tydzień po ostatnim ataku. Jeśli to się odbyć wcześniej, dekodowanie pokaże tylko skutki ataku, ale nie odzwierciedla jego przyczyny.

Przeprowadzanie elektroencefalograficznych możliwe w różnych warunkach:

  • EEG w czasie snu Jest przeprowadzana z tego powodu, że niektóre postacie padaczki jest najbardziej widoczne w czasie snu. Ta forma pozwala wykryć aktywność wielu pacjentów, nawet tych, którzy nie reagują na efekt konwencjonalnych testów prowokacyjnych w stanie czuwania. Jednak technika ta wymaga specjalnego przeszkolenia personelu medycznego, jak również specjalne warunki, które uniemożliwiają powszechne stosowanie elektroencefalografii podczas snu.
  • EEG Jest to bardzo skomplikowane metody. Polega ona na atak wideo i jednoczesny zapis EEG. Tylko wyspecjalizowane ośrodki medyczne mogą przeprowadzić takie badania.
  • EEG bio-odwracalny obligacji na podstawie standardowej procedury przeprowadzania wraz z dźwiękiem i światłem manifestacji. EEG pacjent demonstruje własną rękę, a jego zadaniem jest wpływanie na jego rytm. Ten proces szkolenia w zakresie umiejętności zarządzania dźwięk oraz wsparcie światła, zmieniając obraz na monitorze. Metoda ta pozwala kontrolować aktywność komórek mózgowych, a także działa na niektórych ataków. Leczenie tą metodą wymaga codziennego treningu i znaczne cierpliwości miesięcy. Ale ta metoda nie jest substytutem dla terapii lekowej z powodu swojej słabej znajomości.
  • mapowanie mózgu  Jest to forma elektroencefalografii. Korzystając z tej metody jest ograniczona zmian ogniskowych. Z reguły takie issledovnaie odbyła się w specjalnych ośrodkach.

testy funkcjonalne

Testy funkcjonalne ze specjalnymi bodźcami pomóc dokładniej wyświetlenia wyniku prowadzonych badań.

  • fotostymulacji, to znaczy światło migające stymulacji przy częstotliwości 5-30 Hz seriach jest pouczające aktywność gdy światłoczułe. Maksymalny wynik zapewnia zastosowanie najszybszych błysków świetlnych. Dotyczy to padaczki fotosensivnostyu i prawdziwą fotosensivnoy padaczki. Ta postać choroby występuje u 2-3% dzieci z napadami. Identyfikacja ta forma aktywności jest bardzo ważne w powołaniu leków terapeutycznych.
  • Test na otwieranie i zamykanie oczu zwykle prowadzi się w dzieci opóźniony rozwój psychomotoryczny, jak również ograniczenie funkcji mózgu, wynikające z ekspozycją na lek, choroby mięśnia sercowego.
  • sygnały stymulacyjne na ogół stosuje się w postaci kratkovrmennogo sygnału audio. Jednak pomimo faktu, że treść informacji takiej próbce jest niski, czasami są dzieci, które mają aktywność mózgu wywołane przez takich właśnie próbek (o 0,3%).
  • Ograniczając czas snu w ciągu dnia, jest on stosowany w przypadkach, gdy konieczne jest zwiększenie aktywności padaczkowy pacjenta. Próbka ta jest zdolna do jednej czwartej do zwiększenia zawartości informacji bieżących badań, zwłaszcza u pacjentów z napadami toniczno-klonicznych i nieobecności. Jednak korzystanie z takich próbek jest bardzo problematyczne z dziećmi poniżej 10 lat.
  • hiperwentylacji Jest to głęboki i szybki oddech przez kilka minut. Wyniki tej techniki oddychania w izmeneniyai wymiany w mózgu z powodu usuwania dwutlenku węgla w dużych ilościach, co przyczynia się do wzrostu aktywności napadów padaczkowych u osób z napadami. Ten test funkcjonalny pozwala ustawić ukrytych zmian u pacjentów z padaczką, w celu wyjaśnienia charakteru ataków. Arbitralny hiperwentylacji stosowane od początku ubiegłego stulecia. Stosując tę ​​metodę, w trakcie EEG w pierwszych minutach badań ujawnia pacjentów ze wzrostem aktywności napadów.
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ostrożnie, roztocza!Ostrożnie, roztocza!
Niedokrwienie mózgu u noworodków 1 stopieńNiedokrwienie mózgu u noworodków 1 stopień
Lekarstwo na cukrzycę powolne starzenieLekarstwo na cukrzycę powolne starzenie
Podwojenie przed oczamiPodwojenie przed oczami
ŚpiączkęŚpiączkę
Dwa języki obce pomaga odzyskać po udarze mózguDwa języki obce pomaga odzyskać po udarze mózgu
Dla dobrego samopoczucia potrzebuje seks dwa razy w tygodniuDla dobrego samopoczucia potrzebuje seks dwa razy w tygodniu
Znaleźliśmy lekarstwo na chorobę AlzheimeraZnaleźliśmy lekarstwo na chorobę Alzheimera
Może odmłodzić poprzez krew wtryskowejMoże odmłodzić poprzez krew wtryskowej
Problemy nastrojuProblemy nastroju
» » » Elektroencefalografii (EEG)