DuranHedt.com

Parlodel

ParlodelZdjęcia leku

Opis spóźniona na 08.09.2015

  • Nazwa łacińska: Parlodel
  • Kod ATC: G02CB01
  • Substancja czynna: bromokryptyna
  • producent: NOVARTIS FARMA (Włochy)

struktura

Skład jednej tabletki zawiera 2,5 mg substancji czynnej bromokryptyna jak mesylan.

Formularz uwolnienie

Wytwarza się w postaci tabletek dawkowania.

Efekty farmakologiczne

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

W Pomija narkotyków laktacja fizjologiczny, Hamuje nadmierne wydzielanie prolaktyny hamuje hormon wzrostu, Pomaga to stabilizować cyklu miesiączkowego, zmniejszenie liczby torbieli w gruczole sutkowym i ich wielkości (przy przywrócenia równowagi pomiędzy poziomem estrogenów i progesteronu). Lek stymuluje receptory centralne i obwodowe D2 dopaminy.

Substancja czynna jest alkaloidem sporyszu pochodną. W przypadku dużych ilości, lek jest zdolny do stymulowania receptorów czarne ciało rdzenia i prążkowia mózgu i układu mezolimbicznego podwzgórze.

Substancja główny w leku Parlodel - bromokryptyna. Lek jest w stanie stłumić hormonu ACTH i hormonu wzrostu. wywiera bromokryptyna Efekty przeciw parkinsonizmowi.

Odbieranie wielkości dawek jednostkowych obniża prolaktyny przez 2 godziny maksymalny efekt terapeutyczny obserwowany po 8 godzinach. Zmniejszenie poziomu hormonu wzrostu następuje po 1-2 godzinach, maksymalny efekt jest rejestrowany po 4-8 tygodniach leczenia. działania przeciw obserwowano po 30-90 minutach, a maksymalna - 2 godziny po podaniu pojedynczej dawki.

wskazania

Instrukcja obsługi Parlodel zaleca przepisujący lek w cyklu menstruacyjnego niepłodności: Warunki prolaktinzavisimye i chorób, którym towarzyszy lub nie towarzyszy giperplolaktinemiey (niedobór fazy lutealnej skąpe, brak miesiączki, wtórnego hiperprolaktynemii na tle przeciwnadciśnieniowe leku oraz psychoaktywnych). Lek jest przepisywany na zespół napięcia przedmiesiączkowego, przejawia się obrzęk, tkliwość piersi, zmiany nastroju labilność, zwiększone wzdęcia. Lek jest wskazany do stosowania prolaktinnezavisimom niepłodności: cykle owulacji (w terapii skojarzonej wraz z antiestragenami), z zespołem policystycznych jajników.

Dla mężczyzn Parlodel przepisany prolaktinzavisimom hipogonadyzmu (utrata libido, oligospermią, impotencja). Leki przepisywane prolaktynoma: konserwatywni microadenomas terapii i makrogruczolaków przysadka wydzielające prolaktynę. Bromokryptynę można wyznaczony przed zabiegiem chirurgicznym w celu zmniejszenia wielkości guza i ułatwi jego lizę. Lek stosuje się podwyższonego poziomu prolaktyny w okresie pooperacyjnym. Akromegalia Parlodel przypadku stosowania jako leku w terapii skojarzonej w dalszym połączeniu z zabiegu chirurgicznym lub radioterapii, w niektórych przypadkach jako alternatywnym wariancie radioterapii i chirurgii.

Lek jest wskazany do tłumienia laktacji ze względów medycznych (na rozwój poporodową zapalenie sutka, aby zapobiec laktacji po aborcji, w poporodowym przekrwienia). Leki stosowane w fibrocystic chorób piersi, cysty i guzowatych zmian gruczołów sutkowych o charakterze łagodnym, gdy mastalgii.

Choroba Parkinsona jest Parlodel być przypisane do wszystkich etapów idiopatycznej choroby Parkinsona, postencephalitic (w monoterapii lub w terapii skojarzonej wraz z innymi lekami przeciw chorobie Parkinsona).

Przeciwwskazania

Parlodel nie dotyczy endogenne psychozy, Gettingtona pląsawica, z rodziną drżenie, bromokryptyna nietolerancja - podstawowy preparat z substancją nadciśnienie w poporodowym etapie niedociśnienia, wrzodziejące uszkodzenia przewodu pokarmowego drżenie samoistne, zatrucie ciążowe, nadciśnienie, choroby układu sercowo-naczyniowego.

Jednoczesne leczenie lekami przeciwnadciśnieniowymi, podczas niosące ciąża, w parkinsonizmu z objawami demencja lek jest przepisywany z ostrożnością.

Substancja czynna jest wydzielana w czasie laktacji mleko, co ogranicza stosowanie tego leku po karmienie piersią.

skutki uboczne

Od czasu do czasu w trakcie leczenia bromokryptyna rozwija hipotonia ortostatyczna, zawroty głowy, wymioty i nudności.

bóle głowy, naruszenie percepcji wzrokowej, obraza, nadmiernej potrzeby snu, pobudzenie psychoruchowe, psychoza omamy, zaparcia, zawał mięśnia sercowego, pobudzenie psychoruchowe, suchość w ustach (orokandidoz, próchnica, dyskomfort, choroby przyzębia), wysypka, kurcze mięśni łydek, reakcje alergiczne, przekrwienie błony śluzowej nosa.Długotrwałe leczenie może prowadzić do rozwoju zespół Raynauda.

podczas leczenia parkinsonizm Wysokie dawki leku może półomdlały, krwawienia z przewodu pokarmowego (w postaci czarnego stolca i pojawienie się we krwi w wymiotów) wrzód trawienny, Wybór płynu mózgowo-rdzeniowego z nosa, splątanie, zwłóknienie przestrzeni zaotrzewnowej (Częste oddawanie moczu, nudności, bóle pleców, utrata apetytu, bóle brzucha, wymioty, osłabienie w całym organizmie).

Parlodel, instrukcja obsługi (dawka i sposób)

Lek przyjmuje się doustnie, podczas posiłku. Na dzień - 100 mg.

Kiedy samica niepłodność, zaburzenia miesiączkowania bromokryptyna wziąć trzy razy dziennie, 1,25 mg. W przypadku awarii dzienna dawka leku może być zwiększona do 5 -7.5 mg. Terapia prowadzona jest w celu przywrócenia owulacji stabilizowania cyklu miesiączkowego. Leczenie polega na kilka cykli, jeśli konieczne, zapobieganie nawrotom.

Kiedy hiperprolaktynemia u mężczyzn: trzy razy na dobę w 1,25 mg 2-3 razy dziennie, ze stopniowym wzrostem dziennej dawki do 5.10 mg.

PMS: w 14 dniu cyklu miesiączkowego podawano 1,25 mg dziennie, ilość leku stopniowo zwiększano do 5 mg dziennie (1,25 mg na dobę) przed początkiem miesiączki.

kiedy prolaktinoma podawana 2-3 razy dziennie, w ilości 1,25 mg diet leku może być zwiększona przez konieczność stabilizacji pewnego poziomu prolaktyny w krwi. Począwszy od akromegalii dawce 1,25 mg 2-3 razy dziennie, dalej taktyki leczenia zależy od stopnia nasilenia efektów ubocznych i klinicznej skuteczności leku.

Do tłumienia laktacji Pierwszy dzień bromokryptyny podawano 1,25 mg dwa razy dziennie przez 2 tygodnie, a następnie - 2,5 mg dwa razy dziennie. Lek zaleca się przyjmować natychmiast po urodzeniu, aby zapobiec wystąpieniu laktacji (po stabilizacji stanu rodzących). To może być niewielkie wydzielanie mleka w ciągu 2-3 dni po zaprzestaniu leczenia. W takim przypadku, leczenie obejmuje 1 tygodniu w takich samych dawkach.

Gdy obrzęk piersi po porodzie Lek podaje się w dawce 2,5 mg, powtarzane odbiór jest możliwy po 6-12 godzinach (nie powodować niepożądanego hamowania laktacji).

Przy opracowywaniu puerperal mastitis Reżim leczenia Podobne podejście do tłumienia laktacji. Można dodać do schematu leczenia antybiotykiem.

Guzów łagodnych Parlodel gruczoły sutkowe brane 2-3 razy dziennie od 1,25 mg dziennej dawki leku stopniowo wzrasta do 5-7,5 mg.

W chorobie Parkinsona Leczenie rozpoczyna się minimalną dawkę 1,25 mg dla optymalnego przenoszenia. Co tydzień, dzienna ilość leku zwiększa się o 1,25 mg. Efekt terapeutyczny pojawia się po 6-8 tygodniach leczenia. W przeciwnym razie, eskalacja dawki tygodniowe trwa. Podczas działania niepożądane związane ze wzrostem wyboru dawki a ilością leku jest zmniejszone do 1 tygodnia. Po ustabilizowaniu miareczkowania kontynuowano.

Pacjenci z zaburzeniami ruchowymi spowodowanych lewodopy przed leczeniem lekiem Parlodel dawki lewodopy jest zmniejszona. W niektórych przypadkach osiągnąć całkowite zniesienie tego leku L-dopa.

przedawkować

Objawia się bólami głowy, spadek dzienny ciśnienie krwi.

To powinno być podawanie pozajelitowe leku metoklopramid.

wzajemne oddziaływanie

Parlodel stanie zmniejszyć efektywność doustne środki antykoncepcyjne.

klarytromycyna, erytromycyna i troleandomycyna może zwiększyć maksymalne stężenie i zastosowanie biodostępność preparata- butirofenov prowadzi do przeciwnego efektu.

furazolidon, Inhibitorów MAO, selegilinę, prokarbazynę, loksapinę, haloperidol, alkaloidy sporyszu, metoklopramid, metyldopy rezerpina, fenotiazidy, tioksantyna zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych poprzez zwiększenie stężenia substancji czynnej w osoczu krwi.

Parlodel wzmacnia efekt biorąc leki hipotensyjne, lewodopę.

rozwój reakcje disulfiramopodobnyh obserwowany podczas otrzymywania etanolu (jest odruch kaszlu, tachykardia, zaczerwienienie skóry, ból w klatce piersiowej, wymioty, nudności, drgawki, zaburzenia widzenia, pulsujący ból głowy).

W razie potrzeby, leczenie rytonawir jest konieczne zmniejszenie dziennej dawki 2 razy.

Warunki sprzedaży

Kup Parlodel lek może być w sieci aptek na przedstawieniu recepty lekarskiej postaci.

warunki przechowywania

W ciemnym miejscu niedostępnym dla dzieci w temperaturze nie przekraczającej 25 stopni Celsjusza.

okres trwałości

Nie więcej niż trzy lata.

Przestrogi

To wymaga regularnej kontroli, wątroby, nerek poziomie systemu ciśnienie krwi. Do zapobiegania wymiotów, nudności przed leczeniem jest przepisywane leki przeciwwymiotne.

Lek wpływa na sterowanie pojazdem silnikowym i wykonywania czynności, które wymagają większej uwagi.

Na tle leczenia Parlodel może skłonić odzyskanie jajniki pracy po urodzeniu dziecka, co wymaga stosowania środków antykoncepcyjnych w celu zapobiegania wczesnej koncepcji.

U pacjentów przyjmujących leki, jeśli występuje ciąża zaprzestaniu leczenia, chyba że działanie leku przewyższają potencjalne ryzyko dla rozwoju płodu. Podczas leczenia zaleca się non-antykoncepcja hormonalna bromokryptyna. W przypadku zajścia w ciążę podczas gruczolak przysadki, po zaprzestaniu leczenia wymaga badaniu pola widzenia, systematyczną obserwację gruczolaka.

Przed rozpoczęciem leczenia łagodnych guzów gruczołów musi wykluczać charakter złośliwy nowotwór. na Choroba wrzodowa układu trawiennego bromokryptyna terapia nie jest wskazana. Należy poinformować pacjentów o konieczności szukania pomocy medycznej wraz z pojawieniem się objawów niepożądanych z przewodu pokarmowego. To wymaga starannej higieny jamy ustnej podczas leczenia.

analogi

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
  • Dostinex
  • bromokryptyna
  • Agalates
  • Bergolak

Analogi są lekami: bromokryptyna, Ronalin.

Recenzje Parlodel

Recenzje wskazują na wysoką skuteczność leków zgodnie ze wszystkimi zaleceniami medycznymi.

Cena Parlodel gdzie kupić

Cena № Parlodel 2,5 mg 30 zaczyna się od liczb 300 rubli. Istnieją propozycje i 1800 rubli dla tego samego pakietu.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Niepłodności kobiet profil hormonalnyNiepłodności kobiet profil hormonalny
ProlaktynaProlaktyna
Próbka estrogenów gestagenovayaPróbka estrogenów gestagenovaya
Niewydolność hormonalna u kobietNiewydolność hormonalna u kobiet
HiperprolaktynemiaHiperprolaktynemia
Badanie progesteronemBadanie progesteronem
Profil hormonalnyProfil hormonalny
Bergolak instrukcja obsługiBergolak instrukcja obsługi
LactoceleLactocele
Testy alergiczne skóryTesty alergiczne skóry