DuranHedt.com

Kwas nadmanganowy

kwas nadmanganowyZdjęcia leku

Opis spóźniona na 14.03.2016

 • Nazwa łacińska: nadmanganian potasu
 • Kod ATC: D08AX06
 • Substancja czynna: nadmanganian potasu (nadmanganian potasu)
 • producent: Tatkhimpharmpreparaty, Jarosław farmfabrika Aktualizacje PFC, Tula fabryka farmaceutyczna, Usolye-Siberian HFZ (Rosja)

struktura

Aktywny środek w postaci czystej.

Formularz uwolnienie

Proszek do sporządzania roztworu do stosowania miejscowego i zewnętrznego. Pakowane w dobrze zakorkowanych pojemników (puszek, puszki, lub - jeśli są przeznaczone do użytku osobistego - w małych opakowaniach).

Efekty farmakologiczne

Dezodorant, antyseptyczne.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

nadmanganian potasu - co to jest?

nadmanganian potasu lub nadmanganian potasu, - jest nadmanganian potasu. Preparat ma postać drobnego proszku (kryształy) lub ciemny czerwono-purpurowy kolor o metalicznym połysku. Rozpuszczalny w wodzie substancji w stosunku 1:18, słaby roztwór wodny różowo zabarwionego roztworu zatężono do ciemnego purpurowy kolor.

farmakodynamika

antyseptyczny. Po zetknięciu się z nadmanganianem potasu (nadmanganian potasu) utworzonej przez tlen atomowy z substancjami organicznymi.

Tlenkowa, która powstaje przez redukcję leku tworzy kompleksy z białkami - albuminiany. Przy czym nadmanganian potasu, w małych stężeniach ma właściwości ściągające, a w stężonych roztworach wykazuje kauteryzacji, podrażnienia i efekt opalania.

widać właściwości dezodoryzacji. Skuteczne w leczeniu owrzodzeń i oparzeń.

nadmanganian potasu ma zdolność neutralizowania pewnych trucizn, i ta właściwość jest często stosowane w sytuacjach, w których płukanie żołądka z jedzeniem ZAKAŻENIA a zatrucie nieznanych substancji.

Farmakokinetyka

W przypadku połknięcia, wchłaniane, może spowodować rozwój methemoglobinemia (Działanie Gematotoksicheskim).

Wskazania do stosowania nadmanganianu potasu: co jest nadmanganian potasu?

jako antyseptyka Wodne roztwory stosuje się w stężeniu około 0,1%.

Środki służące do przetwarzania wypalonego części ciała, do mycia zainfekowanych ran i owrzodzeń, spłukując jamę ustną i gardło gdy jest zakaźnych i zapalnych chorób błony śluzowej jamy ustnej i części ustnej gardła (W tym ból gardła) I do leczenia skóry w kontakcie z nim fenyloaminy (anilina) I oko w przypadku porażki jadowitych owadów.

Jako przeciwwymiotne nadmanganianu potasu podawane doustnie w przypadku alkaloidów zatrucia (np akonityny, morfina i nikotyna), chinina, fosforu, kwas cyjanowodorowy. Optymalne stężenie roztworu nadmanganianu potasu w zatrucia - 0.02-1%.

Po dodaniu roztworu nadmanganianu potasu wytworzono noworodka kąpieli.

Jest to możliwe do mycia roztworem nadmanganianu potasu?

Douching nadmanganianem potasu w ginekologii czasami stosowane w procesach zapalnych oraz drozd.

mężczyźni z drozd i wiele chorób urologicznych zalecane czyszczenie nadmanganianem potasu.

douching z drozd przeprowadza się roztworem słabego różowego koloru (stężeniu nie wyższym niż 0,1%). Należy pamiętać, że lek, takie jak nadmanganian potasu daje efekt przeciwbakteryjny jest skróconym (patogennych flory jest zniszczone tylko w czasie procedury), ale należy go stosować jako dodatek do podstawowego leczenia.

Kryształy leku tendencję do natychmiastowego rozpuszczenia. W związku z tym, aby nie powodować oparzenia genitalia śluzowe, roztwór do czyszczenia / douching wytworzyć w następujący sposób: po pierwsze, w osobnym naczyniu, aby stężonego roztworu (kolor karmazynowy), a następnie stopniowo wlać do wrzącej wody.

Nadmanganian potasu biegunka

Wodny roztwór nadmanganianu potasu w medycynie ludowej często stosowane w leczeniu biegunki. na biegunka dorosłych zazwyczaj oznacza sobą wewnątrz dzieci (w tym niemowląt) często lewatywy z nadmanganianem potasu.

Biegunka rozpuszcza się w szklance wody kilka kryształków nadmanganianu potasu, a otrzymany roztwór wylewa się do innego pojemnika z wodą. Pojedyncza dawka dla dorosłych - 200 ml, za dziecko - 100 ml. W niektórych przypadkach, aby zatrzymać biegunkę tyle pić 1 pojedynczą dawkę leku.

kwas nadmanganowy - sól kwas nadmanganowy. Jego skuteczność w wymioty i biegunka spowodowana wysokim ciwutleniające nadmanganianu jonu, który zapewnia antyseptyczny znaczy.

Nadmanganian potasu hemoroidów

na hemoroidy WC, płyny i wymywanie z nadmanganianem potasu może zmniejszyć obrzęk, pieczenie i ból w okolicy odbytu, a tym samym znacznie ułatwiając stanu pacjenta.

W celu wytworzenia w kąpieli hemoroidy Jest to 1,5 v. Łyżki suchy proszek nadmanganian potasu, rozcieńcza się w 10 litrach wody ciepłej. Te względne proporcje.

W pierwszej kolejności zaleca się, aby skupić się na kolor końcowym roztworze: ciecz powinna być jasnoróżowe, nie jasne. Zbyt stężony roztwór może powodować poparzenia chemiczne już z zapaleniem i wrażliwą skórę.

Czas trwania zabiegu - 15 minut. Powtórzyć go w celu osiągnięcia trwałego efektu potrzeba 2-3 razy dziennie. Leczenie jest kontynuowane do momentu, aż stanie się zauważalnie poprawiła.

Jeżeli nie ma możliwości, aby podajnik, taki sam wynik można uzyskać stosując wzory (aplikacje), z nadmanganianem potasu.

Rozwiązaniem może być także wykorzystywane do regularnego zdrowia odbytu. Leczenie zwykle trwa około 1 tygodnia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość.

skutki uboczne

Reakcje nadwrażliwości. W przypadku zbyt stężonego roztworu, może powodować podrażnienie i oparzenia.

nadmanganian potasu: instrukcje użytkowania

Zgodnie z instrukcją obsługi, gdy narzędzie jest stosowane miejscowo, w postaci wodnych roztworów o różnych stężeniach:

 • 0.02-1% roztworu - za płukanie żołądka zatrucia i czyszczenia Bicze;
 • 0,01-1% roztworu - do płukania gardła i jamy ustnej;
 • 0,1-05% roztworu - w odniesieniu do leczenia ran;
 • 2-5% octan - smarowanie spalania i wrzód powierzchni.

Zastosowanie stężonych roztworów nadmanganianu potasu

Pięć procent roztworu nadmanganianu potasu za szczególnie zatęża się, tak że nie mogą w żadnym wypadku być stosowane do użytku domowego i przetwarzania śluzu: środki stosowane tylko w skrajnych przypadkach i tylko na zewnątrz.

Niektórzy eksperci zalecają używać go do leczenia grzybicze infekcje skóry i grzybica paznokci, Jednak większość mikolodzy wolą powołać specjalny leki przeciwgrzybicze, ponieważ są one, ich zdaniem, bardziej bezpieczne i skuteczne.

Nie sugeruje się także, że 5% roztwór działa na ukąszenia owadów trujących (np tarantulas i skorpiony) i trujących węży. W tym przypadku, jest ona wykorzystywana do przemyć, jednak takie działanie może być traktowana jedynie jako pierwszej pomocy poszkodowanemu, a nie substytut dla poszukujących pomocy medycznej i natychmiastowe (w razie potrzeby) hospitalizacji.

W medycynie ludowej, płyn stężonym zimno (!) Roztworem nadmanganianu potasu czasami stosowane do leczenia oparzenia termiczne. Uważa się również, że regularne traktowanie niebezpieczny z punktu widzenia pojawienia się odleżyn części ciała z silnym roztworem nadmanganianu potasu, zapobiega zmiany martwicze tkanki i dystroficzne.

Bezpieczeństwo i skuteczność tego leczenia, jednak powinny być obowiązkowe, aby omówić z lekarzem.

Roztwór pięć procent również stosowane do leczenia uogólnione zmiany skórne, Na przykład, ropne zapalenie skóry.

trądzik kąpiel z nadmanganianu potasu, aby przyspieszyć suszenie elementów erupcji i opadający skorupy. Procedurę powtarza się codziennie, aż do zaniku objawów choroby. Czas trwania ekspozycji - nie więcej niż 15 minut. Po kąpieli zaleca się płukanie skórę chłodną wodą.

Zatężony roztwór może być stosowany na trądzik na plecach, a również do kauteryzacji callouses i brodawki. Środki w tych przypadkach stosuje się kropką.

Jak rozpuścić nadmanganianu potasu ospę?

na ospa wietrzna nadmanganian potasu, rozcieńcza się tak, aby nie otrzymać zbyt stężony roztwór. Oznacza to, że płyn powinien być różowy kolor.

Warunki następującym rozcieńczeniom: po pierwsze, kilka ziarenek nadmanganianu potasu rozpuszcza się w około 500 ml gorącej wody, po czym otrzymany roztwór wlano do innego pojemnika, a objętość doprowadzono do żądanego wody.

Wymienne w roztworze z wacikiem przetrzeć miejsce wysypka. Podczas opadów zejść, aby przyspieszyć proces suszenia skórki się łaźnię z łagodnym roztworem nadmanganianu potasu.

Jak zrobić 5% roztwór nadmanganianu potasu?

W celu wytworzenia 5% roztworu 5 g preparatu rozpuszcza się w 100 ml wody. Nie mylić z dawki, trzeba użyć wagi kuchennej.

Jeśli nie istnieje równowaga obliczenia żądanej ilości nadmanganianu potasu są odpychane z tym, że 1 godziny. Łyżka pasuje do 6 gramów. Tak więc, dla 5% roztworu, dodać go do wysokości nadmanganianu potasu, 120 ml wody.Jeżeli farmacji została zakupiona 3 gramów fiolkę z nadmanganianem potasu w celu uzyskania pożądanego stężenia roztworu nadmanganianu potasu, powinien być podłączony do 70 ml wody.

Gdy wszystkie kryształy rozpuszcza się w wodzie, gotowy roztwór sączy się przez karbowany w kilka warstw gazy.

Jak hodować do kąpieli noworodka nadmanganian potasu?

Ponieważ niemowlęta skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa, które mają być wykorzystane do światła kąpielowy różowy, niezagęszczone kąpieli w roztworze.

Wytyczne dotyczące do słabego roztworu nadmanganianu potasu w następujący sposób: a przezroczyste szkło wlewa się ciepłą wodą i dodaje mały (szczypanie) ilość nadmanganianu potasu.

Po upewnieniu się, że wszystkie kryształy rozpuszczeniu roztwór wlano do pojemnika i uzupełnić wodą do żądanej objętości.

przedawkować

Przedawkowanie objawy pojawiają się ostry ból w jamie ustnej, wzdłuż przełyku, do żołądka biegunka, wymioty. Oropharyngeal pęcznieje błony śluzowej (możliwy obrzęk gardła), zmienia kolor na ciemnobrązowy lub fioletowy.

Ponadto, ofiara rozwija oparzenia prądem i asfiksiya- mechaniczną pojawiają drgawki, pobudzenie silnika, zjawisko parkinsonizm, nefropatia, krwotoczne zapalenie jelita grubego, choroby wątroby.

Przy niskiej kwasowości żołądka może rozwijać carbohemia z duszność i wymawiane sinica.

Dla dziecka dawka śmiertelna jest równe 3 g dla dorosłej osoby śmiertelnych waha się wartość dawki od 0,3 do 0,5 g / kg.

Traktowanie: w / w 5% roztworu kwas askorbinowy (30 ml) / m wprowadzenie pirydoksyny 5% (3 ml) i cyjanokobalamina (1 g) i 1% roztworu błękit metylenowy (50 ml).

wzajemne oddziaływanie

nadmanganian chemicznie niezgodne z wielu substancji organicznych (w tym cukier, garbniki, węgiel) potasu.

Eksploduje podczas przetwarzania stężony kwas siarkowy (H2SO4).

Nawet mała (do temperatury pokojowej) ogrzewa się aktywnie współdziała z większości środków redukujących (np glicerol) I substancje łatwo podatne na utlenienie. Reakcję którym towarzyszy ogrzewanie, co w niektórych przypadkach powoduje mieszaninę hypergolic i mogą spowodować eksplozję.

Jest to bardzo niebezpieczne pocierać kryształy nadmanganianu potasu z proszku aktywnego tlenku niemetalu i metalu (glin, siarkę, wapń, fosfor, magnez, itp), ponieważ takie działania są często towarzyszy wybuchu.

Warunki sprzedaży

nadmanganian potasu w Rosji włączone prekursorów Terminarz IV PKKN na Ukrainie od 06.14.2013 jako prekursor rozpoznawane i ujęte w wykazie narkotyki.

W rosyjskich aptekach, zgodnie z zatwierdzonym Zamówienie Minzdavsotsrazvitiya Federacji Rosyjskiej №578 od 13.09.2005 "Lista leków sprzedawane bez recepty„Co jest w mocy do dnia 16.10.2011, narzędzie powinno być wydawane są bez recepty, ale nie więcej niż 2 opakowania za klienta.

Przepis Łacińskiej (próbka) Rp: Sol. Kalii permanganatis 5% 10 ml DS. Do leczenia brzegów rany.

warunki przechowywania

Proszek powinien być przechowywany w ciemnym miejscu w dobrze zamkniętym pojemniku.

okres trwałości

To nie jest ograniczona. Wodne roztwory zaleca się przechowywać nie więcej niż 3-4 dni.

Przestrogi

nadmanganian potasu - co to jest?

W Wikipedia wykazały, że nadmanganian potasu, który jest często nazywany domu nadmanganian potasu, sól potasowa kwasu nadmanganowy - mocnego kwasu nieorganicznego, który ma wzór HMnO4.

Co jest nadmanganian potasu, znane wszystkim - co raz w życiu widziałem kryształy ciemno-fioletowe z metalicznym połyskiem.

Właściwości i zastosowania nadmanganianu potasu w medycynie

Nadmanganian potasu jest dobrym utleniaczem, a zatem, ma silny antyseptyczne (przeciwbakteryjny) Wpływ.

Efekty są opisane za pomocą tego, że w roztworze wodnym w obecności łatwo utleniających się pierwiastków z nadmanganianem potasu rozpoczyna aktywną rozszczepia typu gazowego tlenu, który wykazuje właściwości bardzo silny antyseptyka.

W stężonych roztworach nadmanganianu potasu ma znaczący efekt drażniący i kauteryzacji.

Co może być wykonane z nadmanganianem potasu: Alternatywne metody nanoszenia

Oprócz medycyny, jest używany:

 • nadmanganian utleniania do określenia przy ocenie jakości wody sposób kubel;
 • szkło prania (alkaliczny roztwór nadmanganianu potasu oraz usuwa resztki tłuszczu i innych substancji organicznych);
 • w pirotechnicznych (jako silny środek utleniający);
 • do tonowania zdjęcia (roztwory nadmanganianu potasu o stężeniu 3 g / l);
 • a silniki rakietowe przestrzeni cieczy (jako katalizator do rozkładu nadtlenku wodoru);
 • akwaforta drzewa;
 • aby usunąć tatuaże (ale ta metoda nie całkowicie usunąć tatuaż, i pozostawia blizny na ciele);
 • do wytworzenia kwasów karboksylowych o parafiny;
 • bielenia tkanin.

W internecie można znaleźć film „nadmanganowy i benzynę”, w którym nadmanganian potasu zaleca się dodawać do baku samochodu na paliwo ze wzbogacenia w tlen.

właściwości chemiczne

Wzór nadmanganian potasu - KMnO4. Ciężar molowy - 158,03 g / mol.Veschestvo ma postać ciemnych fioletowych kryształów nie tworzy krystalicznego hydratu, znamienny tym, umiarkowaną rozpuszczalność (rozpuszczalność w wodzie zwiększa się ze wzrostem temperatury wody), nie ulega hydrolizie w roztworze rozkłada się powoli.

Silnym środkiem utleniającym podczas spiekania w roztworze. Reaguje z typowymi środkami redukującymi (wodór, etanol, itp). Stężone roztwory mają intensywny kolor fioletowy, słaby - pomalowane na różowo.

Zdolność utleniająca nadmanganianu jonów maleje wraz ze spadkiem kwasowości roztworu. W środowisku zasadowym, pod działaniem czynników redukujących redukuje się do manganianu iona- MnO4 w środowisku lekko zasadowym, obojętnym i lekko kwaśnym przechodzi w dwutlenek manganu.

W kwaśnym jonów nadmanganianu przekształca akvakation.

Równoważność faktora fekv nadmanganian potasu (KMnO4), w zależności od kwasowości medium 1/5 1.

Rozcieńczony wodny roztwór nadmanganianu potasu jest niestabilny i rozpada się z utworzeniem osadu dwutlenek manganu (Brown łuski) i uwalniania tlenu. Dekompozycja jest przyspieszany przez ekspozycji na światło słoneczne.

Szczególnie łatwo psujących się roztwór nadmanganianu potasu w obecności środka redukującego.

Kwaśny roztwór odbarwia się pod wpływem roztworu kwasu szczawiowego. Jest on również używany podczas analizy miareczkowa wykaże do oznaczania nadtlenku wodoru, soli żelaza (II) szczawianu.

Węglowodór nie odbarwia roztwór nadmanganianu potasu (zakwasza). Benzen roztworu nadmanganianu nie odbarwia kaliya.K przebarwienia prowadzi uboczny siarkowodór przez roztwór zakwaszono KMnO4.

Etylenu odbarwia roztwór nadmanganianu potasu, przepuszczając przez nią (co najmniej do utleniania glikolu etylenowego).

Reakcja utleniania nadmanganianu potasu etylenu jest następujący:
utlenianie

W trakcie tej reakcji jest znaczna zmiana zabarwienia fioletowego koloru nadmanganianu potasu roztworze wodnym tak, że jest stosowany jako jakościowa reakcję alkenów.

Rozcieńczony roztwór KMnO4 obojętnych i zasadowych mediów powoduje utlenianie alkenów diole (reakcja hydroksylacji reakcji alkenów i Wagner).

Utlenianie acetylenu z nadmanganianem potasu w słabo alkalicznym środowisku przebiega z wytworzeniem szczawianu potasu. Reakcję acetylenu z KMnO4 opisany przez równania: 3C2H2 + 8KMnO4 = 3K2C2O4 + 2H2O + 8MnO2 + 2KOH

W kwaśnym acetylenu utlenione do ditlenku węgla: C2H2 + 2KMnO4 + 3H2SO4 = 2CO2 + 2MnSO4 + 4H2O + K2SO4

Utlenianie aldehydów, które są silnymi środkami redukującymi i przepływa podczas ogrzewania za pomocą wzoru: 3CH3CHO 2KMnO4 = + CH3COOH + 2CH3COOK + 2MnO2 + H2O

Utlenianie alkoholu etylowego nadmanganian potasu, w obecności stężonego kwasu siarkowego i słabych płomieni podczas ogrzewania rozpoczyna się z roztworem bielącym. W wyniku tej reakcji wchodzą płatków tlenku manganu (IV), z brązowym. Z nadmiarem roztworu H2SO4 staje się bezbarwna, to było zapachu aldehydu octowego.

Utlenianie 3-nitrotoluen nadmanganianu potasu w warunkach zasadowych pozwala na otrzymanie kwasu o-nitrobenzoesowego.

Rozkładu nadmanganianu potasu, podczas gdy ogrzewanie jest jednym ze sposobów wytwarzania tlenu. Aby to zrobić, należy wlać do probówki z wylotem gazu kryształów rur KMnO4 i następnie ogrzewać rury.

Zatem Evolved tlen przepływa przez rurkę do kolby i powoli wypełniając go (O2 cięższa od powietrza, zatem nie pozostawia kolbę). Jeśli umieścisz w kolbie tlący się pochodnią, będzie migać.

Równanie reakcji rozkładu nadmanganianu potasu jest następujący: 2 KMnO4 = K2MnO4 + MnO2 + O2

Czyszczenie rojenia nadmanganian potasu i sody

Na Bimbrownicy bardzo popularne metody oczyszczania zaparzania za pomocą nadmanganianu potasu, sodę i alkalicznych (na przykład sodę kaustyczną). Nadmanganian potasu usuwa fuzli, sody neutralizuje kwasem octowym, zasady - inne zanieczyszczenia.

W nieobecności alkaliów może ograniczyć stosowanie tylko sodu i nadmanganian potasu.

Kolejność działań:

 • nadmanganian potasu, rozcieńcza się wodą w ilości 1,5 g na 1 litr produktu.
 • Rozcieńcza się wodą sodową. Do czyszczenia 10 l wódki jest konieczne w celu wytworzenia roztworu 100 g sodu i 100 ml wody.
 • Wlać do pierwszego rozwiązania zaparzania sodowego, mieszano, a następnie roztwór nadmanganianu potasu.
 • Zaparzać przez pół godziny.
 • Rozcieńczyć sody kaustycznej (lub innej zasady) w równych proporcjach z wodą w ilości 2 g na 1 litr roztworu (ług destylowaną wlano wodę, nie wylewa się do wody - to znaczenie).
 • Samogonu przykryto pokrywką i odstawiono w ciemnym miejscu, przez 12-14 godzin, a następnie przesącza przez węgiel lub bawełny.

Zastosowanie nadmanganianu potasu w ogrodnictwie

Ogrodnicze są świadomi korzystnych właściwości nadmanganian potasu, nadmanganian potasu, stosowany jest tak szeroko dla roślin.

Zastosowanie ogrodzie wskazane jest, gdy jest to niezbędne do trawienia nasion przed sadzeniem: Zabieg ten pozwala zniszczyć zimowania patogenów na nasiona.

Aby przygotować roztwór o pożądanym stężeniu w 100 ml wody rozpuszcza się 0,5 g nadmanganianu potasu. Nasiona umieszcza się w uzyskanym płynie przez 20 minut, a następnie suszy.

Obróbka ziemniaków nadmanganian potasu przed sadzeniem w celu ochrony bulw z grzybów chorobotwórczych, a drutowce. Do moczenia bulwy używane Ciemnoróżowy roztworu.

Aby poradzić sobie łuk przed sadzeniem przy ró rozwiązanie. Żarówek umieszczonych w nim tak, że ciecz zajmuje je i pozostawione przez 8-12 godzin.

Obsługiwać sprężyna truskawek odpowiednich środków z kompozycją: popiół 1 kubek 1-2 litra wrzącej wody (temperatura wody wylano popiołu i pozostawiono do ostygnięcia), 2 g nadmanganianu potasowego, 2 g kwasu borowego, 1 łyżka. łyżka jod. Mieszaninę przesącza się, wlewa do wiadra i uzupełnić wodą, używane do rozpylania.

Rozwiązanie działa jako nawóz sztuczny i środek szkodników.

Roztwór nadmanganianu potasu może być przelana gleba z sadzonkami, skrzynki do mycia, filiżanki i garnki przed posadzeniem sadzonek lub zieleni szklarni i proces szklarni dla zapobiegania chorobom roślin.

W przypadku zabiegów na glebę, na sadzonki, krzewy i pojenia (truskawki, agrest, maliny, porzeczki) wczesną wiosną, roztwór otrzymany w proporcjach 3 g nadmanganianu potasowego w 10 litrach wody. W szczególności, zrobić dobry użytek z takiego narzędzia na glebach piaszczystych.

Jednak, aby wziąć udział w nadmanganianu potasu do obróbki gruntu i podlewanie kwiatów nadal nie warto - nadmierna zawartość manganu w glebie może niekorzystnie wpływać na rozwój roślin.

Rozpylanie roztworu truskawkowy przygotowany w proporcjach 2 godziny. Łyżki nadmanganianu potasowego w 10 litrach wody sprawia, truskawka szara pleśń. przetwórstwa owoców powinny być przeprowadzone po kwitnieniu.

Mogę podlewać sadzonki nadmanganian potasu? Roztwór nadmanganianu potasu zwykle stosowane do dezynfekcji gleby pod sadzonkę dostosowany skrzynek oraz kubki, a także w łóżkach. Sadzonki powinny być podlewane w kubki ciepły różowy roztwór raz na dziesięć dni (opcjonalnie przemian z nawadniania popiołu ług).

Przed sadzenia nasion w ziemi wszystkie ziemi w pudełku podlewane roztworu, do wytwarzania których 3-5 g nadmanganianu potasu rozpuszczonego w 10 litrach wody.

Wielu ogrodników interesuje, czy jest możliwe, aby podlewać pomidory nadmanganian potasu. powiedzieć, że nawet doświadczeni eksperci konieczne, ponieważ takie leczenie zapobiega wielu chorobom roślin.

Mogę podlewać kwiaty nadmanganian potasu? Jest to możliwe, ale nie jest zbyt gorliwy, aby nie szkodzić. Zastosowanie tego rozwiązania do nawadniania nadmanganianu potasu jest ogromna.

Po pierwsze, roślina otrzymuje dodatkowe manganu i potasu. Po drugie, zwiększona kwasowość gleby, co sprzyja rozwojowi niektórych roślin. Po trzecie, dekontaminacji gleby.

Rozwiązanie dla kolorów powinna być bladoróżowego. Jego wytwarzania wystarczająco do skapywania w szklance wody kilka kropel stężonego roztworu nadmanganianu potasu.

Jak myć ręce wodą z nadmanganianu potasu?

Do mycia rąk plam pozostawionych przez nadmanganian potasu, można użyć plaster cytrynowego, alkoholu lub miesza się w równych ilościach 5-9% octu oraz woda utleniona.

Ludzie informujący, niż skóra przemyć nadmanganianu potasu, jak podano skuteczność uniwersalnego środka czyszczącego, który wytwarza się z 100 g mydła (dziecko lub ekonomiczne wciera na drobnym tarce), 100 ml gorącej wody, sody (3/2 łyżki. Łyżeczki) i 2-3 kropli olejku.

Nadmanganian potasu oraz cukier: światło ogień przy pomocy improwizowanych

Aby ogień bez zapałek, trzeba wziąć kij, płaski talerz, nadmanganian potasu i cukier. Trzpień wcierać wiele nadmanganian potasu i cukier. W autoignites mieszaniny reakcji chemicznej.

środki ostrożności

Nie należy rozpuścić nadmanganian potasu i przechowywane w pojemnikach metalowych, jak nadmanganian potasu, stykają się z nimi i utracić pewne właściwości terapeutyczne. Optymalnie wyroby szklane używane do wytwarzania wodnych roztworów.

Jeśli nadmanganian potasu sprowokowany spalić - co robić?

Po spalić jamy ustnej, przełyku i żołądka stężonym roztworem nadmanganianu potasu powinny być myte bezpośrednio wpływa na żołądek, dać mu węgiel absorpcyjny i słabym roztworze woda utleniona Ocet (nadtlenek polstakana i jeden kubek ocet w 2 litrach wody).

W jaki sposób można zastąpić nadmanganian potasu?

Analogi nadmanganianu potasu; Amoniak + glicerol + etanol, Aseptolin, Anmarin, Baktoderm, Vitaon, Dermatol-tar mazidła, Dioksizol, Zelenka, Kaleflon, Katapola, Katatsel, Naftalan maść, etanol, Protolitem, woda utleniona, Tambukansky brud, Formidron, Formagel, Elekasol, Etol 96%, Cynk salicylowy pasta, Chaga.

w czasie ciąży

na ciąża dozwolone tylko zewnętrzne zastosowanie nadmanganianu potasu. Otrzymanie roztworu nadmanganianu potasu wewnątrz przeciwwskazane.

Określenie ciąży za pomocą nadmanganianu potasu

Ta metoda określania ciąży jest klasyfikowany jako „starych żon”, ale wiele kobiet w ciąży twierdzą, że jest wystarczająco dokładne.

W 500 litrach ciepłej wody rozcieńczonej niewielką ilością sproszkowanego nadmanganianu potasu (dla cieczy zaznacza się bladoróżowy kolor) i dodano do roztworu małej moczu.

Jeśli ciecz jest lżejsza, brak ciąży, jeżeli dno banków wytrącać w postaci płatków - istnieje podejrzenie ciąży.

opinie

Nadmanganian potasu - badany czasu antyseptyczny, który, mimo obfitości innych mediach, szeroko stosowany od samego urodzenia. Recenzje nadmanganianu potasu potwierdzić jego skuteczność w leczeniu chorób skóry, zatrucia, zapalenie pęcherza, ból gardła a nawet wiele chorób.

Niektóre kobiety również wykorzystanie nadmanganian potasu z niepożądanym owłosieniem. Opinie i zdjęcia, które im towarzyszą, pozwala nam stwierdzić, że regularne stosowanie słabym roztworem nadmanganianu potasu do usuwania włosków z upływem czasu włosy stają się cieńsze i mniej widoczne.

Jednakże istnieją również mniej optymistyczne opinie włosy nadmanganian potasu usuwanie - są kobiety wskazują, że znacznie bezpieczniej uciekać się do profesjonalnej depilacji specjalnej aparatury.

Cena nadmanganianu potasu. Gdzie można uzyskać nadmanganian potasu?

Nadmanganian potasu nie jest łatwe do uzyskania. W Internecie dużo jako komunikat, że nadmanganian potasu jest wyłączony, a to bardzo trudne.

Pytany, dlaczego zakaz sprzedaży tego instrumentu, niektórzy farmaceuci są odpowiedzialni, że odpowiednie rozkazy nadmanganianu potasu zrównane z materiałami wybuchowymi, i sprzedawać je bez licencji jest niemożliwe.

Inni mówią, że nadmanganian potasu jest związane z lekami i po raz kolejny jego sprzedaż bez zezwolenia jest niemożliwe.

Porady na gdzie kupić nadmanganian potasu w aptekach Moskwy, zwykle wskazują specjalistycznego Farmaceutyczny z oddziałach położniczych i klinikach dziecięcych i aptekach weterynaryjnych.

Nadmanganian potasu kupić w Moskwie, można również w sklepach sprzętu i sklepach, które sprzedają towary do ogrodnictwa.

Podobne zalecenia zostały wydane w odpowiedzi na pytanie, gdzie kupić nadmanganian potasu w Petersburgu i Kijowie.

Ile apteka nadmanganowy? Środek cena waha się od 11 do 165 rubli. (W zależności od wielkości opakowań i uwalniania form).

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Potas chroni kobiety przed udaremPotas chroni kobiety przed udarem
Minerały w medycynie ludowej pomocąMinerały w medycynie ludowej pomocą
Posiew moczuPosiew moczu
YodopironYodopiron
Jodek potasuJodek potasu
Methyluracyl świece z hemoroidów wspomagania gojeniaMethyluracyl świece z hemoroidów wspomagania gojenia
PertussinPertussin
Octan potasuOctan potasu
Moczu na NechyporenkoMoczu na Nechyporenko
Zatrucie (żywność, grzyby, alkohol, środki chemiczne)Zatrucie (żywność, grzyby, alkohol, środki chemiczne)
» » » Kwas nadmanganowy