DuranHedt.com

Chlorek potasu

chlorek potasuZdjęcia leku

Opis spóźniona na 07.01.2015

  • Nazwa łacińska: chlorek potasu
  • Kod ATC: B05XA01
  • Substancja czynna: chlorek potasu
  • producent: JSC "Dalkhimpharm" (Rosyjski)

struktura

1 mililitr preparatu może zawierać 30, 40, 75 lub 150 mg chlorek potasu - składnik aktywny.

Dodatkowe składniki: woda d / w 1 ML 0,1 M kwasem solnym do pH 3-4.

Wzór chemiczny - KCI.

Formularz uwolnienie

spółka "Dalkhimpharm" Chlorek potasu uwalnianiu w postaci koncentratu do dalszego infuzji w fiolce 100 lub 200 ml.

Efekty farmakologiczne

Kompensuje niedobór potasu.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Według rozwiązania Wikipedia chlorek potasu do odzysku Bilans wody i elektrolitów. W umiarkowanych dawkach lek ma negatywny bathmotropic i chronotropowa działanie przy wyższych dawkach wywiera ujemny dromotropowa i inotropowe wydajność, a także wykazuje wyraźne działanie moczopędne medium (moczopędne) aktywność.

Wprowadzenie małych dawek leku przyczynia potasu rozszerzenie naczyń wieńcowych, i stosowanie wysokich dawek zwężenie. Stosowanie leków potasu zwiększa przepuszczalność międzykomórkowe impulsy nerwowe, w przypadku podawania dożylnego zwiększa uwalnianie nadnerczy adrenalina.

Lek aktywuje dużą liczbę cytoplazmy enzymy, koryguje wewnątrzkomórkowego ciśnienie osmotyczne białko replikacji, i kurczliwość mięśni szkieletowych Transport aminokwas. zmniejsza przewodność, HR, Aktywność skurczowa, pobudliwość i automatyzm zawał. Wzrost zawartości tego Microcell w korpusie zmniejsza ryzyko skutków toksycznych glikozydy nasercowe.

wskazania

Zastosowanie chlorku potasu przedstawiono w:

Przeciwwskazania

skutki uboczne

Instrukcje stosowania chlorku potasu

W przypadku rozpoznania wskazaniami do stosowania leku, chlorek potasu, dożylnie, z chlorek potasu w ampułkach lub wlew (infuzję), a wraz z glukoza (5% roztwór).

na naparstnicy zatrucia Jest on pokazany podawać chlorek potasu w dawce 2-3 g, w przypadku poważnego zatrucie - do 5 gramów.

na hipokaliemia, w dniach naruszenia rytm serca wyznaczyć 1-1,5 gramy 4-5 razy w ciągu 24 godzin, przy redukcji dawki po redukcji rytm serca.W przypadku kontynuacji wymioty lub wyświetla ciężkie zatrucie, wymagające natychmiastowego usunięcia, przy użyciu 4% roztworu, rozcieńczony do 40% glukoza. 50 ml lek rozpuszcza się dziesięciokrotnie dawki przekraczającej (500 ml) g wody / z i podaje się przez wlew przy częstotliwości 20-30 kropli / min. Ponadto, wprowadzenie szybkością infuzji od 2,5 grama na 500 ml 5% glukoza lub 0,9% chlorku sodu.

niwelacja napadowy częstoskurcz stosuje się w pierwszym dniu 8-12 gramów leku, a dalsze obniżenie dawki 3-6 gramów.

W celu zapobiegania lub leczenia ektopowe arytmie w fazie ostrej zawał mięśnia sercowego polaryzacyjny przygotowana mieszanina, która chlorek potasu rozpuszcza się 5-10% glukoza z dodatkiem insulina Krótko działającego (1 IU na gram suchej 3-4 glukoza).

przedawkować

W przypadku przedawkowania zaobserwowano hiperkaliemia, charakteryzuje się następującymi objawami: mięśnie hypotonicity, parestezje kończyny, migotanie, Hamowanie nawrotnym przewodzenia zatrzymanie akcji serca. Pierwsze objawy hiperkaliemia, zazwyczaj powstają, gdy stężenie w osoczu potas większa niż 6 meq / l (brakujących zębów U, jeśli występuje w poprzedniej pozycji kardiogrammah- załamka T przedział wydłużenie Q T- segmentu zmniejszenie S T zwiększenie zespołu QRS. Ciężkie objawy hiperkaliemia (paraliż mięśni i zatrzymanie akcji serca) Powstają przy zawartości w osoczu 9-10 meq / litr.

Do łagodzenia stanu chorobowego opisanego w / w 0,9% chlorku sodu i 300-500 ml 5% glukoza z zawartością w nim insulina (10-20 jednostek / litr). Jeśli to konieczne, przeprowadzać peritoneoclysis i hemodializa.

wzajemne oddziaływanie

zwiększa negatyw bathmotropic i dromotropowa skuteczność leki antyarytmiczne.

Gdy stosuje się równolegle glikozydy nasercowe poprawia tolerancję.

wspólny wniosek cyklosporyna, heparyna, beta-blokery, diuretyki oszczędzające potas, inhibitory ACE, NLPZ To może zwiększyć możliwość tworzenia hiperkaliemia.

Warunki sprzedaży

Według Farmakopei chlorku wynajem lek potasu przeprowadza się zgodnie z przepisem.

warunki przechowywania

Butelki z roztworu zachowuje swoje właściwości w temperaturze otoczenia od 15 do 25 ° C

okres trwałości

Ponieważ produkcja - 1 rok.

Przestrogi

Należy pamiętać, że pokarmy zawierające duże ilości sód zwiększa wydalanie z organizmu potas.

Przez cały czas używania leku konieczne do sprawowania kontroli nad zawartością surowicy jony potasu i zachowanie elektrokardiogram.

W leczeniu objawów hipokaliemia powinny być monitorowane kwasowo-zasadowej stan ciała.

Należy pamiętać, że ciężko hiperkaliemia, które mogą być śmiertelne, a objawy rozwijają się dość szybko.

Zastosowanie chlorku potasu jako nawozy

Oprócz korzystania chlorek potasu w medycynie jest szeroko stosowany w przemyśle (produkcji sztucznej skóry, gumy itd.), jak również w rolnictwie jako nawóz. GOST 4568 95 (standard państwowy) reguluje wszystkie przepisy w zakresie produkcji, wygląd, opakowanie, wymagań sanitarnych, technik i metod użytkowania itd mianowicie technicznych i rolniczych potas.

aplikacja chlorek potasu w ogrodnictwie, oprócz nasycenia gleby, ma wiele pozytywnych aspektów dla samych roślin, takich jak: zwiększenie wydajności, zwiększoną odporność na mróz, choroby, suszę, szkodniki, zwiększa trwałość i wygląd owoców i bulw, obniżając zawartość azotany i radionuklidy. Główną sferą wpływów są wieloletnie rośliny owocowe, rośliny strączkowe i nasadzenia ozdobne.

analogi

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
  • chlorek wapniowy
  • chlorku sodu
  • siarczan magnezowy
  • Reosorbilakt
  • Reamberin

Przygotowanie analogami kodu ATX do czwartego miejsca, rozwiązania są: chlorek wapniowy i chlorku sodu, Ksilat, Richard Glücks, siarczan magnezu, Laktoksil, Sodowo-Buffer, Reamberin itd.

Synonimy

Kalipoz-Prolongatum, Kaldium, Potasu Normin.

dzieci

Efektywności dzieciństwa chlorek potasu oraz bezpieczeństwo jego stosowania nie zostało ustalone, ze względu na to, co roztwór nie jest podawany przed ukończeniem 18 roku życia.

W czasie ciąży i laktacji ()

W razie potrzeby użyć roztworu w ciąża Musimy odnieść oczekiwane korzyści z leczenia dla matki i możliwe negatywne skutki dla płodu.

podczas laktacja lepiej nie stosować roztworu chlorku potasu, albo poddać się karmienia.

opinie

Roztwór chlorku potasu jest dobrze znane jako antytoksyczny środki do zatrucia organizmu glikozydy, jako lekarstwo w przypadku wyświetlaczy ektopowe arytmie, napadowy częstoskurcz i, oczywiście, niezbędne w hipokaliemia.

Cena potażu, gdzie kupić

W aptekach rosyjski kupić Chlorek potasu 30 mg / ml może być następujący: 100 ml - 200 ml RUR jest 40-45 - 50-55 rubli.

Kupić chlorek potasowy 150 mg / ml może być następujący: 100 ml - 200 ml RUR jest 45-50 - 55-65 rubli.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kołatanie sercaKołatanie serca
Chlorek magnezuChlorek magnezu
ReosorbilaktReosorbilakt
KichanieKichanie
AcesolAcesol
TrisolTrisol
Vita-yodurolVita-yodurol
Chlorek żelazowyChlorek żelazowy
DisolDisol
Chlorek miedziChlorek miedzi
» » » Chlorek potasu