DuranHedt.com

Jodek potasu

jodek potasuZdjęcia leku

Opis spóźniona na 24.08.2014

 • Nazwa łacińska: jodek potasu
 • Kod ATC: H03CA
 • Substancja czynna: jodek potasu (jodek potasu)
 • producent: Obolensky firma farmaceutyczna (Rosja)

struktura

wzór jodek potasu - KI. Skład jednej tabletki jodek potasowy, może zawierać 100 lub 200 mg substancji czynnej. Krople do oczu - ten roztwór, który zawiera 3% substancji czynnej. Do roztworu jodku potasu mogą zawierać różne ilości składnika aktywnego, - 0,25%, 10-20%.

Formularz uwolnienie

Producenci wytworzenia tabletek, pastylek, i roztwór jodku potasu. Tabletki pasuje do bursztyn szklanych słoikach. Roztwór jodku potasu 3% pakowane w butelki 200 ml. Krople do oczu realizowanych w fiolkach 10 ml.

Efekty farmakologiczne

Farmakopea wskazuje, że lek ma wpływ na czynność tarczyca, wpływając w szczególności na powstawanie hormony. On zawiesza produkcję tarczycowy hormon stymulujący, który jest wytwarzany w przednim płacie przysadki mózgowej, wydzielanie zwiększa aktywność gruczołów oskrzeli, ułatwiając plwociny. Ponadto jodek potasu ma właściwości proteolityczne, to promuje rozkład białek.

Gdy środek jest stosowany miejscowo, ma działanie antyseptyczne, obezzarazhivaya obróbce powierzchni. Jednak jest to ważna cecha leku - zapobieganie procesu akumulacyjnego na gruczoł tarczycy jodem radioaktywnym. Lek skutecznie chroni tarczycy przed skutkami promieniowania.

Farmakokinetyki i farmakodynamiki

Jeżeli środowisko zawiera normalną ilość jodu, że pod wpływem nadmiaru jodku zawieszony biosyntezę hormonów tarczycy, zmniejszony poziom wrażliwości na tyrotropiny przysadka, a także blokują wytwarzanie hormonu tyreotropowego przez przysadkę mózgową.

Po jodku potasu w środku, to jest szybko i całkowicie wchłaniany w jelicie cienkim. W ciągu dwóch godzin, to jest rozprowadzany wewnątrz komórek. Akumulacja występuje w większym stopniu w tarczycy, jodek kumuluje się również w gruczole, gruczołów ślinowych, w błonie śluzowej żołądka. Substancja przenika przez łożysko.

Wydalanych wydalany przez nerki, a około 80% dawki jest wyświetlany przez 48 godzin, a pozostałą część ciała pochodzi od 10 do 20 dni. Również częściowe usunięcie występuje z tajemnic ślinić, oskrzelowa, potu i innych gruczołów.

wskazania

Środki jodu stosuje się w leczeniu pacjentów z nadczynność tarczycy (Choroba tarczycy), rozwój wole (Choroba tarczycy, która rozwija się ze względu na zmniejszoną zawartość jodu w wodzie). Ponadto, został powołany w ramach przygotowań do interwencji chirurgicznych u osób z ciężką postacią nadczynność tarczycy (Choroby związane z podwyższonym funkcji tarczycy osoby). Lek jest wskazany do stosowania w zapobieganiu zniszczeniu tarczycy na promieniowanie. Jako pomocniczy lek stosowany do leczenia kiła.

jodek potasu również przypisuje się następujące choroby:

jodek potasu krople do oczu są przypisane następujących stanów:

 • choroby oczu (zmętnienie rogówki zaćma, krwawienia);
 • Choroby grzybicze rogówki i spojówki.

Przeciwwskazania

nie powinien być przepisywany ten lek dla następujących chorób i dolegliwości:

 • gruźlica;
 • zapalenie nerek, nerczyca;
 • otarcia, trądzik;
 • ropne zapalenie na skórze;
 • pokrzywka, skazy krwotocznej;
 • wysoka czułość jodu;
 • ciąża.

skutki uboczne

W leczeniu jodku potasu mogą rozwijać yodizma zjawiska. Jest to stan zapalny błony śluzowej charakteru zakaźnych, które towarzyszy katar nosa pokrzywka, obrzęk błony śluzowej nosa, inne reakcje alergiczne. Jeśli połknięcie może wystąpić uczucie dyskomfortu w jamie żołądka.

Ponadto, ponieważ reakcje uboczne mogą przejawiać tachykardia, problemy ze snem, biegunka, desudation.

Przy leczeniu dużych dawek leków może rozwijać tarczycy. Zjawisko to występuje najczęściej u osób starszych, u których zdiagnozowano guzkowym toksycznym wolem lub rozproszonego typu.

jodek potasu, instrukcja obsługi (dawka i sposób)jodek potasu się doustnie w postaci roztworów i tabletek z / wprowadzania przeciwwskazane. Przed lek jest zalecany do mycia w dół jego słodka herbata, galaretki lub mleka, aby zapobiec podrażnienie układu pokarmowego.

Pacjenci, u których przypisane jodek potasu, instrukcje stosowania określonych dawkach sugeruje przyjęcie oznacza dla danej choroby.

Jeśli wyznaczony jodek potasu krople do oczu, przewodnik jest zastosowanie roztworu 3% do wkroplono do worka spojówkowego. Spadek każdego oka powinno być 2 krople, co czyni go 3-4 razy dziennie. Okres leczenia trwa od 10 do 15 dni, w zależności od leczonej choroby.

Osób dotkniętych wole endemiczne wyznaczony wewnętrznie od 0,04 g PM 1 raz w tygodniu. Jeżeli pacjent cierpi rozproszone wole, początkowo przedstawiono spożycie 0,04 g leku trzy razy na dobę, po czym dawkowanie powinno być zmienione: 0,125 g 1 lub 2 razy dziennie. okres leczenia trwa 20 dni, po czym następuje przerwa dziesięciu dni.

W celu plwociny stan ciekły za pomocą 1-3% roztworu. Trzeba wziąć 2-3 łyżki. l. 3-4 razy dziennie.

Jako środki pomocnicze są przydzielane kiły, głównie takie leczenie jest wskazane w okresie wyższym. Pod wpływem bólu leku zmniejsza się silniej wchłania nacieki. Do leczenia kiły w 1 łyżka. l. 3-4% roztworu należy wziąć trzy razy dziennie po jedzeniu jedzenie.

Do leczenia Promienica płuc dużych funduszy są przypisane dawkę - 1 łyżka. 10-20% roztwór łyżka cztery razy dziennie.

W celu ochrony przed narażeniem na działanie radioaktywnego jodu dorosłych i dzieci po ukończeniu dwóch powinien dostać się do 0125 g 1 oznacza każdy dzień. Dzieci w wieku poniżej dwóch lat pokazuje odbiór 0,04 g dziennie. Trzeba wziąć pigułki codziennie, aż do tego czasu, aż nie ma zagrożenia spożycia jodu radioaktywnego.

Aby chronić tarczycy przed skutkami radofarmatsevticheskih leków należy w 0,125 g raz dziennie przez 5-10 dni.

przedawkować

Gdy którykolwiek z leków przedawkowania barwienia jodkiem potasu można zaobserwować śluzowej brązu. Ponadto, pacjent wymioty, jest zaniepokojony bóle brzucha, ataki biegunki. W ciężkich przypadkach może wystąpić odwodnienie, opracowanie szoku.

W przypadku przedawkowania żołądek powinien natychmiast przemywa i podawać pacjentowi tiosiarczan sodowy. praktykowane również leczenie objawowe, leczenie w razie konieczności, mające na celu pokonanie stan wstrząsy, wodę i przywrócenia równowagi elektrolitowej.

W przewlekłej przedawkowania rozwija yodizma zjawisko, któremu towarzyszy metaliczny posmak w ustach, zapalenia błon śluzowych, występowanie trądziku zapalenie skóry, nerwowego pobudliwość. W przypadku, gdy chcesz zrezygnować z leczenia przewlekłego przedawkowania.

wzajemne oddziaływanie

Jeżeli jednoczesnym traktowaniu wysokimi dawkami leku zawierające jod i oszczędzające potas diuretyki, pacjent może rozwinąć hiperkaliemii.

Przy jednoczesnym stosowaniu leków litu może wystąpić powiększenie tarczycy i niedoczynności tarczycy.

Podczas przyjmowania tiocyjanianu i nadchloran konkurencyjnie hamują wchłanianie jodu w tarczycy.

W leczeniu tyreostatykami zauważyć wzajemny wpływ osłabienia.

Warunki sprzedaży

Wydany w aptekach bez recepty.

warunki przechowywania

Krople do oczu, roztwór może być przechowywany w temperaturze nie przekraczającej 25 ° C

okres trwałości

Lek powinien być dłużej przechowywane niż 3 lata.

Przestrogi

Jeśli leczenie jest przeprowadzane u osób cierpiących niewydolność nerek, może rozwinąć hiperkaliemię. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać poziom potasu we krwi. Jeśli leczenie jest prowadzone w domu, należy okresowo wizyty u lekarza.

Przed rozpoczęciem leczenia z jodkiem potasu należy sprawdzić stan tarczycy i aby wykluczyć obecność choroby nowotworowej.

Synonimy

jodek potasu.

analogi

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
 • niebieski Jod
 • jodomarin

analogi jodek potasu inne leki zawierające jod: jodomarin, Yodbalans, jod Vitrum i innych. Który lek należy stosować w trakcie leczenia, lekarz musi ustalić.

Jodomarin lub jodku potasu: co jest lepsze?

Oba preparaty zawierają jod i mają podobny wpływ na ludzkie ciało, a w związku z tym takie same oznaczenia. Różnią się one jedynie pomocnicze. Ponadto, jodek potasu - tańszy lek.

dzieci

Jest on stosowany pod nadzorem lekarza. Ważne jest, by ściśle przylegać do określonego dawkowania.

Ciąża i laktacja

jodek potasu w czasie ciąży może być stosowany tylko w zalecanej dawce. jod w stanie przenikać przez łożysko, jednak może to spowodować nadmierne ilości płodu wole rozwoju i niedoczynności tarczycy. W ciąży, przed zastosowaniem tego leku należy skonsultować się z lekarzem.

Również ta pozycja jest wydzielany do mleka kobiecego. Dlatego też, jeśli Matki karmiące dotyczy środka do leczenia podczas karmienia, przy czym dawka przekracza 1 mg dziennie, a u małych dzieci może wystąpić niedoczynność tarczycy.

Opinii jodku potasu

Pozostawienie opinii na temat jodku potasu lek, ludzie pisali, że obiekt ma rozsądną cenę, opakowanie tabletek trwa przez dłuższy okres czasu. jodek potasu jest często stosowany w celu zapobiegania, lecz w opinii, że jest potrzeba stosować w dawce, która jest wyznaczona przez lekarza. Jako skutki uboczne najczęściej zauważyć trądzik. Ważne jest, aby upewnić się, aby sprawdzić stan tarczycy przed leczeniem, tak aby nie pogorszyć chorobę.

Cena jodku potasowego, w celu zakupu

Kupić pigułki, roztwory lub krople są dostępne w każdej aptece bez recepty. Średnie Cena jodek potasu 140 rubli 100 tabletek. Cena od kropli do oczu - średnio 150 rubli.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jodek sodowyJodek sodowy
YodopironYodopiron
Płynu Lugola glicerynąPłynu Lugola gliceryną
KatalinKatalin
IodinolIodinol
Acesol instrukcja obsługiAcesol instrukcja obsługi
Supradin DzieciSupradin Dzieci
HemophthalmusHemophthalmus
Octan potasuOctan potasu
PoludanPoludan
» » » Jodek potasu