DuranHedt.com

Acesol

AcesolZdjęcia leku

Opis spóźniona na 21.10.2015

  • Nazwa łacińska: Acesol
  • Kod ATC: V05VV01
  • Substancja czynna: chlorek potasu i octanu sodu z chlorku sodu (chlorek potasu i octanu sodu + chlorek sodu)
  • producent: Biosynteza, biochemik, Krasfarma, NPK OAO Eskom, MosFarma LLC (Rosja), Gematek (Rosja), Belmedpreparaty RUE (Białoruś) Nieśwież Leki roślinne, OAO (Republika Białoruś)

struktura

Struktura Acesol obejmuje: chlorek potasu, octan sodowy, chlorku sodu, Woda do wstrzykiwań

Formularz uwolnienie

Klarowny, bezbarwny roztwór do butelki do infuzji krwi 200, w 400 ml kartonu w stos № 1 № pudła 28, 15.

Efekty farmakologiczne

plazmozameshchath, detoksykacja, moczopędny, przeciwpłytkowe, nawodniony.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

farmakodynamika

Składniki aktywne Acesol mieć plazmozameshchath, antiagregatnoe, uwodnienie, detoksykacja, zAntishock i działanie moczopędne. Preparat zmniejsza utratę płynu ustrojowego, poprawia mikrokrążenia, zwiększa diurezy, zapobiega agregacja płytek krwi i rozwój kwasica metaboliczna.

Farmakokinetyka

Jony K + i na + we krwi utrzymuje się zbyt długo, szybko rozprowadzane w organizmie. Pochodzące głównie nerki, lekko - przez jelita i inne płyny ustrojowe (łzy, pot).

W organizmie utlenianie octan Występuje w komórkach mięśniowych, więc jego metabolizm zależy głównie od masy mięśniowej. Octan przekształca się acetylo-koenzymu A i całkowicie utleniony do wody i dwutlenku węgla w cyklu Krebsa. Metabolizm acetylo-CoA przeprowadza się również na przemian utleniania małe ścieżki w ketokwasów, kwasy tłuszczowe i cholesterol.

wskazania

  • chorób z ciężką zatrucia (zatrucie pokarmowe, cholera, czerwonka);
  • odwodnienie.

PrzeciwwskazaniaPrzewlekła niewydolność nerek, hiperkaliemia, alkaloza, nadwrażliwości na lek, stanu pacjenta z przeciwwskazanie do podawania dużych ilości cieczy do ciała.

skutki uboczne

Najczęściej pojawiają się obrzęk, hiperkaliemia, tachykardia, rzadziej - dreszcze.

Acesol, instrukcje użytkowania

Roztwór Acesol podawano w ciężkich i umiarkowanych warunkach organizmu, w niemożności doustnym nawodnieniu. Lek jest wtryskiwany strumień / w ciągu 1-3 godzin, do wstępnego ogrzewania do 36-38 ° C. Ilość roztworu wody i przywrócenie równowagi elektrolitowej zbierane indywidualnie, biorąc pod uwagę stopień odwodnienia organizmu.

W przypadku ciężkiej choroby i pacjenta oznaczone odwodnienie podawanego roztworu (jet) w ilości odpowiadającej 7-10% swojej wagi ciała przez jedną Godziny-administracji następnie roztwór przeniesiono do metody kropli i wkrapla się w ciągu 24-48 godzin z szybkością 40-120 kropli / minutę , Wartość wprowadzona / lost ciecz musi być określona co 6 godzin. Proces wprowadzania roztworu przeprowadza się w kontrolowanych warunkach analizy laboratoryjnej.

przedawkować

Objawy przedawkowania: rozwój hiperkaliemia (Stężenie potasu w surowicy od 7 do 8 milirównoważników / l), z których na początku objawy zmian w EKG. Hiperkaliemia może przebiegać bezobjawowo, rozwijają się szybko i prowadzić do śmierci.

Leczenie: usunięcie i zastąpienie roztworu preparatu Disol. W razie potrzeby - hemodializa.

wzajemne oddziaływanie

Klinicznie istotnych interakcji z innymi lekami nie są ustalone. Połączenie z wprowadzeniem polyglucin, Osocze krwi.

Warunki sprzedaży

na receptę

warunki przechowywania

W temperaturze powyżej 25 ° C

okres trwałości

2 lata

analogi

analog strukturalny - Hlorsol. Preparaty z tego samego efektu terapeutycznego: Laktasu, Disol, Kvintasol, Mafusol, rozwiązanie Hartman, Plasma-Lit 148, Addamel H, Yonosteril, dzwonnik, H trometamolu, mleczan Ringera, Normofundin, Sterofundin.

Opinie Acesol

Lekarze mówią, wysoką skuteczność w przypadkach zagrożenia dla życia ludzi. Szczególnie gdy rozległej utraty krwi, zatrucie pokarmowe, czerwonki.

Acesol cena, gdzie kupić

Roztwór Cena Acesol w fiolce 200 ml zmienia się w zakresie 24 - 37 rubli flakon- fiolek o pojemności 400 ml - od 37 do 54 RUB za fiolki. Zakup Acesol można swobodnie w aptekach w Moskwie i innych miastach.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Locke-RingerLocke-Ringer
Chlorek magnezuChlorek magnezu
ReosorbilaktReosorbilakt
TrisolTrisol
Vita-yodurolVita-yodurol
RybonukleazaRybonukleaza
Vizin czyste rozdarcie instrukcja obsługiVizin czyste rozdarcie instrukcja obsługi
DisolDisol
Chlorek miedziChlorek miedzi
Acesol instrukcja obsługiAcesol instrukcja obsługi
» » » Acesol