DuranHedt.com

Zażółcenie skóry

zażółcenie skóry

Zażółcenie skóry twarzy, rąk i innych części ciała można zaobserwować w różnych chorób związanych z narządów wewnętrznych działalności człowieka.

Jak żółty kolor skóry?

Żółty kolor jest związane z produkcją bilirubina - pigment, który jest zawarty w kompozycji krwi. Bilirubina - produkt rozpadu białek hemoglobina, zawarte w erytrocytach i wykonywania funkcji transportowych organizmu (przenoszenie dwutlenku węgla i tlenu). Bilirubina pochodzi z ciała człowieka z fotela. Jeżeli z powodu pewnych przyczyn w organizmie ludzkim gromadzi się bardzo dużo, czego konsekwencją może być żółte plamy na skórze.

Ze względu na zwiększenie stężenia bilirubiny w organizmie głównie skóry żółknięcie. U ludzi, nie może być żółta skóra na nogach, zażółcenie skóry pod oczami, zażółcenie skóry wokół paznokci, itp, Może również żółkną białek oczu, rąk, dolną powierzchnię języka. Jednocześnie ciemnieje ludzkim moczu, staje się kolor piwa.

Jeśli skóra na ciele lub w rękach żółte, może to być spowodowane wysokim poziomem karoten we krwi. Najczęściej, zażółcenie skóry wokół ust lub żółtej skóry wokół oczu jest widoczne u osób długotrwale przylegają do pomarańczowego lub diety, spożywają niektóre leki.

Jeśli zażółcenie skóry jest nadal związany z zaburzeniami wydzielania bilirubiny z organizmu, to jest ustalona trzy rodzaje żółtaczki.

żółtaczka hemolityczna zdiagnozowano u zbyt szybkiego rozpadu hemoglobiny. W takim przypadku bardzo dużej ilości bilirubiny i wątroby nie mogą efektywnie przetwarzać bilirubiny pośredniej w bezpośrednim. W konsekwencji wzrasta poziom bilirubiny pośredniej.

rozwój żółtaczka wątrobowa związane z chorobą wątroby, ze względu na wirusowe zapalenie wątroby, marskość wątroby, narażenie na działanie alkoholu i innych. W tym przypadku, ilość bilirubiny bezpośredniej zwiększa się we krwi.żółtaczka cholestatyczna rozwija się w wyniku zaburzenia przepływu żółci, a w organizmie człowieka są zatkane żółciowe. Krew znaczny wzrost ilości bilirubiny bezpośredniej.

Dlaczego pokazano żółty kolor skóry?

zażółcenie skóryPrzyczyny żółtej skóry w różnych części ludzkiego ciała mogą być związane z kilkoma poważnymi chorobami. Często żółte skórne pojawiają się w różnych chorób wątroby. Funkcja ta jest typowa dla ostre i przewlekłe zapalenie wątroby, marskość wątroby, Zespół Gilberta. Powoduje żółty kolor może być również związane z uszkodzeniem wątroby, pasożytów oraz pojawienia się torbieli. W chorobach wątroby, inne niż żółknięcie skóry i inne objawy są oznaczone: blade stolce, ciemnego moczu, gorączka, ból brzucha. Człowiek traci apetyt, można schudnąć.

To powoduje zażółcenie skóry jest czasami można znaleźć w statusie i funkcjonowaniu ludzkiego dróg żółciowych. W tym przypadku odpowiedź na pytanie, dlaczego kolor żółty, pomoże wypełnić ankietę. Ponadto, żółknięcie skóry może występować, gdy pod wpływem alkoholu, zatrucia lekami lub substancjami toksycznymi w warunkach bardzo krwotoku i oparzenia. Jednak, jeśli nawet po pytanie ankietowe, dlaczego skóra żółty, jest nadal otwarta, osoba powinna zwrócić uwagę na ogólny styl życia. Rzeczywiście, czasami zażółcenie skóry występuje, gdy złośliwy palenie, z niemal stałej obecności człowieka w pomieszczeniu. Pamiętaj, aby przejrzeć dietę jako zażółcenie skóry może spowodować nadmiar słodkich i suchych pokarmów w diecie.

Skóra może żółkną i dlatego spożywanie dużych ilości marchwi i dań z niego i ze stałym dodatkiem kminku żywności, ocet, których oddziaływanie powoduje akumulację par żółci we krwi.

Jeśli istnieje jasnożółty kolor, natomiast żółte plamy są na tęczówce, a powieka, można podejrzewać, że w organizmie zaburzenia metabolizmu lipidów, a tym samym zwiększenie zawartości cholesterol.

Czasami zażółcenie skóry może oznaczać postęp w przypadku raka u ludzi. Zażółcenie raka skóry zauważalne na twarzy, odnotowując „woskowy” bezkrwawą koloryt skóry.

Żółty kolor skóryJeśli odcień skóry jest pomarańczowy, może to być objawem niedoczynność tarczycy. W tej chorobie zakłócony funkcji tarczycy. Dzięki takiej patologii w organizmie może być obserwowane wystarczającej ilości tych substancji, które są przetwarzane w beta-karoten. W konsekwencji, nie jest nagromadzenie karotenu w podskórnej tkanki tłuszczowej, co prowadzi do livor. W tym przypadku, jak pozbyć się zażółcenie skóry, powiedz endokrynologa po ustanowieniu dokładnej diagnozy.

Jeśli żółty kolor skóry obserwuje się u noworodka, zjawisko to może być wynikiem reakcji swojego ciała do większych zmian, czyli zmiany siedlisk. W tym przypadku mówimy o tzw żółtaczki fizjologicznej. Bilirubinę dziecko jest produkowany w bardzo dużych ilościach. Przez około trzeciego tygodnia życia, kolor skóry, stopniowo staje się normalne. Jednakże, skonsultować się z lekarzem, nadal trzeba będzie uważać na rozwój patologicznej żółtaczki.

Jak pozbyć się żółtego koloru?

Przed uprawiania wszelkich metod leczenia tej choroby, konieczne jest ustalenie, z jakiejkolwiek przyczyny związane zażółcenie skóry. W ciężkiej zażółcenie skóry powinien być skierowany do chorób zakaźnych, endokrynologii, gastroenterologii, hematologii.

zażółcenie skóryw leczeniu ludzi, który jest oznaczony na żółto skóry rąk, twarzy lub innych części ciała, wykonywane w zależności od diagnozy, która powstała specjalisty. Czasami brak poważnych chorób skóry żółknięcie w czasie może zniknąć spontanicznie, bez leczenia.

Zwykle, w przypadku wątroby, dróg żółciowych przypisany złożonego leczenia. Już w pierwszych dniach leczenia, zażółcenie skóry, zwykle maleje. Kompleksowe leczenie może obejmować biorąc leki, fizykoterapia, chirurgii.

U noworodków, objawy fizjologiczne zażółcenie skóry znikają w kilka tygodni po urodzeniu. Jednakże, lekarz powinien monitorować stan dziecka zdrowia, tak aby nie przegapić rozwój choroby wątroby. Czasami noworodka fototerapia prowadzona: naraz dziecka dotkniętego blasku świetlówek. Przez jego działania jest zniszczony i wydalanie bilirubiny.

W celu zapobieżenia zażółcenie skóry należy traktować ostrożnie ze stanem zdrowia i przy pierwszych objawach choroby należy zasięgnąć pomocy lekarskiej. Środki powinny zostać podjęte w celu zapobiegania zakażeniu wirusowym zapaleniem wątroby (chronione płeć, przepisy dotyczące higieny).

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Wyładowania żółtejWyładowania żółtej
Zimne dłonieZimne dłonie
Żółtaczka, zażółcenie skóryŻółtaczka, zażółcenie skóry
BilirubinaBilirubina
Jak zmniejszyć stężenie bilirubiny we krwi?Jak zmniejszyć stężenie bilirubiny we krwi?
LivorLivor
Zmienia kolor paznokciZmienia kolor paznokci
Zmienić kolor i kształt paznokciZmienić kolor i kształt paznokci
CholochromeCholochrome
HemolizaHemoliza