DuranHedt.com

Chemoterapia

pod chemoterapia To odnosi się do leczenia którejkolwiek pasożyt, zaraźliwy lub choroba nowotworowa przez toksyny i trucizny, są zgubne działanie na zakażenie - czynnik etiologiczny chorób złośliwych komórek nowotworowych lub pasożytów o stosunkowo mniejszej negatywny wpływ na organizm ludzki.

Środek chemioterapeutyczny lek lub chemioterapia - toksyna lub trucizny, które są wykorzystywane do chemioterapii.

Chemioterapia chociaż podobny do farmakoterapia zasada działania, ale pojęcia te nie są synonimami. Ten ostatni ma tylko w dwóch przypadkach - nie jest narażona na ciele i leku (środek farmakologiczny). Chemioterapii trzech charakterystycznych elementów - uboju się czynnika zakaźnego (lub pasożyta, klon złośliwych komórek nowotworowych), gospodarza i środka chemioterapeutycznego.Chemioterapia i leczenie farmakologiczne i inne cele: pierwszy ma na celu zabicia, niszczenia lub zahamowania namnażania się komórek nowotworowych, pasożytów lub czynników zakaźnych, o ile to możliwe o najmniejszym ujemnym wpływie na organizm człowieka. Wtórny Celem chemioterapii jest przywrócenie funkcji dotkniętych narządów i układów, a także normalizację życia. Cel ten osiąga się w wyniku zniszczenia zakażenia, zakażenia pasożytami lub nowotworu. Głównym celem farmakoterapii jest do skorygowania wszelkich naruszeń życia ludzkiego ciała, poprawę lub przywrócenie funkcji układów i narządów dotkniętych.

Istnieje kilka rodzajów chemioterapii, w zależności od tego, co ma ona:

  • Antybiotyki lub leczenie przeciwdrobnoustrojowe;
  • Pritivogribkovaya chemioterapii;
  • Pritivovirusnaya chemioterapii;
  • Pritivoopuholevaya (cytotoksyczne lub cytostatyczne) chemioterapia, który wykorzystuje przeciwnowotworowe;
  • Protivoporazitnaya w szczególności antihelminthic przeciwmalaryczne, chemioterapia, itp

Niektóre leki mogą wchodzić w reakcję z różnymi lekami, które są wykorzystywane do chemioterapii. Jeśli pacjent przyjmuje jakieś leki, które nie są związane z chemioterapią, lekarz musi dokładnie przeanalizować listę wszystkich leków pacjent przyjmuje, przed rozpoczęciem leczenia. Ta lista zawiera wszystkie dodatki roślinne lub mineralne, leki antyalergiczne, witaminy itd.

Głównym problemem z chemioterapią jest obecnie duża liczba skutki uboczne, jak również ciężkiego tolerancji tej terapii przez niektórych pacjentów. Efekty uboczne związane przede wszystkim z faktu, że środki himioterapevtichesie wpływają nie tylko na chore komórki, ale także zdrowe. Najczęściej wchodzą w komórkach atak mieszków włosowych, naskórek, narządów płciowych, układu oddechowego, układu moczowego, układu pokarmowego, a same komórki krwi błon śluzowych.

Nasilenie efektów ubocznych chemioterapii mierzono pięć stopni, od zera do czterech. Na zero stopni jest brak zmiany w intensywności, na czwartym - ma ryzyka śmierci, natychmiastowe odstąpienie od wymaganego rodzaju leczenia. Nasilenie objawów niepożądanych zależy od stanu zdrowia pacjenta, wieku, rodzaju nowotworu, a także przygotowania używany.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
FarmakoterapiaFarmakoterapia
TruciznaTrucizna
TrombopoetynyTrombopoetyny
Rak jajnikaRak jajnika
Szpik kostnySzpik kostny
Rak gardłaRak gardła
Środki alkilująceŚrodki alkilujące
Choroba trofoblastycznąChoroba trofoblastyczną
Lung Cancer TreatmentLung Cancer Treatment
Metotreksat w reumatoidalnym zapaleniu stawówMetotreksat w reumatoidalnym zapaleniu stawów
» » » Chemoterapia