DuranHedt.com

Rehydron

rehydronZdjęcia leku

Opis spóźniona na 11.02.2015

 • Nazwa łacińska: Rehydron
 • Kod ATC: A07CA
 • Substancja czynna: Dekstrozy (glukozy) + chlorek potasu (chlorek potasu) + chlorek sodu (chlorek sodu) + cytrynian sodowy (cytrynian sodu)
 • producent: Orion Corporation, Finlandia

struktura

W rehydron kompozycja zawiera 10 g dekstrozy (glukozy), 3,5 g chlorku sodu (chlorek sodu), 2,9 g cytrynianu sodu, cytrynianu sodu (2,5 g), chlorku potasu (chlorek potasu).

Otrzymany przez rozpuszczenie 1 dawkę proszku (zawartość jednej saszetki) 1000 mg wody w roztworach, składniki aktywne zawarte są w następujących stężeniach: NaCl - 59,9 mmol, KCI - 33,5 mmol, cytrynian Na (jako dwuwodzianu) - 9 9 mmoli, glukoza - 55,5 mM jony cytrynianu - 9,9 mM, Cl - 93,4 mmola, K + - 33,5 mmola, Na + - 89,6 mmol.

Formularz uwolnienie

Proszek do picia. 18,9 g saszetki, opakowania №20.

Efekty farmakologiczne

nawilżający.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Co jest Regidron?

Preparat rozwiązanie służy do skorygowania utratę płynów ustrojowych i elektrolitów w wymioty i / lub biegunkę.

farmakodynamika

Informacje zawarte w produkcie sprzyja absorpcji glukozy i soli cytrynianu, co przyczynia się do utrzymania kwasica metaboliczna.

Osmolowość otrzymanego roztworu - 260 mOsm / l, a jej otoczeniem - lekko zasadowy (pH 8,2). W porównaniu do standardowych rozwiązań, które WHO zaleca w ramach terapią nawadniającą, Regidron ma niższą osmolalność. ich zawartość sodu jest mniejsza niż analogów i stężenie potasu - nieco wyższa.

Istnieją wystarczające dowody, że gipoosmolyarnye rozwiązania są bardziej skuteczne, obniżone stężenie sodu może zapobiegać rozwojowi hipernatremia, i zwiększone stężenie potasu sprzyja szybszej przywrócenia poziomów potasu.

Farmakokinetyka

Farmakokinetyka glukozy, elektrolitów i wody, które są częścią rozwiązania odpowiada charakterowi farmakokinetyki tych substancji w organizmie.

Regidron proszku: Wskazania do stosowania

Wskazania rehydron - stan towarzyszą zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej (EBV).

Na pytanie, co sprawia, że ​​producent medycyna Regidron w adnotacji do narkotyków wskazuje, że wykorzystanie funduszy w stosownych przypadkach:

 • Kiedy potrzeba korekty kwasica na biegunka, czemu towarzyszy lekkim lub umiarkowanym odwodnieniem (na przykład dorosłych i dzieci picia Roztwór powinien gdy utrata masy ciała wynosi od 3 do 10%);
 • podczas zmian cieplnych związanych z EBV łamania;
 • niebezpieczna w przypadku, gdy ciało odsalanie poziom chlorku w moczu nie przekracza 2 g / l.

W proszku - z której jest ona stosowana jako środek zapobiegawczy?

Profilaktyczne rehydron pokazano na co prowadzi do intensywnego fizycznych pocenie obciążeń termicznych (gdy korpus traci 750 gramów (lub więcej) w gramach masy na godzinę), jak również w sytuacjach, w których w czasie osoba roboczy traci więcej niż 4 kg.

Dlaczego muszę Regidron dla dzieci?

Podobnie jak dorośli, dzieci Regidron przepisać gdy groźba odwodnienia, w tym wymioty i biegunka, które są wynikiem infekcje żołądkowo-jelitowe, jak również w sytuacjach, w których rozwija się odwodnienie na tle udaru cieplnego.

Jednakże, jeśli stolce dziecka wodnisty i zawiera krwawe zanieczyszczeń, temperatura ciała wzrasta powyżej 39 ° C, dziecko wygląda senny, ospały i zmęczony, zatrzymał się w oddawaniu moczu, nastąpił gwałtowny ból brzucha i biegunka i wymioty występują więcej niż pięć razy dziennie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Poniżej przedstawiono przeciwwskazania do stosowania leków wymienionych w producenta adnotacji:

 • niedrożność jelit;
 • utrata przytomności;
 • zaburzenia czynności nerek;
 • powodowany cholera biegunka;
 • Składniki nietolerancja rehydron.

To jest względne przeciwwskazanie cukrzyca (I albo typu II).

skutki uboczne

W zalecanych dawkach ryzyko efektów ubocznych jest bardzo niska. Potencjalnie może wywoływać reakcje nadwrażliwości.

W normalnym ryzyku funkcji nerek przewodnienia lub hipernatremia Roztwór rehydratacji w aplikacji jest niska. Przy zbyt szybkim wprowadzeniem oznacza, wymioty.

Regidron proszku: instrukcje użytkowania

Jak hodować i jak pić proszek dorosły rehydron rozwiązania?

Rehydron doustnie o dowolnej porze dnia, bez konieczności podłączania do posiłków.

Do przygotowania proszku do roztworu rehydratacji rozpuszczono w ciepłym (optymalna temperatura 35-40 ° C) wrzącej wody. Dla celów terapeutycznych, 2,39 g proszku do rozcieńczonego w 0,5 kubka płynu (100 ml), do 11,95 g proszku się pół litra wody, 23,9 gram - 1 litr.

Jeśli Regidron podjąć działanie zapobiegawcze, aby rozpuścić proszek potrzebę korzystania podwójnej ilości wody: 200 ml, 1 litr i 2, odpowiednio.

Jak wziąć Regidron dorosłym?

na biegunka łagodny dzienna dawka roztworu wynosi 40-50 ml / kg. na biegunka umiarkowany przepływ dzienna dawka od 80 do 100 ml / kg. Leczenie trwa zwykle 3-4 dni. Sygnał do rozwiązania jest zakończenie biegunka.

Do leczenia podtrzymującego do przywrócenia zaburzonej EBV i zakończenie biegunka Roztwór powinien być również z szybkością około 80-100 ml / kg / dzień.

W pierwszych sześciu do dziesięciu godzin pacjent musi otrzymać Regidron objętości dwukrotnie wywołał rozstrój żołądka utratę wagi. Na tym etapie leczenia potrzeba wprowadzenia innych płynów w trybie offline.

jeśli biegunka kontynuowane po korekcji odwodnienia pacjenta w ciągu dnia należy podawać łącznie w oparciu o masę od 8,3 do 27 litrów cieczy. Aby zrekompensować potrzeb organizmu Regidron użytku, wody i innych płynów. podlewania systemie wybranym przez lekarza, w zależności od wieku i wagi pacjenta.Nudności i / lub wymioty lepiej jest pić płynów chłodzących i małych powtarzanych dawek. Można użyć zgłębnik nosowo-żołądkowy, ale w tym przypadku, rehydracja powinna odbywać się pod nadzorem lekarza.

na drgawki (Grzanie lub wywołało choroba pitnej) i inne zaburzenia EBV ułamkową pokazano - w 100-150 ml - zgłoszenie rehydron. W ciągu pierwszej godziny, pacjent musi się od 0,5 do 0,9 litrów roztworu soli rehydratacji.

Potem, aż do ustąpienia objawów całkowicie z szoku termicznego i niedoborów wody / elektrolitów, pacjent musi otrzymać każdy czterdziestu minutach taką samą dawkę roztworu

Do zapobiegania łamaniu VEB w ekstremalnych obciążeń fizycznych i rozwiązania termiczne biorących małymi łykami każdym pragnienie. Przerywać stosowania jako pragnienie wygaszaczem.

Wniosek o zatrucie rehydron

W przypadku zatrucia Regidron podejmowane niezależnie od posiłków, a często popija (duża ilość przyjęta przez jedną płynów może spowodować kolejną wymioty początkową).

Dawka jest obliczana w zależności od masy ciała pacjenta. Na przykład, dla dorosłych o wadze 80 kg w ciągu pierwszej godziny powinny musi otrzymania 0,8 litra roztworu (10 ml / kg).

Z poprawą pacjenta, aby zmniejszyć dawki 5 ml / kg. Jeśli objawy są wznawiane, ilość podawanego leku jest podniesiona z powrotem do oryginału.

Jak hodować Regidron dla dzieci?

Zgodnie z instrukcją obsługi rehydron dla dzieci, do wytwarzania picia zawartość jednego opakowania należy rozpuścić w litrze ochłodzono do temperatury ciała przegotowanej wody. Biegunki u niemowląt, aby zmniejszyć proszek w otrzymanym roztworze stężenie sodu powinny być rozcieńczane w większej ilości wody.

Gotowy roztwór można stosować w ciągu dnia, ale jego sklepu, powinno być przechowywane w lodówce.

Rozwiązanie Regidron dla dzieci zaleca się pić po każdym luźnym stolcu małymi łykami.

Instrukcje dotyczące Regidron Dzieci ostrzega, że ​​lek nie powinien być łączony z innymi lekami i rozmnażają się w innej cieczy innych niż woda.

Jak wziąć dzieci Regidron?

Przed zabiegiem dziecko do oceny stopnia odwodnienia i utraty wagi muszą być ważone.

Żywność lub karmienie piersią w czasie stosowania preparatu nie przerwać lub wznowić natychmiast po nawodnieniu. Podczas leczenia w diecie powinna być bogata w proste węglowodany i tłuszcze pożywienia.

Stosowanie leku rozpocząć natychmiast, jak tylko zacznie się dziecko biegunka. Leczenie, jak u dorosłych, trwa 3-4 dni, aż do normalizacji stolca.

W pierwszym dziesiątej Regidron dla dzieci, powinien być stosowany w dawce 30-60 ml / kg (biorąc pod uwagę stopień odwodnienia). Średnia dawka dla dziecka - 2-3 łyżki. łyżki na kilogram masy ciała. Podczas zmniejszania objawów dawki odwodnienie może być zmniejszona do 10 ml / kg.

Noworodki i małe dzieci w ciągu pierwszych czterech do sześciu godzin lek podano 5-10 ml co pięć do dziesięciu minut.

Jeśli wymioty rozwiązaniem jest dać dziecku lepiej schłodzone.

Ważną zasadą terapią nawadniającą dla infekcje żołądkowo-jelitowe To jest brak obfitego picia i jedzenia. Jeśli dziecko prosi o jedzenie, należy preferować do niskiej zawartości tłuszczu, lekki posiłek.

przedawkować

Jeśli zbyt stężony roztwór, a po odebraniu nadmiar roztworu o wysokim ryzyku hipernatremia. Z niewydolnością nerek może być hiperkaliemia i zasadowica metaboliczna.

hipernatremia Wydaje się:

 • Stymulacja nerwowo-mięśniowe;
 • słabość;
 • zamieszanie;
 • senność;
 • śpiączka;
 • zatrzymanie oddychania.

manifestacje zasadowica metaboliczna Są nerwowo-mięśniowa stymulacja zmniejszenie wentylacji płuc tężcowy drgawki.

Z silnym objawowego przedawkowania hipernatremia lub zasadowica metaboliczna Wprowadzenie rehydron jest zatrzymany. Dalsza obróbka odbywa się z wynikami badań laboratoryjnych.

wzajemne oddziaływanie

Badanie interakcji przeprowadzono. Ponieważ rozwiązanie rehydron ma lekko alkalicznej reakcji, może wpłynąć na środki absorpcji, która zależy od kwasowości jelita.

Należy pamiętać, że biegunka Sam ma wpływ na wchłanianie leków jest wchłaniany w jelicie / jelicie grubym, jak również absorpcji leków podczas ich krążenie jelitowo.

Warunki sprzedaży

Bez recepty.

warunki przechowywania

Pakiety proszek powinien być przechowywany w temperaturze od 15 do 25 stopni Celsjusza, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Roztwór rehydron nadające się do stosowania w 24 godzin po wytworzeniu (leku muszą być przechowywane w lodówce).

okres trwałości

Trzy lata.

Przestrogi

W ciężkim odwodnieniu, gdy utrata masy ciała większą niż 10%, a u pacjenta rozwija bezmocz, Leczenie rozpoczyna się uwodnieniu oznacza w / wkładania i dopiero po tym określonym Regidron.

Nie należy przekraczać dawki, że niedobór jonów elektrolitu nie jest potwierdzona przez testy laboratoryjne.

Użycie zbyt stężonego roztworu może powodować rozwój hipernatremia, więc nie należy przekraczać zalecanej dawki producenta.

Nie dodawać cukier lub roztworu miodu. Żywność może być spożywane natychmiast po nawodnieniu.

Rehydron z wymiotami dzieci i dorosłych dać dziesięć minut po ataku. Lek należy pić małymi łykami i powoli.

Jeśli odwodnienie jest konsekwencją cukrzyca, CRF lub jakiekolwiek inne przewlekłe choroby, w których elektrolit jest uszkodzony lub równowagi kwasowo-zasadowej węglowodanów podczas ponownego uwodnienia z użyciem rehydron wymaga starannego monitorowania stanu pacjenta.

Pojawienie cieczy krwawe stolce, niezdolność pacjenta do odpowiedzi na pytania, szybkie zmęczenie, spowolnienie mowy, senność, gorączka do 39 stopni i powyżej, bezmocz, biegunka, trwa dłużej niż pięć dni z rzędu, a jego nagłe zakończenie pośród silne bóle są powodem do natychmiastowego leczenia u lekarza.

Home leczenie w tych przypadkach jest niemożliwe i nieefektywne.

Rehydron nie spowolnić szybkość reakcji, nie utrudnia procesy myślenia i nie wpływa na zdolność do obsługiwania maszyn lub silników.

Analogi Rehydron. Co może zastąpić Regidron domu?

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:

  Synonimy leku to: GIDROVIT, GIDROVIT forte, Trigidron, Reosolan, Tsitraglyukosolan.

  Firma Orion Pharma produkuje również leku rehydron Bio. Z powodu obecności w jego składzie Lactobacillus rhamnosus GG i stymulowania ich wzrostu prebiotyku maltodekstryny, to znaczy nie tylko uzupełnia utracone płyny, ale także przyczynić się do przywrócenia i utrzymania naturalnej mikroflory jelitowej.

  Jak Regidron wszystkie leki wymienione powyżej mają zrównoważoną kompozycję i specyficzną słony smak, który często nie jak dzieci. Wszelkie próby poprawienia właściwości organoleptycznych gotowego roztwory nawadniające użyciu dodatków (miodu, cukru, itd.) Prowadzi do zmiany składu początkowego i zmniejsza wydajność.

  Najbardziej odpowiedni dla dzieci analogowy rehydron - lek Humana Elektrolyt, który jest bardziej dostosowany do stosowania u młodszych pacjentów.

  Przeznaczony dla dzieci od urodzenia do trzech lat, zawiera w swoim składzie kopru, dla dzieci w wieku powyżej trzech producentów produkuje proszki o przyjemnym smaku malinowym lub banana.

  Jak zrobić Regidron w domu?

  Jeśli sytuacja wymaga terapią nawadniającą, a pożądany produkt nie jest w zasięgu ręki, istnieje kilka sposobów, jak gotować Regidron w domu.

  rozpuszcza się w jednym litrze gotowane do uzyskania odpowiedniego rozwiązania dla ODLUTOWYWANIE dziecka (i ostuzhennoy do 35-40 ° C), cukru, wody (20-30 g), sól (3-3,5 g), proszek do pieczenia (2-2,5 g ). Gdy wszystkie składniki są rozpuszczone, stosowanie leku według tego samego schematu co preparatu farmaceutycznego.

  Nieco bardziej proste receptura obejmuje dodanie 0,5 litra wody ciepłej łyżeczka sody taką samą ilość soli, oraz 2 łyżek cukru.

  Różnica w porównaniu z oryginalnym lekiem oraz Wadą takich napojów jest brak potasu. Aby przygotować najbliżej rehydron roztworu w wodzie należy dodać i chlorek potasu. Receptura preparatu jest następujący: 4 łyżki. łyżki cukru, 0,5 godz. soli, 0,5 części. łyżki sodę i taką samą ilość chlorku potasu w 1 l wody.

  Dr Komarovsky zaleca matek małych dzieci, aby zawsze mieć w apteczce rehydron torbę, aw przypadku braku leku stosowanego do wylutowywania niemowlęcych bioder bulionu lub ziół, wody mineralnej i kompoty.

  Temperatura napoju powinna być zbliżona do temperatury ciała. Pozwoli to płyn wchłaniany do krwiobiegu, tak szybko jak to możliwe.

  Rehydron czasie ciąży

  Dawki leków określone mogą być stosowane w okresie ciąży i laktacji.

  Recenzje rehydron

  Regidron - jest łatwy w użyciu i bardzo skuteczne środki dla zapobiegania odwodnieniu w wymioty i biegunka. Większość ludzi, którzy opuszczają opinie o rehydron uwierzyć, że lek powinien być w każdej apteczce.

  Jego jedyną wadą wielu pacjentów, o których mowa w swoisty smak roztworu. Jeśli osoba dorosła jest nadal możliwe, aby pić odpowiednią ilość leku, aby przekonać dziecko, aby sprostać nawet ułamek żądanej dawki jest często trudne.

  Z tego względu, wiele matek wybrać doradzić Regidron ma dzieci i jej analogów z bardziej przyjemnym smaku (np Regidron Optim, który różni się od stężenia rehydron substancji czynnej oraz obecność substancji pomocniczych w składzie smaku cytrynowym).

  Ile apteka Regidron?

  Cena rehydron w ukraińskiego aptekach - od 179 do 210 UAH (18,9 g opakowań, opakowania №20). Kup Regidron Optim (10,7 g saszetki, opakowania №20) może na USD 235 przeciętnie. Cena 1 worek rehydron - 10-13 UAH.

  Cena rehydron w Rosji - 385-420 rubli (18,9 g opakowania, pakowanie №20). Koszt 1 torby - 20-25 rubli.

  Udostępnij w sieciach społecznościowych:

  Podobne
  Chlorek magnezuChlorek magnezu
  ReosorbilaktReosorbilakt
  Jak hodować cefotaksym?Jak hodować cefotaksym?
  AcesolAcesol
  TrisolTrisol
  Vita-yodurolVita-yodurol
  Chlorek żelazowyChlorek żelazowy
  RybonukleazaRybonukleaza
  Suchy kaszel syropSuchy kaszel syrop
  Vizin czyste rozdarcie instrukcja obsługiVizin czyste rozdarcie instrukcja obsługi
  » » » Rehydron