DuranHedt.com

Femoden

FemodenZdjęcia leku

Opis spóźniona na 24/11/2014

 • Nazwa łacińska: Femoden
 • Kod ATC: G03AA10
 • Substancja czynna: Etynyloestradiol (etynyloestradiol), gestoden (gestodenu)
 • producent: Schering AG (Niemcy)

struktura

Lek zawiera w swoim składzie etynyloestradiol i gestoden.

Ponadto, ma on następujące substancje dodatkowe: laktoza jednowodna, powidon 25000, węglan wapnia, wersenianu wapnia, sodu, stearynian magnezu, skrobia, powidon 700000, PEG 6000, wosk montanglikolevy talk.

Formularz uwolnienie

Drażetki w blistry.

Efekty farmakologiczne

Lek ma antykoncepcyjny i estrogen-progestagen akcja.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Lek ten należy do środków hormonu o niskiej dawki. To wpływa na układ „podwzgórze-przysadka-jajników.” Femoden hamuje syntezę hormony, które stymulują dojrzewanie pęcherzyki. On wywołuje hamowanie jajeczkowanie, i aktywuje zmian szyjki macicy wydzielanie śluzu.

Lek nie androgenne aktywność. Zmniejsza to także wrażliwość endometrium do konsolidacji blastocysty.

później ustny aplikacje gestoden i etynyloestradiol szybko i całkowicie pochłonięty. Podczas pierwszego przejścia przez wątrobę gestoden To nie jest podzielona, ​​a etynyloestradiol, wręcz przeciwnie, w znacznym stopniu metabolizowany. Znaczna część tego ostatniego wiąże się z białkami osocza. przechodzi ona również do mleka matki.

biodostępność leku wynosi 99%. gestoden związane z globulina i albumina osocza, które wiążą seks steroidy. jak etynyloestradiol, jest wydalana w postaci metabolity w moczu i żółci.

wskazania

Lek jest stosowany jako antykoncepcyjny znaczy. Ponadto, może on powołać się normalizować cykl menstruacyjny, a jeśli krwawienie jest zbyt silny dla ich redukcji.

PrzeciwwskazaniaFemoden nie mogą być wykorzystywane do negatywnych reakcji na jego składniki, guzy wątroby (w tym historia), Ciężki cukrzyca z powikłaniami układu naczyniowego z ciężką hipertriglicerydemii, migreny (Z ogniskowych objawów neurologicznych u historia) Krwawienie macicy nie ustalono pochodzenia ciężkie funkcje wątroby, zatorowa (łącznie z historia, jak również zwiększone ryzyko jego rozwoju) zapalenie trzustki z ciężką hipertriglicerydemii (łącznie z historia) ciąża.

skutki uboczne

Lek może powodować:

 • wygląd ostuda;
 • nudności;
 • Zmiany w masie;
 • pokrzywka;
 • zatrzymanie płynów;
 • obrzęk piersi;
 • wysypka;
 • wyciek z brodawki;
 • bóle głowy;
 • zmienia się w wydzielinie pochwowej;
 • zmiany libido;
 • obrzęk naczynioruchowy;
 • tachykardia;
 • zmiany nastroju;
 • tkliwość piersi;
 • wymioty;
 • nietolerancja soczewek kontaktowych;
 • anafilaksja;
 • ból migrenowy.

Wykorzystanie przewodnik Femoden (Metoda i dawkowanie)

Instrukcje dotyczące Femoden donosi, że należy brać pigułki doustnie. Powinno to odbywać się codziennie, o tej samej porze. Drażetki spłukiwane z pewną ilością wody. Podjęte po jednym na raz na trzy tygodnie. Potem jest przerwa siedem dni i pigułki są brane ponownie. krwawienie zwykle zaczynają się od dnia 2 lub 3 po przerwie i może skończyć się będą musiały uaktualnić do nowego pakietu.

Instrukcja obsługi Femoden mówi, że jeśli kobieta nie przed podjęciem jakichkolwiek hormonalnych środków antykoncepcyjnych, należy przyjmować lek w pierwszym dniu cykl menstruacyjny lub 2-5 dni. W pierwszym tygodniu pożądane, aby dodatkowo zabezpieczyć przed ciążą.

Jeśli przed akceptowane inni Połączone środki doustne, Femoden zaleca się następnego dnia po przyjęciu ostatniej medycynę, aw każdym razie nie później niż w następnym dniu po zwykłej tygodniowej przerwie miesiączka.

Przejście z preparatów, które zawierają jedynie progestageny, lub progestagenem uwalniający wewnątrzmacicznym Lek może być w dowolnym dniu. W przypadku implantu, urządzenia wewnątrzmaciczne lub - dzień udaleniya- przy użyciu roztworu do podawania wewnętrznego - następnego dnia. Dlatego konieczne jest dodatkowo stosować metody mechaniczne w ciągu pierwszego tygodnia.

Jeśli kobieta nie poronienie w I trymestrze ciąża, trzeba natychmiast wziąć lek. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowej ochrony. jeśli poronienie Został on wykonany w II trymestr, jak i po urodzeniu, pożądane jest, aby zacząć otrzymywać Femoden po 3 lub 4 tygodnie. Jeśli odbiór jest uruchomiona później, musimy inną metodę ponadto dodatkowo upewnić się, że nie ma ciąży.

W przypadku Femoden przechodzą mniej niż 12 godzin efekt antykoncepcyjny jest wciąż efektywne. Lek należy podjąć jak najszybciej. Poniższy dawka jest wykonane w dawnych czasach. A jeśli odbiór jest opóźniony więcej niż 12 godzin (ale nie dłużej niż 7 dni), pożądana dawka, jakie należy podjąć w możliwie najkrótszym czasie. Następnie granulki są brane zwykłej porze. Przez cały tydzień, zastosowanie dodatkowej metody ochrony przed niechcianą poczęcia. Konieczne jest również, aby wykluczyć możliwość ciąży.

Jeśli brakowało przyjmowanie leku przez okres dłuższy niż 12 godzin na trzecim tygodniu kursu, trzeba wziąć tabletki jak najszybciej. Następnie kontynuuje odbiór zwykłej porze, a następnie kolejna paczka jest uruchomiona. Dopóki to się skończy, krwawienie z odstawienia jest mało prawdopodobne. Jednocześnie może pojawić się plamienie i krwawienie podczas stosowania leku. Ponadto, można go umieścić siedem przerwę, kiedy pierwsza paczka. Dopiero wtedy przejść do następnego.

Kiedy przejście leku, a następnie nie ma krwawienia w normalnym okresie siedmiodniowym, konieczne jest wyeliminowanie niechcianych ciąż.

Jeśli kobieta były przypadki wymiotów lub biegunki przez okres krótszy niż 4 godziny po zażyciu leku, potrzebujemy dodatkowych metod barierowych. Konieczne jest również w tym przypadku, aby skupić się na zaleceniach instrukcją omijając pigułki.

Są chwile, kiedy cykl menstruacyjny Musimy opóźnić. Następnie kontynuować przyjmowanie leku, nie robiąc sobie przerwę siedmiodniowy, tak długo, jak to konieczne, pod warunkiem, że drugi pakiet jest kompletny. Może to być plamienie lub krwawienie niektóre drobne. Pod koniec drugiego opakowania siedmiodniowej przerwie zrobić koniecznie.

przedawkować

Przedawkowanie przez narzędzie może prowadzić do krwawienie z pochwy, tachykardia, nudności, smarowanie upławy, wymioty.

Nie ma specyficznego leczenia. Decyzja w sprawie programu terapeutycznego odbywa ginekologa.

wzajemne oddziaływanie

jakiś antybiotyki może zmniejszyć poziom substancji czynnej w preparacie w osoczu krwi. Dodatkowo narzędzia takie jak hydantoiny, fenylobutazon i ryfampicyna może osłabić ich oddziaływania.

Warunki sprzedaży

Sprzedawane na receptę ginekologa.

warunki przechowywania

Trzymać narzędzie trzeba użyć oryginalnego opakowania. Temperatura nie powinna być wyższa niż 25 ° C, To nie może być stosowane po upływie terminu ważności.

okres trwałości

Przechowywać lek nie może być dłuższa niż pięć lat będzie.

Recenzje Femodene

Recenzje Femodene spotkać różne fora. Zdecydowanie nie negatywne opinie. Niemniej jednak, wiele kobiet skarży się na skutki uboczne. Z reguły zgłaszane przyrost masy ciała, nudności, wymioty, zmiany nastroju. Jednak ci, którzy zbliżyli się do leku, są spełnione.

Lekarze o Femodene poinformował, że narzędzie może naprawdę daje efekty uboczne. Niektóre z nich po prostu nie pasuje. Jednak często jest to zalecane, nie tylko w celu zapobiegania ciąży. Tak więc, można ją podawać w zapaleniu endometrium na tle leczenia przeciwzapalnego. Ponadto, w niektórych przypadkach podjęte przed Femoden IVF, jeśli było to niefortunne protokół IVF.

Cena Femoden gdzie kupić

Cena Femoden w aptekach wynosi zwykle około 580 rubli.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
JanineJanine
LOGESTLOGEST
Trzy regolitTrzy regolit
Miniziston 20 FemMiniziston 20 Fem
Próbka estrogenów gestagenovayaPróbka estrogenów gestagenovaya
KlimadinonKlimadinon
BelaraBelara
PętoPęto
EtynyloestradiolEtynyloestradiol
Yarina PlusYarina Plus