DuranHedt.com

Ślepota noc (dzień-ślepota)

Kurza ślepota (ślepota)

dzień-ślepota (Inna nazwa tej choroby - kurza ślepota, popularna nazwa - kurza ślepota) - choroba, która rozwija się najczęściej na tle niedoboru w organizmie witamina A.

Jakie są objawy ślepota?

Witamina A jest częścią purpury wzrokowej. Ten materiał światłoczuły ludzkiej siatkówce, która jest odpowiedzialna za oko, aby przystosować się do życia w ciemności. W rezultacie, niedobór witaminy A prowadzi do rozwoju choroby, w której człowiek nie może normalnie zobaczyć, czy oświetlenie jest słabe. dzień-ślepota znany jako ślepota. Ta nazwa zatrzymany ze względu na fakt, że struktura kury siatkówki oka pozwala jej normalne widzenie kolorów, ale w ciemności i przy słabym oświetleniu kurczaka prawie nic nie widać.

Co do zasady, osoba, która prezentuje ślepotę, nie cierpi na problemy ze wzrokiem w świetle terminie lub w pomieszczeniu o normalnej jasności. Jest zaznaczone tylko dyskomfort i ograniczenie pola widzenia o zmierzchu. Jeden zaczyna widzieć rzeczy rozmyte, nie potrafi odróżnić jasną barwę i kształt. Zazwyczaj, osoby ze szczególnie trudne dzień-ślepota rozróżniać obiekty niebieskie.

Objawów powyższego opisu powinien być fakt, że podczas gdy nie jest słaba koordynacja ruchów. Człowiek, który obawia się ślepoty, delikatnie porusza się w półmroku powoli po schodach, początkowo sprawdzanie kroku. Często pacjenci, którzy cierpią z powodu tej choroby, nie może odróżnić blask gwiazd na niebie. Szczególnie niebezpieczne jest chorobą ślepota dla kierowców - to jest bardzo trudne do rozpoznania obiektów na nocnym drogi, jak również odpowiednio do środowiska reagować, gdy włączone reflektory samochodu, który się zbliża.Jeżeli dana osoba zaczyna przeszkadzać ograniczone widzenie o zmierzchu, jest to absolutnie konieczne, aby skonsultować się z lekarzem, ponieważ ten objaw może wskazywać na rozwój niektórych poważnych chorób. czasami kurza ślepota Może to być objawem choroby, która prowadzi do całkowitej utraty wzroku. Ponadto nie należy zapominać, że spadek z myjni wieczornych spowodować poważne obrażenia, a także, w razie wypadku samochodowym kurza ślepota obserwowano kierowcę pojazdu.

Dlaczego ślepota objawia?

ślepota noc u kobietWe współczesnej medycynie, jest określana wrodzony i nabyty ślepota. Jeśli dana osoba jest zdiagnozowano wrodzoną chorobą ślepota, a następnie dochodzi do genetycznie spowodowanych chorobami. Nabyta postać choroby jest chorobą funkcjonalne.

nabyty dzień-ślepota Rozwija się u ludzi w wyniku kilku czynników. Przede wszystkim przyczyny ślepota może składać się z chorób siatkówki. to pigmentowe zwyrodnienie i odwarstwienie siatkówki, jak również procesy zapalne. ślepota noc u ludzi może rozwinąć się w wyniku zaburzeń degeneracyjnych plamki naczyniówki, zapalenie nerwu wzrokowego, krótkowzroczność. Czasami leczenie ślepota przeprowadzone u pacjentów, którzy później znaleziono zaćma lub jaskra. Czasami redukcja wieczorem istnieje osoba, która niedawno otrzymała urazu głowy. Ponadto, jak niewyraźne widzenie może wystąpić, gdy osoba stale pracuje w bardzo złych warunkach oświetleniowych, gdy czyta prawidłowo dostrzegł światło. W niektórych przypadkach, w nocy ślepota może wywołać efekt promieniowania ultrafioletowego na oczy. To ze względu na pobyt w jasnym słońcu, wpływ na oku oślepiający śnieg.

Innym ważnym czynnikiem, który mógłby wywołać ślepotę, jest brak w organizmie witaminy A i B2. Tłumaczy to fakt, że ślepota jest często u osób cierpiących na wspólny beri-beri.

Jeśli chodzi o czynniki ryzyka kurza ślepota, w tym przypadku należy zauważyć, czynnik wieku. Po czterdziestu latach osoby oznaczone spowolnienie wszystkich procesów zachodzących w organizmie. W konsekwencji, siatkówki oka jedzenie pogarsza się i zmniejsza widzenie o zmierzchu.

Jak pozbyć się ślepota?

Jak pozbyć się ślepotaJeżeli dana osoba ma zaznaczone Objawy ślepota, muszą mieć pewność, aby natychmiast skonsultować się z okulistą. Lekarz przeprowadza szczegółowe badania i przeprowadza szereg testów. Pamiętaj, aby przetestować wykonywana jest na polu widzenia, test na photoreception. również odbywać elektrookulogram. Badanie to ma na celu określenie stanu mięśni oka i powierzchni siatkówki podczas ruchów gałek ocznych.

Wrodzona ślepota nie może zostać wyleczony. Jeśli w nocy ślepota jest objawem choroby podstawowej, to początkowo konieczne, aby go wykryć, a następnie przeprowadził kompleksowe leczenie. Kiedy objawy ślepota pacjenta jest również przydzielony kurs ryboflawina, witamina A. W tym przypadku ważne jest, aby dostosować dietę człowieka, skłonnej do problemów z oczami. Ważne jest, aby mieć pewność, aby uwzględnić w diecie świeżych owoców, produktów mlecznych, jaj, marchew, zieleni.

Istnieje również kilka popularnych receptur, które są stosowane w leczeniu ślepoty nocy. Ale mogą być tylko środki pomocnicze. Większość z tych receptur pomóc przywrócić organizmowi wystarczająco witamina A. Tendencja do kurza ślepota przydatne do codziennego użytku olej z wątroby dorsza. Jest on również przydatny biodra Broth (2 szklanki wody 3 łyżki dzikiej róży, nalegać bulionu potrzebę 12:00), Który powinien być stosowany dwa razy dziennie.

Aby zapobiec rozwojowi ślepota jest pożądane, aby zrównoważyć dietę, chronić oczy przed jasnym światłem - słońce, odblaski na wodzie, śniegu, połysk. Ludzie, którzy są stale pracujących przy komputerze, należy zwrócić uwagę na oświetlenie miejsca pracy. Innym ważnym środkiem prewencji - szybki dostęp do specjalisty w rozwoju chorób związanych z wizji.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Day-ślepota ( "ślepota")Day-ślepota ( "ślepota")
BetoptikBetoptik
Strix DzieciStrix Dzieci
Zwyrodnienie plamki żółtejZwyrodnienie plamki żółtej
Amerykański chirurg był w stanie przywrócić wzrok stracił jako pacjent dzieckaAmerykański chirurg był w stanie przywrócić wzrok stracił jako pacjent dziecka
Menedżer StrixMenedżer Strix
Dzień-ślepotaDzień-ślepota
Palmitynian retinoluPalmitynian retinolu
RetinolRetinol
Utrata pola widzeniaUtrata pola widzenia
» » » Ślepota noc (dzień-ślepota)