DuranHedt.com

Euforia

euforia

euforia - jest kondycja ludzka, która pojawia się na tle pozytywnych emocji i pokazuje gwałtowny nastroju, szczęście, radość. Stan euforii stan przypominający wpłynąć.

Jakie są objawy euforii?

Euforia nie oznacza znaczącej aktywności fizycznej. Osoba w stanie błogości i szczęścia, może poruszać się bardzo mało, a czasami nawet pozostaje w "zamknięty„Stanu, który charakteryzuje się spowolnienie procesów umysłowych. W stanie człowiek pokazuje euforii patologicznie łagodne i szczęśliwy nastrój. Wydawało się, że patrzy na świat i ludzi wokół niego przez różowe okulary, ukazując optymizm, że nic nie może zakłócić. Patologiczny charakter euforii charakteryzuje się tym, że nawet negatywne i tragiczne wydarzenia w życiu człowieka będącego w stanie euforii, radośnie akceptuje. Odnotowano również krytyka zredukowana do choroby: pacjent nie zgadza się z tym, że państwo nie jest normalne. Pragnienie, aby być aktywnym i przyspieszenie myślenia nie jest przestrzegana.

Lekarze pamiętać, że niektóre objawy przypominające euforii początku mania. Ale kiedy mania rozwija się stale i niezależnie, powoduje euforię są zawsze konkretne, i od nich zależy, jego trwania i nasilenie.

Na pierwszy rzut oka, można założyć, że euforia wskazuje, że pacjent czuje się bardzo dobrze. Ale ten objaw może wskazywać na wystąpienie ciężkich objawów patologicznych i chorób (migrena, padaczka i in.)

Dlaczego objawia euforia?Śmiech - jeden z przejawów euforiiWskazać euforia może eksperta po dokładnym zbadaniu. Ale nagły przejaw tego warunku powinno zaalarmować osoby i jego rodziny, jak czasami stan euforii jest dowodem bardzo strasznej choroby. Na przykład, czasami występuje, gdy euforia niedobór tlenu, co powoduje poważne straty krwi wewnętrzny.

Ale w większości przypadków powoduje euforię mają charakter psychiczny. Najczęściej wyraźną euforia rozwija się zaburzenia afektywne, zespół maniakalno.

Stan euforii charakterystyką alkoholu i narkotyków zatrucia. pokazano także po otrzymaniu euforię substancje psychoaktywne i preparatów. Podczas przyjmowania środków odurzających podnosi tło emocjonalne osoby. Jednak podczas wykonywania pewnego rodzaju narkotyków obserwowano pojedyncze przejawy euforii. Opiaty wywołać emocjonalną ekspresję uczuć spokoju i przyjemności fizycznej. Człowiek, który stosowany używek w stanie pobudzenia emocjonalnego. Halucynogeny powodować zaburzenia zaburzenia świadomości i postrzegania świata. Jeśli dana osoba jest nadużywanie substancji z grupy morfina lub nasenne, przejawy euforii mogą być niecharakterystyczne i towarzyszą trudności w procesach psychicznych i podniesienie progu percepcji.

W przypadku pacjentów chorujących na raka euforia czasem obserwowane w końcowej fazie choroby. Ten objaw jest czasami towarzyszy jakiejś choroby somatycznej.

Jak pozbyć euforii?

Euforia i jej leczenieJeżeli dana osoba od jakiegoś czasu jest w stanie euforii, konieczne jest, aby skonsultować się z wyspecjalizowanego psychiatry. Początkowo lekarz, który określa stan pacjenta euforii, prowadzi inspekcje i dochodzenia w celu zapobiegania narkomanii, alkoholizmu.

Leczenie bezpośrednio manifestacje euforia jest niepraktyczne. Lekarz przepisuje zastrzyk domięśniowy benzodiazepiny Tylko w przypadku, gdy pacjent jest wymawiane wzbudzenia silnika lub złe zachowanie. Przejawy euforii można zatrzymać tylko w przypadku, ekspert jest w pełni zadowolony, że nie są one objawem poważnej choroby.

Jeśli euforii - przejaw choroby psychicznej lub fizycznej, w tym przypadku, terapia złożona choroba, która wywołała ten objaw.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
HalucynogenyHalucynogeny
MorfinizmMorfinizm
ApatiaApatia
Ból pozwala doświadczyć prawdziwego szczęścia?Ból pozwala doświadczyć prawdziwego szczęścia?
Stereotyp zimowej depresjiStereotyp zimowej depresji
NarkomaniaNarkomania
Nadużywanie metylofenidatNadużywanie metylofenidat
BarbitalismBarbitalism
Uzależnienie od preparatów konopiUzależnienie od preparatów konopi
Choroba afektywna dwubiegunowa (dwubiegunowa, choroba maniakalno-depresyjna)Choroba afektywna dwubiegunowa (dwubiegunowa, choroba maniakalno-depresyjna)