DuranHedt.com

Toksykoza

toksykoza

toksykoza - patologiczny stan organizmu, który występuje w wyniku narażenia na działanie egzogennych toksyn lub szkodliwych substancji pochodzenia endogennego.

Na stan toksycznego charakterystyczny objaw choroby neurologiczne, zaburzenia przepływu krwi obwodowej tachykardia, zmiany w zabarwieniu skóry, obniżenie ciśnienia krwi. W związku z zaburzeniami układu żołądkowo-jelitowego przejawia zatrucie nudności, biegunka, wymioty, anoreksja. Kiedy Zatrucie następuje trwałe uszkodzenie nerek i wątroby. Zakłócenia metabolizmu wody elektrolitu, istnieje szereg różnych nieprawidłowości kwasowo-zasadowej.

rodzaje toksyczności

Aby wyróżnić kilka różnych rodzajów toksyczności. Tak więc, na Toksyczność ostrą niewydolność nadnerczy, który jest najczęściej postrzegane w meningokokemia, charakteryzuje się gwałtowny wzrost temperatury korpusu - może to być na 39-40 ° C. Skóry u ludzi blednie, wyświetlając oznaki niepokoju. Skóra może działać czerwonawe plamy różnych odcieni. Później na skórze pojawia się wysypka polimorficzny. Po pewnym czasie człowiek pokonuje wspólny zastój, letarg, niewydolności oddechowej, a następnie może wystąpić stupor, później przekształcając kogo. Z tego typu zatrucia u ludzi objawia się wczesną dekompensacji krążenia.

na Zatrucie z niewydolnością wątroby, która rozwija się w wyniku ekspozycji na wirusa początkowy stopień choroby przenika SARS zakażenia żołądkowo-jelitowego. Choroba ta występuje najczęściej u dzieci w wieku poniżej trzech. Ponieważ objawy często mają napady niekontrolowanego wymioty, zwiększone napięcie mięśni, drgawki. Nieco później objawia neurologiczne objawy: senność, splątanie, drgawki, zbyt częste i głębokie oddychanie. Kilka godzin mogą rozwijać śpiączkę. stopniowo zwiększając tachykardia, Może być podwyższona temperatura ciała.

na Zatrucie z ostrą niewydolnością nerek jest charakterystyczna triada objawów: ostra niewydolność nerek objawia, ostre nabyta niedokrwistość hemolityczna i małopłytkowość. Ta forma toksyczności mogą występować jako konsekwencja wirusowe dróg oddechowych i przewodu pokarmowego szczepień zakażeń wirusowych. Wśród innych objawów tej choroby należy zauważyć obecność obrzęk twarzy, wymioty, bóle brzucha, biegunka, skąpomocz. Później znacznie zakłócić funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, stopniowo zwiększa się początkowo niskie ciśnienie krwi. Istnieje również oznaki i objawy odwodnienia nieżyt żołądka i jelit. Choroba jest łatwo identyfikowane przez wyniki badania krwi.

Aby skutecznie leczyć toksyczności wymaga kompleksowego podejścia. Ważne jest, aby przynieść trucizna od ciała, aby dowiedzieć się przyczyny zatrucia i przedstawić konkretne odtrutki.

zatrucie ciążowe

zatrucie ciążowe - Jest to kompleksowe zmiany patologiczne o charakterze w organizmie kobiety ciężarnej. Zazwyczaj zmiany te odbywają się w pierwszej połowie ciąża. Najczęściej głównym objawem wczesnej toksyczności wymiotuje. Taki stan występuje i jest całkowicie zdrowych kobiet, ale dla tych, którzy wcześniej cierpieli na choroby pęcherzyka żółciowego i trzustki, manifestacja toksyczności jest bardziej wyraźne niż u zdrowej osoby. W procesie rozwoju i progresji zatrucie krwi ciąży w organizmie kobiety przechodzi naruszeń węglowodan, tłuszcz, białko, Woda Sól wymiana. Później może nastąpić wyczerpanie, zmniejszenie masy ciała. W tym przypadku pacjent nadal tracić płynu. Czasami może to być również przejawem znacznych zmian zwyrodnieniowych w niektórych narządach wewnętrznych i ośrodkowego układu nerwowego.

Przejawy zatrucia kobiet w ciąży w taki czy inny sposób stopnie są typowe dla około 90% kobiet. Zatrucie może pojawić się małe, krótkotrwałe wymioty i nudności w godzinach porannych lub wieczornych. Taki stan jest kontynuowany aż o trzynastym tygodniu ciąży. W tym przypadku nie jest chorobą.

Aby ustalić ciężkość stanu kobiety w ciąży, klasyfikacja dotyczy wymioty etapach. Tak więc, pierwszym krokiem kobiety ogólnie czuje się dobrze, a ataki wymioty nie występują więcej niż pięć razy dziennie. Zazwyczaj, wymioty, reakcje do żywności lub zapach. W drugim etapie zatrucie krwi ciąży wymioty występuje częściej - nawet dziesięć razy dziennie. Kobieta szybko traci na wadze, wydaje okresowe tachykardię, czasami pojawia się w moczu aceton. Na trzecim etapie ciąży wymioty zatrucia mogą wystąpić nawet do 25 razy dziennie, kobieta czuje się bardzo źle. Zatem wymioty mogą przejawiać z najmniejszym ruchu. tętna do 120 uderzeń na minutę, może być zwiększona, a temperatura ciała. W moczu, nie wykryto acetonu posiada również wysoką zawartość kreatyny.

Zatrucie leczenie kobiet w ciążytoksykozaLeczenie zatrucia ciążowego w większości przypadków odbywa się w trybie ambulatoryjnym, bardzo ważne jest, aby stale monitorować dynamikę kobiecej masy ciała. Jednakże, jeśli wymioty podczas drugiego i trzeciego etapu do leczenia konieczne jest już w szpitalu. Znalezienie stopień toksyczności ciężkości wytwarzanego przez wyniki analizy krwi i moczu za pomocą EKG, i szczegółowego badania pacjenta.

Ważne jest, aby kompleksowego podejścia do leczenia wczesnej toksyczności. Czasami lekarz przepisze kobieta biorąc leki wpływające na centralny układ nerwowy, witaminy, leki przeciwhistaminowe. Ponadto, kobiety muszą przestrzegać reżimu przepisanej przez lekarza. Czasami ciężkie stan jest wskazaniem do przerwania ciąży: jest to możliwe w bardzo ciężkim stanie i źle Lekarka z nieskuteczności metod proponowanych w ciągu najbliższych 6-12 godzin, a także w rozwoju ostrej choroby wątroby. Co do zasady, wszystkie objawy zatrucia ciąży zostać rozwiązana natychmiast po urodzeniu lub poronienie.

Przyczyny zatrucia ciąży

Główne objawy powodują objawów zatrucia podczas ciąży jest naruszenie dostosowania do tego stanu, jak również objawem patologicznych reakcji organizmu na nowe położenie. Główne powody, które doprowadziły do ​​manifestacji toksyczności, eksperci wskazują liczbę naruszeń kobiecego ciała. Jest to zapalenie narządów płciowych, matke- patologia w macicy w stanie endometriya- zaburzenia endokrynologiczne. Również rano choroba może wystąpić w wyniku zmian w ośrodkowym układzie nerwowym, które nie pozwalają sobie prawo do przetwarzania impulsów wydzielane z komórki jajowej. Takie zmiany powodować naruszenie zmian fizjologicznych, gruczołów dokrewnych, metabolizm pracy wielu systemów organizmu. Ze względu na łamanie procesów metabolicznych tkanki we krwi można podzielić na produktach pośrednich, powodując zatrucie ciała w ogólności.

Częściej zatrucie krwi ciąży u kobiet, którzy wcześniej cierpieli na poważną chorobę, nie jeść, przepracowany, nie wykonuj pełnego reżimu odpoczynku i snu.

Klasyfikacja zatrucia ciążowego

Najbardziej właściwe i odpowiednie do dziś uważany zatrucia podział na dwie grupy. Tak więc, w pierwszej połowie ciąży pokazano wcześnie toksykoza, w drugiej połowie - późno toksykoza. Zgodnie z ogólną zasadą, późno Zatrucie występuje w ciągu ostatnich kilku miesięcy noszenia dziecka. Z kolei podzielone na początku zatrucia wymioty ciąży, nadmierne wymioty, ptyalism. Późno Zatrucie może objawiać hydrops ciąży, neuropatia, stan preeklampssii i rzucawka.

Czasami pojawia się jako rzadkie postaci zatrucia, które zawierają astma, dermatozy, tężyczka, żółtaczka. Podobne zjawiska występują w dowolnym momencie w czasie ciąży.

Na początku zatrucia, które zwykle występuje w pierwszym trymestrze ciąży, istnieje wiele przejawów. Objawy tej choroby są słabe, silne wydzielanie śliny, niechęć do jedzenia, zmiana smaku. Wymioty, odwodnienie prowokuje kobieta traci na wadze, jej skóra droops. Puls staje się coraz częstsze, ciśnienie krwi maleje.

Wszystkie objawy kobiety powinny mieć pewność, aby poinformować ginekologa prowadzącego. To ważne, aby regularnie ważone jest monitorowanie, czy skoki w masie w jednym lub drugim kierunku.

W przypadku późnego zatrucia objawiają bardziej poważne objawy. Zazwyczaj warunek ten występuje u około dwudziestego tygodnia po zapłodnieniu i trwa aż do dnia porodu. W tym przypadku, nudności praktycznie żadnych objawów, ale kobieta ma obrzęk kończyn, a później - po twarzy. Czasami obrzęk występują w całym organizmie. Podwyższone ciśnienie krwi, zmniejszają się nie powiedzie, nawet z narkotykami. Jeśli czas nie szukają pomocy medycznej, późno zatrucie krwi ciąży może spowodować poważne uszkodzenie narządów wewnętrznych. W tym przypadku kobieta doświadczy szereg objawów, które wpływają negatywnie na ogólną witalność: możliwy zawroty głowy i ból głowy, problemy ze słuchu i wzroku. Stan przedrzucawkowy - najpoważniejszy toksyczność późno. W tym przypadku, kobieta mdleje, idzie do drgawek. Taki stan może spowodować nawet śmierć w wyniku krwotoku mózgowego, ostrej niewydolności oddechowej, nerek, niewydolności serca. Ponadto istnieje duża szansa na przedwczesne odklejenie łożyska.

Treat późno toksykoza powinny być wyłącznie w szpitalu, z zachowaniem ścisłego leżenia w łóżku i robi wszystko zaleceniem lekarza. Ważne jest, aby wyeliminować stres, wypić minimum słonych pokarmów, biorąc leki, które obniżają ciśnienie krwi. Czasami podczas późnej ciąży toksemii w okresie przypisano podawanie leków białkowych.

Ale w ciężkich przypadkach można zapobiec przez niepowodzenia leczenia, stan przedrzucawkowy, tylko do przerwania ciąży.

Zapobieganie ciąży zatrucie

toksykozaW sprawie zapobiegania zatrucia konieczne jest, aby pamiętać, nawet przed poczęciem. Aby to zrobić umiejętnie podejść do planowania ciąży: pozbyć nadwaga, kij dieta z niewielką ilością tłuszcze, prowadzi aktywny tryb życia, w celu wytworzenia fizycznej był bardziej doskonałe, jak to możliwe. Jest udowodnione, że fizyczna forma bezpośredniego wpływu na manifestacji toksyczności: bardziej komfortowe czuje i wygląda lepiej niż kobiety, tym mniejsze ryzyko zatrucia ciąży.

Już w pierwszych tygodniach ciąży powinny być przetestowane i otrzymać lekarzowi wszelkich niezbędnych konsultacji. Należy wziąć kompleksy witaminowe zawierające witamina B6 i witamina C, zminimalizowanie zawartości soli w codziennej diecie, zajmują co najmniej 75 gramów białko codziennie. Kobiety, które czują wystąpienia toksyczności, trzeba wprowadzić do diety więcej białka.

Nie powinno być kobietą w ciąży często, ale porcje powinny być stosunkowo małe. Jedzenie nie powinno być zbyt gorąca. Nie mniej ważne codziennie pić dużo płynów: w celu zapobiegania nudnościom i wymiotom pomocy mięty pieprzowej lub zielona herbata z cytryną, biodra bulionu.

Jeśli nudności nadal pokonani, należy zawsze nosić cukierki, krakersy, owoce, z których niewielka część pomogą powstrzymać mdłości. Do zatrucia nie postępuje bardzo ważną spokojny sen i relaks w ciągu dnia. W tym przypadku, pożądane jest, aby odpocząć w przewiewnym, chłodnym miejscu.

Ćwiczenia mogą także pomóc w radzeniu sobie z atakami mdłości. Można jednak zrobić tylko ćwiczenia światła lub jogi. Ale nawet łagodny wysiłek musi koniecznie poprzeć lekarza prowadzącego.

Przyszłe matki powinny unikać dymu tytoniowego, który może również powodować rozwój toksyczności.

Do zapobiegania późnym zatrucia w drugiej połowie ciąży powinny być nieco zmniejszone spożycie płynów, aby uniknąć opóźnień w jego tkankach, wskutek obrzęku. Dieta powinna być zdominowana przez protein o niskiej zawartości tłuszczu, warzyw i zbóż. Sen nie powinna być mniejsza niż dziewięć godzin dziennie. Kobieta w ciąży w późnym okresie ciąży powinno być starannie monitorowane pod kątem wagi. Zbyt silny i gwałtowny wzrost może sygnalizować początek toksyczności.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Niewydolność nerek i bezmoczNiewydolność nerek i bezmocz
PółomdlałyPółomdlały
ZatrucieZatrucie
Mocznika we krwiMocznika we krwi
Hiperoksję (toksyczność tlenu)Hiperoksję (toksyczność tlenu)
TrisolTrisol
Zespół AtsetonemicheskyZespół Atsetonemichesky
Jadłowstręt (brak apetytu)Jadłowstręt (brak apetytu)
Wczesne zatrucie krwi ciąży (poranne mdłości na początku ciąży)Wczesne zatrucie krwi ciąży (poranne mdłości na początku ciąży)
Wysypki na skórze w postaci czerwonych kropek: infekcja, czy nie?Wysypki na skórze w postaci czerwonych kropek: infekcja, czy nie?