DuranHedt.com

Robaki

robaki

bot (robaki) - to proces migracji larwy robaków w ludzkim ciele, po czym jelita rozwijają robaki dorosłych. Pacjent w wyniku tego zakażenia rozwija wyraźny zespół brzucha i reakcja alergiczna.

Dziś wiemy dużo pasożytów, które mogą zainfekować organizm ludzki. Istnieje około 150 gatunków zakażeń pasożytami jelitowymi. Najczęściej jest to osoba zainfekowana owsiki, tasiemiec, Giardia, Ascaris. Różnią się one między sobą, ale powodować podobne objawy u pacjenta. Tak, glisty - glisty, która może osiągnąć dość duży rozmiar. Samice mogą dorastać do 20-40 cm, a męski glisty sięga 15-25 cm. U ludzi, robaki mogą żyć przez około rok.

Owsiki - małe glisty (kobiety dotrzeć do 12 mm, samce - 4 mm), wywołuje swędzenie w odbycie. Pasjans - Flatworm osiągając czasami nawet do 2 m długości.

Do tej pory nie ma dowodów na to, Światowej Organizacji Zdrowia, że ​​choroba pasożytnicza uderzyło około 90% ludzi na świecie. Poziom ich życiu nie jest decydujący. Najbardziej rozpowszechnione robaczycy znaleziono glistnicy.

Przyczyny robaki

Robaków u dzieci i dorośli często pasożytniczych w jelicie cienkim. W dniu uwalniają około dwieście tysięcy jaj, które są uwalniane do środowiska z kałem. Jeśli jaja robaków są w ciepłej gleby, warunki ich dojrzewania są prawie idealne. Około miesiąca później larwy wykluwają się z jaj robaków, a następnie dostaje się do organizmu ludzkiego z brudnych warzyw, owoców lub brudnych rąk. Muchy nosić również na nogach jaj robaków, który przyczynia się do ich wnikania do organizmu człowieka.

Po dostaniu się larwy tasiemca w jelitach, zaczynają przemieszczać się w krwi, a tym samym uszkodzenia ścian żył i błon śluzowych. Ponadto, robaki rozproszone po całym ciele, w wątrobie, prawego przedsionka, żyły głównej dolnej. Ale to nie jest limit. Czasami robaki, wprowadzając przez tętnicę płucną i naczynka Jest nawet w pęcherzykach płucnych.

Ponieważ larw kaszel szybko przenieść się do oskrzeli. Jednocześnie ślina oni dostać się do przewodu pokarmowego.

Rozwój robaków jest ze względu na fakt, że ich moc jest osocze i erytrocyty. Po pewnym czasie, migracja organizmie człowieka są robaki w jelicie cienkim, osiągając tam dojrzałość.

Objawy zakażenia robakami

robakiOd chwili zakażenia i do pierwszych przejawów robaki objawów zazwyczaj prowadzi 1-2 miesięcy. Następnie pacjent zaczynają wykazywać wyraźne objawy robaków. Ze względu na zniszczenie dróg oddechowych występuje duszność, uporczywy kaszel, wysypki na skórze, osłabienie i niskie temperatury. Zazwyczaj pacjenci skarżą się na stałym stanie osłabienie i złe samopoczucie, bóle głowy, niskie zdolności do pracy. W rzadszych przypadkach, tam jest obraz choroby płuc, która charakteryzuje się kaszel, który zawiera zanieczyszczenia plwociny i krwi elementów, ból w klatce piersiowej, duszność. Podczas słuchania pacjenta jest określany sapanie, wydarzenia wysiękowe zapalenie opłucnej.

Robaki mogą powodować poważne zapalenie płuc askaridoznoy etiologii. U niektórych pacjentów we wczesnych stadiach glistnicy obserwowane naruszeń w działaniach układu sercowo-naczyniowego, wątroby.Jeśli glistnicy przekazywane w postaci przewlekłej, objawy zaburzeń robaki w przewodzie pokarmowym. Są to bóle brzucha, problemy z krzesłem, nudności, zaburzenia snu i zmęczenie.

Pacjenci zakażeni robaki często obserwowane straty apetyt, i robaki sprowokować tak zwane dzieci "kapryśny apetyt”. W tym przypadku, ślinotok u pacjentów z bardzo ciężką. Możliwe jest również przejawem biegunki, zaparcie, Zjawiska te mogą często naprzemiennie. Robaki u dzieci wywołują ból w żołądku, wzdęcia. Czasami dzieci skarżą się na odczuciach ruchu wewnątrz. Często w obecności robaków obserwowano bolesne badanie palpacyjne brzucha. Dziecko szybko rośnie cienka.

Obecność robaków jelitowych u dzieci powoduje szereg objawów układu nerwowego. Mogą one zmniejszyć pamięci, istnieje duże rozproszenie, niespokojny sen z szarpnięciami i lęki nocne i bóle głowy. W rzadszych przypadkach istnieją histeryczne drgawki, obniżenie inteligencji.

Gdy jelit glistnicy, że w pierwszej fazie tego istnieją reakcje alergiczne. może spaść tętnicze i żylny ciśnienie.

Ze względu na wysoką aktywność ruchową u pacjentów, robaki jelitowe obserwowano czasami glistnicy glistnicy, niedrożność jelit, wątroby i trzustki, zakażenia dróg oddechowych robaki.

Kiedy askaridoznoy niedrożność jelit pacjent skarży się na ostry ból skurcze brzucha, nudności, wzdęcia, wyrażona perystaltykę jelit, zatrzymanie stolca, uczucie obrzęk brzucha.

Jeśli robaki dostać się do pęcherzyka żółciowego i przewodów, pacjent powstaje mechaniczny żółtaczka. Glistnicy wątroby i dróg żółciowych pacjent skarży się na ból w nudnej prawego podżebrza, wymioty, powiększenie wątroby. W niektórych przypadkach, glisty mogą być uwalniane w czasie wymiotów.

Ponadto, obecność robaków w organizmie człowieka jest znacząco różne ciężary, przede wszystkim choroby zakaźne. Odbywają się one w dłuższym okresie, często dochodzi do nawrotu i komplikacji. Tak więc, obecność robaków znacznie komplikuje zapalenie spojówek, gruźlica, choroby skórne i innych dolegliwości. Robaki są niezwykle negatywny wpływ na przebieg ciąża, mieszanie toksykoza i powoduje problemy w rozwoju płodu.

Rozpoznanie robaki

robakiAby określić, w jaki sposób pozbyć się robaków, konieczne jest przede wszystkim do przeprowadzenia prawidłowej diagnozy. Obecność robaków w organizmie człowieka potwierdza ich wydalanie w kale lub wymiotach. Potwierdzenie diagnozy będzie również wykryć larwy robaków pasożytniczych w plwocinie. Jednak rozpoznanie glistnicy wykonywane głównie przez analiz laboratoryjnych. analiza kału wykonywane podczas diagnostyki laboratoryjnej na obecność jaj ascarid i kałem po dehelminthization analizy diagnostycznej. Immunologiczne Badania pokazują również robaki. Jest on oparty na wykrywaniu specyficznych przeciwciał do robaków. Wczesne rozpoznanie choroby pozwala czas, aby leczyć choroby, a tym samym zapewniają ochronę przed przejawami różnych powikłań.

leczenie tasiemiec

Głównie leczenie robaków produkowanych przez przypisanie pacjentom leki przeciwrobacze. Tabletki z robakami często podejmują jednocześnie z innymi lekami. Dodatkowe fundusze na leczenie robaków jelitowych u dzieci i dorosłych są także szeroko stosowane: to biorąc multiwitaminy, preparaty enzymatyczne, diety białkowej.

Jednakże, w celu ustalenia, w jaki sposób pozbyć się robaków najbardziej efektywnie, należy natychmiast odwiedzić specjalistę przy pierwszym podejrzeniu zarażenia się chorobą.

We wczesnej fazie choroby są często przepisywane pacjentom otrzymującym mintezola (tabletki robaków). Jednak wraz z rozwojem glistnicy jelit leczyć robaki jelitowe jest już inaczej: w tym przypadku, jest używany dekaris (lewamizol) kombantrin (pyrantel) mebendazol (Vermoxum). Wszystkie te tabletki robaków pracować z wydajnością od 80 do 100%. Środki te nie mogą być podjęte w czasie ciąży.

Jeśli jest to bardzo trudne do choroby, możliwe jest podawanie pozajelitowe roztworów glukonian wapnia, chlorek wapniowy, kwas askorbinowy.

Często leczenie robaków wymaga bardziej radykalne środki. Zatem natychmiastowa operacja jest wymagana w przypadku zatkania światła jelita cienkiego i wyglądu kulą Ascaris niedrożności. Operacyjny zostanie przeprowadzone podczas przedłużonego skurczu jelita ze względu na obecność w tym martwych nicieni, ostra zapalenie ślepej kiszki, robaki spowodowane zatykanie dodatku, dróg oddechowych, robaków blokad perforacji robaków ściany jelita.

Do leczenia robaków stosowanych jako tlen, który jest wprowadzany do ciała pacjenta przez sondę żołądkową. Aby określić, jak skuteczne było leczenie robaków jelitowych u dzieci i dorosłych trzeba poświęcić trzy tygodnie potrójny badanie kału. Jeżeli analiza robaki wykryte ponownie, specjalista określa sposób, aby pozbyć się robaków, oferując nowy schemat leczenia oparty na zastosowaniu innych leków dla robaków.

Leczenie środków ludowej robaki

Oprócz tradycyjnego leczenia jako lek powszechnie stosowany do robaków i niektórych środków ludowej. Wiadomo ludowym sposobem na robaki, który jest stosowany w celu zapobiegania ich powstawaniu, to cytryny. Są one zalecane do stosowania tak często, jak to możliwe. I dzieci i dorośli często jest pożądane stosowanie i pestki dyni, które są uważane za skuteczne środki w celu zapobiegania i leczenia robakami. Inne środki zaradcze ludowej robaki, które działają dobrze w leczeniu glistnicy, to piołun, pąki brzozy, startego marchew, gotowane w mleku. Bardzo małe dzieci mogą być oferowane do podjęcia na pusty żołądek i marchew soku z cytryny i miodu. Również przynieść korzyści kilka liści szczawiu. Pożądane jest, aby każdy dzień.

Zapobieganie robaki

robakiSkuteczne zapobieganie robaków powinna zawierać szereg środków. Ważne jest wczesne wykrywanie i późniejszego leczenia zakażonych pacjentów, ochrona zanieczyszczenia gleby z kałem stałej pracy sanitarnych i edukacyjnych wśród ludzi. W żadnym wypadku nie można używać odchody jako nawóz. Ogniska intensywnych infekcji muszą dwa razy w roku jako środek zapobiegawczy robaki trzymać masowe odrobaczanie

Równie ważna jest profilaktyka osobisty robaków. Istnieje kilka zasad, które muszą być ściśle przestrzegane, aby zapobiec zakażeniu. Jest to obowiązkowe, aby umyć ręce, owoce, warzywa i owoce przed spożyciem należy dokładnie umyć, zanim się na stole. To ostatnie jest szczególnie ważne w przypadku produktów, które nie są poddawane obróbce cieplnej.

Ważne jest, aby zapobiec infekcji robaków dzieci. Aby to zrobić, należy starannie przestrzegać higieny dziecka, nie pozwól mu połknąć wody z otwartych zbiorników wody podczas kąpieli, monitorować stan zwierząt, która jest ściśle komunikuje dziecko. Pierwsze objawy zakażenia robakami powinno być sygnałem do natychmiastowego leczenia u lekarza.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Leki z robaków (tabletki i inne środki)Leki z robaków (tabletki i inne środki)
RobakiRobaki
Walka robaki paraziticheskimim udaWalka robaki paraziticheskimim uda
RobaczycyRobaczycy
GlistnicyGlistnicy
Jelitowe robaki u dzieci: objawy i leczenieJelitowe robaki u dzieci: objawy i leczenie
Robaki osobaRobaki osoba
Robaki u dorosłych: objawy, leczenieRobaki u dorosłych: objawy, leczenie
Jak leczyć obłymi?Jak leczyć obłymi?
Vermoxum instrukcja obsługiVermoxum instrukcja obsługi