DuranHedt.com

Mezoterapia

pojęcie "mezoterapia" Pojawił się w 1950 roku, należąca Michel Pistor, kiedy wprowadzono stary szewc, cierpiących na astmę oskrzelową, prokaina dożylnym i dostał pożądanego rezultatu. Potem sama metoda zawdzięcza swoją nazwę. Chociaż takie preparaty administracji pojawiły się w 18 wieku, kiedy to Charles Gabriel Pravasi wynalazł strzykawkę z igłą. Kto miałby taki zastrzyk będzie nazywany "dożylny" lub "śródskórne" i tak dalej.

Na obecnym etapie mezoterapii - jest wprowadzenie substancji do małej dawce, jak w przypadku uszkodzeń i przylega do niego, w celu uzyskania efektu ze względu na substancję, tkaniny i stymulacji biologicznie aktywnych czubkami. Mezoterapia wykonywana lekarz - kosmetolog, którzy ukończyli specjalizację.

Wskazania do mezoterapii

Kiedy to jest najczęściej stosowane w dermatologii i kosmetologii mezoterapia? Są to:

 • trądzik
 • zmarszczki
 • Łojotok twarzy, głowy
 • Łuszczyca skóry głowy
 • cellulitis
 • pajączki (naczynkowa)

Proszę zwrócić uwagę na przeciwwskazania.

Przeciwwskazania mezoterapii:

 • Alergia na leki podawane
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi (hemofilia)
 • choroby nowotworowe
 • Nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca 3 stopień
 • Przewlekła niewydolność nerek
 • kamica żółciowa
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby układowe (twardzina, toczeń ...)
 • W ostrym opryszczki
 • zainstalowane stymulatory
 • Patologiczna fobia igła
 • choroba psychiczna
 • nerwice
 • ciąża

Preparaty do mezoterapii

W przygotowaniu do procedury należy przerywać aspirynę przez 3 dni, środki przeciwbólowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne (indometacyna, nimesil). W ten sposób unikamy krwawienia. Przez 24 godzin przed manipulacją stosować kosmetyki. Jeśli przynajmniej raz były objawy opryszczki, należy poinformować lekarza o tym, jak może się pogorszyć mezoterapii.

Idealna pora roku dla mezoterapii - jest zima lub późną jesienią, gdy gojenie skóry jest szybsze w tych okresach. Aby poprawić wyniki zabiegów mezoterapii Jest bardzo nadaje się do poddania powierzchowne złuszczanie (dotyczy to, oczywiście, twarz).

Przed rozpoczęciem sesji upewnij się śródskórnych testów alergicznych, zwłaszcza jeśli wchodzą lek po raz pierwszy.

Jak to jest mezoterapia

Aby uniknąć komplikacji, lekarz przed zabiegiem rozpoczyna od osobistych kart mezoterapevtov gdzie dokładnie zebranego historię, wybiera produkty, które są najczęściej podawana jako koktajl (mieszanina), a następnie malowane na wiarygodności informacji.

Postępowanie prowadzi się, na ogół, 1 raz na tydzień, maksymalnie 2 intensywnego ciągu 5-6 zabiegów obsługuje 1 zabieg co 2 tygodnie.Wszystkie leki, które są podawane z zastosowaniem mezoterapii, można podzielić na alopatycznych i homeopatyczne.

Alopatia - zabieg ten jest sprzeczny z istotą ludzkiego ciała. Przykładami są leki, witaminy, stosowane w medycynie.

Homeopatia - małe dawki substancji powodujących sama choroba duża. To stymuluje wyzwalacze, włącznie odpornościowy do leczenia lub zapobiegania stanów chorobowych. Oznacza to, że organizm sam działa ...

Jeśli nie mezoterapii po raz pierwszy, radzę zacząć homeopatii. Efekt nie jest tak szybki jak w alopatii, ale bardziej stabilny, jako dzieło "rezerwy" Ojczystym organizm.

Produkowane dezynfekcja skóry, najczęściej jest to chlorheksydyny lub miramistin. Lekarz prowadzi znieczulenia z tych miejsc, gdzie materiał wprowadzany jest głębokie (np zmarszczki). Często specjalny krem ​​z anestezjologii wykorzystywane są do tej procedury, a nawet wygląda całkiem wygodne u pacjentów najbardziej wrażliwych. Maksymalna głębokość 10 mm od podania leku. Leki podaje się specjalną igłę lub pistoletu. To ktoś tak wygodne.

Mezoterapia zmarszczek

Mezoterapia zmarszczek

Mezoterapia na cellulit

Mezoterapia na cellulit

Uczucia można podzielić na dwie grupy - rodzaju mikro skóry i bólu, który może być, w porównaniu z reakcją Mantoux lub pobierania krwi na palcu. Jeśli istnieje silny ból (czułość w ogóle inny), należy poprosić lekarza o dodatkowe działania przeciwbólowego.

Sposoby podawania większości powierzchni (nappazh). W przypadku małych zmarszczek, wyprysk wykonane, to znaczy, że lek jest podawany na głębokość 5 - 10 mm. Z głębokich zmarszczek - są takie, jak: "kurze łapki" wokół oczu, trójkąt nosowo-wargowe, używane maszyny trossiruyuschaya - strzał na głębokość i długość zmarszczek.

Gdy bezigłowa technika powierzchni głowy stosuje się w grudki i biologicznie aktywnych punktów.

Do leczenia cellulitu preparat podaje się śródskórnie w oddzielnej strefy.

Średni czas szyjkę lub głowy procedury mezoterapia osoba -1,5 1 godzina, 20 minut ciało.

Możliwe powikłania mezoterapii

Należy pamiętać, a powikłania. Najczęstszym: alergia na leki, pogorszenie skóry, chorób wewnętrznych, w tym opryszczki, zakażenia skóry, krwawienia.

Dlatego, aby uniknąć komplikacji:

Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, zrobić maskę przeciwzapalny w kabinie. 15 minut po zabiegu, nie dotykaj. W dzień po zabiegu, przetrzyj skórę roztworem chlorheksydyny 2 razy dziennie. 3 - 4 godziny, nie stosuje makijażu. Nie świeci się 2 - 3 dni, a nie korzystać z sauny, basen, solarium.

Mezoterapia - dobra technika i prawidłowe działanie cesja nie potrwa długo.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
MezoterapiaMezoterapia
KichanieKichanie
Amerykanie nie pomaga schudnąć nawet prawaAmerykanie nie pomaga schudnąć nawet prawa
OślepiającyOślepiający
Śluz w kale u niemowlątŚluz w kale u niemowląt
Czerwone różowe plamy, pokrzywka wysypka skórna @Czerwone różowe plamy, pokrzywka wysypka skórna @
Posiew moczuPosiew moczu
FisiodermaFisioderma
Ciśnienie tabletki w czasie ciążyCiśnienie tabletki w czasie ciąży
Upadki memberUpadki member