DuranHedt.com

Mental funkcjonowanie w starszym wieku

Mental funkcjonowanie w starszym wieku

Początek starości towarzyszy nieuniknionych zmian w wielu biologicznych i psychicznych funkcji organizmu, które pojawiają się za każdym razem indywidualnie. Ponadto, istnieje wiek i psycho-emocjonalne objawy starości, znacząco wpływa na przyswajanie nowej wiedzy, mobilności, procesy myślowe, zdolność wyobraźni blaknięcie, zaburzenia pamięci powstać. Pomimo faktu, że jakość procesów psychicznych mogą być przechowywane przez długi czas w tym samym czasie, może znacznie spowolnić tempo przepływu pewnych procesów psychicznych i zajmuje więcej czasu, aby rozwiązać wszelkie problemy. Starcze zmiany stopniowo rosnąć, nabywanie nieodwracalne.

Psycho-emocjonalne objawy starościZmiany biologiczne w organizmie, choroby i choroby powodują poczucie bezużyteczności, osłabienie i może prowadzić do złożonych przejawów psycho-emocjonalnych. Na tym tle często tworzą różnych zaburzeń psychosomatycznych i psychicznych. Wszystkie manifestacje w kompleksie obniża jakość życia i może przyczynić się do rozwoju zaburzeń i tendencje samobójcze.

W starszym wieku często rozwija chwiejność emocjonalna, drażliwość, niepokój. Jedna osoba może mieszkać na nieprzyjemne doświadczenia i wpaść w depresję. Depresji u osób starszych oddzielną grupę zaburzeń, które występują u większości osób starszych. U osób w wieku starczego i presenile zwiększa częstość zaburzeń psychicznych, które mogą objawiać się w postaci granicznych zaburzeń psychicznych, a nawet psychozy. W 3-5% osób w wieku 65 lat i starszych obserwuje się stan demencja, psychoza, zaburzenia afektywne, nieodwracalne zmiany osobowości. Presenile okres psychoza jest inwolucji-ewolucyjny i inwolucyjne paranoję melancholia (paranoidalne zaburzenia osobowości), Chwiejność emocjonalna będzie się pogłębiać.

Występujących w układzie nerwowym, starczych zmian związanych ze śmiercią komórek i atrofię mózgu, co z kolei prowadzi do zmian w korze mózgowej i w rozwoju poważnych chorób, takich jak: choroba Alzheimera lub Choroba Parkinsona a całkowite zniszczenie osobowości.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Zespół PostgisterektomicheskyZespół Postgisterektomichesky
Pamięć można odzyskaćPamięć można odzyskać
Do rodzenia pierwszego dziecka powinien wynosić 35 latDo rodzenia pierwszego dziecka powinien wynosić 35 lat
Niezaspokojone pragnienie stałejNiezaspokojone pragnienie stałej
Aktywność fizyczna wpływa na jakość spermy u mężczyznAktywność fizyczna wpływa na jakość spermy u mężczyzn
Brak snu prowadzi do problemów psychicznych i otyłościBrak snu prowadzi do problemów psychicznych i otyłości
Menopauza u kobiet: objawy, leczenie, wiekMenopauza u kobiet: objawy, leczenie, wiek
Dysfunkcja seksualnaDysfunkcja seksualna
Zespół psychowegetatywne (autonomiczny dystonii)Zespół psychowegetatywne (autonomiczny dystonii)
Ciąży rzekomejCiąży rzekomej
» » » Mental funkcjonowanie w starszym wieku