DuranHedt.com

Zhenale

ZhenaleZdjęcia leku

Opis spóźniona na 17/10/2014

 • Nazwa łacińska: Zhenale
 • Kod ATC: G03XB01
 • Substancja czynna: Mifepriston (mifepryston)
 • producent: Ltd. Izvarino Pharma, Rosja

struktura

Jedna tabletka zawiera: substancję czynną mifepriston - 10 mg ± dodatkowe składniki (skrobia ziemniaczana, sól sodowa karboksymetyloskrobi, laktoza jednowodna, powidon, stearynian magnezu).

Formularz uwolnienie

Lek wytwarza się w postaci okrągłych, wypukłych tabletek. Kolor - żółty z zielonym. Pojemniki lub puszki na jednej tabletce, w urządzeniu 1 lub 2 tabletki.

Efekty farmakologiczne

antykoncepcyjny, antigestagens.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Składnik aktywny leku - mifepriston - syntetyczny środek steryd, który znacznie zmniejsza wrażliwość receptor progestagen. Substancja ma aktywność progestagen, jest glukokortykoidu antagonista na mechanizmach konkurencji.

Wpływ leku zależy od fazy cyklu miesiączkowego, podczas którego on wszedł w ciało. Oznacza zwiększa kurczliwość myometrium i stymuluje produkcję Interleukiny-8 w horiodetsidualnyh Komórki, w których stopień wrażliwości na myometrium prostaglandyny znacznie zmniejszone.

W rezultacie, jajo pochodzi z decidua, jajeczkowanie Nie występuje, endometrium Staje się cienkie i słabe. A jeśli masz już zapłodnione jajo jego implantacja nie jest już możliwe.

Przy podawaniu doustnym w ciągu 1,5 godziny leku osiąga maksymalne stężenie w krwi, biodostępność - o 70%. Niemal 99% substancji czynnej wiąże się z białkami osocza.

wydalania leków odbywa się w dwóch etapach, najpierw powoli, a następnie 12-72 godzin jest znacznie szybciej. Pół - 17 godzin.

wskazania

Są one wykorzystywane jako antykoncepcja awaryjna już po stosunku płciowym (awaria przerwania błędu prezerwatywa rozerwanie w sposobie kalendarzowego, zsunął prezerwatywy, itd.). Maksymalny efektywny okres czasu, gdy lek dokładnie podeystvuet- 72 godzin.

Przeciwwskazania

Pigułki antykoncepcyjne nie można stosować:

 • Jeśli prowadzi się przed leczeniem długoterminowym GSK;
 • na porfirię;
 • w chorobach wątroby, lub nerek;
 • na niedokrwistość;
 • funkcja gipotrofirovannoy nadnerczy;
 • na ciąża;
 • podczas karmienie piersią;
 • alergie od składników preparatu;
 • z naruszeniem homeostazy korpus;
 • w ciężkie extragenital patologia.

skutki uboczne

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są:

Instrukcje dotyczące Zhenale (metoda i dawkowanie)Lek jest przyjmowany doustnie, przez 2 godziny, po posiłku lub 2.

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Zgodnie z instrukcją użytkowania trzeba wziąć tabletkę w ciągu 72 godzin po PPA.

przedawkować

W przypadku przedawkowania może wystąpić niewydolność nadnerczy.

wzajemne oddziaływanie

Stosowanie nie jest zalecane przez 8-12 dni po otrzymaniu tabletek NLPZ.

Alkohol znacznie zmniejsza skuteczność środków.

Warunki sprzedaży

Na zakup leków w aptekach, potrzebna jest recepta.

warunki przechowywania

Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu.

okres trwałości

3 lata.

Przestrogi

Zhenale - środek antykoncepcji, nie jest możliwe korzystanie z kilku cykli miesiączkowych z rzędu. W kolejnych aktów seksualnych, które odbywają się w ciągu miesiąca od odbioru, należy użyć metody barierowe ochrony.

Lek nie chroni przed różnymi Choroby przenoszone drogą płciową i AIDS.

Nie Zhenale tabletek zawierające 50 lub 200 mg składnika czynnego (na aborcji medycznej), Używać ich wyłącznie pod nadzorem miodu. pracownik i zalecenie ścisłym lekarza.

Lek ten ma wpływ na szybkość reakcji i stężeniu.

Przed otrzymaniem funduszy powinny zapewnić brak ciąży. Jeżeli po stosujących lek ciąży, to lepiej, aby przerwać zalecanych przez lekarza. W takim przypadku, jeśli kobieta zdecydowała się na utrzymanie dziecka, nie ma gwarancji, że będzie on urodził się i rosną zdrowo.

Skuteczność leku zależy od ciężaru ciała, z nadwagą zmniejsza wydajność.

analogi

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
 • mifepriston
 • Penkrofton
 • Mifepreks
 • Mifolian
 • Gynestril
 • Esmiya
 • Mifegin
 • Miropriston
 • Ginepriston

Wspólne analogi Zhenale: Ginepriston, Agesta, Mensofta, Mifegin, Mifepreks, Mifolian, eskapel, Postinor, Gynestril, Miropriston, mifepriston, Penkrofton.

Zhenale lub eskapel - co jest lepsze?

Eskapel dotyczy preparatów zawierających progestageny (hormony). Znaczy, w przeciwieństwie do oryginału, skutecznie tylko przez pierwsze 24-48 godzin po PPA. Również podczas odbierania analogowych zwiększa prawdopodobieństwo ciąża pozamaciczna. Leki kosztują mniej więcej taki sam.

Postinor lub Zhenale - co wybrać?

Postinor zawiera również progestageny. Oznacza wydajność w dużym stopniu zależy od masy ciała pacjenta (w oryginalnym rysunku poniżej). Po otrzymaniu analog większe prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnych skutków ubocznych - krwawienia, ogólny zły stan zdrowia, opóźnia następny miesiączki. Oba produkty są w tej samej kategorii cenowej.

Recenzje Zhenale

Zhenale - Opinie Lekarze

Eksperci uważają, że lek jest bardziej skuteczny niż jego poprzednicy, zawierający progestageny. Recenzje ginekologów Zhenale pozytywne, że nie jest to lek hormonalny. Eksperci zwrócić uwagę na wysoką wydajność, niezależnie od czasu, jaki upłynął od PPA (nie później niż 72 godziny). jednak mifepriston często powoduje opóźnienie miesiączki.

Opinie kobiet, biorąc pigułki, dobra. Wiele osób pisze, że nie ma nudności, ból i krwawienie podczas odbierania jak inne leki. Jednakże, było kilka drobnych nieprawidłowości w cyklu miesiączkowym. Jedna z kobiet po zażyciu leku nadal w ciąży, ale nie mogła urodzić dziecko. Za niestosowanie się do korzystania z antykoncepcji awaryjnej, lekarze zalecają, aby zakończyć niechcianej ciąży.

Cena Zhenale

Cena Zhenale apteka - 300 rubli za opakowanie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
MifepreksMifepreks
MifepristonMifepriston
MiropristonMiropriston
MifeginMifegin
MifepreksMifepreks
MifolianMifolian
GinepristonGinepriston
MirolyutMirolyut
PenkroftonPenkrofton
PostinorPostinor